GDE NARUCITI PICU U BG?

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Dolaze mi neki prijatelji pa bi da narucim nesto za pregristi.

Zanima me samo odakle, prosli put sam narucio Big picu i to je bilo kao da sam jeo karton (bukvalno).


Jel znate neko mesto koje vrsi dostavu a ima dobru picu?
 
Poslednja izmena:
Dolazi mi neki prijatelji pa bi da narucim nesto za pregristi.

Zanima me samo odakle, prosli put sam narucio Big picu i to je bilo kao da sam jeo karton (bukvalno).


Jel znate neko mesto koje vrsi dostavu a ima dobru picu?
big pizza je fakat uzas
tako smo se i mi zeznuli jednom i nikad vise

nije u ponchu losha i nekad je u atosu bila ok, al otkako smo dva sata cekali vise ne narucujem kod njih :(
 
ajde užas a ima ih po celom gradu

Jeste uzas, ali ljudi ne biraju puno kada se gladni vracaju iz grada.




I nervira me to sto svi praktikuju jedan isti tip pice gde je testo kao papir debelo.

Ja volim ovakav tip pice>

cheese-2.jpg
 
Нигдје у Београду нисам пронашао баш добру пицу. Најбоља за коју знам била је у једној малој пицерији у Земуну која је затворена прије добрих 15-так година. Што се наручивања тиче, од свега што сам пробао могу препоручити само Феникс, такође у Земуну, у Цара Душана, на ћошку са улицом Наде Димић (лако је на нету наћи телефон). Унутра ништа посебно, скромно уређена, помало „сеоског” изгледа, али имају зидану пећ на дрва и пристојну пицу коју и достављају.
Занимљиво је питање зашто Београд нема ниједну пицерију са заиста добром пицом. Вјероватно зато што „пролази” све и свашта па људи масовно више и не разликују пицу од пицоликог тијеста посутог којечиме одозго. Слично је и са нпр. сиром и кајмаком на београдским пијацама. У сваком другом граду у Србији би то што се у Београду продаје као сир и кајмак остало непипнуто, али ето, у Београду се продаје. Индистријска Фета из самопослуга боља је од свих београдских пијачних „правих домаћих” сирева.
Успут, на моје велико изненађење, увјерљиво најбољу пицу у Србији сам пробао у Крушевцу, у пицерији која се, чини ми се, звала „Сунце”.
 
Нигдје у Београду нисам пронашао баш добру пицу. Најбоља за коју знам била је у једној малој пицерији у Земуну која је затворена прије добрих 15-так година. Што се наручивања тиче, од свега што сам пробао могу препоручити само Феникс, такође у Земуну, у Цара Душана, на ћошку са улицом Наде Димић (лако је на нету наћи телефон). Унутра ништа посебно, скромно уређена, помало „сеоског” изгледа, али имају зидану пећ на дрва и пристојну пицу коју и достављају.
Занимљиво је питање зашто Београд нема ниједну пицерију са заиста добром пицом. Вјероватно зато што „пролази” све и свашта па људи масовно више и не разликују пицу од пицоликог тијеста посутог којечиме одозго. Слично је и са нпр. сиром и кајмаком на београдским пијацама. У сваком другом граду у Србији би то што се у Београду продаје као сир и кајмак остало непипнуто, али ето, у Београду се продаје. Индистријска Фета из самопослуга боља је од свих београдских пијачних „правих домаћих” сирева.
Успут, на моје велико изненађење, увјерљиво најбољу пицу у Србији сам пробао у Крушевцу, у пицерији која се, чини ми се, звала „Сунце”.

Svi su primili kvazi italijanski stil gde je testo tanko kao papir, ali onda ni takvu picu ne naprave kao Italijani.

Ja volim deblju sto bi rekli American style.

U zadnjih 10 godina primetio sam da su se pice generalno pokvarile, sto kazes svasta prolazi pa se vise ne trude.
 
Јуче сам јела пицу у "Скроз доброј пекари" и добра је. Боља него у Биг Пици и Орлу заједно. Баш чудно.

И то муж и ја узесмо по троугао плус лимунада - 150 динара. Акција нека изгледа.
 
Јуче сам јела пицу у "Скроз доброј пекари" и добра је. Боља него у Биг Пици и Орлу заједно. Баш чудно.

И то муж и ја узесмо по троугао плус лимунада - 150 динара. Акција нека изгледа.
jeste akcija, imam blizu tu pekaru...nije losa ta pica, mada mislim da imaju predebelo testo/podlogu
s nogu ipak najvise volim bucko picu sa sopskom ili govedjom salatom
 
Svi su primili kvazi italijanski stil gde je testo tanko kao papir, ali onda ni takvu picu ne naprave kao Italijani.

Ja volim deblju sto bi rekli American style.

U zadnjih 10 godina primetio sam da su se pice generalno pokvarile, sto kazes svasta prolazi pa se vise ne trude.

Jeo sam tu američku,baš NY i ništa nije deblja nego ovde,oni uglavnom onu spoljnju koricu podebljaju ali testo u sredini je tanko. Ja tako i volim. Problem je što ovde najčešće ne koristi mocarelu ili neki bolji sir nego one generičke kačkavalje iz veleprodaja,u lošem kvalitetu mesnih prerađevina koje stavljaju a sos skoro niko i ne pravi nego smandrljaju tomatino i paradajz pire. Ima peći i modernih simulatora peći na drva koji daju odgovarajući šmek i strukturu testa ali sastojci fila( a to daje konačni ukus) su generalno slabijeg kvaliteta. Još kada stave kilo šampinjona po pici i ono preuzme ukus...a i ovde da se ne lažemo ljudi trpaju svašta po svom izboru...ej jbt. majonez na picu...i kečap je svetogrđe ali ima neku logiku...a ovde ruska goveđa,pileća...i onda ljudi kažu nema prave pizze:rotf:

Inače ima sasvim dobrih italijanskih restorana sa odličnom picom ali oni ne rade dostavu.
 
Poslednja izmena:
Јуче сам јела пицу у "Скроз доброј пекари" и добра је. Боља него у Биг Пици и Орлу заједно. Баш чудно.

И то муж и ја узесмо по троугао плус лимунада - 150 динара. Акција нека изгледа.

Ta akcija traje odavno, ja se sećam da je nje bilo i pre godinu-dve. Samo nisam imao tu mogućnost kad je bio Beer Fest.

Dva parčeta pice plus limunada za 150 dinara, najjeftiniji način da se lepo najedeš. I za razliku od većine pica o pekarama koje su obično slabe, njihove su sasvim dobre.

Što se tiče Big Pizze, ni ja nisam nešto naročito oduševljen njihovim picama, ali Orao po meni ima sasvim solidne.
 
E ovo i mene bas zanima, moram da priznam da bas iz tog razloga jako slabo sam jeo picu u poslednje vreme.

Recimo secam se da su nekad u Orlu u 29. Novembra kod Prve ekonomske skole bile super, sto se tice ovde u blokovima, mislim da su dobre na splavu u Andrea Mia u bloku 45. na Savskom keju, ali mislim da oni ne rade dostavu na kucnu adresu , takodje i u piceriji Mesi Mesi su sasvim solidne.
 

Back
Top