Vaša iskustva sa kompjuterskim virusima

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
224.848
Pozdrav dragi moji forumaši.
Ovu temu sam otvorio kako bih di upotpunio znanje iz sveta kompjutera.
Zanima me šta PC virusi mogu da urade kompjuteru kada prodru u njega.

Molim Vas da podelite iskustva koje ste imali sa virusima.

►Moja iskustva◄
Virus mi je ušao u Total Commander te kada sam radio "move" fajlova sa jednog local diska na drugi, virus mi je obrisao te fajlove koje sam premeštao.
 
pre nekih 10ak godina bili su popularni virusi koji ti onemoguce da radis.. vuces misem on ostavlja trag, otvoris start tastaturom, nece da se zatvori itd. :lol: I tako sve dok ne formatiras OS.
Danasnji virusi ne prave ociglednu stetu i retko kada mozes da vidis njegov rad, nego npr beleze sifre, brojeve kartica itd. keyloggeri, modifikovanje fajlova u svrsi pracenja rada na njima itd itd.
 
Pozdrav dragi moji forumaši.
Ovu temu sam otvorio kako bih di upotpunio znanje iz sveta kompjutera.
Zanima me šta PC virusi mogu da urade kompjuteru kada prodru u njega.

Molim Vas da podelite iskustva koje ste imali sa virusima.

►Moja iskustva◄
Virus mi je ušao u Total Commander te kada sam radio "move" fajlova sa jednog local diska na drugi, virus mi je obrisao te fajlove koje sam premeštao.

Total Commander је један од првих најјачих вируса који је смишљен од кад је настао Њиндовс.
Његов је задатак да "преузме" комплетан систем, што и чини, ствара паралелни систем који је функционалан, док сам њиндовс систем блокира...
 
Ja sam skoro presao sa W7 Ultimate na W10 Enterprise. @ Mord: Hvala na linku i verziji koja radi. :ok: Redstone 2 14905 koju sam skinuo nije htela i izbacivala mi je narandzasti ekaran,

Ne znam da li je bio neki virus, jer ga Total security 360 nije pronasao. Local C mi je bio prepun. A tu nista nemam instalirano sem Windowsa, Microsoft servisa (word, offiice itd), drajvera sto je 30gb. Ne znam sta je napunilo ostalih 30gb.. Uradio reinstal i radi super. XP na kompu sam za deset godina aktivnog koriscenja reinstaliravao po dva put godisnje. Koji su virusi bili ne znam, razlozi su bili da se komp koci, usporeno radi, teba mu vremena da se dogne sistem.
 
Ja sam skoro presao sa W7 Ultimate na W10 Enterprise. @ Mord: Hvala na linku i verziji koja radi. :ok: Redstone 2 14905 koju sam skinuo nije htela i izbacivala mi je narandzasti ekaran,

Ne znam da li je bio neki virus, jer ga Total security 360 nije pronasao. Local C mi je bio prepun. A tu nista nemam instalirano sem Windowsa, Microsoft servisa (word, offiice itd), drajvera sto je 30gb. Ne znam sta je napunilo ostalih 30gb.. Uradio reinstal i radi super. XP na kompu sam za deset godina aktivnog koriscenja reinstaliravao po dva put godisnje. Koji su virusi bili ne znam, razlozi su bili da se komp koci, usporeno radi, teba mu vremena da se dogne sistem.
Pa neanam ni da li pomaze bilo koji AV na XP,sem ako nije SP3.
 
Pozdrav dragi moji forumaši.
Ovu temu sam otvorio kako bih di upotpunio znanje iz sveta kompjutera.
Zanima me šta PC virusi mogu da urade kompjuteru kada prodru u njega.

Molim Vas da podelite iskustva koje ste imali sa virusima.

►Moja iskustva◄
Virus mi je ušao u Total Commander te kada sam radio "move" fajlova sa jednog local diska na drugi, virus mi je obrisao te fajlove koje sam premeštao.

1. Primetno se uspori računar.
2. Promeni se pozadinska slika, piše da je računar zaražen i traži neke sumnjive programe da instaliram.
3. Sami se instaliraju neki kineski programi.
4. U doba Vindouza 98, sećam se zvuka klanja svinje kojom Kasperski obaveštava da je našao virus.

Virusi mogu sve. Ako ti sistem nije legalan, nagrabusio si. Ako koristiš bar jedan krek, opet si nagrabusio.
Morao sam na tri meseca da ponovo instaliram sistem.

Onda sam sreo linuks i zaljubio se. :zskace:
 
Pozdrav dragi moji forumaši.
Ovu temu sam otvorio kako bih di upotpunio znanje iz sveta kompjutera.
Zanima me šta PC virusi mogu da urade kompjuteru kada prodru u njega.

Molim Vas da podelite iskustva koje ste imali sa virusima.

►Moja iskustva◄
Virus mi je ušao u Total Commander te kada sam radio "move" fajlova sa jednog local diska na drugi, virus mi je obrisao te fajlove koje sam premeštao.

Ja sam na linuxu ne brinem o virusima ,kada sam koristio windows 7 ,imao sam problema sa adwerima ,tako se bese zovu ,nahvata ih antivirus ,ali dosadno je.
 
Meni su simpatični sledeći virusi jer pokazuju domišljatost autora da sa Vama bude što duže:

- virusi koji se uglave u RAM i u System32
pa sad, kad ga makneš sa jednog mesta on se iskopira sa drugog
rešenje je super glupo: pošto su antivirusi spori po ovom pitanju, čim fizički obrišeš fajl iz system 32 odmah gasiš komp zbog RAM-a

- virusi koji se ušuškaju u boot sektor
- virusi koji kodiraju fajlove pa komp radi samo dok je virus tu pa sad ti vidi šta ti se isplati, mada je to više kategorija crvića

onih BIOS virusa nema više al bio super lep onaj Černobil
evo pa pogledajte



p.s. virusi uglavnom služe za daljinsku kontrolu nečijeg računara otvaranjem portova ili startovanem kojekakvih servisa
bilo da ste na Windows-u ili Linux-u vaš kompjuter je bebedan samo dok koristite proverene aplikacije
za sve ostalo ste sami krivi, najčešće se dešava kad hoćete da uštedite na proramu, filmu ili muzici... pa ta ušteda izadje malo skuplje

p.p.s. neki virusi služe da vas obeleže javno zbog kojekakvih aktivnosti a neke aktivnosti ne mogu bez prethodne instalacije kontrolne skripte

Ne sećam se kada sam poslednji put fasovao virus. ranije sam mnogo voleo da eksperimentišem a sad jednom u tri meseca ili kad posumnjam obavim skeniranje sa nekoliko alatki i - ništa
 
Poslednja izmena:

:D

možda te Linux spašava instalacije virusa i chain-instalatera za Windows donekle
ali ne i protiv croos-site script-inga još manje click-jackinga
Ako na Linux-u imaš instaliran Wine emulator za Windows programe ili VirtualBox tek onda vodi računa...
I nemoj da misliš da su sve aplikacije za Linux bezbedne... još manje da je jezgro Linuxa bez greški...
Samo eto mali procenat ljudi ovo koristi da bi se neko malo bolje pozabavio

Jedino od tebe zavisi koje ćeš konekcije dopuštati a baš to virusi i rade
 

Back
Top