NAJBOLJI PAS
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 49

Tema: NAJBOLJI PAS

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano NAJBOLJI PAS

Ono što mene interesuje je kako ste izabrali vašeg psa ..... da li po izgledu, po osnovu nekih osobina (koje poseduje ta rasa), po osnovu nekih preporuka ili ste ga možda dobili - pa i tako zavoleli?

Koje je rase vaš pas?

I šta mislite, koja je najbolja rasa pasa i zašto?

Ja imam pekinezerku. Dobila sam je za jednu novu godinu. Mislila sam uvek da su pekinezerke prgave i bezobrazne, a ispostavilo se da su izuzetno umiljate i drage. Nekako mi se čini da je ona idealan pas za kuću - mala je, ne zahteva mnogo prostora ni mnogo hrane. Ume da pokaže i ljubav i ljutnju ....

A sad malo vi ....

Buduća legenda whitenicky (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    413

Podrazumevano Re: NAJBOLJI PAS

Nemam vise psa i zao mi je zbog toga , zivim u stanu i ne zelim da mucim zivotinju , njoj je potrebna sloboda kretanja, treba mu dvoriste a ne kavez ..... a odabir vrste je razlicit , ja sam imao dobermana , pa nemackog ovcara, cak sam i pomisljao i na dogu ali nema sanse mucio bih ih drzanjem u kuci .... izvedes ga napolje on odmah trazi neku travu da izvrsi nuzdu , deca se tu igraju .... nisam vise mogao ...... POZDRAV SVIMA !!!!
    Sergeant

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Увек су ме одушевљавали "импресивне" расе, у смислу, величине, импозантности, снаге, и да будем искрена, лепоте. Немам појма како, али листала сам једном ту неку књижицу са свим расама и просто се "заљубила" у слику ротвајлера. Тада нисам знала ништа о свим тим расама, али била је то "љубав на први поглед". После 3, 4 године сам добила на поклон рота и ... љубав до задњег тренутка. Био ми је цео свет и сад га нема више. Пре тога сам имала 2 пекинезера, врло умиљата и нимало пргава, али то је превасходно била љубав моје маме, а и згодни су за стан.
    Сад немам ниједног, услови су ми катастрофални за држање љубимца (нас петоро у 42 квадрата), размишљам опет о ротвајлеру, а највише о лабрадору (због дечице), радимо на томе да имамо кућу са својим двориштем а онда "нека им је Бог у помоћи", имам све да их потрпам у двориште колико их волим (мислим, животиње, али шалим се, нећу их потрпати, али биће ту бар једна куца и једна маца, минимум).
    Значи, одговор је - свако према свом укусу бира "најбољег" пса за себе! Све је индивидуално!
    Цмокни пекинезерку и поздрав свима!

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

do mesanca sam dosla preko oglasa... ljudi su poklanjali stene bilo mi je svejedno kakvo je... samo sam zelela psa ...

posle dva meseca usvojili smo jednog labradora... nekome je porastao suvise velik ... kao nisu ljudi racunali da ce biti toliki ...kreteni... i hteli su da ga se oslobode sto pre...i tako.
    posto imamo ogromno dvoriste nemamo problema oko drzanja ...

inace volim pse i zaista mi nije bitna rasa ni izgled psa ...pas je pas i ono sto dobija covek od njih je ono to sto je najbitnije ...barem za mene...
    mislim na ljubav ...

Aktivan član littlefoot (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Kako sam dosla do svog psa? Spasila sam mu zivot dok je bio stene. Bese to pre 7 godina. Idem sa posla i vidim kako su cigani obesili nesto malo belo za drvo. Prosto mi neka sila nije dala da odem tek tako. Izadjem iz auta i imam sta da vidim.
    Skinem mu omcu i stavim u auto jednu malu belu pufnu (obicnog mesanca).
    Imam utisak da me voli kao boga. Gleda me netremice i ne odvaja se. Uvek mi ide uz nogu i kad neko dodje postavlja se zastitnicki izmedju mene i tog nekog. Prepametan je. Nikad ga nicemu nisam ucila, a on razume sve kao covek.
    ...tiho tapka!

Zainteresovan član Luftiguz (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

[QUOTE=littlefoot]Kako sam dosla do svog psa? Spasila sam mu zivot dok je bio stene. Bese to pre 7 godina. Idem sa posla i vidim kako su cigani obesili nesto malo belo za drvo. Prosto mi neka sila nije dala da odem tek tako. Izadjem iz auta i imam sta da vidim.
    Imam utisak da me voli kao boga. Gleda me netremice i ne odvaja se. Uvek mi ide uz nogu i kad neko dodje postavlja se zastitnicki izmedju mene i tog nekog. Prepametan je. Nikad ga nicemu nisam ucila, a on razume sve kao covek.[/QUOTE
    ] :-D :-D :-D
    "Pets are always a great help in times of stress. And in times of starvation too, o'course."

(Terry Pratchett, Small Gods)

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio littlefoot
    Kako sam dosla do svog psa? Spasila sam mu zivot dok je bio stene. Bese to pre 7 godina. Idem sa posla i vidim kako su cigani obesili nesto malo belo za drvo. Prosto mi neka sila nije dala da odem tek tako. Izadjem iz auta i imam sta da vidim.
    Imam utisak da me voli kao boga. Gleda me netremice i ne odvaja se. Uvek mi ide uz nogu i kad neko dodje postavlja se zastitnicki izmedju mene i tog nekog. Prepametan je. Nikad ga nicemu nisam ucila, a on razume sve kao covek.

Svaka čast

Buduća legenda whitenicky (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    413

Arrow Re: NAJBOLJI PAS

... EVO KAD BI SVI BILI PSI OVAKVI ....
    Sergeant

Obećava indijancina (avatar)
    Učlanjen
    10.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

mislim da si u nazivu teme izostavila ono "je"... sto bi znacilo "najbolji JE pas".
    obozavam pse !!!! Odrastao sam uz njih,imao sam prvo mesanca a posle Erdel terijera.
    Jeste da sam zaljubljen u Erdela i uopste u terijere ali to je doslo tek posle duzeg druzenja sa njim.
    Ali ono sto hocu da kazem "najbolji je pas" jeste da nije bitno ni kakvog je karaktera (jer mu karakter gradis ti) a ni kakvog je izgleda i lepote. Pas je pas !!!! Jedan jedini i najbolji covekov prijatelj. U to sam siguran 10000000000%

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Kada sam bila mala, komšije su imale ženku irskog setrera - Dženu koja je bila najomiljeniji i najvoljeniji pas u gradu. Svi klinci u kraju su je obožavali.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Jednom prilikom se sparila sa nekim slatkim mešancem (eto, ljubav ne pita ) i brat i ja smo nekako uspeli da ubedimo roditelje da uzmemo kuče iz tog legla... Bilo je to nešto neverovatno slatko i umiljato: ličio je na majku oblikom i veličinom, ali je bio sasvim crn sa belom pegicom na grudima, a dobio je ime "Lesi" (mnooooogo pre nego što smo uspeli da pogledamo "Lesi se vraća kući".)[/font]
    [font=Comic Sans MS]Dvorište smo delili sa babom i dedom, a deda mi je bio priličan namćor, tako da je Lesi morao na lanac... Ubrzo ga je tata odneo nekim rođacima na selo jer sam nije mogao da gleda psa na lancu... [/font]
    [font=Comic Sans MS]Kada smo već bili u školskom dobu, tata je sa gradilišta doneo mladu ženku nemačkog ovčara. Naime, kuče je došetalo na gradilište i radnici su ga "usvojili". Ona se najviše vezala za tatu i jednog njegovog kolegu, pa kad je objekat bio izgrađen -kolega je hteo da uzme kucu, ali u tom trenutku nije imao uslove, te je tata (nepromišljeno) doneo kod nas - privremeno.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Bila je tu godinu dana, svi smo je zavoleli, ali je, ipak, ona odabrala mene :razz: . Zvali smo je svakako, najčešće "kuco", jer mi ni jedno ime nije bilo dovoljno lepo za nju... [/font]
    [font=Comic Sans MS]Problem je nastao kada se oštenila i postala agresivna prema strancima. Opet se ponovila priča o tome držati je na lancu ili je dati onom čoveku i opet su nam je odneli... [/font]
    [font=Comic Sans MS]I sad se sećam tog dana (bilo je pre podne, tempirali su da ne budemo kod kuće, ali sam ja iz škole došla ranije), padala je kiša, a i sad mi se oči pune suzama kad se setim rastanka i njenog opiranja da ide od mene... Šćućurila se u mom zagrljaju i nije htela da mrdne... Danima sam plakala, sa tatom dugo nisam htela da razgovaram...[/font]
    [font=Comic Sans MS]nakon par godina u kuću nam je stigla Vikica. To je stvarno bilo najluđe kuče na svetu! Inače, mešanac jazavičara i NLT, nasledila je kratke noge i uši jaze, teo joj je bilo "nešto između", ali narav "terijerska". Od nje već niko nije smeo u dvorište, u stvari - svakog je puštala unutra (dobro, ne baš svakog ), ali ne i napolje! Komedija od psa![/font]
    [font=Comic Sans MS]Ona je kod nas i uginula :-( .[/font]
    [font=Comic Sans MS]Nakon Vikice, dvorište je stvarno bilo prazno i tata i ja smo se dogovorili da nabavimo novu kucu. Prepustio mi je izbor. Tada je moj omiljeni film već bio "Lesi se vraća kući" tako da uopšte nije bilo mnogo dileme .[/font]
    [font=Comic Sans MS]Amor (Ami) je rođen dan posle mog rođendana, a odabrala sam ga iz legla kada je imao samo jedan dan i to po jednoj beloj šapici... [/font]
    [font=Comic Sans MS]Obilazila sam ga svaki dan do onih famoznih 6 nedelja koliko je trebalo da ostane uz majku. Kad sam ga donela kući - sreći i oduševljenju nije bilo kraja.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Pokazalo se da taj pas ima ne samo izgled koji mi se dopada, već i izvanredne osobine, tako da, nakon njegove smrti, jeste bilo dileme ("Ni jedan ne može da bude kao on" pa je bolje promeniti rasu), a u "igri" su bili epanjel breton, labrador, bob tejl, kuvas, i, tada malo poznati zlatni retriver. Od bob tejla i retrivera sam odustala jer su štenci bili preskupi, ali sam na kraju, ipak, shvatila da moj izbor jeste ponovo "škotski ovčar".[/font]
    [font=Comic Sans MS]I tako mi je u kuću ušao Lari (prvu noć je proveo kod mene u sobi - nikad nije ni zacvileo zbog promene seredine ili bilo šta slično) sa kojim sam, od svih svojih pasa imala ubedljivo najbolju komunikaciju i koga evo, već dve godine nikako da "zamenim". Sve mi se nešto "ne da", jer da sam ja birala osobine koje želim da moj pas ima - ne bih bolje odabrala. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Generalno, zaista mislim da pas jeste velikim delom onakav kakvim ga "napravimo", ali postoje i neke predispozicije koje biramo prema sopstvenim željama i sklonostima, Naravno, i uslovima... jer je besmisleno u garsonjeri držati bernardinca![/font]

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio gigule
    do mesanca sam dosla preko oglasa... ljudi su poklanjali stene bilo mi je svejedno kakvo je... samo sam zelela psa ...

posle dva meseca usvojili smo jednog labradora... nekome je porastao suvise velik ... kao nisu ljudi racunali da ce biti toliki ...kreteni... i hteli su da ga se oslobode sto pre...i tako.
    posto imamo ogromno dvoriste nemamo problema oko drzanja ...

inace volim pse i zaista mi nije bitna rasa ni izgled psa ...pas je pas i ono sto dobija covek od njih je ono to sto je najbitnije ...barem za mene...
    mislim na ljubav ...
    I sada taj labrador veselo trčkara između bazena i heliodroma, po TOM dvorištu, na radost ukućana ....
    član javne grupe

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio indijancina
    mislim da si u nazivu teme izostavila ono "je"... sto bi znacilo "najbolji JE pas".
    obozavam pse !!!! Odrastao sam uz njih,imao sam prvo mesanca a posle Erdel terijera.
    Jeste da sam zaljubljen u Erdela i uopste u terijere ali to je doslo tek posle duzeg druzenja sa njim.
    Ali ono sto hocu da kazem "najbolji je pas" jeste da nije bitno ni kakvog je karaktera (jer mu karakter gradis ti) a ni kakvog je izgleda i lepote. Pas je pas !!!! Jedan jedini i najbolji covekov prijatelj. U to sam siguran 10000000000%

Pa dobro, nisam baš htela da namećem mišljenje da je pas najbolji ljubimac. Ima ljudi koji se ne bi složili sa tom konstatacijom

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

ma svaki pas je dobar ako ga lepo vaspitas i volis.i beskrajno ti uzvraca ljubav.jedino oni nekako iskreno vole....obozavam pse
    moj je u avataru..valjda...cek da vidim...jeste.
    you make me sick because i adore you so

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Uh ... pa nije baš tako ... ja ne volim baš sve pse: doge, pit bulovi i sl. ne leže baš pri srcu ... ulivaju mi pre strah, nego neki odnos prema njima.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Свако према свом укусу! :smile:

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

ma dobro,i ja vise volim malo pitomije pse.za mene su ovcari super....pitomi i inteligentni.
    dobro ajd ne svi...
    ali vise ih volim nego recimo terijere.
    you make me sick because i adore you so

Zainteresovan član Oljica-Bg (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ja sam moju pekinezerku dobila pre shest godina za rodjendan od mame ti tate. To je bila samo jedna mala loptica od dva meseca, koja je celu zimu provela u dzepu moje jakne.
    Ona voli sve ukucane, jakooo je razmazena (shta mozemo, ne mozemo ni u cemu da je odbijemo, kad nas pogleda onim njenim okicama...), i nije prgava kao shto pekinezeri znaju da budu, nego je to jedan totalno umiljati stvor...
    Sve u svemu, svi u kuci je obozavamo a ona nam vraca istom merom
    Poslednji put ažurirao/la Oljica-Bg : 21.11.2005. u 16:07

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Свакоме је његов пас НАЈБОЉИ! Поштујемо то. :-D

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio Milly73

Nit manjeg avatara, nit većeg filozofa

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio NatasaNatasa
    Nit manjeg avatara, nit većeg filozofa

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio Milly73
    amen!

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Apsolutno tačno. U skladu sa tim: Davnih dana sam spremajući svog psa za izložbu pozvala Kinološki savez grada koji ju je organizovao za neke informacije. Slatko sam se napričala sa ženom koja se javila (tim pre jer se jako lepo i pozitivno izjasnila o škotskim ovčarima ). Pri kraju razgovora (pošto sam negde pomenula kako ne volim pekinezere - sorry ops: ), onako lepo, drugarski "uz put" je rekla: "Sklonosti i ukusi se razlikuju. Uvek imaj na umu da kao što ti voliš svog "lesiku" isto tako ljudi vole svoje pekinezere."[/font]
    [font=Comic Sans MS]Jednostavno i sasvim tačno. Od tad (zaista) to i primenjujem... [/font]

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Mislim da tu nema volim-ne volim. Samo volim vise i volim manje.
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio pudlala
    Mislim da tu nema volim-ne volim. Samo volim vise i volim manje.
    [font=Comic Sans MS]Hmmmmm... Recimo [/font]

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Pa dobro, poenta teme bi bila koji je vaš favorit i zašto ... to sam htela da čujem .. .a ne tu filozofije neke

Slične teme

1. Najbolji RPG-ovi
    Autor Fanatic_Kv u forumu Video igre
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 30.08.2014., 15:09
  2. Koji Vam Je Najbolji Radio I Najbolji Voditelj Sa Radija
    Autor FM u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 27.07.2014., 12:44
  3. ko je najbolji
    Autor lazacar2003 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 7