Rad na crno, penzije.

prekodaleko

Početnik
Poruka
15
Kako sam sve starija i starija, sve vise i vise mi je zlo i imam panicni strah kako cu ziveti, ako Bog da, tamo negde posle 55 godine zivota. Posto pravo na penziju necu steci. Ja godinama radim, ali uvek na crno, plate su kao sto i sami znate uzasne, i to sto primim ne znam dal da krenem da uplacujem sebi staz, dal da krenem da uplacujem nesto preko Dunav osiguranja. Jednostavno nisam imala nikakvu vezu gde bih radila a gde bi mi isao staz...itd, itd.
Pitanje bi bilo, kada ce konacno poceti da se radi normalno? Neki pricaju da ce se Penziono ukinuti.....ako imaz ziveces, ako ne umri...sto je totalno nepravedno i neljudski.
Da li ce drzava nama koji nemamo ni dana staza davati neku vrstu socijalne pomoci? Jer ja stvarno NE VIDIM nacin da ce ista biti bolje!!!
A opet, plata 250 e....to bi znacilo da ceo mesec radim samo za BUS plus,i za ono sto bih eventualno sama sebi uplacivala staz!!!! A gde je placanje racuna, hrana...znate na sta mislim.
Mene je bas, bas strah kako cu ziveti pod stare dane.
 
Kako sam sve starija i starija, sve vise i vise mi je zlo i imam panicni strah kako cu ziveti, ako Bog da, tamo negde posle 55 godine zivota. Posto pravo na penziju necu steci. Ja godinama radim, ali uvek na crno, plate su kao sto i sami znate uzasne, i to sto primim ne znam dal da krenem da uplacujem sebi staz, dal da krenem da uplacujem nesto preko Dunav osiguranja. Jednostavno nisam imala nikakvu vezu gde bih radila a gde bi mi isao staz...itd, itd.
Pitanje bi bilo, kada ce konacno poceti da se radi normalno? Neki pricaju da ce se Penziono ukinuti.....ako imaz ziveces, ako ne umri...sto je totalno nepravedno i neljudski.
Da li ce drzava nama koji nemamo ni dana staza davati neku vrstu socijalne pomoci? Jer ja stvarno NE VIDIM nacin da ce ista biti bolje!!!
A opet, plata 250 e....to bi znacilo da ceo mesec radim samo za BUS plus,i za ono sto bih eventualno sama sebi uplacivala staz!!!! A gde je placanje racuna, hrana...znate na sta mislim.
Mene je bas, bas strah kako cu ziveti pod stare dane.
Ako nemas 15godina staza nemas penziju. Imas vremena to da nacukas.A ako ne ,ako nemas nista od imavine na svoje ime imaces prva na socijalnu pomoc i svake godine obnavljas zahtev
 
Penzionski sistem je ugovor generacija, što znači ovo što se sada uplaćuje finansiraju se momentalne penzije.

Ako ti odeš za desetak godina u penziju 2026 nije opasno, momentalni sistem do tada postojaće.

Od 2035 godine fata nas i većinu evropskih zemalja demografija, katastroflno jer sve manje i manje mladih ljudi koji fale kao radna snaga i naravno za finansiranje penzijskog sistema.

Nekada, kada je Srbija imala najbrži rast broja stanovnika u Evropi
Podaci u tabeli sa puno uporedivih podataka preuzeti su iz Statističkog godišnjaka Kraljevine Srbije za 1907-1908 godinu, a iz njegovog međunarodnog pregleda.

1908-poredjenja.jpg



Demografija Srbije 2011


- - - - - - - - - -

nemacka,austrija put pod noge

- - - - - - - - - -

inace kad vec pominjes penziju,mnogo se traze devizni penzioneri iz dijaspore
mozda ti se i posreci s nekim i postanes naslednica devizne penzije...

Kada bi ti znao, kakve demografske muke ima šwaburija nebi ti nikad tako nešto palo na pamet.

Devizni penzioneri rastu na drveću, treba ih sam obrati. :hahaha:

Jado prvo dolaze na red sopstvene snajke, ovi što su otišli 80tih ili 90tih godina oni se ne vraćaju. ;)
 
Poslednja izmena:
Kako sam sve starija i starija, sve vise i vise mi je zlo i imam panicni strah kako cu ziveti, ako Bog da, tamo negde posle 55 godine zivota. Posto pravo na penziju necu steci. Ja godinama radim, ali uvek na crno, plate su kao sto i sami znate uzasne, i to sto primim ne znam dal da krenem da uplacujem sebi staz, dal da krenem da uplacujem nesto preko Dunav osiguranja. Jednostavno nisam imala nikakvu vezu gde bih radila a gde bi mi isao staz...itd, itd.
Pitanje bi bilo, kada ce konacno poceti da se radi normalno? Neki pricaju da ce se Penziono ukinuti.....ako imaz ziveces, ako ne umri...sto je totalno nepravedno i neljudski.
Da li ce drzava nama koji nemamo ni dana staza davati neku vrstu socijalne pomoci? Jer ja stvarno NE VIDIM nacin da ce ista biti bolje!!!
A opet, plata 250 e....to bi znacilo da ceo mesec radim samo za BUS plus,i za ono sto bih eventualno sama sebi uplacivala staz!!!! A gde je placanje racuna, hrana...znate na sta mislim.
Mene je bas, bas strah kako cu ziveti pod stare dane.

Koliko imas godina

- - - - - - - - - -

sto nemas decu
 
Kada bi ti znao, kakve demografske muke ima šwaburija nebi ti nikad tako nešto palo na pamet.

Devizni penzioneri rastu na drveću, treba ih sam obrati. :hahaha:

Jado prvo dolaze na red sopstvene snajke, ovi što su otišli 80tih ili 90tih godina oni se ne vraćaju. ;)

ako nista staracki domovi nicu,trebace sve vise gerontoloskih sestara
malo nemackog i preobuka i eto posla
jagma postoji,doduse veca je traznja nego ponuda,al sve ti je lutrija vredi pokusati
 
Kako sam sve starija i starija, sve vise i vise mi je zlo i imam panicni strah kako cu ziveti, ako Bog da, tamo negde posle 55 godine zivota. Posto pravo na penziju necu steci. Ja godinama radim, ali uvek na crno, plate su kao sto i sami znate uzasne, i to sto primim ne znam dal da krenem da uplacujem sebi staz, dal da krenem da uplacujem nesto preko Dunav osiguranja. Jednostavno nisam imala nikakvu vezu gde bih radila a gde bi mi isao staz...itd, itd.
Pitanje bi bilo, kada ce konacno poceti da se radi normalno? Neki pricaju da ce se Penziono ukinuti.....ako imaz ziveces, ako ne umri...sto je totalno nepravedno i neljudski.
Da li ce drzava nama koji nemamo ni dana staza davati neku vrstu socijalne pomoci? Jer ja stvarno NE VIDIM nacin da ce ista biti bolje!!!
A opet, plata 250 e....to bi znacilo da ceo mesec radim samo za BUS plus,i za ono sto bih eventualno sama sebi uplacivala staz!!!! A gde je placanje racuna, hrana...znate na sta mislim.
Mene je bas, bas strah kako cu ziveti pod stare dane.

Jeste to sramota, to što pola nacije radi na crno...Ali penziju neće dočekati ni oni kojima ide staž, msm retko ko će doživeti 75 god...
S druge strane, ko i doživi, biće senilan, pa će mu biti lakše.
 
brate pa moras se upustiti u trzisnu borbu ne ocekujes valjda da su bogom dane:lol:

ˇZnamo što jesmo, ali ne znamo što bismo mogli biti.ˇ mislim da je rekao Obradović, upravu je 100%. :)

- - - - - - - - - -

panduri...I ko ono beše još?
Mene baš briga, ja i onako imam 120 god i nešto staža, moram još da radim, ali sada mogu i na crno :lol:

prosto rečeno stara ki biblija s`pet unučadi, :malav:
 
U pravu su ovi talibani što ti kažu da bežiš napolje...Posebno ako si u BG...Jer to i nije
lepota življenja u toj velikoj kasabi...:mrgreen:
Ajde da si na Kosmaju ili bar ba Avali pa da ti se ne ide odavde...
Od ovog što njače s vrha brega ne očekuj da se pobrine za pemzije...Nema šanse!
Tri godine skida penzošima (vratiće se to kad-tad po Ustavu!),a inflacija erodira njihovo
imovno stanje i inače jadno!
Ako bi radila samo 5 godina negde u EU,dobićeš par stotina evra penzije mesečno kad ostariš,
a za to ti ovde treba tri puta više!
 
Kako sam sve starija i starija, sve vise i vise mi je zlo i imam panicni strah kako cu ziveti, ako Bog da, tamo negde posle 55 godine zivota. Posto pravo na penziju necu steci. Ja godinama radim, ali uvek na crno, plate su kao sto i sami znate uzasne, i to sto primim ne znam dal da krenem da uplacujem sebi staz, dal da krenem da uplacujem nesto preko Dunav osiguranja. Jednostavno nisam imala nikakvu vezu gde bih radila a gde bi mi isao staz...itd, itd.
Pitanje bi bilo, kada ce konacno poceti da se radi normalno? Neki pricaju da ce se Penziono ukinuti.....ako imaz ziveces, ako ne umri...sto je totalno nepravedno i neljudski.
Da li ce drzava nama koji nemamo ni dana staza davati neku vrstu socijalne pomoci? Jer ja stvarno NE VIDIM nacin da ce ista biti bolje!!!
A opet, plata 250 e....to bi znacilo da ceo mesec radim samo za BUS plus,i za ono sto bih eventualno sama sebi uplacivala staz!!!! A gde je placanje racuna, hrana...znate na sta mislim.
Mene je bas, bas strah kako cu ziveti pod stare dane.
kako god okrenes ni sa tom crkavicom nece valjati,ortak je uplacivao dunav osiguranje i odustao,podigo oko 6-7000e nesto su mu zakinuli fino,bolje sad ulazi to sto zaradis u zdravlje jer ces tad sve nedobog dati na lecenje,ako imas mogucnost negde preko pali ovde ne vredi u strahu ceo zivot protraciti
 
Ako nemas 15godina staza nemas penziju. Imas vremena to da nacukas.A ako ne ,ako nemas nista od imavine na svoje ime imaces prva na socijalnu pomoc i svake godine obnavljas zahtev

Jedino da samo radim za staz....nesto ce mi sigurno ostati od roditelja....ali ne kapiram.....Moram da nemam nista da bih dobila socijalnu pomoc....nema logike....gde bih zivela...kako bih placala stan...struju, vodu....hranu ....lekove...........ovo je prava agonija......Samo me cudi, ima nas MNOGO...a svi cute....Da mogu, isla bih na kaficu i da se lepo ispricam i sa Vucicem i sa Nikolicem.....da vidim, kakav im je plan za nas....Po statistici ima nas tu negde oko 500.000 hiljada koji radimo, ali NA CRNO.....a gde su oni kojima su privatnici u pocetku i placali socijalno i ostalo....pa odjednom nista.....a mudro cute.......!!!!!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

Koliko imas godina

- - - - - - - - - -

sto nemas decu

39 godina....I 15 godina rada na crno!!!!!!

- - - - - - - - - -

Jeste to sramota, to što pola nacije radi na crno...Ali penziju neće dočekati ni oni kojima ide staž, msm retko ko će doživeti 75 god...
S druge strane, ko i doživi, biće senilan, pa će mu biti lakše.

Ne znam dal da se smejem ili placem.....mada ko zna moga ce doneti nov Zakon gde ce ljudi sticati pravo na penziju u 70 godini zivota.....ali sam ubedjana da ce oni ipak Penzioni fond ukinuti!!!!!! Mirise mi na tako nesto!!!!!!
 
kako god okrenes ni sa tom crkavicom nece valjati,ortak je uplacivao dunav osiguranje i odustao,podigo oko 6-7000e nesto su mu zakinuli fino,bolje sad ulazi to sto zaradis u zdravlje jer ces tad sve nedobog dati na lecenje,ako imas mogucnost negde preko pali ovde ne vredi u strahu ceo zivot protraciti


Slazem se....ali gde....svi imaju nekog, nesto....a ja bas nista...a ziveti u strahu je nesto najgore.....protracen zivot!!!!!
 

Back
Top