SETI@Home

Ja ga koristim na poslu cini mi se skoro 6 meseci. Nemam neki ucinak (do sada obradjeno 13 jedinica :? )al' bolje ista nego nista.
Bice bolje. :)
 
Kad ti se upali screensaver onda tvoj komp umesto da nista ne radi, radi nesto korisno (trazi lek za sidu, vanzemaljce, smisao zivota...) i posle sve to salje na net.
 
Ja sam to malopre downloadovao i nemam predstavu na koji nacin jurim ET-eve,pomazem pronalazenju leka za sidu...Imam samo neke brojke u % koje ce za jedno xxx godina doci do 100%,tj. verovatno kada i dodju ti vanzemaljci :? Moze li neko to malo detaljnije da objasni ko,kako,gde,kad,sta...?
 
SETI je program koji koristi skoro 5 miliona ljudi sirom sveta formirajuci na taj nacin najjaci superkompjuter na svetu.Ideja je u tome da da pozajmite slobodne resurse svog racunara u cilju nalazenja vanzemaljske ineligencije(ako verujete u to naravno).Naime,radio teleskopi snimaju ogromne kolicine podataka koji dolaze iz udaljenih galaksija.Vi preko SETI@home programa preuzimate delic tih podataka (oko 350Kb) i obradjujete kada procesor nista ne radi npr. kada se aktivira skreen saver.Program trazi vestacke nepravilnosti u signalu koje bi mogle biti znak da nismo sami.U principu nista ne gubis koristeci ga a imas osecaj da ucestvujes u necemu sto bi jednog dana moglo promeniti zivote svih nas.Inace program se cesto koristi i kao benchmark jer je za obradu jedne jedinice masini na 500Mhz potrebno oko 30-ak sati, dog na 2,4 Ghz svega 3-4 sata...
 

Back
Top