Olga Danilović

Luksemburg: Olga izgubila od 228. na svetu

Mlada srpska teniserka Olga Danilović poražena je već na startu kvalifikacija za turnir u Luksemburgu.

Olga2.jpg


Olga je izgubila na startu kvalifikacija i u Lincu, a i sada je bolja od nje bila lošije rangirana rivalka – u pitanju Džesika Ponše iz Francuske, trenutno 228. na WTA listi, a konačni rezultat bio je 6:4, 6:3.

U prvom setu je Danilovićeva gubila 4:2 i vratila se na 4:4, da bi od tog trenutka izgubila pet gemova u nizu, posle čega povratka nije bilo.

Srpska teniserka trenutno je 97. na WTA listi.
 
Danilovićeva povela, pa izgubila od Kovinićeve

Iako je bila postavljena za četvrtog favorita na turniru u Mumbaju, Olga Danilović poražena je već u prvom kolu. Bolja od srpske teniserke bila je Crnogorka Danka Kovinić, koja je slavila sa 4:6, 7:5, 6:0.

Olga-Danilovic


Meč je trajao gotovo dva sata, s obzirom na to da se velika borba vodila u prva dva seta.

Danilovićeva je dobila prvi, ikao je Kovinićeva vodila sa 4:2. Hrabrije je u završnici igrala mlada Srpkinja, pa je sa četiri vezana gema došla do vođstva.

Nadigravanje sa osnovne linije viđeno je i u nastavku. Na tragu dobre igre s kraja prvog seta, Olga je povela sa 3:0 i u drugom. Činilo se da će doći do očekivane pobede, s obzirom na to da je čal 93 pozicije bolje rangirana od rivalke (101-194). Ipak, pustila je ruku Crnogorka, pa se sasvim vratila u igru. Mirnija je bila u završnici, pa je izjednačila u setovima.

Do kraja je Kovinićeva dominirala, pošto ništa do kraja meča nije mogla Danilovićeva.
 
AO: Šok na startu kvalifikacija, Olga Danilović poražena - Jorović uspešna.

Prvog dana kvalifikacija za Australijan open srpski teniseri imali su učinak od tri pobede i dva poraza.

Najveće iznenađenje i to negativno priredila nam je Olga Danilović koja je zaustavljena već u prvom kolu od Poljakinje Ige Svjatek u tri seta.

Danilovićeva je u prvom setu izgubila samo jedan gem, ali je u sledeća dva posustajala kada je bilo najvažnije i poražena je rezultatom 1:6, 7:6 (7-4), 7:5.

404731_olga-danilovic01-epa-sergei-ilnitsky_ls.jpg
 
Danilovićeva ispustila Pliškovu

Čehinja Kristina Pliškova u 2. kolu čelendžera u Indijan Velsu pobedila je Olgu Danilović 2:6, 7:5, 7:5.

Olga-Danilovic


Olga je sjajno odigrala prvi set koji je uz dva oduzeta servisa dobila za svega 25 minuta, međutim, kasnije je podbacila u ključnim trenucima.

Mlada Srpkinja, trenutno 116. igračica sveta, je u drugom setu vodila sa 4:2, ali je Pliškova uspela da se vrati i uz pet osvojenih i jedan izgubljen gem i to na svoj servis preokrene na 7:5.

Danilovićeva je u trećem setu kod rezultata 5:4 servirala za pobedu, međutim, 90. teniserka sveta je zaigrala mnogo bolje i serijom od tri osvojena gema upisala trijumf u njihovom prvom međusobnom duelu.
 
Poraz Danilovićeve na startu kvalifikacija za IV

Srpska teniserka Olga Danilović poražena je već u prvom kolu kvalifikacija za turnir u Indijan Velsu, pošto je bolja od nje bila Belgijanka Isalin Bonaventure.

GettyImages-842951904.jpg


Posle više od dva sata igre 144. teniserka sveta savladala je 115. sa 6:7 (8), 6:4, 6:4.

Iako je Belgijanka bolje počela meč, te uz brejk povela sa 3:0, nije odustajala mlada Srpkinja. Uspela je Danilovićeva da izjednači na 3:3, a potom da odoli napadima rivalke i izbori se za taj-brejk.

Silovito je krenu Olga u dodatnom gemu, pa je povela sa 6:1. Ipak, nije iskoristila nijednu od pet set lopti, pa je morala da spasava i set loptu rivalke. Ostala je smirena u toj situaciji Danilovićeva, pa je na kraju dobila set.

Srpkinja je dobro ušla u drugi set i povela sa 3:1, ali joj je Bonaventure odmah vratila brejk, nedugo zatim napravila još jedan, pa se izborila za treći set.

Ponovo je Olga bolje počela. Povela je sa 3:1 i 40:15. Međutim, od tog momenta je dozvolila Belgijanki da potpuno preuzme inicijativu i sa nova dva brejka dođe do pobede.

Bio je to peti poraz Danilovićeve ove sezone.
 
Olga uspešna na startu kvalifikacija za Vimbldon

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Vimbldon, pošto je savladala Britanku Eden Silvu sa 6:4, 7:6 (2).

571419


Olga je slovila za favorita u ovom duelu, s obzirom na to da je britanska teniserka 431. na WTA listi i da je dobila specijalnu pozivnicu.

Agresivno je igrala od početka Danilovićeva, pa je već u prvom gemu došla do brejk lopte. Ipak, opirala se Silva sve do devetog gema. Uspela je tada da prelomi Srpkinja i dođe do seta.

Činilo se da će 119. teniserka sveta lako doći do pobede, kada je povela sa 4:2 u drugom setu. Ipak, uspela je Britanka da produži borbu. Vratila je Silva izgubljeni servis gem, pa se igrao tajbrejk. Ipak, bilo je tada evidentno da je kvalitet na strani Danilovićeve, koja je došla do pobede.

Srpska teniserka još nije zabeležila učešće u glavnom žrebu Gren slemova. Vimbldon pamti po dobrom, pošto ga je kao juniorka osvojila u paru sa Kajom Juvan.
 
Olga osvojila ITF turnir u Švajcarskoj

Srpska teniserka Olga Danilović osvojila je ITF turnir u švajcarskom Montrou pobedom nad Austrijankom Julijom Graber sa 2:0.

GettyImages-842951904.jpg


Olga, trenutno 218. na listi, bila je bolja od 266. igračice planete bez mnogo problema za 62 minuta igre - 6:2, 6:3.

Srpkinja nije dobro otvorila finalni duel dozvolivši brejk Austrijanki na startu, ipak, uzvratila je na isti način već u narednom i od tada je njena igra krenula uzlaznom putanjom.

Od rezultata 2:2 u prvom setu nanizala je sedam gemova i do kraja bez problema rešila pitanje pobednika.
 
Olga se digla iz pepela do druge runde Indijan Velsa

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo Čelindžera u Indijan Velsu, pošto je posle tri seta savladala Paragvajku Veroniku Sepede 1:6, 6:4, 6:4.

Olga-Danilovic-Servis.jpg


Može se bez preterivanja reći da je Danilovićeva meč protiv 28 mesta bolje plasirane teniserke dobila u "Đokovićevom" stilu. Prvi set 179. igračica sveta prelako je izgubila 6:1. Kako je odigran ceo prvi set, tako je počo i drugi, pošto je 151. na WTA listi odmah došla do brejka i vodila 2:0 i 3:1. Ali onda se Srpkinja probudila, vezala tri gema za 4:3. Odlučujući je bio deveti gem, u kojem Danilovićeva prosto nije htela da dozvoli protivnici da napravi brejk, povela 5:4, a u narednom iskoristila prvu brejk loptu, čime je dobila set i izjednačila.

Očekivalo se da taj pozitivan momentum bude psihološka prednost u trećem, odlučujućem setu. Međutim, Paragvajka je povela 3:0 uz dupli brejk. Ali ni ta situacija nije obeshrabrila Danilovićevu, koja se ekspresno vratila, vezala četiri gema, a zatim po receptu iz finiša drugog seta uspela da novim, trećim brejkom završi meč.

U narednom kolu Olga Danilović igra protiv 80. igračice na WTA listi, rumunske igračice Patriše Marije Tig.

http://sportklub.rs/Tenis/Tenis-ost...a-iz-pepela-do-druge-runde-Indijan-Velsa.html
 
Olga nadigrala 107 mesta bolje plasiranu Kineskinju

Srpska teniserka Olga Danilović izborila je plasman u četvrtfinale Čelindžera u Indijan Velsu, pošto je u dva seta savladala osmog nosioca Kineskinju Lin Žu 6:4, 7:5.

Olga-Danilovic.jpg


Srpkinja je u prvom setu odigrala gotovo besprekorno do devetog gema. Brejk je napravila u četvrtom gemu, do same završnice prvog seta nije dozvolila protivnici šansu da joj oduzme servis. Ali u devetom gemu, u kojem je servirala za set, odigrala je loše i 72. igračici sveta dopustila dve vezane brejk lopte. Kineskinja odmah koristi prvu i smanjuje na 5:4. Ipak, već u narednom gemu Olga pravi reset, toliko karakterističan za nju na ovoj američkoj turneji. Došla je do tri vezane brejk lopte, ujedno i set lopte. Treću je iskoristila i povela.

Lin Žu je napravila brejk na samom startu drugog seta i povela 2:0. Kod rezultata 3:1 imala je čak pet šansi da stekne dupli brejk, ali ponovo je na scenu stupila čelična volja 179. igračice sveta. Olga je uspela da se odbrani, a onda u narednom gemu dođe do tri vezane brejk lopte. Iskoristivši drugu, napravila je brejk za 3:3. Može se reći da je tada prelomila meč. Protivnica je bila potpuno bezopasna na njen servis, pošto je u naredna tri servis gema Srpkinje osvojila samo jedan poen. Nije ni Danilovićeva dolazila do brejk prilika, ali kao da se osećalo u vazduhu da će uskoro doći njene šanse. I došle su, dve vezane u 12. gemu. Kineskinja je obe spasila, ali posle novog reseta, Olga je došla do još jedne brejk prilike, ujedno i meč lopte, koju je iskoristila i izbacila 107 mesta bolje plasiranu igračicu od sebe, koja je i sedam godina starija.

U borbi za polufinale Danilovićeva će igrati protiv Lesije Curenko.

http://sportklub.rs/Tenis/Tenis-ost...ala-107-mesta-bolje-plasiranu-Kineskinju.html
 
Olga: Brzo sam napredovala, a onda me je život udario

Mlada srpska teniserka Olga Danilović otkrila je uzroke zbog kojih nije ostvarila željene rezultate posle osvojene titule u Moskvi 2018. godine.

Olga-Danilovic-Crna.jpg



Danilovićeva je za popularni serijal 'Behind the racquet' govorila o svom početku, prelasku među profesionalce i onome što se desilo posle osvajanja WTA titule u Moskvi 2018. godine.

"Oba moja roditelja su bila uključena u sport. Majka je novinarka na nacionalnoj televziji, a otac je igrao u NBA. Zajedno su od 16. godine. Nikad nisam osećala pritisak s njihove srane da moram da se bavim sportom. Imala sam slobodu da radim šta želim. Probala sam balet, umetničko klizanje... A onda i tenis. Od tada mi je reket stalno u rukama. Odnos igača prema tenisu varira od ljubavi do mržnje. Doživela sam mnoge teške momente, ali ne mogu sebe da zamislim na drugom mestu osim na terenu", objasnila je 19-godišnjakinja odmah na početku.

Olga je kao juniorka ostvarila zapažene rezultate, osvojila je tri Gren slem titule u dublu.

"Ljudi me često pitaju o toj transformaciji iz juniorskog u profesionalni tenis. Iskreno, nikad nisam razumela šta su želeli da kažem. Kada sam počela da igram profesionalno, osvojila sam dva turnnira na kojima je nagradni fond bio 15.000 dlara, igrala finale turnira sa nagradnim fondom od 25.000. Osvojila sam svoju prvu WTA titulu 2018. godine u Moskvi. Brzo sam napredovala, a onda me je život udario. Nije sve bilo lako, nije svuda bilo cveća i duge. Moralo je da bude i kiše. Ne kiše, pljuskova"


Sve je krenulo nizbrdo krajem septembra 2018.

"Posle US Opena, igrala sam turnir u Taškentu. Te nedelje izgubila sam dedeu. Takođe, rastala sam se sa trenerom Aleksom Korečom, koji mi je bio mentor. Bio je to težak period za mene. Igrala sam bez trenera, probala sam sa njih nekoliko, ali nismo kliknuli", rekla je 170. teniserka sveta.

"Između mene i Aleksa se ništa nije desilo, nismo se svađali. On je bio jedan od najboljih tenisera sveta, ali sada ima porodicu, druge poslove, nije mogao da putuje sa mnom. Meni je bio potreban neko ko će stalno biti sa mnom jer sam imala samo 17 godina i nisam mogla da živim sama. Osećala sam se izgubljeno, kao da izdajem svoju igru. Kada sam bila na terenu, pokušavala sam sve da izbrišem i fokusiram se na meč, ali jednostavno nisam mogla".


Otkrila je Danilovićeva i šta joj je najteže padalo.

"Moj deda je bio brižan čovek. Kad god bi nešto o meni izašlo u novinama, on bi to isekao, pravio je album. Kada sam osvojila Moskvu, plakao je. Dva meseca kasnije je preminuo. To me je pogodilo, ali mi je bilo drago da je bio svedok jednom od najlepših momenata u mom životu. Teško je kad se tako nešto dogodi, morate da se ponašate normalno, ali ništa nije isto. Nisam želela da gubim mečeve. Rekla sam sebi d amoram da probam da igram, ali nisam bila okej", poručila je Olga.

"Imam mlađu sestru i mlađeg brata, roditelji nisu mogli da putuju sa mnom. Kada sam tražila trenera, bilo je teško. Bilo mi je potrebno vreme da se oporavim. Prošle godine sam bila ponosna na sebe jer sam uspela da ostavim sve to iza sebe. Tada sam prvi put osetila uspone i padove profesionalnog tenisera".

http://sportklub.rs/Tenis/WTA/a335785-Olga-Brzo-sam-napredovala-a-onda-me-je-zivot-udario.html
 
Olga Danilović blizu glavnog žreba u Istanbulu

Srpska teniserka Olga Danilović stigla je do poslednjeg kola kvalifikacija za WTA turnir u Istanbulu.

19127237755f56105259797464245246_w640.jpg



Prvu prepreku je preskočila, pošto je savladala Lauru Ijonu Par u dva odigrana seta – 6:1, 6:1.

Meč je trajao tačno sat vremena.

Olga je bila dominantna protiv 200. teniserke sveta i dopustila joj je samo po jedan gem u svakom setu.

Za plasman u glavni žreb Istanbula igraće protiv sunarodnice Dejane Radanović.

To znači da će Srbija sigurno imati predstavnika na turniru u Turskoj.

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2020&mm=09&dd=07&nav_id=1729787
 
Kraj za Danilovićevu u Istanbulu, poraz od Tig

Srpska teniserka Olga Danilović poražena je u prvom kolu WTA turnira u Istanbulu od Rumunke Patrisije Marije Tig u dva seta 6:3.

Olga-Danilovic-Crna.jpg



Meč je obeležilo mnoštvo brejkova. U prva dva gema obe igračice osvojile su gem na svoj servis, čak je Danilovićeva imala i brejk loptu, a onda je usledila serija brejkova. U narednih sedam gemova samo u jednom je igračica koja je servirala uspela da odbrani servis. I to je bila Rumunka u šestom gemu, tako da je dobila prvi set 6:3.

U drugom ista priča. Rumunka je u prvom gemu spasla tri vezane brejk lopte, a onda su usledili brejkovi. Njih čak osam. Ali je seriju prekinula Danilovićeva u 10. gemu, spasivši tri vezane meč lopte za 5:5. Međutim, Rumunka 88. na WTA listi vezala je naredna dva gema i došla do pobede nad 174. igračicom sveta.

Tig će se u narednom kolu sastati sa osmim nosiocem Misaki Dol.

http://sportklub.rs/Tenis/WTA/a341999-Kraj-za-Danilovicevu-u-Istanbulu-poraz-od-Tig.html
 
Olga: Verovala sam u sebe! Velika zahvalnost Novaku

olga-danilovic-198607-750x501.jpg



Srpska teniserka Olga Danilović nije krila zadovoljstvo posle plasmana u glavni žreb Australijan opena.

Mlada Beograđanka (19) prvi put u karijeri igraće na nekom Gren slem turniru, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija savladala Ankitu Rainu sa 2:1 u setovima.

Presrećna sam što sam prvi put izborila plasman za glavni žreb Grend slema, pogotovo što je prethodna sezona bila teška, neizvesna, jednom rečju haotična zbog svega što nam je doneo virus korona. Nije bilo turnira, nije bilo puno mečeva, čak i pripremni period za 2021. nije bio onakav kakv obično biva za start jedne takmičarske godine„, rekla je Olga.

Danilovićeva se za važne okršaje u novoj sezoni pripremala u teniskom centru Novaka Đokovića na Dorćolu.

Verovala sam u svoj rad, u sebe i pripreme koje sam zahvaljujući Novaku Đokoviću imala u Teniskom centru Novak zajedno sa trenerima Borisom Bošnjakovićem, Kristijanom Šnajderom i Vladom Radonjićem. Velika zahvalnost Novaku za sve što je učinio i čini, a na nama je da se borimo i opravdamo svu njegovu ljubav, zalaganje i sve što radi za boljitak svih nas. Partijama i pobedama u Dubaiju sebi sam priuštila najbolji mogući rođendanski poklon, a to je da ću 20. rođendan dočekati i proslaviti u Australiji„, poručila je Danilovićeva, koja 23. januara puni 20 godina.

Sport Klub
 
Olga: Novak mi je mentor, verujem u sebe više nego ikada

Olga-Danilovic-750x500.jpg


Srpska teniserka Olga Danilović bila je izuzetno srećna posle prve Gren slem pobede, a istakla je da je ključ svega bilo samopouzdanje.

Olga prvi put u karijeri učestvuje u glavnom žrebu nekog Gren slema i odmah je zabeležila pobedu. Na startu Australijan Opena savladala je 19. teniserku sveta Petru Martić 7:5, 3:6, 6:4.

„Igrala sam dobro, pogotovo u važnim momentima. Nisam žurila, bila sam fokusirana, razmišljala sam samo o narednom poenu. Veoma sam srećna“, rekla je Danilovićeva.

„Neverovatan meč od početka do kraja. Na visokom nivou smo igrale obe, ona opravdano jer je 16. nosilac. Sebe sam terala da budem u sadašnjem momentu, dobro sam se spremila sa trenerom, znala sam šta treba da radim i držala sam se te svoje igre, nisam odsutpala i to me je dovelo do pobede. Servis me je zezao u nekim momentima. Gem na 4:4 u trećem setu je presudio i na taj gem sam najponosnija“.

Na pitanje kako će proslaviti ovaj uspeh, 20-godišnjakinja je odgovorila:

„Proslaviću tako što ću sada ići da jedem, a onda da spavam. Pokušaću da se odmorim za prekosutra. Sutra je laganiji dan. Ne verujem da ću odmah uspeti da zaspim, ali ću se potruditi da se odmorim“.

Istakla je mlada srpska teniserka da se fizički oseća odlično.

„Da kucnem u drvo, trenutno je sve kako treba. Spremila sam se kako treba. Pripreme sam odradila kod Novaka. Moj trener je Kristijan Šnajder, moj mentor je Novak, moj kondicioni trener je Vlada Radonjić, pripadam Novakovoj akademiji. Odradili smo odličan posao. Novak je napravio neverovatnu stvar. Bio je prisutan skoro na svakom treningu, bio je i ovde. Stvarno smo radili jako, i verovali smo jedni u druge. Ta vera koju sam dobila od njih mi je mnogo pomogla. Samim tim su došli dobri rezultati. Neverovatno smo radili na kondiciji i igri, trenirali smo dobro i tokom karantina. Rad se isplati“.

Saradnja sa Kristijanom Šnajderom donela je dobre rezultate.

„Dobro funkcionišemo. Imam dobre rezultate otkad sam s njim. Razume moju igru, razume mene. Odličan odnos imamo. Bili smo osuđeni jedno na drugo ove dve nedelje u karantinu, upoznao je kako razmišljam na 4:4, na 4:0. Jako dobro me je spremio za ovoj meč“.

Priznala je Srpkinja da joj se vratilo samopouzdanje.

„Nemam puno mečeva iza sebe, ali u ovom periodu je bilo najbitnije da verujemo u rad koji smo uradili u Beogradu i ovde. Trenirala sam više nego što sam nekad i želela, terala sam sebe. Verujem u forhend više nego ikada, verujem u sebe. Znam da sam spremna, da mogu da trčim tri dana, da igram šta treba i borim se. Pozitivno razmišljam. Ono što je presudilo je taj rad što smo imali“.

Zbog toga Olga veruje u dobar rezultat i protiv Šelbi Rodžers, koju je pobedila u jedinom međusobnom susretu u Hjustonu 2019.

„Iskreno, znam igračicu. Igrale smo, u dobroj je formi i ona, ali mislim da ću o tome više misliti sutra. Sad sam gladna i umorna. Želim da uživam u ovoj pobedi. Mislim da je dobra stvar što imam slobodan dan da mi se slegnu utisci. Ovde nema loših devojka i laganog meča. Svi igraju na visokom nivou, svi smo željni mečeva. Spremiću se kao za ovaj meč i nadam se da ću uspeti da pobedim“, istakla je Olga.

Sport Klub
 
Ubedljiv poraz Olge u kvalifikacijama u Lionu

GettyImages-1091131892-750x500.jpg


Srpska teniserka Olga Danilović zaustavljena je u prvom kolu kvalifikacija za turnir u Lionu. Bolja od nje bila je Poljakinja Magdalena Freh, koja je slavila sa 6:1, 6:1.

Bio je to treći uzastopni poraz Danilovićeve ove sezone, posle pobede u prvom kolu Australijan opena.

Poljakinja je u subotu slavila posle samo 57 minuta igre. Nije Olgu služio servis, imala je čak 10 duplih grešaka, ni u razmenama nije mogla da parira rivalki, pa je ubedljivo izgubila.

Početak meča je obećavao veliku borbu, čak je Danilovićeva imala brejk loptu. Ipak, Poljakinja je dobila gem na svoj servis. Dugo je trajao i naredni gem, a Feh je uspela da iskoristi drugu brejk loptu. U nastavku je Poljakinja diktirala ritam igre, pa je uz još jedan brejk došla do seta.

U nastavku je 161. teniserka sveta potpuno kontrolisala situaciju na terenu, tri puta je oduzimala servis Srpkinji i sigurno došla do drugog kola kvalifikacija.

Turnir u Lionu igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 235.238 dolara.

Sport Klub
 
Olga i Bušar ispustile titulu u Lionu

olga-danilovic-197390-750x500.jpeg


Srpska teniserka Olga Danilović i njena partnerka Judžini Bušar bile su nadomak titule u Lionu, ali su na kraju izgubile od prvih nosilaca Viktorije Kužmove i Aranče Rus sa 3:6, 7:5, 10-7.

Olga i Judžini potpuno su kontrolisale meč do sredine drugog seta – od 3:3 u prvom setu vezale su pet gemova, zatim i povele sa 4:1, uz dva brejka viška.

Duple greške na jednoj i bolja igra prevashodno Kužmove na drugoj strani promenili su odnos snaga na terenu, a pa holandsko-slovačka kombinacija uspeva da izbori super taj brejk.

I tu su Danilovićeva i Bušar bolje počele, vodile su sa 5-2 i 7-5, ali su Kužmova i Rus uzele pet poena u nizu i stigle do trofeja.

Sport Klub
 

Olga u glavnom žrebu Majamija​

GettyImages-1091131892-750x500.jpg

Srpska teniserka Olga Danilović slavila je i u drugom meču kvalifikacija za masters u Majamiju i na taj način izborila mesto u glavnom žrebu.

Poslednja prepreka Danilovićevoj bila je domaća teniserka Kristi En. Ona je prva stigla do brejka i povela 4:2 u prvom setu. Međutim, 160. teniserka sveta momentalno je vratila brejk a potom i povela 6:5 i servirala za set. Međutim, uspela je 121. na WTA listi uspela je da vrati brejk i izbori taj brejk. U njemu je Olga bila bolja i smirenija i na kraju dobila taj deo igre 7:4.

U drugom setu Danilovićeva je došla prva do brejka i povela 2:0. Međutim, En je odmah uzvratila i izjednačila na 2:2. Ipak, odlučujući je bio šesti gem, u kojem je Srpkinja iskoristila četvrtu brejk loptu, povela 4:2 i tu prednost zadržala do kraja.

Za razliku od Danilovićeve do glavnog žreba nije uspela da dođe Slovenka Tamara Zidanšek, koja je izgubila u finalu od Francuskinje Dodin 6:1, 7:5.

Sport Klub
 

Olga opet pobedila, plasman u četvrtfinale Budimpešte​

olga-danilovic-121622.jpeg


Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Budimpešti, pošto je savladala Irinu Baru sa 6:4, 6:3.

Meč je trajao 94 minuta, a prvi set bio je veoma neizvestan. Danilovićeva je ispustila brejk prednosti, da bi zatim pri zaostatku 3:4 spasla tri vezane brejk lopte, osvojila taj, a onda i naredna dva gema.

I u drugom setu je Olga ispustila brejk prednosti, za 3:3, ali je momentalno uzvratila bez izgubljenog poena. Zatim je lako uzela gem na svoj servis, a u dugom poslednjem gemu je realizovala treću meč loptu.

Za plasman u polufinale, Danilovićeva će se boriti sa boljom iz okršaja Ana-Karoline Šmijedlove i domaće teniserke Dalme Galfi.

Prethodno, Ivana Jorović je izgubila od Paole Ormaečee.

Sport Klub
 

Olgu samo jedna pobeda deli od glavnog žreba US Opena​

GettyImages-1156968034.jpg


Olga Danilović je prošla u treće kolo kvalifikacija za US Open jer je savladala Sačiju Vikeri 2:0, po setovima 6:3 i 6:4.

Olga je Amerikanku Vikeri dobila za sat i 27 minuta u dva seta. Prvi je srpska teniserka dobila 6:3, dok je drugi dpbila 6:4.

Prvi set je bio festival brejkova. Čak šest ih je viđeno u tom delu meča, a na kraju je Olga uspela da napravi ključan i da povede 6:3. U drugom setu je ipak servis obe teniserke bio stabilniji, a opet je Danilovićeva napravila ključni brejk na samom kraju seta za 6:4.

Naredna rivalka srpskoj igračici će biti Karolin Dolehajl.

Sport Klub
 

Olga: Da igram kao do sada i da uživam​

1630220822-Olga-Danilovic-750x500.jpg


Olga Danilović plasirala se u drugo kolo US Opena i tako nastavila dobar niz iz kvalifikacija.

Slavila je srpska teniserka protiv Ališe Parks u dva seta – 6:3, 7:5.

„Osećam se jako dobro, srećno što imam neki kontinuitet mečeva ovde, što sam odigrala tri meča u kvalifikacijama protiv ozbiljnih protivnica. Mislim da su kvalifikacije težak korak jer niko ne shvata koliko je teško dobiti tri meča na takvom nivou i onda da krene turnir. Zbog toga sam jako srećna. U ovom meču nije bilo lako, devojka igra vrhunski, da nije tako ne bi ni dobila tu vajld kartu. Zadovoljna sam svojom igrom. Odigrala sam na odličnom nivou sva četiri meča“, rekla je Danilovićeva posle meča.

Srpkinja ističe da je zadovoljna većinom elemenata svoje igre, ali jedan je posebno izdvojila:

„Najzadovoljnija sam bila time što sam bila konstantna. Protiv igračica poput ove treba biti konstantan, da čekam svoju priliku kada osetim da je tu, to je bila stvar koja je prelomila. Ona igra odlično, ali mislim da sam ja imala tu neku konstantnost i dobro me je služio servis“.

U drugom kolu Olgu očekuje duel sa Naomi Osakom.

„Očekujem da nastavim da igram kao i do sada, da dajem svoj maksimum na terenu, da uživam, što je i najbitnije. Da uživam kad igram najbolje“, zaključila je Olga.

Sport Klub
 

Back
Top