Dilema-kupiti ili ne Sony Alpha SLT-A58 Kit 18-55

Trust no one

U prolazu
Poruka
23.681
Video sam na jednom mestu,(ne u Srbiji) Sony Alpha SLT-A58 Kit 18-55 za prilicno solidnu cenu (oko 330E).
Proveravajuci cene kod nas,koje su astronomske,video sam da je to bas pristupacna cena,ali hteo bih da pitam da li je neko ovde ima iskustva sa tim aparatom,
Ne bih se zaletao da uzimam nesto ako je u klasi jacih kompaktnih aparata,koji vec imam.
Da navedem da sam pocetnik po pitanju fotografije,i da nemam neko iskustvo sa tim vrstam aparata.
 
Sada sam citao test-review i odlicno je ocijenjena.
Mali senzor 20 megapixela, jaka i pouzdana baterija, brz i precizan fokus, veoma dobar kvalitet fotografija. Moje misljenje je da bi, ako ti treba dobar i pouzdan fotoaparat, sebi kupis ovaj.

Zbunjuje me izjava...

Ne bih se zaletao da uzimam nesto ako je u klasi jacih kompaktnih aparata,koji vec imam.

Kakve fotoaparate te klase vec imas?
 
Sada sam citao test-review i odlicno je ocijenjena.
Mali senzor 20 megapixela, jaka i pouzdana baterija, brz i precizan fokus, veoma dobar kvalitet fotografija. Moje misljenje je da bi, ako ti treba dobar i pouzdan fotoaparat, sebi kupis ovaj.

Zbunjuje me izjava...



Kakve fotoaparate te klase vec imas?

Imam Samsung ST200,vec je oko 4-5 god. kod mene,u automatskom rezimu nije los,caki pri losoj vidljivosti,kad se podesi rucno,moze da se izvuce jos malo preko toga.
VAdi ga 15x opticki zum i kada se fiksira moze da iznenadi ostrinom.Sve ostalo je kao na standardnom kompaktu,jedino sto u losem svetlu malo preovladava plava boja (to je boljka vecine samsunga).
I ja sam sad video da sam malo nepotpuno napisao recenicu,htedoh da napisem da imam kompakt i da sam onako,zadovoljan koliko moze.
Pre toga se i ne secam,imao sam i Samsung,i Canon.
A kako sam shvatio nisi imao prilike da radis sa ovim SONY aparatom?
Meni su isto recenzije pozitivne gde god da sam citao,i cena me iskreno iznenadila,buduci da je sa objektivom.
 
Nisam koristio taj model Sony ali posedujem Sony i mogu reci da je za mene ekvivalent Canon-u Nikon-u tako da pouzdanost uredjaja ne bih dovodio u pitanje.
Sto se malog senzora tice, on ima svoje granice i to moras da znas...ali sve ostale stvari su top. Ako imas novac i ne zelis veliki senzor...mogu samo preporuciti.
 
Ne bih preporučio Sony. Prvo, zbog kvaliteta tela i plastičnog mounta za objektiv koji se lako oštećuje, drugo, zbog lošeg izbora objektiva, treće zbog gubitka vrednosti jer ćeš ga teško prodati ako do toga dođe, četvrto zbog lošeg i nestručnog servisa kod nas i u Evropi, i peto zbog SLT tehnologije zbog kojeg gubiš 1/3 svetla koje pada na senzor.
Uzmi neki polovan Canon ili Nikon u toj klasi.
 
Hvala na savetu,vec sam resio za drugi aparat...
Posle sam video u slicnoj ceni CANON 600d kit 18-55 i Nikon D5100 kit 18-105.
Racunajuci da su novi,i uz nesebicnu pomoc jednog poznavaoca fotografije resio sam da uzmem NIKON,i sam objektiv je vise univerzalan,i aparat je bez nekih velikih losih komentara,koliko sam gledao na net-u.
Za pocetak mozda je i dovoljno,pa cu lako vremenom menjati ili dodavati ponesto ako sa necim ne budem zadovoljan..
U svakom slucaju,hvala svima na odgovorima.
 
Ваљан избор...
Може и за апарат да се каже као за ножеве ловци што умеју... сваки ће да служи онолико колико умеш да рукујеш њиме... има бољих и увек ће да буде новијих и болјих, али на крају се своди на то шта с њим урадиш...
Ово је одличан апарат и сигуран сам да ћеш да буддеш задовољан...
Срећно и дођи овде да се похвалиш кад га пробаш...
 

Back
Top