STARDUST CAFFE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kapirala sam lov dok je to bio jedini način prehrane
Ali danas!!!!
Još ga zovu SPORTOM:eek:

- - - - - - - - - -

Eto skoro sam saznala da je DEER u stvari ženka-košuta
Jelen je STAG

Moze i danas da se pojede to sto se ulovi ali ima i drugacijih metoda ishrane.
Lov po meni nije strasan ukoli se zivotinja pojede i koza izkoristi za nesto, ubijanje zbog trofeja mi je glupo.
Bio bi sport da lovac nosi koplje i ide gologuz a ne da nosi pusku i tonu tehnike.

Mislio sam da je jelen ELK?
Mozda sam i pomesao sa srndacem. :think:
 
Moze i danas da se pojede to sto se ulovi ali ima i drugacijih metoda ishrane.
Lov po meni nije strasan ukoli se zivotinja pojede i koza izkoristi za nesto, ubijanje zbog trofeja mi je glupo.
Bio bi sport da lovac nosi koplje i ide gologuz a ne da nosi pusku i tonu tehnike.

Mislio sam da je jelen ELK?
Mozda sam i pomesao sa srndacem. :think:
Elk je LOS
Vrsta jelena -povelik-grbav-sa lopatastim velikim rogovima
Agresivan
A irvas je raindeer
 
kakva vrhunska fotka
Zanimljivo je da oko sebe imam dosta ljudi koje prave odlične fotografije
Uvek sam htela da posetim Adu Huju al mi se činilo da neću naći prolaz do nje jer su silne neke fabrike ispred
Doduše nisam ni pokušala
Već sam se videla kako bazam i lutam ne našavši put
Dobro,ja vo!im malo da dramatizojem u svojim opisima. Ali to ne menja činjenicu da mi je osećaj za orijentaciju prilično nerazvijen,da ne kažem zakržljao:rumenko::(


Do nje se dolazi svim autobusima koji idu Višnjičkom : 25P, 32, 35, 74
Siđeš na stanici Diljska, kod Big Fashion TC i odmah prekoputa vidiš put za pešake ( postoji i drugi za kola malo niže).

Sve sam ti nacrtala, mada ti za prvi put preporučujem samo šetalište. Supernatural park za koga ni mnoge komšije ne znaju, bih ostavila za drugu posetu.
Ove godine nisam bila tamo, prošle godine je bilo mnogo zapušteno, a tu je neka NVO koja kao nešto radi na pošumljavanju.
Tu je lep vidikovac sa koga se vidi ovo ostrvce Paradajz, koje je inače zaštićeno.

Ja uvek idem rano ujutru, kad je toplo i u cik zore, pa samo par ribolovaca bude tu. Onda krenu da pristižu vežbači i šetači.
Gužve i automobili su uglavnom u popodnevnim časovima kada počnu da okupiraju par kafića koji se tu nalaze, i dva restorana.

adahuja.jpg


Za sva ostala pitanja sam tu, obzirom da je meni do dole 20 min pešaka, ja sam tamo skoro svaki dan :D
Inače, više fotki ima na Beogradu...izlazci i zalasci sunca su prelepi.
 
Do nje se dolazi svim autobusima koji idu Višnjičkom : 25P, 32, 35, 74
Siđeš na stanici Diljska, kod Big Fashion TC i odmah prekoputa vidiš put za pešake ( postoji i drugi za kola malo niže).

Sve sam ti nacrtala, mada ti za prvi put preporučujem samo šetalište. Supernatural park za koga ni mnoge komšije ne znaju, bih ostavila za drugu posetu.
Ove godine nisam bila tamo, prošle godine je bilo mnogo zapušteno, a tu je neka NVO koja kao nešto radi na pošumljavanju.
Tu je lep vidikovac sa koga se vidi ovo ostrvce Paradajz, koje je inače zaštićeno.

Ja uvek idem rano ujutru, kad je toplo i u cik zore, pa samo par ribolovaca bude tu. Onda krenu da pristižu vežbači i šetači.
Gužve i automobili su uglavnom u popodnevnim časovima kada počnu da okupiraju par kafića koji se tu nalaze, i dva restorana.

Pogledajte prilog 492909

Za sva ostala pitanja sam tu, obzirom da je meni do dole 20 min pešaka, ja sam tamo skoro svaki dan :D
Inače, više fotki ima na Beogradu...izlazci i zalasci sunca su prelepi.

E stvarno.si.divna
Najlepše HVALA:heart:
Ima slike da napravim pa da okačim
 
Ma nije, ja sam prošle godine bila na Adi Ciganliji, a pre toga, ne sećam se :D

Ovde mi je blizu, ne moram da se cimam busevima, nego put pod noge :D
i tu se najprijatnije osećam jer poznajem svaki ćošak :D
 
Juce zalutala duboko u Zvezdarsku sumu , ne znam kako mi je to uspelo. Negde sam pogresno skrenula :lol:
Treca kuca i Merkur se gledaju za ta bazicna snalazenja u prostoru, kraju, gradu, putu.
Merkur mi je u Strelcu, pa se to cesto desava. :D
 
Ma nije, ja sam prošle godine bila na Adi Ciganliji, a pre toga, ne sećam se :D

Ovde mi je blizu, ne moram da se cimam busevima, nego put pod noge :D
i tu se najprijatnije osećam jer poznajem svaki ćošak :D

Ja volim Adu al ne volim gužvu
U proleće noću je najlepša

- - - - - - - - - -

Juce zalutala duboko u Zvezdarsku sumu , ne znam kako mi je to uspelo. Negde sam pogresno skrenula :lol:
Treca kuca i Merkur se gledaju za ta bazicna snalazenja u prostoru, kraju, gradu, putu.
Merkur mi je u Strelcu, pa se to cesto desava. :D

I meni je Merkur u Strelcu
Zvezdarska šuma je čarobna
Posebno deo oko opservatorije
Tu su sve kuće radene u divnom Bauhausu-radio neki češki arhitekta-zaboravila sam mu ime
A glavna zgrada neodoljivo potseća na masonski hram-tim pre što na pročelju piše:OMNIA EN NUMERO ET MENSORES
 
Juce zalutala duboko u Zvezdarsku sumu , ne znam kako mi je to uspelo. Negde sam pogresno skrenula :lol:
Treca kuca i Merkur se gledaju za ta bazicna snalazenja u prostoru, kraju, gradu, putu.
Merkur mi je u Strelcu, pa se to cesto desava. :D


Možda si skrenula prema Karaburmi, meni je Zvezdara na istoj udaljenosti kao i Huja, samo što se ide uzbrdo :D

Ćao Bau :cao:
 
Jao jao jao
Ufffff
A baš nemam danas ništa slatko
Dovde mi mirišu orasi
Mljac

- - - - - - - - - -

Kako dobre pesme onaj naš Sale piše:heart:
Baš po mom ukusu
Kod mene je danas bilo krempite, preživelo je još malo, da sam bliže pa da ti donesem.:zag:

Da, odlične pesme, šteta što nije objavljeno, to svakako zaslužuje da bude objavljeno.:)
Ćao Kiki.:)
 
Ni ja ne volim gužvu, zato i idem rano ujutru, ponekad krenem u 4, i stignem i pre ribolovaca :D

Najnadrealnija mi je bila Ada jedne januarske noći na minus 13
Divna pustoš u izmaglici
Na jezeru ledena pokorica
Milina
Tišina

- - - - - - - - - -

Dobro veče. Evo i od mene nešto :mrgreen:

how-to-drink-absinthe.jpg

O Zverko dragi...
Što kaže Drakula:"ABSINTHE IS AFRODISIAC OF THE SOUL"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top