STARDUST CAFFE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to sto kazes.
Ali, koliko shvatam optimizovano je, te se svakom znaku dodelio jednak broj dana. Izjednaceno.

Kajnda.

Samo nose ista imena. :think:

Znakovi imaju po 30 stepeni ekliptike, na 12 podjednakih delova. (opet cemo pricati o tome da li je 29ti stepen 0lti stepen :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: :rotf: )

Podela je parcijalna po pogledu ka nebu, ali koncept se ne menja. Uvek je podela na 4 elementa, tri vrste znakova (kardinalni, fiksni, promenljivi) i po tri predstavnika svakog elementa u kontekstu kardijalnog, fiksnog i promenljivog.

Zvezde su tu sinonimno prikazane. Kazu stalno Zvezde govore. U stvari Elementi naglasavaju.

Uran je sinonim za Astronomiju i Astrologiju, recimo. Time vlada znak Vodolije. Ljudi koji biraju da se bave Astronomijom/Astrologijom ce veoma cesto imati naglasen Uran ili kucu 11 ili znak Vodolije na neki nacin.
Ali nikada ne kazes ta i ta zvezda vec samo planeta, znak, kuca(polje).

Sto je planeta fizicki bliza planeti Zemlji i Suncu, njezin je uticaj vishi na fizickom planu, na povrsini, dok sto je planeta udaljenija fizicki, njezin je uticaj vishi na mentalnom planu.
Najdalja planeta ce ujedno biti i najdublja planeta.

Tako da ima tu fizicke karakteristike, ali ista nije nuzno uvek povezana s fizickim manifestacijama planeta. NPR Venera je uzarena, ali ne vlada Vatrenim atributima na Zemlji i kod ljudi.

Za ljude je bitno kako se svi ti atributi prelamaju/preklapaju i daju smisao okruzenju i sredini u kojoj zivimo. To je ono sto astrolozi prepoznaju i na kontu toga mogu da izvlace specificne metafore.

Kao jedna veoma komplikovana igra "Na slovo, na slovo..."
 
@Solomon

Gde si ti vido da sam napisala ulazi. Ne brzaj ;)
A sto ti mislis da je Mesec najbrza planeta? Je l i to imaginarno, hipoteticki, ili je stvarno najbrza? I u odnosu na koju tacku?

Sve dok u astrologiju pokusavate objasniti iskljucivo na niovu egzaktne nauke (dakle iskljucivo prakticnom logikom, fizikom,matematikom,predmetnom realnošću itd) mnogo štotšta vam u vezi nje neće imati smisla.Prosto vam je to tako...astrologija je okultna nauka..i da bi je shvatili tako morate poceti razmisljati i bespredmetno,simbolički,metafizički a ne samo logicki,fizički,predmetno.Tek tada vam stvari u astrologiji neće vrijedjati vasu logicku inteligenciju (merkur)...

Evo da bi vam stvari bile jos jasnije...naime u psihologiji postoje dvije vrste mišljenja...jedno je pojmovno ,predmetno,logicko....tzv apstraktno....a drugo vam je bespojmovno,perceptivno,magijsko,primitvno,arhaicno ...E za ovo drugo psiholozi smatraju da svojstveno prvenstveno djeci,mentalno poremećenim ili zaostalim osobama...te primitivnom vremenu,sujevjernim ljudima itd..
Medjutim psiholozi su se tu recimo jako prevarili....ova vrsta imaginativnog tzv. bespojmovnog misljenja,razmisljanja je upravo kljucno za ono dublje (izvanpredmetno) razumjevanje naseg postojanja...pa je tako i kljucno u astrologiji. :) Razmislite malo o tome.

Dakle ,niko nije osporio vasu natprosjecnu inteligenciju koja se mjeri na testovima za pojmovno logicko razmisljanje (merkura)...medjutim morate da shvatite da postoji i ona vrsta "inteligencije" koja se krije na onom drugom perceptualnom,"fluidnom" spektru funkcije misljenja...a ona ne može da se mjeri na tim testovima...ne moze da se uposte mjeri..ne moze se dovesti uposte u vezu sa mjernim jedinicama... :)
 
Poslednja izmena:
Verovatno je mislio na mene.
Znam te stvari, ne znam sto mi ih pricas...
Bolje da si odgovorio na pitanje o "velikoj godini".

Pa evo..zato sto sam kazes:


Ima tu mnogo karika koje fale i za jedan i za drugi pristup da bi cela prica imala bilo kakvog smisla . And that's a pure fact. :P


Medjutim..ja tebe potpuno razumijem...mi ljudi jesmo najiteligentnija (ME/UR) bića na zemlji...ali ipak materijalna bića,pa se nasa inteligencija prvenstveno tiče predmetne realnosti...unutar koje obitavamo..i koja jeste nas najveci izazov u ovom obliku postojanja i koja nas uvijek ogranicava da stvari povezujemo izvan nje...Tako ce npr. astrologija uvijek ostati "pseudonauka".Tako da..ono...koliko god se trudili da percipiramo stvarnost na drugaciji nacin...nas um i cula ce nas uvijek vracati na prakticnu,predmetnu logiku ..koja nam je ovdje na zemlji nasoj primarnoj svijesti najbliskija (merkur je odmah do sunca)...tako da je to potpuno uredu,shvatiljivo... :)


Ali isto tako solomone ja znam zasto si ovdje...jer mi ljudi uprkos tom nasem poimanju predmetnosti ipak manje više znamo,osjecamo,slutimo da postoji nesto više od toga...pa trazimo istinu i izvan tzv. " bezdana"...nekad žmureći ,nekad progledamo ali trazimo..pa tako i ti. ;)


hehe, kakav lik... shto da pishe novi post, ovaj ce proshirivati do ujutro...:p


:heart: for greenlady
 
Poslednja izmena:
haha, albino, bolje lila ledy, ja sam se dugo lomila izmedju narandzaste i lila za boju kose i na kraju sam pokushala da izvuchem lila, ali se akcija zavrshila trenutnom plavom...:p

- - - - - - - - - -

taj sam..vatreni i vazdusni...malo falilo tolko puta da prikoljem...ozbiljno

interesantno... kachila sam kartu mladjeg burazera ali me niko nije upozorio na ovaj aspekt, a sad nadjoh u astro-bukvaru neshto o tome, zato pitam...
 
@Solomon



Sve dok u astrologiju pokusavate objasniti iskljucivo na niovu egzaktne nauke (dakle iskljucivo prakticnom logikom, fizikom,matematikom,predmetnom realnošću itd) mnogo štotšta vam u vezi nje neće imati smisla.Prosto vam je to tako...astrologija je okultna nauka..i da bi je shvatili tako morate poceti razmisljati i bespredmetno,simbolički,metafizički a ne samo logicki,fizički,predmetno.Tek tada vam stvari u astrologiji neće vrijedjati vasu logicku inteligenciju (merkur)...

Evo da bi vam stvari bile jos jasnije...naime u psihologiji postoje dvije vrste mišljenja...jedno je pojmovno ,predmetno,logicko....tzv apstraktno....a drugo vam je bespojmovno,perceptivno,magijsko,primitvno,arhaicno ...E za ovo drugo psiholozi smatraju da svojstveno prvenstveno djeci,mentalno poremećenim ili zaostalim osobama...te primitivnom vremenu,sujevjernim ljudima itd..
Medjutim psiholozi su se tu recimo jako prevarili....ova vrsta imaginativnog tzv. bespojmovnog misljenja,razmisljanja je upravo kljucno za ono dublje (izvanpredmetno) razumjevanje naseg postojanja...pa je tako i kljucno u astrologiji. :) Razmislite malo o tome.

Dakle ,niko nije osporio vasu natprosjecnu inteligenciju koja se mjeri na testovima za pojmovno logicko razmisljanje (merkura)...medjutim morate da shvatite da postoji i ona vrsta "inteligencije" koja se krije na onom drugom perceptualnom,"fluidnom" spektru funkcije misljenja...a ona ne može da se mjeri na tim testovima...ne moze da se uposte mjeri..ne moze se dovesti uposte u vezu sa mjernim jedinicama... :)

Ово је лепо речено. Тестови интелигенције не могу да измере интуицију и метафизичку свест ( назовимо је тако ). Моја теза је да људи који су некритички скептици заправо имају превише истакнуту леву хемисферу мозга у односу на десну и да зато нису у стању да појме много тога.
 
Da Jarcevi nece da budu rastrojeni kao u poslednja dva dana 10-11 kada su mogli da osete nedoslednost sebi, svojim ciljevima, svojim aktivnostima, pad energije, pad koncentracije, potreba za vise spavanja itd.

Mesec u Znaku moze da donese i sredjivanje doma, ali generalno donosi iritantnost oko svega. Osoba postaje razdrazena i mnogo toga moze da je tada nervira.

.
pitah olympeu ali hvala na odgovoru
sve ovo sto si naveo nema blage veze, bar kod mene :lol:
mora da taj meces off nosi pozitivu
 
Poslednja izmena:
Sve dok u astrologiju pokusavate objasniti iskljucivo na niovu egzaktne nauke (dakle iskljucivo prakticnom logikom, fizikom,matematikom,predmetnom realnošću itd) mnogo štotšta vam u vezi nje neće imati smisla.Prosto vam je to tako...astrologija je okultna nauka..i da bi je shvatili tako morate poceti razmisljati i bespredmetno,simbolički,metafizički a ne samo logicki,fizički,predmetno.Tek tada vam stvari u astrologiji neće vrijedjati vasu logicku inteligenciju (merkur)...

Evo da bi vam stvari bile jos jasnije...naime u psihologiji postoje dvije vrste mišljenja...jedno je pojmovno ,predmetno,logicko....tzv apstraktno....a drugo vam je bespojmovno,perceptivno,magijsko,primitvno,arhaicno ...E za ovo drugo psiholozi smatraju da svojstveno prvenstveno djeci,mentalno poremećenim ili zaostalim osobama...te primitivnom vremenu,sujevjernim ljudima itd..
Medjutim psiholozi su se tu recimo jako prevarili....ova vrsta imaginativnog tzv. bespojmovnog misljenja,razmisljanja je upravo kljucno za ono dublje (izvanpredmetno) razumjevanje naseg postojanja...pa je tako i kljucno u astrologiji. :) Razmislite malo o tome.

Dakle ,niko nije osporio vasu natprosjecnu inteligenciju koja se mjeri na testovima za pojmovno logicko razmisljanje (merkura)...medjutim morate da shvatite da postoji i ona vrsta "inteligencije" koja se krije na onom drugom perceptualnom,"fluidnom" spektru funkcije misljenja...a ona ne može da se mjeri na tim testovima...ne moze da se uposte mjeri..ne moze se dovesti uposte u vezu sa mjernim jedinicama... :)[/QUOTE]

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku albino
 
U Astrologiji ne postoje nikakve magije i slicne budalastine. Nemojte da se primate i lozite na takve price, stvari su veoma racionalne i logicke u tumacenjima, dok je nacin i metodika taj koji je diskutabilan i arhaican po mnogim osnovama. :lol:

"Mag" :hahaha:


Psihologija licnosti nije egzaktna nauka, ali svakako nije magija. :lol:
 
Ово је лепо речено. Тестови интелигенције не могу да измере интуицију и метафизичку свест ( назовимо је тако ). Моја теза је да људи који су некритички скептици заправо имају превише истакнуту леву хемисферу мозга у односу на десну и да зато нису у стању да појме много тога.

Da. :)

@Solomone

Imun na te price...u smislu...stavio sam debeli zid ispred sebe..na te price?

@Helena

Mozda uspije sledeći put XD
 
Poslednja izmena:
Metafora je principijalno menjanje merljivog pojma u drugi merljivi pojam, samim tim cineci vid merne jedinice.

:mrgreen:

Metafore iako deluju apstraktno, su u stvari veoma koncizne. Ako imam Mesec u Jarcu, imam Kiselo Mleko, a ne puding od jagode.

Cisto kazem. :mrgreen:
 
Hahaah svidja mi se sto stavljas tu vecu razmeru kada sam ja u pitanju. Nije zid, nego je debeli zid :D
Ma jok nego da ne mesamo babe i zabe.:mrgreen:

Ne...nego zato sto me sama rijec imun u tom kontekstu asocira na nesto neprobojno..nesto tesko dohvatljivo....sama mi je rijec u tom kontekstu bila "debela",radikalna...u smislu "odbijam ih od sebe" XD
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam izmenio odgovor gore pa mozes da pogledas sta sam napisao.



Zato sto smo najjaci :lol:


Mada cekaj prava sazvezdja se koriste kada se gleda ova ''velika godina'' oko 26k godina, hocu reci ere. :think:

Ne, za sve astrologije se koriste znaci Zodijaka, koji nisu isto što i sazvežđa. Tako i za astrološka doba (a ne ere) se koriste ti isti znaci. I u sideralnoj se koriste znaci a ne sazvežđa, samo što kod njih nulta tačka nije uvak Ovan, nego zavisno od astrološkog doba, tj. Zemljine precesije.

Svakih 72 godine ravnodnevnica se pomera za jedan stepen, tj. prvi dan proleća nije kao što je bio u vreme Egipta itd. Kada prođe svih 30 stepeni jednog znaka 30x72=2160 toliko godina otprilike se uzima da traje jedno astrološko doba.


Postoji tek nekolicina astrologa koji koriste prave veličine sazvežđa, oni su jako retki...


Da bi mogao da mešaš babe i žabe, treba prvo da znaš nešto i o babama, i o žabama...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top