Muzika 2005-e
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Muzika 2005-e

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

Podrazumevano Muzika 2005-e

Dakle, sta ste novo/strao otkrili ove godine? Sta ste vredno i ne tako vredno videli?

Zainteresovan član YNGWIE (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Muzika 2005-e

Otkrio: Leonardo (H'n'H, BG).
    Video uzivo: Megadeth, Yngwie J. Malmsteen' s Rising Force, Apocalyptica, Slayer, Obituary, Sentenced, Accept, Korn, Steve Vai, a za dve nedelje idem na Stratovarius + Hammerfall

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Nekoliko predivnih iznenadjenja !!! Jos jednom su dekice dokazale da se jos uvek i posle toliko decenija postojanja moze biti toliko inventivan

Judas Priest - Angel Of Retribution:
    povratkom Robert Halforda na mesto pevaca, Judas Priest su se vratili svojim klasicnim metal korenima, i snimili vanredno kvalitetan album, sa istim onim zvukom kao sa pocetka osamdesetih poput "Screaiming For Vengeance" i "Defenders Of The Faith". Ponovo imamo prilike da vidimo da kraljevi Heavy Metala ocigledno nikada nece prestati da sviraju.
    Ubitacna energija najboljeg gitarskog dueta Tipton-Downing, jos jednom je potvrdila da njih dvojica zvuce sloznije nego ikada pre. Sta vise, zvuce kao JEDAN. Robert Halford sve sto je stariji to sve bolje i bolje peva (ali ne mogu poreci da je Ripper Owens bio savrsena zamena), Ian Hill i Scott Travis kao razaracka ritam sekcija ponovo su se pokazali u punom svetlu.
    Neocekivano na albumu pored klasika kao sto su "Revolution", "Judas Rising", "Wheels Of Fire", mogu se cuti i laganije stvari poput fenomenalne "Worth Fighting For" i balade "Angel" i "Eulogy".
    Takodje i 13-minutna "Lochness" koja predstavlja veliko iznenadjenje svojom duzinom za Prieste, samo upotpunjuje album.
    Koliko god puta da sam preslusao ovaj album, nisam mu nigde, ali nigde nasao mane, svaka pesma je kvalitetna, temeljna, a fantasticna energija albuma od dedica koji u proseku imaju po 55 godina nije za bacanje.

Helloween - Keeper Of The Seven Keys-The Legacy:
    treci nastavak Keepera prosto ostavlja daleko, daleko iza sebe prva dva Keepera, tim pre sto je ovo zreliji album, i posle "The Time Of The Oath", najbolji album koji su Helloween snimili.
    Vrhunac je sam pevac Andi Deris koji posle 12 godina za mikrofonom je dostigao sam vrhunac kako u vokalnom tako i kompozitorskom pogledu i zvuci bolje nego ikada. "A King For A 1000 Years" i "My Life For One More Day", dve 12-minutne predivne pesme govore koliko je Andi posvecen svom radu u Helloween, kao da je sa njima od samog pocetka. Naravno, neizostavna je cinjenica da je Mr.Weiki i dalje lider banda, i dalje drzi ceo band sa Grosskopfom na okupu. Mladi gitarista Sascha Gerstner je ovog puta dobio mnogo vise manevarskog prostora i vidi se njegova jednakost u bandu, a novi bubnjar Dani Löble, koji je bolji od svih prethodnih bubnjara Helloween zajedno, samo je upotpunio ovaj zlatni paket. Ovo je pravi Keeper Of The Seven Keys album, i svi oni koji su voleli Helloween tokom osamdesetih mogu sasvim da budu zadovoljni najboljom postavom i najboljim albumima koji sada ova petorka iz Hamburga pravi.

Force Of Evil - Black Empire:
    Renæ Krølmark, Michael Denner, Hal Patino i Bjarne Hølm naravno asociracju na Mercyful Fate.
    E pa ovaj band i jeste zapravo Mercyful Fate samo bez King Diamonda za vokalom, vec Magnus Jørdan, mladi pevac iz Københavna normalno upotpunio je ovaj projekat. Odavno je bilo poznato da su Krølmark i Denner bili znatno vise za stariji zvuk, vise su tezili ka sedemdesetim godinama i sa mnogo vise eksperimentisanja, sto je inace i rezultiralo time da se Mercyful Fate nekoliko puta razilaze. Ali ovaj put nisu cekali nikako King Diamonda da se smiluje i posveti radu sa Mercyful Fate, nego je muzicka ekipa krenula da svira tradicionalni metal gde se jasno moze cuti osnovni zvuk Mercyful Fate samo ovaj put sa jednim izuzetnim visokim vokalom Magnusa koji je toliko harizmatican da nije imao probleme da se uklopi u ovaj projekat.
    I evo ga rezultat, drugi album po redu od Force Of Evil koji je takodje remek delo stare danske skole Heavy Metala.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

Ova godina mi je tradicionalno zapocela na trgu sa Zeljkom Joksimovicem kao izborom ljudi u skupstini grada NS-a. Uzas od kojeg se jos uvek oporavljam. . . Posle toga na repertoar dolazi May Result sa svojim prvim koncertom u NS-u, nista posebno. . . Mada koncert je bio dobar. Nekoliko dana kasnije u SKC-u dolazi Carpathian Forest. . . Stvarno dobar koncert, vredan svake pare. A i onog smrzavanja na -15 sto je bilo. . . Samo mi je zao sto nisu svirali "Journey through the cold moors of Svarttjern" tome sam se bas nadao. . . Kasnije ce se ispostaviti da je to bio i poslednji metal koncert na kojem sa bio do danas. Zbog svih onih nacista koji su se kao pecurke posle kise pojavili izgubio sam svaku zelju da idem na metal koncerte. Mislim da cu sad samo da cekam da dodju meni omiljeni i da je to to.
    Negde u drugoj polovini februara do druga sam dobio The Bayonets sa recenicom "Najbolji street PUNK" i stvarno je tako. Odlican PUNK iz NS-a. Nekoliko puta sam ih gledao live i super zvuce. Posle njih u toku jednog krstarenja po web-u nailazim na skinse iz Skotske zvane On File. Prva pesma koju sam cuo do njih je bila "You Offend Me". Stvarno dobar bend. . . Slobodno mogu reci da su mi bili otkrice godine! Voleo bih da ih vidim uzivo kako zvuce. Koliko znam sada spremaju novi album. I zbog njih sam se najvise i vratio svojim korenima, opet krecem u slusanje PUNK-a i OI! The 4 Skins, The Exploited, The Partisans. . . Krajem marta u Dom Omladine dolazi Agnostic Front i greota propustiti. Fenomenalan HC, neki tvrde da je to od AF-a bila najobicnija tezga ali meni je bilo dobro. Tu negde sam opet dobio zelju da cujem stari dobri Grave Digger i krece slusanje "King Of Cross". Album koji definitivno moram kupiti na originalu. Kasnije u junu idem kod druga i uzimam nekoliko Gb muzike koja se najverovatnije nikad nece ni preslusati ali hocu da je imam i izmedju ostalog nalazim i Amon Amarth i njihova dva albuma "The Avenger" i "Versus The World". Meni jedan jako drag bend koji sam do tad imao prilike samo da slusam sa albuma "The Crusher". Preko leta se slusao pomalo PUNK i metal. U julu Colonija objavljuje svoj 7 album. Nisam se nesto pretrgao slusajuci ga, ali nasao sam par lepih pesama. Opet krstareci web-om nailazim na jos jedan bend. Bend svira Ska/Regge,likovi su iz Nemacke i zovu se Yellow Umbrella. Moram priznati da su fenomenalni! Pocetkom septembra saznajem za koncert The Exploited-a koji je trebao da se odrzi 08.11.2005. u SKC-u. Koncert koji je sam po sebi trebao da bude koncert decenije je postao KONCERT SVIH VREMENA!!! Bar kad je PUNK u pitanju. Ono je bilo nevidjeno u svakom pogledu. . . I ako su odsvirali samo 4 pesme to su uradili fenomenalno! A onda i onaj glupi suzavac. . . Ako nista drugo bar nam je pruzio naj pravi Exploited i naterao da iz sveg glasa pevam "Police *", "Boys In Blue". . . Na taj spisak mogla dodati i pesma "ACAB" od The 4 Skins. . . I sad pred kraj godine mi ostade da vidim jos i GBH koji sam propustio u maju '98. jer sam bio suvise mali da odem na njih. Nadam se da se na njima nece naci opet neki kreten koji ce da medju ljude baci suzavac ili nesto drugo. Valjda ce sad obezbedjenje biti bolje. . . A za koji dan i Falkenbach treba da izda novi album tako da ce biti da se cuje i novih stvari.
    Sve u svemu kada pravim racun za kraj godine nimalo nijelose. Otkrivena dva dobra benda, odgledano nekoliko dobrih koncerata, odgledano nekoliko velikih koncerata, odgledan Exploited. . . Sada mi ostaje da vidim jos King Diamond-a, MF, Amon Amarth, Partisans i jos neke. . .
    Sve u svemu dobra godna!

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

otkrio sam neki australijski rock bend>>>> ROSE TATTOO i mogu vam reci da prze!!!nazalost imam samo jedan album-we can't be beated a mi lik koji mi ih je dao rece da imaju jos gotivnih albuma

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Otkrio sam da se ljudi ove godine maximalno loze na neke "etnice" tipa Sanja Ilic i tako te ultra-mega muzicare (ako se mogu tako nazvati). Otkrio sam da je to jedna velika glupost kojom demokrate mazu "publiku", na slican nacin na koji je to radio cika sloba u prvoj polovini `90-ih sa narodnjacima kojekakvim. I otkrio sam da mi se to nimalo ne dopada... ako je za pohvalu.

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio YNGWIE
    Otkrio: Leonardo (H'n'H, BG).
    l
    hehe i ja ih video uzivo

Primećen član bo! (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Otkrila sam da se kod mene u gradu sve vise ljudi loži na ro i metal...bojim se da to ne postane "trend"

Domaćin Liza Dennis (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio . . .
    Dakle, sta ste novo/strao otkrili ove godine? Sta ste vredno i ne tako vredno videli?

Slavica Cukteras, sve extra hitovi. Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... Mrgud, Hej, Okreni njen broj, Racunaj na mene... i naravno HEJ! Pera radio aranzman! :wink:

Slične teme

1. FM 2005
    Autor Inglwood u forumu Video igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.01.2005., 12:28

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •