MTS krađa prepaid kredita

milsu

Ističe se
Poruka
2.560
Pre neki dan, 5. decembra, pokušam da pošaljem odgovor na SMS poruku, kada dobijem obaveštenje da nemam kredita. Znam da sam imao oko 300 dinara kredita, i da nešto nije u redu. Dopunim kredit na trafici, i pošaljem poruku, ali vidim da starog kredita definitivno više nema, a da novi važi samo tri meseca. Onda se obratim MTS-u, i dobijem odgovor da je od 05.01.2016. godine na prepaidu došlo do promene u periodu važenja kredita, koji sada iznosi 90 dana od datuma poslednje izvršene dopune. Takođe, minimalni iznos za dopunu je sada 200 dinara. Kako bih produžavao period važenja kredita, potrebno je da je pre isteka 90 dana dopunim kredit. U slučaju da mi pomenuti period od 90 dana istekne, privremeno mi se blokira odlazni saobraćaj, dok je dolazni i dalje aktivan. Novom dopunom aktiviram odlazni saobraćaj, ali prethodno istekli kredit se anulira.

Znači, istekli kredit se "anulira", tako se ne piše reč "krađa". Dakle, bez ikakvog upozorenja i obaveštenja o promeni perioda važenja kredita, jednostavno su mi ukrali kredit koji sam imao. I sada još moram da na svaka tri meseca uplaćujem minimalno 200 dinara, iako ne trošim toliko, dakle dupla krađa.

https://www.mts.rs/privatni/korisnicka-zona/pitanja-i-odgovori/pripejd
 
Oće da te nateraju na postpejd i uvale ti telefon od dvesta evrića na 24 meseca.

Moj ti je savet ako si u gradu da kupiš smartfon i počneš da koristiš Viber.

GSM ionako koriste samo traktoristi da mogu da pozovu pomoć kad im crkne trtaktor na deset km od sela.

- - - - - - - - - -

predji na druge lopove

Svi su isti, samo jedne godine jedni prodaju fore da navuku raju na dvogodišnje pospejd ugovore, a sledeće drugi.
 
meni je skoro riknula telenor kartica,kaze to se cesto desava,imam mob od pre 2000 god i nije se desilo niti sam cuo da je nekom riknula,kapiram da nove kartice imaju svakakve napredne prevare ucipovane,ako bas nekad kod njih udjem da dopunim kredit cim krenu sa pricom o paketima i ponudama izvinite zurim,samo tetki da dam lek
 
Zamislite da vam u banci kažu da ako ne uplaćujete 200 dinara na svaka tri meseca na svoj štedni račun, da će vam oduzeti svu dotadašnju štednju! Na šta bi to ličilo? Ako me MTS i natera da uplaćujem minimalno 200 dinara na svaka tri meseca, nemaju pravo da mi "anuliraju"-ukradu sav dotada uplaćeni kredit! To je moj novac a ne njihov, to nisu poklon besplatni minuti ili besplatni SMS-ovi, pa da mi anuliraju neiskorišćene.

Neću preći na postpaid, i neću uzeti smartphone, zato što mi ne trebaju.
 
Zamislite da vam u banci kažu da ako ne uplaćujete 200 dinara na svaka tri meseca na svoj štedni račun, da će vam oduzeti svu dotadašnju štednju! Na šta bi to ličilo? Ako me MTS i natera da uplaćujem minimalno 200 dinara na svaka tri meseca, nemaju pravo da mi "anuliraju"-ukradu sav dotada uplaćeni kredit! To je moj novac a ne njihov, to nisu poklon besplatni minuti ili besplatni SMS-ovi, pa da mi anuliraju neiskorišćene.

Neću preći na postpaid, i neću uzeti smartphone, zato što mi ne trebaju.

Kako mogu da te nateraju?
Nećeš , i gotovo, ćao.
 
А замисли да у општим условима пословања, јавно објављеним МТС напише "од сада па убудуће кредит важи 3 месеца, коме се не свиђа, нека не купује креду".

Ја мислим да је то сасвим у реду и ако ми се не свиђају општи услови пословања јавно објављени, нећу користити услуге.
 
А замисли да у општим условима пословања, јавно објављеним МТС напише "од сада па убудуће кредит важи 3 месеца, коме се не свиђа, нека не купује креду".

Ја мислим да је то сасвим у реду и ако ми се не свиђају општи услови пословања јавно објављени, нећу користити услуге.

Da, ali decko je, u medjuvremenu, imao neki novac na kreditu (bez obzira koliko je to), i onemoguceno mu je da to iskoristi. To se zove kradja. Bez obzira da li je 5 dinara, ili 5 miliona dinara, kradja je kradja.
 
U Republici Srpskoj je tako već duže vremena. Kredit ti važi oko tri sedmice. Tako da je tri meseca super rok. Pa valjda ćeš potrošiti tih 200 dinara za tri meseca. Neću ni ja da pređem na postpaid. Prevaranti.

- - - - - - - - - -

Zamislite da vam u banci kažu da ako ne uplaćujete 200 dinara na svaka tri meseca na svoj štedni račun, da će vam oduzeti svu dotadašnju štednju! Na šta bi to ličilo? Ako me MTS i natera da uplaćujem minimalno 200 dinara na svaka tri meseca, nemaju pravo da mi "anuliraju"-ukradu sav dotada uplaćeni kredit! To je moj novac a ne njihov, to nisu poklon besplatni minuti ili besplatni SMS-ovi, pa da mi anuliraju neiskorišćene.

Neću preći na postpaid, i neću uzeti smartphone, zato što mi ne trebaju.

Zamišljam. U pravu si.

- - - - - - - - - -

Da, ali decko je, u medjuvremenu, imao neki novac na kreditu (bez obzira koliko je to), i onemoguceno mu je da to iskoristi. To se zove kradja. Bez obzira da li je 5 dinara, ili 5 miliona dinara, kradja je kradja.

Apsolutno tačno.
 
Pre neki dan, 5. decembra, pokušam da pošaljem odgovor na SMS poruku, kada dobijem obaveštenje da nemam kredita. Znam da sam imao oko 300 dinara kredita, i da nešto nije u redu. Dopunim kredit na trafici, i pošaljem poruku, ali vidim da starog kredita definitivno više nema, a da novi važi samo tri meseca. Onda se obratim MTS-u, i dobijem odgovor da je od 05.01.2016. godine na prepaidu došlo do promene u periodu važenja kredita, koji sada iznosi 90 dana od datuma poslednje izvršene dopune. Takođe, minimalni iznos za dopunu je sada 200 dinara. Kako bih produžavao period važenja kredita, potrebno je da je pre isteka 90 dana dopunim kredit. U slučaju da mi pomenuti period od 90 dana istekne, privremeno mi se blokira odlazni saobraćaj, dok je dolazni i dalje aktivan. Novom dopunom aktiviram odlazni saobraćaj, ali prethodno istekli kredit se anulira.

Znači, istekli kredit se "anulira", tako se ne piše reč "krađa". Dakle, bez ikakvog upozorenja i obaveštenja o promeni perioda važenja kredita, jednostavno su mi ukrali kredit koji sam imao. I sada još moram da na svaka tri meseca uplaćujem minimalno 200 dinara, iako ne trošim toliko, dakle dupla krađa.

https://www.mts.rs/privatni/korisnicka-zona/pitanja-i-odgovori/pripejd

Ti si još i dobro prošao. Meni su uzimali na promocije duplo. Bilo je šatro sistem nije bio u mogućnosti da mi nastavi promociju za narednu nedelju i kao izvinjavaju se što sam razgovarao po višoj tarifi. Onda mi vrate sav potrošeni kredit. Posle, kada sam prelazio na postpejd i kada sam odjavljivao promocije vidim da su jednu promociju ladno sakrili i svake nedelje mi naplaćivali duplo. To je trajalo jedno 2 meseca pre nego što sam provalio. Znači maznuli mi minimum 450 dinara.
 
А замисли да у општим условима пословања, јавно објављеним МТС напише "од сада па убудуће кредит важи 3 месеца, коме се не свиђа, нека не купује креду".

Ја мислим да је то сасвим у реду и ако ми се не свиђају општи услови пословања јавно објављени, нећу користити услуге.

Sam nato-guzac veruje mafiji, zar ne postoji neki jbni zakon, more pisati u opštim uslovima šta hoće.
 
А замисли да у општим условима пословања, јавно објављеним МТС напише "од сада па убудуће кредит важи 3 месеца, коме се не свиђа, нека не купује креду".

Ја мислим да је то сасвим у реду и ако ми се не свиђају општи услови пословања јавно објављени, нећу користити услуге.
Kakvim javnim uslovima poslovanja i gde objavljenim, neću valjda svakog dana da proveravam sajt MTS-a da li su slučajno usvojili neku izmenu poslovanja? Čak nisam uopšte ni dužan da imam pristup internetu. Valjda su oni dužni da me kao korisnika usluge lično obaveste. Kako da ne koristim usluge, kada će mi ukrasti sav kredit koji trenutno već imam uplaćen? Neću valjda na silu da trošim kredit, ili šta već.

U Republici Srpskoj je tako već duže vremena. Kredit ti važi oko tri sedmice. Tako da je tri meseca super rok. Pa valjda ćeš potrošiti tih 200 dinara za tri meseca. Neću ni ja da pređem na postpaid. Prevaranti.
Pa to je katastrofa, ako je u Srpskoj tri sedmice. Zamisli koji je to psihološki pritisak, da na svake tri sedmice moraš da uplaćuješ dopunu, pod pretnjom da će ti ukrasti sav kredit koji već imaš na kartici ukoliko zaboraviš da uplatiš. Koliko mi se puta do sada desilo da zaboravim da uplatim neki kućni račun na vreme, zakasnim dan ili dva, ali u tom slučaju mi samo uračunaju neku malu kamatu zbog kašnjenja. Do sada sam trošio oko 500 dinara godišnje, uglavnom za SMS poruke. Sada će me naterati da pet puta godišnje moram da uplatim minimum 200 dinara, pet puta zato što moram da uplatim nešto pre isteka roka od 90 dana, što će biti duplo više nego što mi treba. Znači, nateraće me da gomilam svojih 500 dinara viška godišnje na njihovom računu, koje nemam za šta da iskoristim. I što budem duže u takvom režimu, biće mi teže da se skinem sa njega, jer ću više novca izgubiti. MTS od korisnika svojih usluga pravi narkomane. Lopine.
 
Pre neki dan, 5. decembra, pokušam da pošaljem odgovor na SMS poruku, kada dobijem obaveštenje da nemam kredita. Znam da sam imao oko 300 dinara kredita, i da nešto nije u redu. Dopunim kredit na trafici, i pošaljem poruku, ali vidim da starog kredita definitivno više nema, a da novi važi samo tri meseca. Onda se obratim MTS-u, i dobijem odgovor da je od 05.01.2016. godine na prepaidu došlo do promene u periodu važenja kredita, koji sada iznosi 90 dana od datuma poslednje izvršene dopune. Takođe, minimalni iznos za dopunu je sada 200 dinara. Kako bih produžavao period važenja kredita, potrebno je da je pre isteka 90 dana dopunim kredit. U slučaju da mi pomenuti period od 90 dana istekne, privremeno mi se blokira odlazni saobraćaj, dok je dolazni i dalje aktivan. Novom dopunom aktiviram odlazni saobraćaj, ali prethodno istekli kredit se anulira.

Znači, istekli kredit se "anulira", tako se ne piše reč "krađa". Dakle, bez ikakvog upozorenja i obaveštenja o promeni perioda važenja kredita, jednostavno su mi ukrali kredit koji sam imao. I sada još moram da na svaka tri meseca uplaćujem minimalno 200 dinara, iako ne trošim toliko, dakle dupla krađa.

https://www.mts.rs/privatni/korisnicka-zona/pitanja-i-odgovori/pripejd
U Telenoru bilo kolika uplata vazi godinu dana,a ovi lopovi iz MTS-a za pripejd su smanjili vreme trajanja i ako ne potrosis pare sto imas,jednostavno ti skinu i ne mozes ih koristiti vise,nema prenosenja.jedino se prenosi,qako uplatis tih 200 dinara,iako imas 1000 na racunu.Zvao sam ih cini mi se na 0800 100 100,ali tu nikako da se jave,onda ih kontaktiram preko kontakta na netu i izgovorim im svasta,sta god sam najgor mogao da se setim.Oni salju posle poruku zasto se ja ljutim,kao nisu oni meni skinuli nistapara,pa nisu ni mogli jer sam koristio 4-kunon stop,a imao sam preko 1.500 dinara.Ma itisao bi u Beograd poneo kanticu benzina i zapalio im ulaz pa nek bude pa sta bude.Pa posle pomislim,ma potrosi to i nemaj sa ludacima nista.I sad im povremeno posaljem poneku psovku i provokaciju i napisem im i koji mi je broj.pa i neka ga ukinu.Inace imam 3-jku,nego sam za rezervu kupio tu karticu za stari telefon,zlu ne trebalo,ali nije staritelefon hteo da je prihvati,pa sam je stavio u ovaj android sto imam,jer mogu dve kartice,a retko ko i zna za taj broj.To je problem sto oni hoce da se uzimaju njihovi paketi,izgleda da su zapali u neku krizu,pa ako kartica nije kupljena u nekoj njihovoj ekspozituri,nego u trafici,oni se tako ponasaju.Pitao sam ih pa sto salju kartice u trafike za prodaju,pa se tako pmasaju,nisam dobio odgovor jer je zanemela.I sta drugo covek da radi nego da ih otera umajcinu ida prekine razgovor.Zato cu malo cesce da ih maltretiram na kontaktu,preko neta,porukama.A net nije njihov tako da mogu da im radim sta hocu,zeto sto su bezobrazni.
 
JBT, "anulirali" su mi kredit, još uvek ne mogu da se opasuljim. Idem ja njima da "anuliram" kancelariju.

Poenta prepaida je da korisnik ima slobodu da uplati onoliko kredita koliko mu treba. Ako će provajder da mi određuje koliko ću da uplaćujem i kada, onda to više nije prepaid. Problem je što ako pređem kod drugog provajdera, ko mi garantuje da i oni neće učiniti ovo isto?
 
JBT, "anulirali" su mi kredit, još uvek ne mogu da se opasuljim. Idem ja njima da "anuliram" kancelariju.

Poenta prepaida je da korisnik ima slobodu da uplati onoliko kredita koliko mu treba. Ako će provajder da mi određuje koliko ću da uplaćujem i kada, onda to više nije prepaid. Problem je što ako pređem kod drugog provajdera, ko mi garantuje da i oni neće učiniti ovo isto?
Nece u telenoru sigurno.ja jos imam Mobtel karticu i sa njima,nemam problema.Istosam ih kontaktirao i zamolio da mi ne salju poruke,o njihovim paketima.Jedno vreme nisu,pa su poceli opet.ponovo sam ih zvao i bio sam dosta drzak i evo vise od godinu dana nikakve poruke,sem one kad uplatim dopunu,a i njih brisem odma,zato sto preporucuju da sacuvas tu poruku i onda bi opet poceli sa njihovim paketima,a mene to ne interesuje,koliko uplatim toliko cu i da pricam.Necu da zavisim niodkoga.ovi kreteni iz MTS-a su se dosetili kako da ti uzmu pare ako,slucajno ne uplatis na vreme,jednostavno se covek zaboravi,jer ta tri meseca i nisu neki period.Ili da nas navuku na te njihove pakete,pa potpisivanje ugovora.Kakvi bre ugovori sa lopovima.Mozda ti paketi imaju i neke prednosti,ali necu da me iko ogranicava.sad cu opet da ih zovem na kontakt i posaljem poduku da ruznija ne moze biti.
 
Taj govnarski mts lopovluk već dugo traje. Srećom meni je telenor primarna, a mts rezervna kartica, i taj sam problem rešavao tako što sam posle svake dopune, od 200, na postojećih 500, slanjem SMSa na 2344 uplaćivao isti iznos 240 din\pdv FK. C.Zvezdi pomažući tako klubu, tek toliko da novac ode u sigurne ruke, među naše, a ne njihove... (a nekome mora otići kad tad). Jer je Mts postao glavni sponzor Fk p. franjevačke sekte lopova., tada sam hteo da spalim karticu.(Sponzorstva u košarci se ne računaju (mada i tu stoku grobarsku finansiraju neopravdano), jer košarka nije tako bitan sport kao fudbal). No vadilo ih je to što je telekom bio jedan od sponzora FKCZ i košarke (telekom se pre odnosio više na internet sistem?! (koji inače špijunira korisnike itd. u saradnji sa BIA,NSA\CIA ,Snowden sistemima) i secka i prekida mi internet često od kad je mts postao njihov i objedinjen pre godinu, veza je sve sporija, virusi mi kvare računar, valjda želeći da pređem na neki skuplji paket ili sabotirajući i usporavajući moje internet navijačko ratno dejstvo).

Ipak uskoro ću sav preostali iznos mts kredita uplatiti Zvezdi i ostati na 0 kredita na godinu dana, uz primanje dolaznih poziva.
Uglavnom ne sme se dozvoliti da našim većinskim Zvezdaškim novcem finansiraju nameštanje utakmica JSDp-u, taj Soroš, ambasade, Sns (a iza svake partije stoji ista partijaška mafija lopova). Otići ću narednih dana na zvezdaške forume da pozovem na masovni bojkot mts, da dižem bunt i anti mts revoluciju. Ukoliko ne ukinu ovu glupost od 3 meseca. I ne obezbede veće sume klubu za kvalitetna pojačanja tokom zimske pauze i osiguraju da Zvezda bude šampion! , koliko su zvezdaških para ukrali za te kartice, pa narod nema više za karte, ulaznice na stadion, istovremeno i da polože račune gde novac odlazi, i u vezi špijunaže i seckanja interneta i prisluškivanja telefonskih razgovora.

Ipak, iako se utvrdi da stoci ne nameštaju utakmice, i da novac podjednako odlazi i u CZ i p. (što nije pravedno, jer nas delija ima puno više), treba se odreći mts iz prostog logičkog razloga jer se trenutno nalazi na smrdljivom crono-blom dresu kao glavni sponzor.
To što je na Zvezdinom na leđima, je manje bitno. Jer prezir prema prdizanu svakom pravom ludom navijaču, teškoj ciganšturi huliganskoj i antisitemskom buntovniku, je više bitna nego ljubav ka svom klubu.
Pa ja sam bre spreman pre da svaki treći mesec idem na pumpe (iako nemam auto) i plaćam Gazpromu (Zvezdinom glavnom sponzoru) da mi sipaju gorivo u usta, a mogu i druge rupe da mi pune, sve samo da teram inat i stvari do kraja za našu stvar. Mada mogao bih gazpromovim g-drive 100 gorivom, da polijem sedišta mtsa i ostalih grobarskih sponzora, najkia... sudija, gnovinara, soroševih i vatikanskih agentura.

A ta činjenica da mts ima crveno-bele boje logoa, je krajnje podmukla zloupotreba naših boja radi marketinga, samo Zvezda i njeni navijači imaju legitimna prava da korsite ove dve boje u zemlji!!! a razne smrdljive firme i časopisi poput lažljivog blica, novosti, nin, vreme i ostali časopisi moraju račune i reket da nam polože. Jer njihovo dejstvo je antizvezdaško, nanose štetu na podsevnom nivou ugledu crveno-bele boje, smajjući posetu i profit najbitnijeg srpskog kluba. Bojkot ustasko grobarskog blica.

Takođe ću iskoristiti ovu priliku na Podforumu Nepravda, da se poserem na TV arenasport, govnjivu televiziju koju niko nema u svojoj kablovskoj ponudi, a usuđuju se da prenose Zvezdine utakmice.., kao i njihove komentatore seratore, a posebnu fekalnu koktel čestitku šaljem mrtvom raduloviću i njegovoj familiji.
 
http://forum.krstarica.com/showthread.php/772559-NE-postoji-elektricitet-u-baterijama

A ovde možete saznati, da je pravi razlog zašto ljudima nude telefone, Baterija, koja sadrži mehanizam za otimanje ljudske životne energije. U njima ne postoji elektricitet, već metalni mehanizam i ljudska energija. Zato je sve više bolesnih ljudi i elektomagnetni omotač zemlje (iz čijeg polja se takođe crpi energija) sve je oštećeniji po zvaničnim podacima naučnika, uporedo sa porastom mobilne telefonije.
Kao i telekomunikacioni tornjevi koji niču svuda bez pravilnih dozvola, radi tajnog dejstva na ljudsko biopolje i um.

Inače i Wi-Fi ruteri takođe doprinose pogoršanju zdravlja, utvrdila su naučna ispitivanja, i najveći su potrošači struje u domaćinstvima!
 
А замисли да у општим условима пословања, јавно објављеним МТС напише "од сада па убудуће кредит важи 3 месеца, коме се не свиђа, нека не купује креду".

Ја мислим да је то сасвим у реду и ако ми се не свиђају општи услови пословања јавно објављени, нећу користити услуге.

Kad bi na mobilno tržište moglo da se uđe lako i da nema oligopola imalo bi smisla da je to sasvim u redu.

Ovako provajderi rade šta hoće i zavrću ti jaja, a ti možeš samo da ćutiš, čak i kad krađu prikriju samo tankim slojem eufemizama.
 
meni je mts ukrao (obrisao) 1.250 dinara, a uplatio sam 200 sa zakasnjenjem od 5 dana. Isteklo je vreme za dopunu i ovih 200, neka obrisu ..... sa tih 200 dinara a ja vise ne uplacujem lopovima kredit i nemaju sta da brisu. Obratio sam se Ratelu i oni kazu da mogu da ih tuzim. I hocu ako nadjem advokata koji ce to da uradi. Vise nista ne zelim sto ima mts u imenu, ni banku ni opticku mrezu ni boks paket... Telenor pripejd ne brise (ne krade) pare, pa cu i 064 prebaciti u Telenor. Vip takodje brise na 3 meseca kredit. mts je monopolista jer moja 3 broja fiksne telefonije ne mogu da prebacim u drugu mrezu, a preko tih linija koristim ADSL pa ne mogu ni da ih odjavim dok traje Ugovor sa Orionom. Za godinu dana cu odjaviti i fiksne brojeve i koristiti neku drugu mrezu. Sa lopovima ne treba sklapati nikakve Ugovore.
 
meni je mts ukrao (obrisao) 1.250 dinara, a uplatio sam 200 sa zakasnjenjem od 5 dana. Isteklo je vreme za dopunu i ovih 200, neka obrisu ..... sa tih 200 dinara a ja vise ne uplacujem lopovima kredit i nemaju sta da brisu. Obratio sam se Ratelu i oni kazu da mogu da ih tuzim. I hocu ako nadjem advokata koji ce to da uradi. Vise nista ne zelim sto ima mts u imenu, ni banku ni opticku mrezu ni boks paket... Telenor pripejd ne brise (ne krade) pare, pa cu i 064 prebaciti u Telenor. Vip takodje brise na 3 meseca kredit. mts je monopolista jer moja 3 broja fiksne telefonije ne mogu da prebacim u drugu mrezu, a preko tih linija koristim ADSL pa ne mogu ni da ih odjavim dok traje Ugovor sa Orionom. Za godinu dana cu odjaviti i fiksne brojeve i koristiti neku drugu mrezu. Sa lopovima ne treba sklapati nikakve Ugovore.
U Telenoru koliki god iznos da uplatis vazi godinu dana,a u MTS-u samo 2 meseca.Lopovska posla.
 

Back
Top