Napravimo IGRICU

AllmightyBruce

Obećava
Poruka
97
Zasto se mi braco Srbi ne bi skupili i napravili neku igricu,kad mogu momci iz Lijepe nase,da naprave Serius Sema,Sto ne bi i mi,Imamo Sposoban Kadar,ko je za???Neka akcijica?
Mozemo da napravimo cudo<Krajnje je vreme....
 
Kao sto u "software-u" rekoh pravite neku board igru ilil jednostavnu 2D. Mada opet trebate znati dobro programiranje. Ja sam ljetos napravio igru u OpenGL-u SpaceAttack http://d.turboupload.com/d/37509/SpaceAttack.zip.html i bilo je itekako dosta posla. Hocu da kazem da vam treba dobro znanje programiranja, jer recimo ja sada tesko da bih mogao da ponovo napravim ovu igru, jer covjek vremenom mnogo toga zaboravi, a i potrebno je mnogo volje za takav poduhvat.
 
Izgleda da su ozbiljni :)
Da kopiram moj odgovor u grupi software.

Tesko da je izvodljivo zato sto je to prozbiljan posao i najmanje godinu ili verovatnije 2 ili 3 godine mrkotrpnog rada da bi se nesto napravilo da valja Znaci jedino je moguce u nekoj slobodnoj varijanti da se okupe ljudi koji znaju nesto o tome, podele se obaveze i onda polako drljanje

I da se dopunim. Ja sam se pre razmisljo sa tim jer tu moze mnooogo dobro da se zaradi (prosta racunica kaze kad se igra preda nekom jakom distributeru sto svi slobodnjaci rade i da on igru proda u milion primeraka sto i nije neki tiraz za dobru igru a da zarada bude samo evro (a sigurno je vise) cista zarada bi bila u milionima evra)) ali kad sam skinuo listing (nasao sam cak i model za setanje LAre Croft) i kad sam video sta sve tu treba, coooovece. Vi niste svesni sta je to.
Inace imam neka uputstva kako prepoznavati vrata, otvarati ih kako funkcionise AI i gomilu toga ali kao sto kazem preozbiljno ali ako ikad nesto budete hteli da organizujete javljam se za 3d modeliranje :) :) :)
 
ja imam u glavi gomilo ideja za temu igre,potpuno originalnih ali o programiranju nemam blage veze.ma bre treba za dobru igricu PARA jer ma kako bila originalna bez dobre grafike niko nece hteti da je kupi.ja i drug smo pre dve godine napravili stonu igru Hooligans po istoimenoj PC igri i bilo nam je zabavno,ali od zarade na igrama u bilo kom obliku u ovoj zemlji nema reci.:-(
 
Evo da se dodam i ja... Znaci ako treba da se nesto crta preko Corela, neki efekti ili sl. nema mi ravnog u tome. Jednom sam nacrtao kalash i poslao jednom drugu nije mogo da veruje, he mislio da sam skinuo sa interneta, dok nije video kako radim. Znaci ako treba nesto, tu sam...
 
Ja naravno da sam za.Znam ljude koji bi mogli da pomognu u programiranju,tj ortaci ortaka imaju 3d studio,Sad sam krenuo da ucim 3d animaciu,2d sam profirao,za Flash sam majka :DTreba nam jak sponzor.Al pazite:Prva Srpska Ozbiljna Video Igra(kako zvuci: ;) ) je sama po sebi reklama.Znaci da vidimo ideje.
Evo na primer.Kakvu mi bogatu istoriju imamo sto ne bi tako nesto uradili,tipa Blade of Darkness,neka srednjevekovna akcija?Ili nesto kao Age Srpsko carstvo kroz Vekove.Muzika bi bio najmanji problem.Ajmo da pocnemo.Story board Sta imamo?Ideje,Kandidati... : :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
 
RED.335:
Evo da se dodam i ja... Znaci ako treba da se nesto crta preko Corela, neki efekti ili sl. nema mi ravnog u tome. Jednom sam nacrtao kalash i poslao jednom drugu nije mogo da veruje, he mislio da sam skinuo sa interneta, dok nije video kako radim. Znaci ako treba nesto, tu sam...


Ajd prilozi neki crtezh...(tvoj)
 
Highper:
Ja vam kazem da nista od ovoga nece biti...
Dno dna :D
Ma normalno, prvo je potrebno da naucite neki programski jezik, zatim da odaberete sta cete praviti i gdje cete praviti, recimo OpenGL ili D3, pa njega dobro nauciti, jer ako recimo znate samo C++, dalje nema sta da se trazi, jer za pravljenje igre recimo u openGL, ce vam trebati i znanje o njemu, tj. kao da ucite novi p. jezik, i njega cete koristiti da to sve napravite, dakle visualni dio igre, a C++/C (sta god vec), da sve to povezete i da sve to ima neku svoju funkciju u igri.
 
ma kazao sa mto jos ranije. Ja sam se nekad malo zanosio time i dosta sam duboko usao u materiju (cak sam svojevremeno u masincu pravio igrice za spektrum) *znate ono nizovi nula i jedinica) i imam dosta materijala kako se prave igric za PC (konkretno fps i 3rd ps :))) i ovi koji ovako olako pisu da ce se skupiti i imaju ortake koji znaju 3d studio nisu ni svesni sta ih ceka. Uostalom treba pustiti entuzijaste :) Mozda nesto i izbunare (cisto sumnjam) jer se takva ekipa ne prai od ljudi kojima je palo na pamet i zvuci kao dobra ideja vec od strucnjaka za svaku oblast, programiranje, open gl, grafika, muzika, sskipt, scenario it itd itd a da ne spominjem koja je muka kad naprave 3d model da nateraju da se krece (znaci ne govorimo o obicnom kretanju snimljenom u 3d studiu u nekom avi formatu) onda kolizije, fizika, dinamika kretanja, ma ljudi prvo naucite dobro nauku pa tek onda pocnite da mislite o ovome.
Ne kazem da nije izvodljivo ali je sigurno neizvodljivo na ovakav nacin sa ekipom skupljenom sa konca i kanapa
Nista licno ali ljudi budite realni koja kolicina znanja mora da se poseduje da bi se to uradilo inace bi svaki treci programer imao svoju igricu i ne bi bile potrebne ekipe i ekipe ljudi da naprave igricu.
 

Back
Top