Profesor Radović: Ne jedite Milka čokoladu

proka

Legenda
Poruka
57.100
Profesor Radović: Ne jedite Milka čokoladu
01.12.2013
pedijatri1-pasina-cesma-480x360.jpg



- - - - - - - - - -

LESKOVAC – Predsednik Pedijatrijske sekcije Srpskog lekarskog društva Srbije profesor Nedeljko Radović izjavio je da je Milka čokolada pogubna za zdravlje ljudi.
Profesor Radović je na konferenciji za novinare u hotelu “Pašina česma” kod Leskovca, gde se održavao skup pedijatara, rekao da je bolje jesti hleb i mast, nego ovaj čuveni slatkiš.
Hleb sa malim slojem svinjske masti i aleva paprika, daleko je daleko zdravija kombinacija nego Milka čokolada, koja ubija”, kazao je profesor.
Milka čokolada je “nešto najgore” što možete nekom preporučiti, rekao je.
Komibinacija mlečne masti i šećera saharoze koja daje fruktozu je najbolji put da nekome zakrečite krvne sudove, odnosno, najbolji put da favorizujete aterosklerozu”, zaključio je profesor Radović, koji je za užitak preporučio samo crnu čokoladu.
Milica Ivanović

- - - - - - - - - -

http://jugmedia.rs/profesor-radovic-ne-jedite-milka-cokoladu/

- - - - - - - - - -

jel navedeno važi samo za milkine čokolade??
 
Марс и Сникерс користе кукурузни ГМО скроб. Иако то не пише на декларацији.

Kakvim tehnolskim ili laboratorijskim ogledima si se koristio da utvrdis da je u pitanju skrob od GMO kukuruza?

Profesor Radović: Ne jedite Milka čokoladu
01.12.2013
pedijatri1-pasina-cesma-480x360.jpg



- - - - - - - - - -

LESKOVAC – Predsednik Pedijatrijske sekcije Srpskog lekarskog društva Srbije profesor Nedeljko Radović izjavio je da je Milka čokolada pogubna za zdravlje ljudi.
Profesor Radović je na konferenciji za novinare u hotelu “Pašina česma” kod Leskovca, gde se održavao skup pedijatara, rekao da je bolje jesti hleb i mast, nego ovaj čuveni slatkiš.
Hleb sa malim slojem svinjske masti i aleva paprika, daleko je daleko zdravija kombinacija nego Milka čokolada, koja ubija”, kazao je profesor.
Milka čokolada je “nešto najgore” što možete nekom preporučiti, rekao je.
Komibinacija mlečne masti i šećera saharoze koja daje fruktozu je najbolji put da nekome zakrečite krvne sudove, odnosno, najbolji put da favorizujete aterosklerozu”, zaključio je profesor Radović, koji je za užitak preporučio samo crnu čokoladu.
Milica Ivanović

- - - - - - - - - -

http://jugmedia.rs/profesor-radovic-ne-jedite-milka-cokoladu/

- - - - - - - - - -

jel navedeno važi samo za milkine čokolade??

Navedeno je ortodoksna glupost.
Pogledaj samo kako je objasnio pretvaranje secera iz jednog u drugi...
Ko je ovo pisao taj doktora nije ni na TV video...
 
Za sve koje kombinuju mlečnu mast i šećer.

Imaš čokolada koje se prave od kakao butera

Ja sam do vojske gotovo svakodnevno jeo mleko (domaće uglavnom) sa šećerom. Nisam imao ni jedan jedini pokvaren zub. Zubarke u kasarni su se krstile. Prvi zub mi se pokvario kad sam prekinuo tu gotovo dnevnu praksu... Apsolutno nikakvih drugih problema nisam imao sa zdravljem, oni doktori su mi čestitali...
 

Back
Top