Sta vi mislite...

Pajper

Poznat
Poruka
9.902
Pa ovako,osmi sam razred i kontam sta da upisem posle. Ja sam za gimnaziju ali slusam razne price. Dobra deca treba da idu u gimnaziju,pa bolje ne gimnaziju,nikad se ne zna da li ces zavrsiti fakultet itd,itd. Pa sad onako,bezveze,pisite sta vi mislite...:)
 
Pajper:
Pa ovako,osmi sam razred i kontam sta da upisem posle. Ja sam za gimnaziju ali slusam razne price. Dobra deca treba da idu u gimnaziju,pa bolje ne gimnaziju,nikad se nezna da li ces zavrsiti fakultet itd,itd. Pa sad onako,bezveze,pisite sta vi mislite...:)
Ma ko da je vazno sta ces upisati,i tako i tako tjes raditi u nekoj trafichici ili u super marketu...;)
 
Pajper:
Pa ovako,osmi sam razred i kontam sta da upisem posle. Ja sam za gimnaziju ali slusam razne price. Dobra deca treba da idu u gimnaziju,pa bolje ne gimnaziju,nikad se nezna da li ces zavrsiti fakultet itd,itd. Pa sad onako,bezveze,pisite sta vi mislite...:)


e, batalite te price kako posle gimnazije morash da zavrshish neki fakultet:roll: ... Pre ce da se zaposli nekog sa gimnazijom nego sa gradjevinskom,ekonomskom ili shta vec..:roll:

i sad po nekom novom zakoni uchenici gimnazije nece morati da polazu prijemni za fakultet....dok ce naprimer neko ko je zavrshio srednju mashinsku morati da polaze prijemni za mashinski fakultet...dok gimnazijalci nece...
 
upisi ti gimnaziju...i ja sam se dvoumila,ali mislim da sam izabrala dobru stvar.
sto d4ch4 kaze,prije ce zaposliti gimnazijalca.oni su navikli da uce,i bilo koji posao ce savladati brze od ljudova koji su zavrsili ostale skole.
 
Pajper:
Pa ovako,osmi sam razred i kontam sta da upisem posle. Ja sam za gimnaziju ali slusam razne price. Dobra deca treba da idu u gimnaziju,pa bolje ne gimnaziju,nikad se nezna da li ces zavrsiti fakultet itd,itd. Pa sad onako,bezveze,pisite sta vi mislite...:)

To je zbog one teorije "Dobra djeca ce ici na fax" ((:
Btw gimnazija nije tooliko teshka kao shto prichaju :wink:
E sad ako zelish (i mozesh) da idesh na fax onda je bolja gimnazija... mada na tebi je da odluchish :D


*blah... ne_zna (mrzim gramatichke greshke)
 
da li tje primiti jednog ko je zavrsio gimnaziju da radi na strugu ili onaj sto je zavrsio masinsku?
Ti iz gimnazije uvek dolaze poslednji,poslodavac tje naravno prvo primiti onoga ko ima najblizu skolu posvetjena poslu koji se nudi,a ovaj sto je isao u gimnaziju nista drugo ne zna od drzanja knjige u shakama.Ipak trafika nije daleko...
 
Master_Chief:
da li tje primiti jednog ko je zavrsio gimnaziju da radi na strugu ili onaj sto je zavrsio masinsku?
Ti iz gimnazije uvek dolaze poslednji,poslodavac tje naravno prvo primiti onoga ko ima najblizu skolu posvetjena poslu koji se nudi,a ovaj sto je isao u gimnaziju nista drugo ne zna od drzanja knjige u shakama.Ipak trafika nije daleko...

pa mislish li da ce da zaposle u atomehanicharskoj radnji nekog ko je zavrshio za auto mehanichara? ako nema pojma...naravno da nece.
sve je to relativno...
 
Master_Chief:
pa sigurno vise zna nego onaj ko je zavrsio gimnaziju...


kako moze neko ko je zavrshio za automehanichara da zna vishe od nekog gimnazijalca? shta bre automehanichari imaju 7predmeta u 3godini, 9 u drugoj i 10 u trecoj...

pre ce se zaposliti ovaj gimnazijalac koji ne zna mehaniku nego onaj mehanichar koji ne zna mehaniku
 
d4ch4:
kako moze neko ko je zavrshio za automehanichara da zna vishe od nekog gimnazijalca? shta bre automehanichari imaju 7predmeta u 3godini, 9 u drugoj i 10 u trecoj...

pre ce se zaposliti ovaj gimnazijalac koji ne zna mehaniku nego onaj mehanichar koji ne zna mehaniku
Znas kolko poslodavca bole da izvinesh doope sto taj gimnazijalac zna mehaniku,ako on nikad nije imao neke prakse sa autima koji tje mu djavo onda...
 
Master_Chief:
Znas kolko poslodavca bole da izvinesh doope sto taj gimnazijalac zna mehaniku,ako on nikad nije imao neke prakse sa autima koji tje mu djavo onda...

pa pazi, ja sam reko
gimnazijalac koji ne zna mehaniku VS mehanichar koji ne zna mehaniku


e sad, ti si poslodavac drzish neku prodavnicu i treba ti prodavac....i sad treba da birash izmedju trgovca (treci stepen) i gimnazijalca?
ja bi se opredelio za gimnazijalca, ne znam za tebe....nekako mi on deluje...pametnije:)
 
bah. u gimnaziju ne bih ishao ni da mi plate. elita? muahah. u kom smislu? pa evo ja sam sad "elitni" fakultet, a sa tim jedino mogu da idem pored mashinaca/gradjevinaca/etf-ofaca/saobracjajava dignutog nosa i nishta vishe. da ne pominjem kako nas, "elitne", jebavaju profesori sa mashinskog/gradjevinskog odseka.
i bolje bi mi bilo sada da sam ishao u gimnaziju, znao bih daleko bolje matu, mehaniku, fiziku, mesto shto se sad muchim.
ali...
ja sam svoje srednjoshkolske godine proveo ladecji jaja u dizajnerskoj i zajebavajucji se, crtajucji i nishta vishe. mesto shto sam se u najbolje doba smarao sa formulama i gimnazijalskim glupostima od kojih ti 80% kasnije necje trebati. pa ko se premishlja nek vidi ;-)
 
upisi gimnaziju ako hoces da se sire obrazujes, ona ti daje opstu kulturu, da se ne izblamiras sutra na ulici/. :lol:
i ako imas zelje da stvarno radis
i ako hoces na fax, najbolje ti je
i ako ne znas sta drugo
i ako....

ma upisi ako nemas nameru da ostanes na srednjoj skoli.
gimnazije jesu elitne.
a ako hoces da radis odma' posle srednje.. onda nemoj/.
 

Back
Top