Skola Filatelije

Boki 2010

Početnik
Poruka
34
Otvorio sam ovu temu jer u svakoj drugoj temi je svaki drugi post prodajem, prodao bih ITD.
pa sam zamislio ovu temu za obucavanje pocetnika u filatelistici koji ce postaljati pitanja a iskusni filatelisti da odgovaraju na ta pitanja. Posto sam i ja pocetnik postavicu za pocetak par pitanja koja interesuju sve pocetnike.

1.Sta je markica sa priveskum (ako moze objasnjenje sa slikom)
2.Sta je guma (markica sa gumom i markica bez gume)

Za pocetak je dosta
 
Otvorio sam ovu temu jer u svakoj drugoj temi je svaki drugi post prodajem, prodao bih ITD.
pa sam zamislio ovu temu za obucavanje pocetnika u filatelistici koji ce postaljati pitanja a iskusni filatelisti da odgovaraju na ta pitanja. Posto sam i ja pocetnik postavicu za pocetak par pitanja koja interesuju sve pocetnike.

1.Sta je markica sa priveskum (ako moze objasnjenje sa slikom)
2.Sta je guma (markica sa gumom i markica bez gume)

Za pocetak je dosta

Znam da odgovori stizu kasno, ali evo ih:

1. Privezak je dodani deo na markice koji ostaje kada se iscepi iz tabaka kao npr https://goo.gl/qljMOl
2. Guma je lepak na poledjini markice, markica je vrednija ako guma nije oscecena, ako nema rdje, mrlja i otisaka prstiju
ukoliko imate bilo kakvih pitanja u vezi filatelije, mozete mi pisati na sergijus022@gmail.com
 
Poslednja izmena:
Otvorio sam ovu temu jer u svakoj drugoj temi je svaki drugi post prodajem, prodao bih ITD.
pa sam zamislio ovu temu za obucavanje pocetnika u filatelistici koji ce postaljati pitanja a iskusni filatelisti da odgovaraju na ta pitanja. Posto sam i ja pocetnik postavicu za pocetak par pitanja koja interesuju sve pocetnike.

1.Sta je markica sa priveskum (ako moze objasnjenje sa slikom)
2.Sta je guma (markica sa gumom i markica bez gume)

Za pocetak je dosta
1. markice se uglavnom štampaju u tabacima, neki put u kolekciji se nalazi markica koja je iskidana iz tabaka, a nalazila se uz ivicu ili u cosku tabaka, pa se uz markicu nalaze i dodatna blanko polja koja neki put povećavaju cenu markice; neki put na takvim poljima bude odštampan neki ukrasni motiv bez nominale (cene) i to je taj privezak
2. guma je lepak koji se nalazi na poleđini markice, ili guma kako filatelisti kažu (to je kao na primer kada kažemo žena je plavuša, a u stvari njena kosa nije plava, tako je lepak ovde guma); treba izbegavati da se lepak dodiruje prstima... jer se manje ili više ošteti; falcovana markica na lepku ima otisak ili komadić falca (to je kao tanak masan papirić koji se nekada koristio da se markice lepe u klasere koji ranije nisu imali pregrade

nadam se da sam bio makar malo koristan,

sve najbolje
 

Back
Top