Zašto žmurimo kada se ljubimo?!

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
1087917597.jpg
Istraživac iz Singapura Jau ce Ming pokušao je da pronađe odgovor na pitanje zašto većina ljudi zažmuri kada se ljubi. "Ljubljenje dovodi do čulnog preopterecenja, a zatvaranje očiju je prirodan način da se čulna napetost smanji", tvrdi on u članku objavljenom u listu "Strejts tajms". "Kada se ljudi ljube, slika lica partnera nije trodimenzionalna, ona je nejasna, i to osećanje može biti neprijatno", prenela je agencija AP. I ranije su iznošena mišljenja da ljudi žmure kako bi umanjili osećaj neugodnosti i koncetrisali se na osećaj dodira i ljubavi. "Jednostavno, ne žele da ih išta ometa", zaključio je Ming.



hehe a ja sam verovala kako samo to ja radim a svi drugi gledaju
cak neznam ni da li moj dragi ima otvorene oci ili ne

Sad se pitam ozbiljno da li vi zatvarate oci kad se ljubite!?
I sto to radite!?

Ja sam sad tek ukapirala da zatvaram oci zbog slike u mojoj glavi i mojih osecanja koja bi se verovatno promenila da ih naglo otvorim i vidim svog partnera

uh uh


:wink: :wink: :wink:
 
Zatvaram oci. Da bih se prepustila totalno osecaju. Imam utisak da ljudi koji ne zatvaraju oci dok se ljube ne uzivaju u tim poljupcima vec vise gledaju kako ti poljupci deluju na onog drugog. Ili su voajeri :D Naravno, to je samo moje misljenje. Mozda i gresim.
 
ko se bre ljubi sa zatvorenim ,, ja baš volim da blenem ,, ustvari volim da gledam u centar desavanja ,,, u partnerova usta ,,, pa se malo udaljim ,,, pa kratak pogled u oči ,, opet usta ,,,, no dobro ,, delimo se na vizuelne i .... ovaj --valjda osećajne ili kako već --mora da ima neka podela
 
avesic:
ko se bre ljubi sa zatvorenim ,, ja baš volim da blenem ,, ustvari volim da gledam u centar desavanja ,,, u partnerova usta ,,, pa se malo udaljim ,,, pa kratak pogled u oči ,, opet usta ,,,, no dobro ,, delimo se na vizuelne i .... ovaj --valjda osećajne ili kako već --mora da ima neka podela

hehe ja to nebi mogla tako

da prekidam i da gledam partnera
mora da je to umetnost odrzati ista osecanja :p
 
G-din Jova Tosevski je pisao na ovu temu, gde kaze da se zene ljube zatvorenih ociju dok muskarci ne. Zena oci zatvara iz razloga sto ona nema jasnu predstavu onoga sto stvarno zeli, dok muskarac oci drzi otvorenim iz razloga sto je u datom momentu pred njim sve sto on i treba. Eh, ako se izuzmu slucajevi iz po nekih filmova, ova tvrdnja mogla bi stvarno i biti tacna ;)
 
Gdin Tosevski jako gresi u vezi sa ovom temom. Jos davno, davno sam sprovela mini anketu medju svojim prijateljima i prijateljicama i rezultat je da niti se moji prijatelji sa svojim devojkama ljube otvorenih ociju niti momci mojih drugarica. Takodje nijedan od mojih momaka se nije ljubio otvorenih ociju, tako da to trabunjanje Tosevskog po ko zna koji put ne drzi vodu. Pre bih rekla da su muskarci koji se ljube otvorenih ociju u manjini.
 
GalebDzonatan:
G-din Jova Tosevski je pisao na ovu temu, gde kaze da se zene ljube zatvorenih ociju dok muskarci ne. Zena oci zatvara iz razloga sto ona nema jasnu predstavu onoga sto stvarno zeli, dok muskarac oci drzi otvorenim iz razloga sto je u datom momentu pred njim sve sto on i treba. Eh, ako se izuzmu slucajevi iz po nekih filmova, ova tvrdnja mogla bi stvarno i biti tacna ;)
Taj Jovo veze nema sa zivotom...
Celo njegovo delo je samo ulizivanje zenama... cisto iz marketiskinh razloga... sto se kaze birana ciljna grupa kome prodati knjigu...To smo vec dokazali...
Nemoj vise da ga i pominjes...
 

Back
Top