podesavanje monitora

17 je u pitanju...ali na 1024x768 je slika katastrofa, vec radi na 1280 x 1024 ...tad je sve ok, s tim da je bio po nekom valjda default-u na 60 Hz.
Da li su mozda drajveri u pitanju te mi na ovoj prvoj rezoluciji radi tako lose ,ili...? :|
I ako jeste, kako ide ta prica sa drajverima? *nisam nikakav CD dobio uz monitor.
 
medicin83:
Zanima me na koliko herza treba da se podesi TFT monitor u panelu za podesavanje monitora?I od cega zavisi na koliko Hz ce biti podesen da radi...jel moze neko da mi udje malo u tu problematiku?

Svi TFT monitori od 17 i 19 inča rade po defaultu na rezoluciji 1280*1024, svaka rezolucija ispod nije za njih jer ovde je 1 pixel zaista 1 pixel, a ne kao na CRT monitorima! I u upustvu ti piše da ih držiš na toj rezoluciji, a što se tiče refreš ratea možeš slobodno da ga držiš i na 60 Hz jer ti to ništa ne znači kod ovih monitora, a možeš da digneš i na 75 Hz ali ništa ne dobijaš, neće te boleti oči ni na jednoj ni na drugoj refreš rate, jedino mogu da te zabole od boja jer nisu realne kao na CRT monitorima! Pozdrav
Koji je model monitora?
 

Back
Top