Tačnost gravitacione konstante?

Da, naravno. Upravo kako se ispoljava i tvoja teorija. nema ama baš nikakve razlike.
mi.

Nesrećo jedna, danima ćeš da štucaš, spominjemo te! Tvoju ideju o gravitaciji unutar mase sam predložio autoru!

Kako je menjao korak integrisanja tako je dobijao razne glupe rezultate za gravitaciju u sredini mase!
Već je posumnjao u teoriju i pristup ( što bi tebe jako obradovalo!?z:lol:)

Nakon cele neprospavane noći je konačno shvatio da za unutrašnjost mase treba da potpuno drugačije napiše taj program!
U svakom slučaju hvala, naučili smo nešto novo!:nosijelku:

Dopuna: Dobro je, možeš prestati štucati, ali te usput moram razočarati:
Trebalo je samo malo 'usvirati' granice integrisanja i korak iteracije!
Program daje u središtu Zemlje g = -4,55E-18 i malo šeta sa promenom koraka.....
 
Poslednja izmena:
Nesrećo jedna, danima ćeš da štucaš, spominjemo te! Tvoju ideju o gravitaciji unutar mase sam predložio autoru!

Kako je menjao korak integrisanja tako je dobijao razne glupe rezultate za gravitaciju u sredini mase!
Već je posumnjao u teoriju i pristup ( što bi tebe jako obradovalo!?z:lol:)

Nakon cele neprospavane noći je konačno shvatio da za unutrašnjost mase treba da potpuno drugačije napiše taj program!
U svakom slučaju hvala, naučili smo nešto novo!:nosijelku:

Dopuna: Dobro je, možeš prestati štucati, ali te usput moram razočarati:
Trebalo je samo malo 'usvirati' granice integrisanja i korak iteracije!
Program daje u središtu Zemlje g = -4,55E-18 i malo šeta sa promenom koraka.....

Nisam štucao, ali mi zuji u ušima. Valjda od ovih tvojih postova. Kako ide štimovanje?
 
Nisam štucao, ali mi zuji u ušima. Valjda od ovih tvojih postova. Kako ide štimovanje?

ODLIČNO! Hvala ti za ideju, dobili smo još jednu potvrdu ispravnosti pristupa i postupka!

Znači, Ako to daje logične i naučno usvojene rezultate za gradijent gravitacije UNUTAR neke mase,
navedi mi barem jedan hebeni razlog zašto to ne bi valjalo i izvan neke mase?
Hvala!
PS: Dao sam ti reputaciju za ideju!
 
Poslednja izmena:
ODLIČNO! Hvala ti za ideju, dobili smo još jednu potvrdu ispravnosti pristupa i postupka!

Znači, Ako to daje logične i naučno usvojene rezultate za gradijent gravitacije UNUTAR neke mase,
navedi mi barem jedan hebeni razlog zašto to ne bi valjalo i izvan neke mase?
Hvala!
PS: Dao sam ti reputaciju za ideju!

ko zna, možda će jednog dana ta ideja da zaživi...nikad se ne zna. Nisam ni video reputaciju,da mi ne reče... Evo imate i još nekog člana da vam da neki doprinos. On će to kroz perpekusiju pletenja, kako on kaže. Pa na nekom sajmu štrikanja da odnesete pobedu :)

Meni se sve dobro uklapa i bez te teorije, i dalje mislim da je gustina sunca onolika i da nije manja,po tvojoj teoriji, jer bi se u suprotnom Sunce raspuhnulo u okolni prostor. Neutrinski pritisak bi nadvladao gravitaciju, i ćao. Osim, ako slaba inerakcija neme drugačija svojstva. Možda je konstanta interakcije još mnogo manja. Ali bi se u tom slučaju još lakše mogla kvantovati..Šta sve jedan zaključak povlači, čitava lavina..
 
ko zna, možda će jednog dana ta ideja da zaživi...nikad se ne zna. Nisam ni video reputaciju,da mi ne reče... Evo imate i još nekog člana da vam da neki doprinos. On će to kroz perpekusiju pletenja, kako on kaže. Pa na nekom sajmu štrikanja da odnesete pobedu :)

Meni se sve dobro uklapa i bez te teorije, i dalje mislim da je gustina sunca onolika i da nije manja,po tvojoj teoriji, jer bi se u suprotnom Sunce raspuhnulo u okolni prostor. Neutrinski pritisak bi nadvladao gravitaciju, i ćao. Osim, ako slaba inerakcija neme drugačija svojstva. Možda je konstanta interakcije još mnogo manja. Ali bi se u tom slučaju još lakše mogla kvantovati..Šta sve jedan zaključak povlači, čitava lavina..

Po mojoj teoriji je gustina Sunca VEĆA!
Moja teorija kaže da je G-konstanta MANJA od usvojene, a onda da bi sve planete ostale na svom mestu,
proizvod G-konstante i mase Sunca treba ostati ISTI!! Znači, Sunce postaje deblje i sve štima sa tvojim objašnjenjem.
Dapače, čak su i bolji uslovi za termo-nuklearne reakcije....
 
Po mojoj teoriji je gustina Sunca VEĆA!
Moja teorija kaže da je G-konstanta MANJA od usvojene, a onda da bi sve planete ostale na svom mestu,
proizvod G-konstante i mase Sunca treba ostati ISTI!! Znači, Sunce postaje deblje i sve štima sa tvojim objašnjenjem.
Dapače, čak su i bolji uslovi za termo-nuklearne reakcije....

Time još gore, jer bi gravitacija nadjačala neutrinski pritisak i Sunce bi kolapsiralo. Prouči malo termodinamičku ravnotežu zvezda....a da...termodinamika ti nije jača strana, zaboravio sam ;)
 

Ohohoooo! Sve bolje i bolje!
Oni koji su pokušali (ranije) dokazati da nije ovako kako se navodi na ovim linkovima su uhvaćeni sa prstima u pekmezu!

Pri izvođenju svojih 'dokaza' su masu kao konstantu izvlačili ispred integrala,
a znamo da se to ne može da radi tako za mase koje imaju nehomogenu gustinu, kao Zemlja!
http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-ix.html
 
Nisam štucao, ali mi zuji u ušima. Valjda od ovih tvojih postova. Kako ide štimovanje?

Evo prvih rezultata. I naravno, neće ti se ni oni sviđati::nosijelku:
http://vaso.weebly.com/gravitacija-unutar-mase.html

PS: Ovaj dokaz je osvanuo zahvaljujući tvojem inzistiranju!
Ako želiš, možemo dodati nešto u stilu:
Zahvaljujemo se __________ na konstruktivnim idejama i smernicama!
PS!: Pa će ti potomci biti zahvalni, spominjaće i tebe za zasluge za jedno 500 godina!:sanke:
 
Hvala na ideji, to se zove timski rad! SPECIJALNO nas je zanimalo polje oko mase., ali kada malo bolje razmislim o tome ( hvala Đole na tekstu!),
u postojeće proračune je trebalo varirati udaljenost od nule do 5-6 R, a ne od 1.0000000001*R pa do 5-6 R.
I kao što kažeš, princip je isti, jedino što traje duže ( svaki proračun je oko 90 minuta na DualCore kanti).

A kako na sve to utiče i HOMOGENOST mase, prvo se trebala i ona utvrditi, a tek onda ići u detalje.....

Kosmonauti se ne lepe jer je sila gravitacije između njih i šatla mala, pa recimo i sam udisaj može biti dovoljan za odvajanje....

Nakon daljnje analize ovde se ispravljam: Iako mi je bilo logično da je gravitacija nula unutar šuplje kugle samo na unutrašnjem zidu šuplje kugle i u sredini,
primenjeno numeričko integralisanje je dokazalo da je gravitacija nula bilo gde unutar šuplje kugle!!!!

A dobra vest je: Primenjeni princip i analiza je dala naučno prihvaćen i tačan rezultat!
Biće da je metoda dobra, još jedan dokaz ispravnosti!
 
Evo prvih rezultata. I naravno, neće ti se ni oni sviđati::nosijelku:
http://vaso.weebly.com/gravitacija-unutar-mase.html

PS: Ovaj dokaz je osvanuo zahvaljujući tvojem inzistiranju!
Ako želiš, možemo dodati nešto u stilu:
Zahvaljujemo se __________ na konstruktivnim idejama i smernicama!
PS!: Pa će ti potomci biti zahvalni, spominjaće i tebe za zasluge za jedno 500 godina!:sanke:

Vaso ,meni ono više liči na ekonomski razvoj i visinu plate u proteklih 8 godina :)
 
Apsolvirao sam neke stvari zahvaljujući ovoj stranici:
http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-viiia.html

Koja kaže:
G-konstanta iznosi oko 5,625E-11 m^3/(kg^1 s^2).
Masa Zemlje je oko 4,28E24 kg

Malo je korigovan Cavendish za 12 procenata i stigli smo jako blizu prvim preliminarnim rezultatima!
( a toliko muke i lutanja!z:lol:) Dodatak na tom linku kaže:

G-konstanta iznosi 5,003E-11 m^3/(kg^1 s^2).
GM-konstanta Zemlje je 2,14E14 m^3/s^2
Masa Zemlje je 4,277E24 kg
Prosečna gustina Zemlje je 3950 kg/m^3
Volumen Zemlje je 1,083E21 m^3


Dopuna! Genijalna matematika:
Znači, samo na osnovu g-ubrzanja 9,81, procene geofizičara o gustini u sredini Zemlje
i pretpostavke linearnog gradijenta gustine se dobije ono za što je
Cavendish složio onu složenu i preciznu aparaturu!
 
Poslednja izmena:
Malo je korigovan Cavendish za 12 procenata i stigli smo jako blizu prvim preliminarnim rezultatima!
( a toliko muke i lutanja!z:lol:) Dodatak na tom linku kaže:

G-konstanta iznosi 5,003E-11 m^3/(kg^1 s^2).
GM-konstanta Zemlje je 2,14E14 m^3/s^2
Masa Zemlje je 4,277E24 kg
Prosečna gustina Zemlje je 3950 kg/m^3
Volumen Zemlje je 1,083E21 m^3


Dopuna! Genijalna matematika:
Znači, samo na osnovu g-ubrzanja 9,81, procene geofizičara o gustini u sredini Zemlje
i pretpostavke linearnog gradijenta gustine se dobije ono za što je
Cavendish složio onu složenu i preciznu aparaturu!

Sva sreća, pa te niko ne uzima za ozbiljno, kao i još jednog člana sa ovog foruma :)
 
Sva sreća, pa te niko ne uzima za ozbiljno, kao i još jednog člana sa ovog foruma :)

Podsećam sebe na Hegela, citat:
„Tim gore po činjenice“

Zgoda s početka Hegelove akademske karijere kaže da je filozof u svom habilitacijskom radu o orbitama planeta zanemarijo činjenice do kojih su došla nova astronomska istraživanja. Na prigovore o tome on je navodno nadmeno odgovorio: „Tim gore po činjenice!“ :zelenko:
 
Podsećam sebe na Hegela, citat:
„Tim gore po činjenice“

Zgoda s početka Hegelove akademske karijere kaže da je filozof u svom habilitacijskom radu o orbitama planeta zanemarijo činjenice do kojih su došla nova astronomska istraživanja. Na prigovore o tome on je navodno nadmeno odgovorio: „Tim gore po činjenice!“ :zelenko:

A šta da ti kažem, kad ti je to samo i preostalo - da filozofiraš. Nisam ni očekivao ništa više od toga. Ali i ne očekujem....Možda je šteta što će ovo tvoje razmatranje završiti kao i stotine ostalih na kojekakvim forumima, ali ima jedna dobra stvar - a to je da ovo pisanje niko ne uzima u obzir.

Kad smo kod tih ozbiljnosti, ne znam šta bi sa onim članom,i svojom teorijom presvlačenja.... nema ga, dao se na pletenje...A ja očekivao da će to biti objavljeno u nekom naučnom listu....Nestao, previše zauzet pletenjem.... Sva sreća da niste naučnici, sva sreća.
 
A šta da ti kažem, kad ti je to samo i preostalo - da filozofiraš. Nisam ni očekivao ništa više od toga. Ali i ne očekujem....Možda je šteta što će ovo tvoje razmatranje završiti kao i stotine ostalih na kojekakvim forumima, ali ima jedna dobra stvar - a to je da ovo pisanje niko ne uzima u obzir.

ća.

Samo to? A smišljanje viceva na tu temu? Recimo, prvi:
Znate li zašto su Ameri tek sa Apollo 11 stigli na Mesec?
Zato što Mesec uopšte nije tamo gde su oni mislili da je!:zskace:
 
..........

Kad smo kod tih ozbiljnosti, ne znam šta bi sa onim članom,i svojom teorijom presvlačenja.... nema ga,.....



Pa nisi valjda mislio da ću ja ovde sa tobom i sa Vasom da raspravljam krive motke:zblesav:

Što se tebe tiče, imo si jedno dve genijalne na glavnoj temi. Meni ti više od tebe ni ne treba. Što bi se reklo, "od koga je i dosta je"!
 
Poslednja izmena:

Back
Top