Tačnost gravitacione konstante? - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 174

Tema: Tačnost gravitacione konstante?

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Podrazumevano Re: Tačnost gravitacione konstante?

Citat Original postavio rasa77 Pogledaj poruku
    Нема ту шта да се трчи, него решаваш проблем у потпуности а не делимично. па још и накарадно. Проблем се решава у целости. какво трчање
    Опет не капираш. Свемирска станица се налази у гравитационом пољу Земље. На довољно далекој удаљености ни једно тело се неће залепити за унутрашњу страну сфере као што се ни космонаути не лепе за шатл.
    Hvala na ideji, to se zove timski rad! SPECIJALNO nas je zanimalo polje oko mase., ali kada malo bolje razmislim o tome ( hvala Đole na tekstu!),
    u postojeće proračune je trebalo varirati udaljenost od nule do 5-6 R, a ne od 1.0000000001*R pa do 5-6 R.
    I kao što kažeš, princip je isti, jedino što traje duže ( svaki proračun je oko 90 minuta na DualCore kanti).

A kako na sve to utiče i HOMOGENOST mase, prvo se trebala i ona utvrditi, a tek onda ići u detalje.....

Kosmonauti se ne lepe jer je sila gravitacije između njih i šatla mala, pa recimo i sam udisaj može biti dovoljan za odvajanje....
    Poslednji put ažurirao/la fosilvaso : 13.01.2017. u 18:07 Razlog: dopuna
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Ако је ово рекао Фарадеј, одо, одо.... одо да се бесим. Ниси никад чуо појам запреминског наелектрисања тела? Узми, не брукај се глупостима као још један члан, или више њих...посматрај мало електростатичко поље у диелектрику. Запреминско наелектрисање можеш добити рецимо, при озрачивању диелектрика снопом наелектрисаних честица.Одређен број честица који пролази кроз диелектрик може бити задржан у његовој унутрашњости (рецимо због губитка кинетичке енергије при сударима са молекулима диелектрика). Учи Васо учи, много не знаш. Имаш дакле и запреминска наелектрисања, али имаш и површинска (везана) наелектрисања. Могу роман да напишем, али није сад тема посвећена наелектрисању. Само сам направио паралелу.
    Nemoj bre da me gnjaviš specijalnim situacijama!
    Pa ne bi bilo ni SSD-a ni Flash stickova da nema takvih vrsta akumulacije naelektrisanja.....

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio fosilvaso Pogledaj poruku
    Pa ne bi bilo ni SSD-a ni Flash stickova da nema takvih vrsta akumulacije naelektrisanja.....
    Vratimo se na temu, razvoj sve bolji:
    dodano i:
    http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-iii.html

Dobar mi ovaj preliminarni zaključak! Citat:
    ....
    Znači, ako je vjerovati geofizičarima, prosječna gustoća Zemlje je 4000 kg po prostornom metru, a gravitacijska konstanta je samo 4,68*10E(-11)!!
    ......

I Srećna Nam Nova Godina na novoj, mršavijoj Zemlji!
    Poslednji put ažurirao/la fosilvaso : 14.01.2017. u 08:23 Razlog: dopuna

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    96

Где си бре алфаложо?, нигде те нема. Вероватно си се дао на плетење,а? Рекох ја теби јесенас да иде зима, нема зезања са њом. Треба нам доста чарапица и џемперића. Али људи се посмрзаваше и однесе их бела смрт. Није за зезање, причао сам ти ја. А ти се зезаш.

Не можеш ти више да се брукаш и да хоћеш. Обрукао си се за 9 живота, доста ти је. Него дај, плети мало... најавише други талас хладноће почетком фебруара....поради нешто...
    A možeš ti da se praviš lud koliko voliš, al mene to ne zanima

Kad nauka "čudno dejstvo na daljinu i oficijalno bude proglasila u mađioničarski trik, pa možda tad nešto da razgovaramo. Ovako, možeš ovde mlatiti botaniku koliko voliš... al šta, ništaaaaa!

Primećen član rasa77 (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Hvala na ideji, to se zove timski rad! SPECIJALNO nas je zanimalo polje oko mase., ali kada malo bolje razmislim o tome ( hvala Đole na tekstu!),
    u postojeće proračune je trebalo varirati udaljenost od nule do 5-6 R, a ne od 1.0000000001*R pa do 5-6 R.
    I kao što kažeš, princip je isti, jedino što traje duže ( svaki proračun je oko 90 minuta na DualCore kanti).

A kako na sve to utiče i HOMOGENOST mase, prvo se trebala i ona utvrditi, a tek onda ići u detalje.....

Kosmonauti se ne lepe jer je sila gravitacije između njih i šatla mala, pa recimo i sam udisaj može biti dovoljan za odvajanje....
    Васо, понекад се стварно питам, јел се ти правиш луд, или си стварно луд? Ал озбиљно,најозбиљније... Све некако имам утисак да се спрдаш то сам ти већ једном приликом и писао на неком посту. Недопустиво је да неко, ко каже да је завршио електротехнику, оволико не зна. Није ово квантна механика, тад бих твоје незнање у потпуности разумео.

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Васо ,нису ово специјални случајеви Ти си заправо специјалан случај. А такав случај си и сам навео помињући накарадно Фарадеја, као и све остало што ти је накарадно. Тачно је да се наелектрисање распоређује само по површини, и да га нема унутар тела, али то важи само за проводнике (метале). Из тог разлога они не могу да се поларизују, али могу да се користе као Фарадејев кавез.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio alfalogo Pogledaj poruku
    A možeš ti da se praviš lud koliko voliš, al mene to ne zanima

Kad nauka "čudno dejstvo na daljinu i oficijalno bude proglasila u mađioničarski trik, pa možda tad nešto da razgovaramo. Ovako, možeš ovde mlatiti botaniku koliko voliš... al šta, ništaaaaa!
    Плети плети, у плетењу је спас, за све нас.

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    96

..............................
    Плети плети, у плетењу је спас, за све нас.
    Ne, spas je u tome što će svi da budemo botaničari

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Ne, spas je u tome što će svi da budemo botaničari
    Хахахаха, хммм...да.

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Васо, понекад се стварно питам, јел се ти правиш луд, или си стварно луд? Ал озбиљно,најозбиљније... Све некако имам утисак да се спрдаш то сам ти већ једном приликом и писао на неком посту. Недопустиво је да неко, ко каже да је завршио електротехнику, оволико не зна. Није ово квантна механика, тад бих твоје незнање у потпуности разумео.
    Baš tako, nije ovo kvantna mehanika! Izjave su mi često bazirane na elementarnoj matematici!
    A matematika je često 'nemilosrdna i okrutna', zbog nje se padaju razredi, gube godine,
    propadaju vrsni strucnjaci jer ne završe studije, režu se žile, drastično utiče na živote nekih!

Pa kaže: Svako sa malo znanja programiranja može sve ovo da proveri, pronađe (eventualne) greške i utvrdi ko je lud!

Inače, ovo tvoje je ovako običan PAMFLET, dostojan predizborne kampanje političara-lakrdijaša, a ne za naučni forum!

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Васо ,нису ово специјални случајеви Ти си заправо специјалан случај. А такав случај си и сам навео помињући накарадно Фарадеја, као и све остало што ти је накарадно. Тачно је да се наелектрисање распоређује само по површини, и да га нема унутар тела, али то важи само за проводнике (метале). Из тог разлога они не могу да се поларизују, али могу да се користе као Фарадејев кавез.
    Eto vidiš! problem školstva:
    Od kada znam za sebe, kao električar sam uvek učio i računao naelektrisanja i polja oko i u provodniku!
    Igre oko dielektrika su već spadale u razne specijalizacije.......

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Baš tako, nije ovo kvantna mehanika! Izjave su mi često bazirane na elementarnoj matematici!
    A matematika je često 'nemilosrdna i okrutna', zbog nje se padaju razredi, gube godine,
    propadaju vrsni strucnjaci jer ne završe studije, režu se žile, drastično utiče na živote nekih!
    Bogme, ti si izgubio večnost a ne godine. Sa ovom tvojom matematikom koju primenjuješ bolje biti bilo da se latiš poljoprivrede. Nemam nameru da vređam, ali neko mora da plete, a neko treba i da kopa. Ti si u ovoj drugoj grupi. Vrsni stručnjaci ne mogu da propadnu, mogu samo oni, koje ti smatraš takvima, kao što su tebi slični.

Pa kaže: Svako sa malo znanja programiranja može sve ovo da proveri, pronađe (eventualne) greške i utvrdi ko je lud!

Inače, ovo tvoje je ovako običan PAMFLET, dostojan predizborne kampanje političara-lakrdijaša, a ne za naučni forum!
    Hahahahahaha, nasmeja me lepo. Može da liči i na pamflet i na omlet, sva sreća pa ti i tebi slični nikad nauku nećete napisati. Nažalost, ostaćete na nekom primitivnom i ograničenom nivou, koje niko neće uzeti za ozbiljno, iz prostog razloga jer najobičnije stvari nepoznajete. A ti piši programe...moš i roman napisati ima ovde još nekih potencijalnih kandidata pa da ti se pridruže. Biče vam lakše

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Eto vidiš! problem školstva:
    Od kada znam za sebe, kao električar sam uvek učio i računao naelektrisanja i polja oko i u provodniku!
    Igre oko dielektrika su već spadale u razne specijalizacije.......
    Računao si naelektrisanje u provodniku? Hahahah šou si, Ni najbolji vicevi ti nisu ravni. A šta si to računao u provodniku? Kad bi i ti znao...

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    96

....................
    Hahahahahaha, nasmeja me lepo. Može da liči i na pamflet i na omlet, sva sreća pa ti i tebi slični nikad nauku nećete napisati. Nažalost, ostaćete na nekom primitivnom i ograničenom nivou, koje niko neće uzeti za ozbiljno, iz prostog razloga jer najobičnije stvari nepoznajete....................... :

A jel moš malo da me upoznaš sa ovim što ovi pričaju!?

https://youtu.be/PWuCXcoXNts
    Pogotovo ovo zadnje

I još jednom!

Šta ovo kaže, koliko miliona kilometara razdaljine

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Računao si naelektrisanje u provodniku? Hahahah šou si, Ni najbolji vicevi ti nisu ravni. A šta si to računao u provodniku? Kad bi i ti znao...
    Da, određeni broj elektrona koji prođe kroz provodnik u određenom vremenu definiše jačinu struje!
    Ako to zanemariš, provodnik se pregrije i zapali izolaciju/okolne stvari....
    Čuo si ponekad ono: Požar uzrokovale neispravne električne instalacije....

- - - - - - - - - -

Pogotovo ovo zadnje

I još jednom!

Zar ti se ne čini pomalo smešno to?
    Još nismo apsolvirali ni Newtonov jednostavan univerzalni zakon,
    a talasamo o nekim quantnim pletenjima?

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    96

.................................
    Zar ti se ne čini pomalo smešno to?
    Još nismo apsolvirali ni Newtonov jednostavan univerzalni zakon,
    a talasamo o nekim quantnim pletenjima?
    Pa ti dok apsolviraš mi ćemo pomreti

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Hahahahahaha, nasmeja me lepo. Može da liči i na pamflet i na omlet, sva sreća pa ti i tebi slični nikad nauku nećete napisati. Nažalost, ostaćete na nekom primitivnom i ograničenom nivou, koje niko neće uzeti za ozbiljno, iz prostog razloga jer najobičnije stvari nepoznajete. A ti piši programe...moš i roman napisati ima ovde još nekih potencijalnih kandidata pa da ti se pridruže. Biče vam lakše
    Nismo kompatibilni! Oni koriste apstraktne stvari i dogme za rušenje dogmi i apstrakcija 'suprotne' grupe!

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Da, određeni broj elektrona koji prođe kroz provodnik u određenom vremenu definiše jačinu struje!
    Ako to zanemariš, provodnik se pregrije i zapali izolaciju/okolne stvari....
    Čuo si ponekad ono: Požar uzrokovale neispravne električne instalacije....
    O Vaso, bog i nebesa, kakva struja i kakav požar? Izgleda da si se zapalio ,razmišljajući. Koga sad briga za struju i kakve ona veze s temom ima? Sad treba i o struju da ti pričam? Da, kroz provodnik protiče naelektrisanje,što nazivamo strujom, ali je provodnik elektroneutralan i nema elektrostatičkog polja ni unutar ni van provodnika. Zato i nema elektrostatičke sile izmedju dva provodnika...Ček,ovo sam negde već pisao... jel ti beše onaj kome sam pričao da oko provodnika nema elektrostatičkog polja, ili sam te zaminio s nekim? Koliko nebuloza je ovde rečeno,na ovom forumu, ne mogu ni da pohvatam ko je koju glupost izjavio. Ali imam utisak ,ako se ne varam, da sam ovo već negde pisao...nekom...Vaso, ostavi sad struju,aman, drži se gravitacije . Elektrostatiku i ovako ne razumeš (kao i nauku) a o struji sad ne bih da diskutujem, nije ni tema.

Davno sam ti negde napisao, nakaradno postaviš izjavu, svi zaključci koji se izvode iz toga, su nakaradni. Možda to laicima izgleda suptilno, ali....

- - - - - - - - - -

Nismo kompatibilni! Oni koriste apstraktne stvari i dogme za rušenje dogmi i apstrakcija 'suprotne' grupe!
    Neko koristi aspstraktno nebulozno, neko realno ali takodje nebulozno, pa možda i nadjete neki presek izvučete nešto zajedničko. Tako kaže matematika, presek...

- - - - - - - - - -

Pogotovo ovo zadnje

I još jednom!

Ne mogu, na žalost, ili na sreću, ali ne.I to iz više razloga. Ja sam čovek nauke a ne blogera, davno sam ti to rekao. Evo Vaso će da ti objasni, ali otvori temu za to.... Nadjite zajednički presek i biće OK. Ovo je druga tema....Srećana Ti Nova 2017

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    96

Ne mogu, na žalost, ili na sreću, ali ne.I to iz više razloga. Ja sam čovek nauke a ne blogera, davno sam ti to rekao. Evo Vaso će da ti objasni, ali otvori temu za to.... Nadjite zajednički presek i biće OK. Ovo je druga tema....Srećana Ti Nova 2017
    Pa dobro, al na ovoj temi si se obratio po pitanju nepoznavanja nekih stvari. A ovi ljudi ako to ne poznaju, koji rade po vodećim univerzitetima i institutima, pa šta da mi radim
    Al ja opet volim što oni pričaju ono što meni odgovara, i ne gadim se ja na to što su oni ujedno i blogeti...

I srećne i tebi obe nove 2017, i da ne oduzimaš doprinos nauci

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Pa dobro, al na ovoj temi si se obratio po pitanju nepoznavanja nekih stvari. A ovi ljudi ako to ne poznaju, koji rade po vodećim univerzitetima i institutima, pa šta da mi radim
    Al ja opet volim što oni pričaju ono što meni odgovara, i ne gadim se ja na to što su oni ujedno i blogeti...

I srećne i tebi obe nove 2017, i da ne oduzimaš doprinos nauci
    Možda možeš da ih presvučeš, I ja volim što pričaju ono što meni odgovara E moj logo. kad bi nauka bila politika, pa kom se šta dopadne,da glasa. Al vidim ja da si ti navikao na to.

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Vratimo se na temu, razvoj sve bolji:
    dodano i:
    http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-iii.html

Dobar mi ovaj preliminarni zaključak! Citat:
    ....
    Znači, ako je vjerovati geofizičarima, prosječna gustoća Zemlje je 4000 kg po prostornom metru, a gravitacijska konstanta je samo 4,68*10E(-11)!!
    ......

I Srećna Nam Nova Godina na novoj, mršavijoj Zemlji!
    Buuuu...Imam DVE lose vesti! Daljnja istraga je pokazala:

1) Ovo gore crveno navedeno nije baš tačno, osim mozda za Zemlju, moglo bi biti tu negde!
    Naime kako je masa Zemlje određena na osnovu g-ubrzanja i (loše određene!!) gravitacione konstante, jasno je da je naštimana!!!

2) Problem je mnogo dublji od krivih par konstanti, istraga se nastavlja, pa tako smo dobili i nastavak:

http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-iv.html

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Buuuu...Imam DVE lose vesti! Daljnja istraga je pokazala:

1) Ovo gore crveno navedeno nije baš tačno, osim mozda za Zemlju, moglo bi biti tu negde!
    Naime kako je masa Zemlje određena na osnovu g-ubrzanja i (loše određene!!) gravitacione konstante, jasno je da je naštimana!!!

2) Problem je mnogo dublji od krivih par konstanti, istraga se nastavlja, pa tako smo dobili i nastavak:

http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-iv.html
    Pa da, kao što si i ti tu negde... između fantazije i dobrog smisla za humor

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Pa da, kao što si i ti tu negde... između fantazije i dobrog smisla za humor
    Samo se ti teši, džaba vam novci, moji sinovci ( hvala Đole!):

1)Na linku: http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-iv.html
    dodani 4. i 5. rezultat, kao dokaz da nešto IPAK ne štima!

2) https://en.wikipedia.org/wiki/Moon
    Kažu da je Mesec nastao od Zemlje, ili barem od slične mase. A prosečna gustina Meseca je 3350 kg/m^3.
    A Zemlja kažu 5500 kg/m^3!!???
    Zar ti nije nešto sumnjivo????

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

O
    Neko koristi aspstraktno nebulozno, neko realno ali takodje nebulozno, pa možda i nadjete neki presek izvučete nešto zajedničko. Tako kaže matematika, presek...

7
    Veži se, polećemo, a možda i nećemo ( Bora Čorbo, Legendo!)
    Koliko god se ja opirao, vrtio, proveravao i čudio, evo šta kaže matematika:
    http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-v.html

I par zaključaka:
    1: Prosječna gustoća Zemlje je oko 4000 kg/m^3, a G-konstanta je oko 4,7879E-11
    2: Geostacionarni satelit je na 33980 km od središta Zemlje, tj. oko 27600 km od površine Zemlje!
    3: Mjesec se nalazi u prosjeku na 308000 km udaljen od središta Zemlje!

Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Samo se ti teši, džaba vam novci, moji sinovci ( hvala Đole!):

1)Na linku: http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-iv.html
    dodani 4. i 5. rezultat, kao dokaz da nešto IPAK ne štima!

2) https://en.wikipedia.org/wiki/Moon
    Kažu da je Mesec nastao od Zemlje, ili barem od slične mase. A prosečna gustina Meseca je 3350 kg/m^3.
    A Zemlja kažu 5500 kg/m^3!!???
    Zar ti nije nešto sumnjivo????
    Nemam ja šta da se tešim, čovek je lepo rekao.... https://sr.wikipedia.org/sr-el/Daning%E2%80%94Krugerov_efekt

- - - - - - - - - -

Veži se, polećemo, a možda i nećemo ( Bora Čorbo, Legendo!)
    Koliko god se ja opirao, vrtio, proveravao i čudio, evo šta kaže matematika:
    http://vaso.weebly.com/op263i-zakon-gravitacije-v.html

I par zaključaka:
    1: Prosječna gustoća Zemlje je oko 4000 kg/m^3, a G-konstanta je oko 4,7879E-11
    2: Geostacionarni satelit je na 33980 km od središta Zemlje, tj. oko 27600 km od površine Zemlje!
    3: Mjesec se nalazi u prosjeku na 308000 km udaljen od središta Zemlje!
    Hahahaha, poštedi me te tvoje matematike, evo ti ovde imač mnoštvo članova, pa njima to.......ja bih da sačuvam zdrav razum i način razmišljanja. Druge matematike mi nisu potrebne, ni druge nauke uopšte

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

N

Hahahaha, poštedi me te tvoje matematike, evo ti ovde imač mnoštvo članova, pa njima to.......ja bih da sačuvam zdrav razum i način razmišljanja. Druge matematike mi nisu potrebne, ni druge nauke uopšte
    Kakve moje i druge matematike? Kakvi bakrači?
    Sve je na linkovima opisano, nema nikakve NOVE matematike, koriste se 4 osnovne matematičke operacije, čak su priloženi ispisi VBasic programa za računanje!

Slične teme

1. Komunizam prošlost ili budućnost?
    Autor Tuzni_patak u forumu Politika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 10.12.2008., 12:01
  2. INVESTIRANJE u budućnost, ZAŠTITA porodice.
    Autor Jole1 u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.09.2005., 19:25
  3. Jeziva sličnost naših života...
    Autor Lexa u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 05.08.2005., 00:55
  4. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 11.12.2004., 21:44
  5. budućnost fudbala
    Autor nešo car u forumu Fudbal
    Odgovora: 3