Šta kuvamo danas six

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izlupaj ih zacini pa ostavi do sutra do przenja u frizideru bice puno mekse. Inace moje iskustvo je da budu mekse kad se peku u rerni i zalivaju onom "mocom" u kojoj se peku.
Kad se prze pripremljene kako sam napisala su mekse i ukusnije nego ako se prze odmah po propremanju.
 
20161203_095252-1.jpg


20161203_095842-1.jpg


Pecurke iz sume sa planine na prvoj slici a na drugoj dodata jaja,isprzeno,posoljeno plus jedna slika koju sam jutros stavila na nekoj od prethodnih strana - e taj kupovni pasirani paradajz je fantastican.
To sam jela jutros a sad uspela da ubacim fotke - do neta je.
 
Poslednja izmena:
Uf. Hvala cure. Ali to je nešto što sam i sama znala. :(

Deca neće dolaziti ovog vikenda, pa ću onda da spremam krmenadle, jer njih dvojica nerado jedu svinjsko meso. Ne bih da ih pohujem, a samo tako mi budu meke i sočne. Ne bih ni sa pečurkama, svekar ne jede, pa da ne kuvam sutra dva ručka.
 
supa sinoć skuvana...
pile opkuvano u supi će danas da ide u rernu da se zapeče...prvo ćemo dobro da ga začinimo,premažemo senfom pa na vutricu...
uz pile će se umese njoki uz koje ćemo poslužiti paradajz sos...
 
Žene, dajte predlog kako da spremim krmenadle, a da ne budu kao đon od cipele. :( Čime da ih zalivam, prelivam, šta da im radim?

I njih mozes malo izlupati pa natrljati zacinima i belim lukom. U brasno pa na vrelo ulje sa obe strane. Kada su pecene, nalijes belim vinom i bujonom koji imas, nedelja je verujem da Sremica kuva i supu :) Neka se malo krckaju u tome i bude izvrstan saft ;) Toliko bude fino i meko da ti ni noz ne treba :) Uz to pirinac, pire,...
 
Krmenadlu ucelo na tihu vatru u rernu ili u pilav,tako bude socno.
Danas nosim slozenu krompiracu sa kobasicama,rebrima i slaninicom u ledince da se tamo pece,a sinoc sam napravila onaj krisp od jabuke i visnje,probala sam parcence,meni su te ovsene pahuljice ostale mrvu tvrdje nego sto sam jela kod sestre.oni orasi su fantasticni,krckaju,a med u vocu nije nista pokvario
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top