Šta kuvamo danas six

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako pravite tu krompiracu?

Vojvodjansko jelo :)
Mora da bude masno da bi bilo slasno.proprzim puno luka na dosta masti.krompir isecem na ploske.redja se krompir,luk u kome je aleva paprika i kobasice,slaninica,rebra....sta vec imas.ja volim da je u velikoj tepsiji od rerne da bi kad se sve ispece bilo krckavo,a ne samo gornji red.pece se malo duze,sat vremena

- - - - - - - - - -

Ploske su kolutovi na babskom jeziku :)
 
Vojvodjansko jelo :)
Mora da bude masno da bi bilo slasno.proprzim puno luka na dosta masti.krompir isecem na ploske.redja se krompir,luk u kome je aleva paprika i kobasice,slaninica,rebra....sta vec imas.ja volim da je u velikoj tepsiji od rerne da bi kad se sve ispece bilo krckavo,a ne samo gornji red.pece se malo duze,sat vremena

- - - - - - - - - -

Ploske su kolutovi na babskom jeziku :)

претпостављам да може и у мањој тепсији да се прави ако се жели мања количина...????
оној ватросталној...???

ај ако ти није проблем сликај како изгледа...фалааааа
 
претпостављам да може и у мањој тепсији да се прави ако се жели мања количина...????
оној ватросталној...???

ај ако ти није проблем сликај како изгледа...фалааааа

Moze. Ja to ne redjam kao musaku, nego na dno dinstan luk ali onako bas, bas da bude sladak. Onda krompir na ploske :lol: u posudi izmesam sa zacinima, slatkom paprikom i kasicicom secera. Njega stavim na taj luk a gore sta volis, ja volim slaninu :rumenko:

Ali, to je jelo da se jede 2x godisnje :lol:
 
Moze. Ja to ne redjam kao musaku, nego na dno dinstan luk ali onako bas, bas da bude sladak. Onda krompir na ploske :lol: u posudi izmesam sa zacinima, slatkom paprikom i kasicicom secera. Njega stavim na taj luk a gore sta volis, ja volim slaninu :rumenko:

Ali, to je jelo da se jede 2x godisnje :lol:


misliš zato što je masno i kalorično????
ja imam dva tinejdžera koji vole tako krompir na ploške sa svim oblicima mesa...
baš bih mogla da skockam jedan dan ove nedelje...:think:
rebarca i slaninica sirova...mljac
 
Moze. Ja to ne redjam kao musaku, nego na dno dinstan luk ali onako bas, bas da bude sladak. Onda krompir na ploske[emoji38]u posudi izmesam sa zacinima, slatkom paprikom i kasicicom secera. Njega stavim na taj luk a gore sta volis, ja volim slaninu :rumenko:

Ali, to je jelo da se jede 2x godisnje :lol:
Kod mene se ovo zove krompir u đuvečetu. Isto slanina odgore.
I kakvi dva puta godišnje, bar tri puta mesečno.
Zato ja imam sto kila, a ti pedeset. Sve ima svoje.
 
Код нас је кромпирача пуно на ситно исеченог лука на дно добро подмашћене тепсије и потом 5-6 слојева кромпира исеченог на плошке дебљине око пола сантима.
Кромпир се претходно помеша са мало соли, бибера, љуте алеве паприке... већ ко шта воли.
Кад се сложи у тепсији преко њега се нпр нанесе кобасица, кулен, суво месо, танко сечена сланина или урка пириџара исечена на колутове подлије се водом, али не да огрезне већ ако има нпр 6 слојева плошкица кромпира до 5. слоја, поклопи и пече у рерни на 180-200Ц сат времена, потом се рерна искључи и тепсија остави у њој око 20так минута.
Некад се по искључењу рерне прелије умућеним јајима и павлаком да се запече одгоре.
 
nema slike pecene,ovo je sa sve folijom preko kad sam polazila za ledince.moji ne vole da se vide koske,pa sam njima sa rebara vec skinula meso,ovo je samo malo da i ja imam sta da jedem,citaj glabam :lol:
moja nana je pravila masnije,sa lukom koji je seckan na rebarca,celim rebrima i kobasicama.ja prilagodjavam kako ce moji jesti
15368802_10207847350642391_1636320112_o.jpg
 
nema slike pecene,ovo je sa sve folijom preko kad sam polazila za ledince.moji ne vole da se vide koske,pa sam njima sa rebara vec skinula meso,ovo je samo malo da i ja imam sta da jedem,citaj glabam :lol:
moja nana je pravila masnije,sa lukom koji je seckan na rebarca,celim rebrima i kobasicama.ja prilagodjavam kako ce moji jesti
15368802_10207847350642391_1636320112_o.jpg

super, hvala...ja to cesto pravim bez mesa, samo tutnem i koju sargarepu
 
skuvah detetu krilca, pa cu u ostatku vode da zabrkam belu corbicu il kako se to vec vika (povrce drocke i pavlaka/jogurt/k mleko zavisi sta ima u frizu)
a za nesto konkretnije pojma nemam sta cu pravo da vam kazem, imam mesa u zamrzivacu al mi se ne jede, nesto me uvatilo danas da jedem povrce samo
sad gledam ove vase slike pecenog krompira pa se i meni prijeo, dal da probam na ovoj mojoj polovicnoj rerni :roll:

- - - - - - - - - -

super, hvala...ja to cesto pravim bez mesa, samo tutnem i koju sargarepu

ja to isto bez mesa cesce pravim, krompir bundeva sargarepa zacini (korijander biber suseno povrce) i mars u rernu, volim uz sira da jedem

sad se mislim dal da napravim tu foru il da se ne akam sa ovim ludim sporetom
 
skuvah detetu krilca, pa cu u ostatku vode da zabrkam belu corbicu il kako se to vec vika (povrce drocke i pavlaka/jogurt/k mleko zavisi sta ima u frizu)
a za nesto konkretnije pojma nemam sta cu pravo da vam kazem, imam mesa u zamrzivacu al mi se ne jede, nesto me uvatilo danas da jedem povrce samo
sad gledam ove vase slike pecenog krompira pa se i meni prijeo, dal da probam na ovoj mojoj polovicnoj rerni :roll:

- - - - - - - - - -



ja to isto bez mesa cesce pravim, krompir bundeva sargarepa zacini (korijander biber suseno povrce) i mars u rernu, volim uz sira da jedem

sad se mislim dal da napravim tu foru il da se ne akam sa ovim ludim sporetom
Још ћеш га ти на концу конца заволети, оправити и нећеш моћи замислити живот без истог!:mrgreen:
 
skuvah detetu krilca, pa cu u ostatku vode da zabrkam belu corbicu il kako se to vec vika (povrce drocke i pavlaka/jogurt/k mleko zavisi sta ima u frizu)
a za nesto konkretnije pojma nemam sta cu pravo da vam kazem, imam mesa u zamrzivacu al mi se ne jede, nesto me uvatilo danas da jedem povrce samo
sad gledam ove vase slike pecenog krompira pa se i meni prijeo, dal da probam na ovoj mojoj polovicnoj rerni :roll:

- - - - - - - - - -



ja to isto bez mesa cesce pravim, krompir bundeva sargarepa zacini (korijander biber suseno povrce) i mars u rernu, volim uz sira da jedem

sad se mislim dal da napravim tu foru il da se ne akam sa ovim ludim sporetom
krilca joj uvijek ziva daji
skuvana pileca kost je problem u najavi
sa sirovom nema frke - macke pojedu krajeve, cijevi kostiju ostave
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top