Šta kuvamo danas six

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
juce smo imali iznenadne goste
ujutru kao da sam znala od zene koja mi donosi piletinu iz svog uzgoja, osim belog mesa kupim i krilca
juce sam spremala karamelizirana res pecena krilca, brokoli na pari i paradajz salatu sa mladim lukom
krilca izmariniram u pacu od soja sosa, senfa, majcine dusice, bibera i kasicice meda..taj med sluzi samo da karamelizira krica i ne oseca se ukus slatkog uopste
ranije sam ih samo res pekla na pek papiru, ali se ovako svima vise svidjaju
za desert sam se mislila sta, a i kad da spremam..pa sam iseckane jagode prelila retkom pavlakom i posula seckanom svezom nanom i listicima pecenog kokosa
nesto mi juce kuvanje islo od ruke..ne znam sta mi je bilo ukusnije :)
danas spanac i grilovani pileci file u sosu od senfa sa celim zrnom slacice i salata od potocarke, rukole, mladog luka i rotkvica
danas gvozdeno punjenje
 
Haha kakva moc zapazanja
Jesu, propolisi svakog dana topimo na seceru po dvajespet kapi te se stitimo od virusa i raznih drugih otrova


Sent from my iPhone using Tapatalk

Зато што их и сама користим и прилично сам редован купац у њиховим апотекама. :)
Та врста превенције ми је супер.
Користим капи од коприве, капи за боље варење, њихове чајеве...
Свашта имају.:)

- - - - - - - - - -

Da, ja sam za klasiku u kuhinji. Med i meso, sos od višanja uz meso, to su za mene egzibicije.
Krilca ne spremam ništa posebno. Začinim, u đuveče, pa u rernu. Bez ikakvih marinada i čudesa. Kada budu reš pečena, gotova su.

И ја.
Једино што ја волим слатко-љуте укусе у кухињи. Углавном сосови тог типа.
Ал' добро, није то ништа специјално, то је банатска кухиња.
 
juce smo imali iznenadne goste
ujutru kao da sam znala od zene koja mi donosi piletinu iz svog uzgoja, osim belog mesa kupim i krilca
juce sam spremala karamelizirana res pecena krilca, brokoli na pari i paradajz salatu sa mladim lukom
krilca izmariniram u pacu od soja sosa, senfa, majcine dusice, bibera i kasicice meda..taj med sluzi samo da karamelizira krica i ne oseca se ukus slatkog uopste
ranije sam ih samo res pekla na pek papiru, ali se ovako svima vise svidjaju
za desert sam se mislila sta, a i kad da spremam..pa sam iseckane jagode prelila retkom pavlakom i posula seckanom svezom nanom i listicima pecenog kokosa
nesto mi juce kuvanje islo od ruke..ne znam sta mi je bilo ukusnije :)
danas spanac i grilovani pileci file u sosu od senfa sa celim zrnom slacice i salata od potocarke, rukole, mladog luka i rotkvica
danas gvozdeno punjenje

A gde su slike?
Mogu da zamislim kako to sve lepo izgleda!

Jel ti te recepte negde nalaziš ili izmišljaš? Čuj, listići pečenog kokosa! Pa zar to postoji. Kako listići, ja znam samo za ono kokosovo brašno ili kako se zove, ja ga zovem kokos što kupiš u kesici ili na merenje

- - - - - - - - - -

ja dodajem nekad zelenis u pire i sargarepu i super je, samo ja to blitvu zlje ili spanac, al sve ti to isto s drugo pakovanje
super je videces
e, super je bio krompir pire, u pravu si. A i ovo meso u sosu od piva :jede: Mada bi verovatno bilo u svakom sosu kad se dobro izdinsta pa bude mekano
 
A gde su slike?
Mogu da zamislim kako to sve lepo izgleda!

Jel ti te recepte negde nalaziš ili izmišljaš? Čuj, listići pečenog kokosa! Pa zar to postoji. Kako listići, ja znam samo za ono kokosovo brašno ili kako se zove, ja ga zovem kokos što kupiš u kesici ili na merenje

- - - - - - - - - -


e, super je bio krompir pire, u pravu si. A i ovo meso u sosu od piva :jede: Mada bi verovatno bilo u svakom sosu kad se dobro izdinsta pa bude mekano

kokos cera i ja dodajemo u ovsene pahuljice, borovnice i jogurt za dorucak
nasla sam ga u DMu poslednji put..odlicnog je ukusa jer je pecen i ima bolji ukus od brasna
evo ovako izgleda pakovanje
a ovo je piletina koja nam je ostala od rucka..ostalo nisam stigla da fotografisem :)

18109836_10210464741673810_481098949_n.jpg
18110496_10210464741913816_969466257_n.jpg
18136204_10210464741633809_1399670275_n.jpg
 
Nisam nikad videla taj kokos. Doduše, nisam ni gledala. Sad sam se setila da ja u stvari ni ne volim kokos :zcepanje: Ali volim da probam svašta novo.

Sad kad ovih dana ponovo počnem bar povremeno da jedem kašice i muslije, mogla bih da nabavim tako nekih stvari da ih malo obogatim.
 
Sto sam jela lep kolac kod komsije,a jednostavan za napraviti.lisnato testo razvuceno tanko pa iseceno na tri korice i ispeceno.fil je puding pomesan sa umucenom slatkom pavlakom i natrenisana korica limuna.ja ne volim puding,al ovo nisam prepoznala.redjana korica,fil,sveze seckane jagode,pa tako dva puta
Kao neka vocna krempita
 
sto sam super rucala.luk na krupno na maslinovo,preko trtica i dva krilca,pa kad se malo uprzilo paprika,tikvica i plavi patlidzan na krupno.zaljutila...sto mi je prijalo.
kupila sam pre neki dan kod kineza sok od djumbira,mala flasica,kao zacin.mislila sam da tutnem,ali i ovako je bilo super
za muske pilece raznjice ,pomfrit,kupus salata i supa,za snajku pileci raznjici,ali izmedju luk,paprika,tikvica i plavi patlidzan
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top