Šta kuvamo danas six

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam bila pripremila meso za karađorđeve šnicle, ali dok sam napravila tortu cvetna livada, nešto sam izgubila snagu i volju. Pa sam prepustila sinu, koji se proslavio bečkim šniclama, pa se sad proslavio i ovim. Njemu to nekako bolje ide nego meni. A ja sam napravila tartar sos po ovom receptu:

200 gr majoneza
1 – 2 supene kašike pavlake
3 kisela krastavca srednje veličine
1 mala kašika senfa ( po želji )
1 – 2 supene kašike sveže isceđenog soka od limuna
1 manja glavica crnog luka
so
biber ( po želji )

Najpre iseckajte crni luk i kisele krastavčiće.
Pomešajte majonez, pavlaku i senf. Zatim dodajte iseckane krastavčiće i crni luk.
Na kraju dodajte soli po ukusu i limunov sok.
Sve sastojke dobro izmešajte i domaći tartar sos ohladite pre nego što ga poslužite

Nisam do sada nikad stavljala luk, ali on mu daje neki šmek kao u Meku.
 
BTW, donela mi prijateljica punu kantu čičoke, dvadesetak kg...obeleću dok ih ne očistim...samo ću da ih poguram u kantu sa turšijom pa nek sakupljaju ukuse iz okoline, valjda će uspeti

Ima je mnogo,bila je sjajna godina.Neces,potopi,pusti da stoji i samo seci kad izvadis a posle finalno pranje plus ciscenje finije,zadnje.Mogu da te bole ramena i ledja ako se ne ispravis povremeno.Seci na pola za tursiju veoma tesko upija (bar ova nasa - doduse,nije stavljena u klasicnu tursiju ali opet).

Fascinantno a i zanimljivo da biljka moze da dostigne skoro 4 metara u visinu a ima tako male plodove kada se ociste.
 
Poslednja izmena:
Juce rodjendanski, a bice i danas tako.
Prsut i sir (njeguski), masline crne i zelene tucene, pa persun i malo belog luka preko. Domaci hleb crni i beli po zelji. Krompir ispod saca i pecenje. Torte cokoladna za kucu i rodjendanska za klince (zaboravih kako se tacno zove kombinacija cokolada/maline) Frozen :)
Sve u svemu bilo je dobro. Danas drugi gosti, posuzenje isto ;)
 
imam pitanje za iskusne,a ne za one koji kazu,mislim da moze
hocu za nedelju da pravim one mrvice,pa kad stavim dole voce,preko treba da ide zuti secer.ja jos nisam pocela da koristim onaj nesretno kupljen pekarski med za kuvanje.da li bih mogla da njega stavim umesto secera
znam da ima razlike i kad se usmesto zutog stavi beli secer,ali ovo sa medom se bojim da ne zeznem,jer hocu kolace da nosim u ledince
 
imam pitanje za iskusne,a ne za one koji kazu,mislim da moze
hocu za nedelju da pravim one mrvice,pa kad stavim dole voce,preko treba da ide zuti secer.ja jos nisam pocela da koristim onaj nesretno kupljen pekarski med za kuvanje.da li bih mogla da njega stavim umesto secera
znam da ima razlike i kad se usmesto zutog stavi beli secer,ali ovo sa medom se bojim da ne zeznem,jer hocu kolace da nosim u ledince

Ćutim. Ja sam neiskusna. Takoreći, nevina. :malav:
 
imam pitanje za iskusne,a ne za one koji kazu,mislim da moze
hocu za nedelju da pravim one mrvice,pa kad stavim dole voce,preko treba da ide zuti secer.ja jos nisam pocela da koristim onaj nesretno kupljen pekarski med za kuvanje.da li bih mogla da njega stavim umesto secera
znam da ima razlike i kad se usmesto zutog stavi beli secer,ali ovo sa medom se bojim da ne zeznem,jer hocu kolace da nosim u ledince

Iskusna sam, samo je davno bilo.:lol: Pravila sam nekada onaj prevrnuti kolač od jabuka sa medom umesto šećera, nije bilo većih problema. Kada sam probala i u testa da zamenim, tamo već nije bilo uvek dobro. Pa sam mogla pola-pola, tako je bilo podnošljivo.

- - - - - - - - - -

Još malo pa neću ni da kuvam, kod kuće smo nas dvoje, tj. uglavnom ja sama po ceo dan.Danas samo salata od krompira, i to neka minijaturna porcija. Riba mi se nije jela, i tako...:(
 
Iskusna sam, samo je davno bilo.:lol: Pravila sam nekada onaj prevrnuti kolač od jabuka sa medom umesto šećera, nije bilo većih problema. Kada sam probala i u testa da zamenim, tamo već nije bilo uvek dobro. Pa sam mogla pola-pola, tako je bilo podnošljivo.

- - - - - - - - - -

Još malo pa neću ni da kuvam, kod kuće smo nas dvoje, tj. uglavnom ja sama po ceo dan.Danas samo salata od krompira, i to neka minijaturna porcija. Riba mi se nije jela, i tako...:(

oho ho :per:
 
imam pitanje za iskusne,a ne za one koji kazu,mislim da moze
hocu za nedelju da pravim one mrvice,pa kad stavim dole voce,preko treba da ide zuti secer.ja jos nisam pocela da koristim onaj nesretno kupljen pekarski med za kuvanje.da li bih mogla da njega stavim umesto secera
znam da ima razlike i kad se usmesto zutog stavi beli secer,ali ovo sa medom se bojim da ne zeznem,jer hocu kolace da nosim u ledince

Nisam tako nesto koristila, ali jedino sto moze da se desi je da ne zasladi dovoljno voce, jer kad se zagreje moze da padne na dno posude. Sto krajnje i nije nista strasno, jer kad se bude ohladio kolac, stegnuce se i taj med, pa moze da se zahvati kad se stavja u tanjiric.
Podmazi puterom pleh pre nego stavis voce.
 
Iskusna sam, samo je davno bilo.:lol: Pravila sam nekada onaj prevrnuti kolač od jabuka sa medom umesto šećera, nije bilo većih problema. Kada sam probala i u testa da zamenim, tamo već nije bilo uvek dobro. Pa sam mogla pola-pola, tako je bilo podnošljivo.

- - - - - - - - - -

Još malo pa neću ni da kuvam, kod kuće smo nas dvoje, tj. uglavnom ja sama po ceo dan.Danas samo salata od krompira, i to neka minijaturna porcija. Riba mi se nije jela, i tako...:(

Nisam tako nesto koristila, ali jedino sto moze da se desi je da ne zasladi dovoljno voce, jer kad se zagreje moze da padne na dno posude. Sto krajnje i nije nista strasno, jer kad se bude ohladio kolac, stegnuce se i taj med, pa moze da se zahvati kad se stavja u tanjiric.
Podmazi puterom pleh pre nego stavis voce.

znaci mislite da nece da izgori dole med?
 
nisi procitala kad sam pisala?to je med na kome se nista ne vidi sta pise ,osim da je bagemov,jer je etiketa narandzasta a slova zuta,ili obratno,a pisanim slovima koja se vide samo sa lupom,ali bukvalno pise med za kuvanje i pecenje-pekarski med.gugl kaze da je to med koji je prilikom proizvodnje previse zagrejan pa je izgubio,tj promenio svoja svojstva i da se koristi samo za kuvanje
 
Nisam, pa ako ga preporučuju za to valjda bi trebalo da bude dobar.
Ja i onaj obični zagrevam, pečem u kolačima, sipam u vrući čaj. Da ga konzumiram samo onako kašikom, ne bih ga nikada ni jela.
 
da sam ponela i mozak kad sam posla u prodavnicu,a ne samo novcanik,ukapirala bih i ja da tegla od 900 grama ne moze da kosta 300 din
Vec nekoliko puta cujem pricu o laznom medu koji je i ovde uvezen i tek sad kontam o cemu se tacno radi. Inace, nisam ga videla u marketima gde ja kupujem. Na podneblju smo gde je stvarno med visokog kvaliteta, strasno je da podmecu ovakve proizvode sa istim imenom i bez vidno naglasene razlike. Mnogi ne rade svoj posao. :roll:
Setila sma se onog Smokvinog sira koji nije bio sir, pa rekoh možda je našla i takav med.:lol:
Pa ja sam propustila pricu o siru. Ili zaboravila. :huh:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top