Šta kuvamo danas six

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сутра петак, стандардно... парадајз чорбица, насуво с кромпиром, салата неки киселиш из туршије, десерт... па можда ће бити, можда неће једноставно само компот од дуња заменимо мушмулама које, пошто су на дрвету измрзле, божанствене.
 
Sutra u Petak,kuvamo kiseli kupus (isecena glavica,na krupne kocke). Sastojci:Glavica kiselog kupusa,od 2 kgr. 7OO gr. svinjskog mesa,od plecke bez kostiju,jedna suva butkica (75O gr.) 8 crvenih
suvih paprika.4 listica lorbera,desetak zrna bibera.Kupus iseceni,redja se u lonaci do pola.Preko toga se prelije zaprskom,koja se pravi tako,sto se na krupnije,isece praziluk,dve tri zelene paprike
(isecene kao i praziluk) to se dinsta dok se lepo ne uprzi.Tada se toj masi,doda aleva paprika,sve se dobro promesa,i sipa u lonac preko kupusa.Zatim se doda,na krupne kocke seceno svinjsko meso,kao
i butkica,koja je isecena na manje komade.Preko toga se poredjaju,suve crvene paprike,biber u zrnu,i konacno,sav ostatak isecenog kupusa,tako da je lonac od 7 litara,skoro pun.Preko svega prelije
se voda.Kupus se kuva na jacoj vatri,samo dok ne pocne da vrijucka.Tada se toplota smanji,i ostavi da polako vri poklopljen kupus.Tako pripremljen kupus,kuva se tri sata.Povremeno,kada uvri dodaje
se voda.Kupus u loncu se ne mesa varjacom,do samog kraja kuvanja.Ovako pripremljen kiseli kupus,pretstavlja hranu,dostojnu bogova,a i ljudi,koji su svojim delima,i ponasanjem zasluzili,takvo jelo





.


vode,kada uvri.Kupus se kuva lja poklopljen,i NE MESA se varjacom,do kraja kuvanja.Ovako skuvan kiseli kupus,pretstav
 
Poslednja izmena:
Kako si pravila to, baš nemam ideju šta bih sutra, a imam pilećine u frizu. Doduše krilaca :think:

nasla neki recept davno pa ga zapisala,ne znam odakle je recept.isekla sam belo meso na vece i deblje stapice i drzala ih sat vremena u maslinovom.posle sam ih umakala u smesu od jajeta,pola case piva i 1/4 case brasna,u to ide i cili i malo soli,pa onda u korfleks koji sam izdrobila casom u vangli,treba da bude sitnije izdrobljeno,ali naravno ne mleveno.normalno sam ga onda ispohovala na malo ulja na teflonu,nisam u dubokom ulju.belom mesu treba kratko,krilca hoce da budu ziva,mozda bi mogla da stavis u rernu?
 
Danas sam kuvala kupus na paradajzu sa svinjskim rebrima. Na večeri sam imala goste. Barila kobasice, nesekla džigernjače, donela čvaraka, napravila pire krompir, kiseli kupus i krastavci za salatu, i na kraju, ledene kocke. Kada smo ih ispratili, rekli su da ih zovemo češće. :)
 
sutra ćemo TSS...po želji mlađeg gospodina...:aha:

- - - - - - - - - -

Danas sam kuvala kupus na paradajzu sa svinjskim rebrima. Na večeri sam imala goste. Barila kobasice, nesekla džigernjače, donela čvaraka, napravila pire krompir, kiseli kupus i krastavci za salatu, i na kraju, ledene kocke. Kada smo ih ispratili, rekli su da ih zovemo češće. :)

možeš i mene da pozoveš...:prstic:
 
nasla neki recept davno pa ga zapisala,ne znam odakle je recept.isekla sam belo meso na vece i deblje stapice i drzala ih sat vremena u maslinovom.posle sam ih umakala u smesu od jajeta,pola case piva i 1/4 case brasna,u to ide i cili i malo soli,pa onda u korfleks koji sam izdrobila casom u vangli,treba da bude sitnije izdrobljeno,ali naravno ne mleveno.normalno sam ga onda ispohovala na malo ulja na teflonu,nisam u dubokom ulju.belom mesu treba kratko,krilca hoce da budu ziva,mozda bi mogla da stavis u rernu?

Zvuči odlično, i napraviću ih u rerni.
To i gomilu neke sveže salate i dosta.
Hvala na ideji :D
 
Krajnje je vreme da napravim inventar u špajzu i malo ga sredim. Danas naleteh na kolače koje sam pravila za slavu (jedne od 6) i koje uopšte nisam poslužila...a moji omiljeni, mora da sam podsvesno želela da ih zadržim samo za sebe. Ono , mislim da se zovu figaro oblande, sa prženim šećerom, jajima i orasima. Ostala cela tabla, a da je nevolja još veća, mi na postu, pa ne mogu ni da ih jedem sad. Odoše u zamrzivač da čekaju Božić...
I da, bili su umotani u pek papir a preko toga stavljeno dve kutije da pritisnu dok se ne stegne...i tako i ostalo...

- - - - - - - - - -

BTW, donela mi prijateljica punu kantu čičoke, dvadesetak kg...obeleću dok ih ne očistim...samo ću da ih poguram u kantu sa turšijom pa nek sakupljaju ukuse iz okoline, valjda će uspeti
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top