Ne mogu da instaliram OS na HDD !?

benitez

Primećen član
Poruka
556
Imam problem prilikom podizana sistema win 7 na drrugom Hardu. Posto mi je u racunaru HDD poceo da cekica ubacih drugi i kretoh sa instalacijom Win 7 ali ne mogu da instaliram OS na njega. U drugim racunarima HDD radi savrseno i prima instalaciju ali u mom kompu nece. Pise da nesto treba podesiti u Biosu ali mi nikako nije jasno sta, jer drugi HDD koji je Sata takodje prihvata instalaciju ali ovaj ne. kakva to razlika u Sata hardovima moze da bude da jednom bios podesavanja odgovaraju a drugom ne
20161129_201332.jpg
 
Imam problem prilikom podizana sistema win 7 na drrugom Hardu. Posto mi je u racunaru HDD poceo da cekica ubacih drugi i kretoh sa instalacijom Win 7 ali ne mogu da instaliram OS na njega. U drugim racunarima HDD radi savrseno i prima instalaciju ali u mom kompu nece. Pise da nesto treba podesiti u Biosu ali mi nikako nije jasno sta, jer drugi HDD koji je Sata takodje prihvata instalaciju ali ovaj ne. kakva to razlika u Sata hardovima moze da bude da jednom bios podesavanja odgovaraju a drugom ne
Pogledajte prilog 414865
Neke Sata HDD-ove moras formatirati na drugom kompu da bi mogao podici sistem.I normalno proveri da li se komanda SATA nalazi u BIOS-u,da se nesto nije poremetilo.
 
A mozda je problem sto je stavio da mu se windows installira na Primary mesto na Type: Sistem.
Mhm da nije trebao da odabere disk D nego C.
Odaberi ovo 1 gde pise Free Space 467.0 MB Type: System.

- - - - - - - - - -

I povecaj memoriju na disk C mhm na ovo 1 gde pise Tip: Sistem.
 
Ajde da se uozbiljimo. Da li je sa flesa ili sa cd-a tokom instalacije mozemo sami da napravimo 1 ili vise particija i meni sve to radi samo sto ne mogu da instaliram OS na te particije Jedan SATA HDD radi sa svim bios podeavanjima, prihvata i paticionisanje i instalaciju adrugi SATA HDD nece, dok na drugim masinama hoce. Kako obavestenje kaze navodno treba nesto u BIOSU podesiti STA ? NE ZNAM ! niti razumem poruku niti znam gde da gledam pa zato trazim pomoc
 
Ajde da se uozbiljimo. Da li je sa flesa ili sa cd-a tokom instalacije mozemo sami da napravimo 1 ili vise particija i meni sve to radi samo sto ne mogu da instaliram OS na te particije Jedan SATA HDD radi sa svim bios podeavanjima, prihvata i paticionisanje i instalaciju adrugi SATA HDD nece, dok na drugim masinama hoce. Kako obavestenje kaze navodno treba nesto u BIOSU podesiti STA ? NE ZNAM ! niti razumem poruku niti znam gde da gledam pa zato trazim pomoc
Onaj tanki kablic mora biti prikljucen po redosledu,kao prvi i drugi,a tako mora biti podesen redosled HDD-a i u BIOS-u,da bi mogao dici OS.Ti kablovi imaju namenu,kao nekad dzamperi na ATA HDD-ovima,da odrede koji ce biti primari,a koji slave.znaci samo u BIOS-u zameni mesta HDD-ovima i pokreni instalaciju.
 
Ajde da se uozbiljimo. Da li je sa flesa ili sa cd-a tokom instalacije mozemo sami da napravimo 1 ili vise particija i meni sve to radi samo sto ne mogu da instaliram OS na te particije Jedan SATA HDD radi sa svim bios podeavanjima, prihvata i paticionisanje i instalaciju adrugi SATA HDD nece, dok na drugim masinama hoce. Kako obavestenje kaze navodno treba nesto u BIOSU podesiti STA ? NE ZNAM ! niti razumem poruku niti znam gde da gledam pa zato trazim pomoc


Уђеш у биос, и подесиш:

1. УЕФИ да је искључен.

2. На 1. БУТ подесиш да је ДВД ром.

3. На 2. БУТ подесиш ХДД.

4. Све остале могучности БУТ опција ставиш на ДИСЕЈБЛ!

Ако ти Хард диск није на буту, другом, неможеш да инсталираш, као што си и приказао на слици у уводном посту.. :)

И обришеш цео Хард диск, и поново креираш партиције. Системска (Ц) да ти буде преко 100 гига. :)
 
Poslednja izmena:
Sto vise odmice vreme Windows sve gluplji...

Jel od win7 pocelo ono zakljucavanje diskova, pa ne smes da stavis dva prilikom instaliranja jer posle ti zakljuca drugi i ne mozes nista sa njim dok ga ne stavis na neku drugu masinu, inace korisnici uvek imaju po dve desktop masine, onako iz zaebancije...
 
Možda je problem to što ti je hard formatiran kod drugara na w10, M$ od w8 forsira GPT, GUID Partition Table, a sedmica neće da se instalira na takav hard, već traži "stari" MBR, Master Boot Record.
Jedan od načina je da u nekom programu za particionisanje diskova (npr. besplatni MiniTool Partition Manager) obrišeš ceo hard i onda izabereš "convert GPT to MBR".
 
Imam problem prilikom podizana sistema win 7 na drrugom Hardu. Posto mi je u racunaru HDD poceo da cekica ubacih drugi i kretoh sa instalacijom Win 7 ali ne mogu da instaliram OS na njega. U drugim racunarima HDD radi savrseno i prima instalaciju ali u mom kompu nece. Pise da nesto treba podesiti u Biosu ali mi nikako nije jasno sta, jer drugi HDD koji je Sata takodje prihvata instalaciju ali ovaj ne. kakva to razlika u Sata hardovima moze da bude da jednom bios podesavanja odgovaraju a drugom ne
Pogledajte prilog 414865
tvoj hardwer u kompu ne radi sa win7
 
Za windows hdd mora da bude formatiran kao ntfs ili fat32,pogotovo ako si imao neki linux na hdd koji koristi ext4 ili ext3 ,ali uglavnom ext4

I bilo bi dobro skenirati hdd na greske ,ja koristim u live linux mint ili puppy linux sa gparted

- - - - - - - - - -

Hladjenje mora da bude dobro kada se instalira sistem ,najbolje je preko fleske ,dobar softver je etcher
 
Pre će biti da su korisnici sve nepismeniji kako vreme odmiče. Uvek držim tri windowsa Server 2016, Windows 7, Enterpprise 10 ponekad ubacim čak i Linux i sve se lepo instalira i radi. Nije Win kriv ako neko ne ume da rukuje sa njim kako treba.

A moja riba ima veće sise nego tvoja a to što neko ne zna da radi sa WIN-om nije WIN kriv

Pitaj Boga kako ti radiš sa tim serverom kad običnu prostoproširenu poruku ne možeš da pročitaš a čovek sve objasnio.

E ovako... NAKAČIM SPOLJNI HD NA USB I POKRENEM INSTALACIJU SA FLASH-a NA USB-u ODMAH PORED...
sve ga ja stavim i kao prvog i kao primarnog, BIOS osrednji nema neke začkoljice kao drugi ali avaj šta veli server?
 

Back
Top