kako postati svetski... priznati pisac

evo nesto ne bas uredjeno.
imajte na umu da dobar pisac tek kada napise roman prepravlja svaku rec koja nije dobra.
Ja cu brzopleteno napisati samo malu ideju i nacin... za roman.


Poceh i pisah...
trazi ono izgubljeno ne trazi ono sto je vec bilo nadjeno, jer ces samo tako pronaci mudrost staru...
Rekoh dok posmatrah panoramu koja se pruzah sa Akropolja na grad Atinu. Bijah i moj verni ucenik dnevnice...
Arhimed je uzeo od mudraca svesku pa je upisao sledece...
Bili smo tog jutra svuda gde su se okuplaljali ljudi da vide velicanstvenu Grcku.
Mudrac je citaoce da li verujete mogao da dubi na glavi od snage koju je imao, ali sam to ostavio za dogadjaje koje slede...
Ne znadoh razloga ni znacaja stvari prepisivah svojem sadrzaju a ne njihovom tvorbom, kao sto se okupljah puno sveta ovde tako negde drugde ne stidoh.
Sretoh pobratima Peru te nastavih ovu pricu.
Bicu pocasni gradjanin, dace mi da u buducem vremenu prozborim.

bla bla bla itd itd

znaci
mudrac, kao i svi ostali su naratori knjige.
Ali citalac vec zna ko pise.
Jer jedan govori u ako se ne varam u aoristu?
dok drugi govori u proslom vremenu, treci pricu zapisuje u buducem vremenu.
Dok niko od njih ne zapisuje u dnevnik prica se vodi u sadasnjem vremenu.
Roman je kao o mudracu tome koji poducava Aristotela, stvarno ne znam ko je Aristotelu bio nastavnik?
radnja se odvinja u antickoj Grckoj.
postoje tri dela knjige, i svaki deo ima svog glavnog naratora aorist, proslo vreme i buduce i naravno sadasnje.
U svakom delu se pojavljuju svi ali ipak jedan deo dnevnolika zapisuje jedna osoba.
A sada sledi zaplet na kraju, gde autor se stapa u knjigu i citalac saznaje da se otkriva to i to.

takva ideja za knjigu moze da bude. kako vam se svidja?
 
pa sta sad ne valja?
dao sam ideju za knjigu.

evo sada jos jedne ne mogu ja na silu da pisem dobro!

Bila je to noc citaoce kada su svi vec odavno legli da spavaju, u kuci je jos, kao i u dusama stanara, bilo malo zara.
To je bila mala kuca muza i zene, a sasvim prostrana da se deca njihova mogu oko stola juriti, van trpezarije i natrag.
Ako bi se slucajno neki putnik citaoce nasao ka njoj cinilo bi mu se kao kucica iz bajke, mogao bi da vidi onako crveni krov kao kod malih kuca sto izgleda, odzak bi odavao iole sarm za rode koje bi se gnezdile samo dok napolju nisu domacini tu.
"opet su tu, jedna pruza pismo drugoj" vracajuci se iz skole deca bi govorila ugledavsi rode na odzaku kako nedaju toploti da izadje iz njihovog doma.
Sa prozora posmatrac je imao pun vidik na zelenilo sume, na jezerce malo nedaleko od sume. Jer kuca je bila u podnozju planine na velikom proplanku, mogao bi da vidi posmatrac pravi raj zamislite vi citaoce to.
Svuda zelenilo, plavo jezero u daljini, maleni raj.
Deca su obozavala da se igraju pored jezera, dok slavuji pevaju muz bi zeni delio poljupce. Potom bi se zacarali od ljubavi pa navise.
Najbliza susedna kuca je bila oko pola dana setanja kroz podnozje planine.
Ziveli su od prirode domacini koje ova knjiga opisuje, muz od cetrdeset i neke godine a zena je tek presla tridesetu. Bila je vrlo lepa.
Tu su kucu dobili za miraz, ili im je neko nasledstvo ostavljeno, ne secam se bas citaoce.
 
Ne zelim sade nista da dokazem, vec je dokazano. Ja sam najbolji pisam kojeg svet jos nije video. Nazalost tako je :-)
ali mi se ne pise iz prostog razloga jer i sto da pisem? ko ce to da cita? a i sami ste rekli da od pisanja, sta moze u zemlji Srbiji da bude?
ma nista, ja znam samo za nekog lika iz Nisa koji je napisao neku knjigu, ne znam mu cak ni ime.
pa stoga ovde ne dokazujem nista vec bar koliko toliko njih procita to napisano.
Zato i ne pisem duge forme i ne zamaram se idejom da pisem.
 
Ne zelim sade nista da dokazem, vec je dokazano. Ja sam najbolji pisam kojeg svet jos nije video. Nazalost tako je :-)
ali mi se ne pise iz prostog razloga jer i sto da pisem? ko ce to da cita? a i sami ste rekli da od pisanja, sta moze u zemlji Srbiji da bude?
ma nista, ja znam samo za nekog lika iz Nisa koji je napisao neku knjigu, ne znam mu cak ni ime.
pa stoga ovde ne dokazujem nista vec bar koliko toliko njih procita to napisano.
Zato i ne pisem duge forme i ne zamaram se idejom da pisem.

Ovo što si gore ispisao ne valja ništa. Precenjuješ sebe jer misliš da si sjajan pisac a jedva da si prosečan. Eto...
 
ne zelim da pisem dobro jer to zahteva punu koncentraciju i veoma ozbiljno shvatanje price kao da ce je citati ceo svet takvo shvatanje.
A vec sam rekao a i rekli su da u Srbiji nema vajde od pisanja? al opet volim da pisem...
Nemam svoj kucni mir... gde bih mogao na miru da pisem, to bi onda vec licilo na nesto.
Milion bih puta ispravljao i prepravljao detalje u prici, sve dok nedodjem do savrsenstva.
 
ne zelim da pisem dobro jer to zahteva punu koncentraciju i veoma ozbiljno shvatanje price kao da ce je citati ceo svet takvo shvatanje.
A vec sam rekao a i rekli su da u Srbiji nema vajde od pisanja? al opet volim da pisem...
Nemam svoj kucni mir... gde bih mogao na miru da pisem, to bi onda vec licilo na nesto.
Milion bih puta ispravljao i prepravljao detalje u prici, sve dok nedodjem do savrsenstva.

Pa evo imaš konkurs za priču na temu smrta...
Šalji Borki,imaš još pola sata...;)
 
To nije to, nema vajde od pisanja u srbiji a ni popularnosti a ni nicega?
Osim toga, kako se uopste i objavljuje napisana knjiga?
Posaljes je Amazonu, ali da obavezno u formular uneses i broj (svog) deviznog racuna da znaju
gde da ti salju pare.

- - - - - - - - - -

Zaviri u sebe i pitaj Vrelu Cicu ;) :mrgreen:
Ne moze on da se meri s Cicom, on nije citao Bibliju.
 

Back
Top