kako postati svetski... priznati pisac

getsbi ja cekam i dalje za nastavak price, posalji jos 2-3 pasusa.ne moze mnogo da se zakljuci iz onog sto si mi poslao, nema dovoljno teksta da mogu da pokazem ovim glavesinama.ajde cas reko si da volis da pises sta je to za tebe, vidim da ti pisanje ide lako.sad sam bas pricao sa ivanom iz booke, treba da ide na kopaonik sad za neki dan.ti pozuri sa tekstom da nam ne ode
 
Znači ti želiš da budeš pisac


Ako ne navire iz tebe
bez obzira na sve -
i ne pokušavaj.

Ako se ne pojavi iz čista mira
iz tvoga srca,
tvog uma,
tvojih usta
iz tvog stomaka -
i ne pokušavaj.

Ako moraš da sediš satima
buljeći u monitor
ili pogrbljen nad pisaćom mašinom,
tražeći reči -
i ne pokušavaj.

Ako to radiš zbog novca ili slave -
i ne pokušavaj.

Ako to radiš samo zato
da bi odveo žene u krevet -
i ne pokušavaj.

Ako moraš samo da sediš
i pišeš sve to iznova i iznova -
i ne pokušavaj.

Ako ti je teško
pri samoj pomisli da to moraš raditi -
i ne pokušavaj.

Ako pokušavaš da pišeš
kao neko drugi -
zaboravi.

Ako moraš čekati da izbije iz tebe,
onda čekaj strpljivo.
A ako nikada ne izbije,
nađi nešto drugo da radiš.

Ako moraš prvo da to pročitaš svojoj ženi,
djevojci,
svojim roditeljima
ili bilo kome drugom -
nisi spreman.

Ne budi kao većina drugih pisaca,
ne budi kao hiljade drugih
koji sebe zovu piscima.
Nemoj biti tup i dosadan
i pretenciozan,
nemoj biti izlizan egoizmom.
Sve biblioteke ovog svijeta
zevaju od dosade
nad takvima kao što si ti.
Ne dozvoli im to.
Budi svoj.

Ako ne izlijeće iz tvoje duše kao raketa,
ili ako te tvoja tišina
ne dovodi do ludila,
samoubistva ili ubistva -
i ne pokušavaj.

Ako te to sunce unutar tebe
ne prži do bola -
i ne pokušavaj.

Ali zato kad dode vrijeme
i kad dode “tvoj red”,
to će se desiti samo od sebe
i nastaviće tako da se dešava
sve dok ne umreš ti
ili dok ne umre to u tebi.

Nema drugog načina...
Nikada nije ni postojao...


Bukowski

hm?
 
Firefox_Screenshot_2016-11-27T22-08-03.827Z.jpg

svaka cast.evo da zapusim usta ovima sto sumnjaju u tebe!!!!!
obavesticu te o svemu verovatno ce da se grabe sve izdavacke kuce za tebe
 
Za one koji nisu čuli izraz "ćelavica", to je kada se piše bez naših specifičnih slova: ć, č. ž, š. đ, pa se umesto toga koristi c. c. z. s. dj. Eto, to je ćelavica. Možda grešim, ali sam ubeđen da bar mi koji želimo da se igramo rečima, treba da držimo nivo bar što se tiče pisma, a o kvalitetu napisanog će drugi suditi. Strašno me irtira što sam prinuđen da koristim ćelavicu prilikom pisanja sms-ova jer mi svako takvo slovo računaju kao veliki broj karaktera.
 
Pogledajte prilog 414453
svaka cast.evo da zapusim usta ovima sto sumnjaju u tebe!!!!!
obavesticu te o svemu verovatno ce da se grabe sve izdavacke kuce za tebe


Зашто би ико сумњао у било кога. Сумњивце без основе презирем. Ни у логици није све. А још мање у чињеницама. Мада, ето, чињеинца је да је ова реченица како сви желе да живе на врху, а да је суштина среће у самом пењању.... то је Маркесова реченица. Код њега сам то прочитао.
 
Зашто би ико сумњао у било кога. Сумњивце без основе презирем. Ни у логици није све. А још мање у чињеницама. Мада, ето, чињеинца је да је ова реченица како сви желе да живе на врху, а да је суштина среће у самом пењању.... то је Маркесова реченица. Код њега сам то прочитао.

Dvesta godina pre Markeza Gete je rekao da je sreca u putovanju samo putovanje, a ne i cilj tog putovanja.:)
 
Pogledajte prilog 414453
svaka cast.evo da zapusim usta ovima sto sumnjaju u tebe!!!!!
obavesticu te o svemu verovatno ce da se grabe sve izdavacke kuce za tebe

Ovo je veoma slabo, na nivou sastava iz srednje škole, možda samo malo bolje... dovoljno je da pročitaš prvu rečenicu "Legenda nam čitaoče govori o grupi ljudi koji su krenuli u lov na blago Crnog Bisera" pa da ti sve bude jasno. Dečko precenjuje sebe, treba mu mnogo skromnosti, realnosti prema samom sebi, čitanja raznoraznih pisaca i što više pisanja, kako bi postao bolji i razvio se u pristojnog pisca. Ovo okačeno je smešno, bez uvrede, ali nije čudna ta njegova samouverenost jer danas svako piše i objavljuje nešto, svaka šuša otvori blog i piskara, još ako ima pare objavljuje šta hoće i to za najbolje izdavačke kuće, a od kvaliteta nema ni k u svemu tome. Tako da Getsbi, što više vežbe, da ne bi objavljivao nešto ovakvo. Eto, iskreno...
 
Ovo je veoma slabo, na nivou sastava iz srednje škole, možda samo malo bolje... dovoljno je da pročitaš prvu rečenicu "Legenda nam čitaoče govori o grupi ljudi koji su krenuli u lov na blago Crnog Bisera" pa da ti sve bude jasno. Dečko precenjuje sebe, treba mu mnogo skromnosti, realnosti prema samom sebi, čitanja raznoraznih pisaca i što više pisanja, kako bi postao bolji i razvio se u pristojnog pisca. Ovo okačeno je smešno, bez uvrede, ali nije čudna ta njegova samouverenost jer danas svako piše i objavljuje nešto, svaka šuša otvori blog i piskara, još ako ima pare objavljuje šta hoće i to za najbolje izdavačke kuće, a od kvaliteta nema ni k u svemu tome. Tako da Getsbi, što više vežbe, da ne bi objavljivao nešto ovakvo. Eto, iskreno...

Немојте колега. Не треба убијати вољу младом човеку. Младим људима, врло често, само њихово поуздање преостаје. На том поуздању, можда нешто и ураде, АКо га немају, сасвим сигурно, ништа уредити неће. Занат можда и савлада. А ако нема дара, и онако ништа од свега неће бити.
 
pa sta se ocekivali? drugog Puskina? :-D
I Puskin ima delova koji su iz srednje skole.
A boze moj, hiljadu cudi hiljadu ljudi.
Nekima piscima nikada ne uspeva da u uvodnoj recenici zaintersuju citaoca, nego se to tek kasnije dokszu kroz pricu.
Mogao sam da napisem ja vise, ali priznajem da mi je potrebno citanje sto vise knjiga.
Ali ma kako bilo, verni citalac odnosno pisac moze da svoja osecanja preobrazi u pricu, od toga nastaju memoari valjda, ali ja ne zelim da opisujem... vec to kroz junake price da docaram.
I onaj ko ne cita uopste recimo kao ja ili uopste, nikakve knjige moze da napise knjigu koja ce da bude citana.
Za talenat nije potrebna skola vec samo malo maste, a ja maste imam na pretek.
Sta bi tek bilo zamislite kada bi procitao 20-tak klasika.
Ovo sto pisem ovde govorim ko da ubedjujem nekoga... da mogu da napisem roman koji ce se citati.

Sad neko kaze da imam dara a neko ne?
Jel imam talenta ili ne?
 
Пробаш па видиш.

- - - - - - - - - -


jer sreća je lepa samo dok se čeka,
Dok od sebe samo nagoveštaj da.


Jes da je ne volim ( iskljucivo zbog njene ideologije), ali je tu i tamo umela da udari
direktno " u sridu"

Знам да је не волиш. Ко што ја не волим Филипа Давида, Басару, Данила Киша. А знам да Киш има талента, као и Басара. Ово треће говедо никад нисам ни читао. Огаван је.
 
Meni je potreba da budem slavan, samo ne znam zbog cega su toliko velikana slavo ne danasnjih... vec Velikana knjizevnosti, kada je drugo vreme i trazi se staro vec napisano, mozda neko ovo bude pronasao na neki nacin za par hiljada godina, i rece gledaj sta je pisao Taj, da li si znao da je na intrnetu boravio Taj. pa ce tako i ovo da bude staro.

Sve je moguce, ali daleko sam ja od moguceg.

Sta jos ne valja?
Ne samo u toj prici jednoj vec i onima sto sam pisao u sastavi pricu tj nastavi pricu, to sam cak onako na brzake... pisao.
 
Meni je potreba da budem slavan, samo ne znam zbog cega su toliko velikana slavo ne danasnjih... vec Velikana knjizevnosti, kada je drugo vreme i trazi se staro vec napisano, mozda neko ovo bude pronasao na neki nacin za par hiljada godina, i rece gledaj sta je pisao Taj, da li si znao da je na intrnetu boravio Taj. pa ce tako i ovo da bude staro.

Sve je moguce, ali daleko sam ja od moguceg.

Sta jos ne valja?
Ne samo u toj prici jednoj vec i onima sto sam pisao u sastavi pricu tj nastavi pricu, to sam cak onako na brzake... pisao.

Ne valja mnogo toga, precenjuješ sebe u globalu.
 
Meni je potreba da budem slavan

Nauči da sviraš gitaru. Ili harmoniku. Za tenis ili fudbal si mator već. Bar će se ribice iz grada ložiti na tebe. Što je nešto, za početak.

Inače, ovaj odlomak je u stilu nekakve buđave školske lektire. Onako, sve fino i uredno, sa tim izveštačenim arhaičnim obraćanjem čitaocu. Kao goblen. Ne deluje da je pisala mlada osoba.

Ali dopada mi se reč "ćilimbar". To je valjda ono kada smotaš ćilim u formu rolne, ćilim-bar.
 

Back
Top