Brazilski Jiu-Jitsu (BJJ)

Konačno da se oglasim u vezi takmičenja.

Shvatio sam i zašto je Niš open jak, jer je to u stvari jedno mini regionalno takmičenje, srbija, bugarska, makedonija, crna gora...

Izgubih borbu od jednog tute bugarina, ne bilo kakvog nego najjačeg, tako pade žreb da mi prva borba s njim bude. Osvoji čovijek našu grupu do 94,3 kg, zatim je osvojio sve borbe u apsolutnoj kategoriji tj. u kategoriji gdje se pobjednici svih kategorija bijelih pojaseva na kraju bore, dakle dva zlata, i na kraju mu trener svečano stavio plavi pojas.

Nas je trener upozorio da u bijelim pojasevima na takmičenju učestvuje dosta likova koji su po tehnici za plavi pojas a drže ih u bijelim zbog osvajanja medalja, ili recimo višegodišnji džudisti, itd. U svakom slučaju, za takmičenje moraju da se rade jake pripreme i da se bude maksimalno spreman i ozbiljan.
Zadovoljan sam s obzirom na prvo takmičenje, izgubio sam na 7 poena od jakog lika bez završnice, posle je ovaj isti tuko druga sa 9 poena, ostale sa 12, 17 i preko 20... a imao je završnice.

Evo i hajlajta sa takmičenja. bugar na 03:00 gore lijevo sa dvije medalje...

 
Nas je trener upozorio da u bijelim pojasevima na takmičenju učestvuje dosta likova koji su po tehnici za plavi pojas a drže ih u bijelim zbog osvajanja medalja, ili recimo višegodišnji džudisti, itd.

To postoji u svim pojasevima osim u crnom. Drže likove više godina na jednom pojasu da bi im klub dobio što više medalja a onda kada se lik bori na svom nivou iskustva ispadnu kratki. Bilo je dosta polemika oko toga uopšte u BJJ svetu i generalni zaključak je da se ne može ništa osim da se trenira da budeš bolji od takvih muljatora, što naravno nije jednostavno.
 

Back
Top