Rupa V

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:lol:
Dozvoljavam?! :lol:
Mislis da treba da me pita? :lol:

Ona je pala onaj dan i tacno na vrhu cela se malo udarila,
A medo je iz sve snage poceo udarati po glavi...
Muz ga je mahinalno dohvatio, sigurno mu je guza bridela.
I neka je...

Milion puta im pricas pricas pricas...
Kao pas i macka...


I jel vi stvarno mislite da mi roditelji ne znamo razne nacine za vaspitanje dece
?
I da nismo procitali 123345 knjiga na tu temu.
Praksa i teorija u odgoju dece su nebo i zemlja.

Jedva cekam da vas vidim u roditeljskoj ulozi najmanje dvoje male dece... :lol:

mislimo
 
Gledam komsinicu pre neki dan, klinac joj ima 3-4 godine. Priblizavaju se ulici, mali juri kao muva bez glave (sto je i normalno) i ona koja vice za njim stani, ulica je, opasno je, kola, bla bla... U jednom trenutku naidje komsija iz suprotnog pravca i uhvati malog dok ova nije stigla. Aman, sta mu objasnjavas, drzi ga za ruku :roll: Tu bih ja roditelje tukla.
 
Drugaricin klinac, tada je imao nepune 4 godine. Video da mama stavlja serpu na ringlu, pa bi on da vidi sta tu ima. Nemoj, nemoj, vruce, nemoj, boli, bla bla i dete opekotine na obe sake (dan danas ima oziljke). Od tada vise ne prlazi sporetu, ali ne zato sto mu je mama objasnila da je to opasno, nego zato sto je naucio na tezi (i bolniji) nacin nego da ga je odmah lupila po ruci. Druga drugarica udarila dete cim je pruzio ruku ka pegli i mirna backa.

U teoriji je sve super.

pa sto mu ne objasni :roll: i kakav je to odgovor na pokazanu radoznalost -nemoj nemoj? mogla je lepo da ukljuci drugu ringlu na najslabije, pa malo jace i sve objasni detetu u 2 min.
ja ovo iz prakse, das razumemo :mrgreen:
 
Gledam komsinicu pre neki dan, klinac joj ima 3-4 godine. Priblizavaju se ulici, mali juri kao muva bez glave (sto je i normalno) i ona koja vice za njim stani, ulica je, opasno je, kola, bla bla... U jednom trenutku naidje komsija iz suprotnog pravca i uhvati malog dok ova nije stigla. Aman, sta mu objasnjavas, drzi ga za ruku :roll: Tu bih ja roditelje tukla.

ne znam da li se ti secas proje/ njegova zena je stajala pored puta sa detetom,dete se u sekundi otrglo iz ruke i pravo pod kamion.na mestu mrtvo.na sudjenju oslobode vozaca,naravno covek zaista nije bio kriv.i skoci proja i ubije ga u sudnici.posle je godinama robijao.a bas sam volela tog coveka...sa decom nikad nisi nacisto.radio ovako ili onako,potrebna je samo sekunda da sve krene po zlu
 
Postoje razni nacini da se dete vadpita bez batina. Positive reinforcement na primer. Pohvalis ga i nahradis za dobre stvari. Ako nesto pogresi objasnis mu da to nije u redu, pokazes kako treba, budes role model. Ako vec padne u tantrum, ovo se desava kod onih maleckih od 2-3 godine, sacekas da se smire pa onda objasnis. Slanje na time out ili uskracivanje neke od omiljenih igracaka je sledeci stepen ali nikako i nikada ne batine.
Licno smatram da bi ljudi pre nego postanu roditelji trebalo da budu obrazovani u vezi dece i roditeljstva i da polazu ispit. Mislim ne mozes da vozis kola bez ispita i dozvole a moguce je da nekome upropastis zivot jer ne zmasvkako da budes roditelj.

ne znam zasto su u vasoj svesti batine toliko zla stvar...
 
ne znam da li se ti secas proje/ njegova zena je stajala pored puta sa detetom,dete se u sekundi otrglo iz ruke i pravo pod kamion.na mestu mrtvo.na sudjenju oslobode vozaca,naravno covek zaista nije bio kriv.i skoci proja i ubije ga u sudnici.posle je godinama robijao.a bas sam volela tog coveka...sa decom nikad nisi nacisto.radio ovako ili onako,potrebna je samo sekunda da sve krene po zlu

To da. Mozes da ih drzis na oku koliko hoces, nadju nacina. U mladjim godinama ne razumeju koncept opasnosti, jos sto kada krenes da ih juris da ne bi napravili neku glupost protumace to kao igru. Moja drugarica je kao mala zamalo podletela pod auto u takvoj situaciji, na svu srecu vozac ju je video i zakocio.

- - - - - - - - - -

mnogo je strasnije vaspitavati dete bez topline

Najvaznije je naci meru, sto je ujedino i najteze.
 
moje mladje dete je je kad je imalo dve godine sve normalno idemo ulicom,drzimo se za ruke,dodjemo na pola pesackog,on bas tad otima ruku,vice sam,sam,pa kad ja stegnem i pocnem da ga vucem,cak je i legao na put.onda ga dizi na ruke,trci,pa prasi dupe na bezbednom.nikakve price nisu pomagale
 
Drugaricin klinac, tada je imao nepune 4 godine. Video da mama stavlja serpu na ringlu, pa bi on da vidi sta tu ima. Nemoj, nemoj, vruce, nemoj, boli, bla bla i dete opekotine na obe sake (dan danas ima oziljke). Od tada vise ne prlazi sporetu, ali ne zato sto mu je mama objasnila da je to opasno, nego zato sto je naucio na tezi (i bolniji) nacin nego da ga je odmah lupila po ruci. Druga drugarica udarila dete cim je pruzio ruku ka pegli i mirna backa.

U teoriji je sve super.

E ovo za nauk svima. Repka.
 
jeste, ali ipak mislim da roditelji treba da budu strogi...
moj otac je bio bas, bas strog.

To je opet druga krajnost koja takodje nije dobra. Mada iza strogoce se cesto krije briga roditelja koju oni ne umeju da izraze na pravi nacin, nego kojekakvim zabranama.

- - - - - - - - - -

moje mladje dete je je kad je imalo dve godine sve normalno idemo ulicom,drzimo se za ruke,dodjemo na pola pesackog,on bas tad otima ruku,vice sam,sam,pa kad ja stegnem i pocnem da ga vucem,cak je i legao na put.onda ga dizi na ruke,trci,pa prasi dupe na bezbednom.nikakve price nisu pomagale

Naravno da nisu. Niti ima motoriku niti brzinu da ulicu bezbedno predje sam, ali to dete od dve godine ne shvata.
 
To je opet druga krajnost koja takodje nije dobra. Mada iza strogoce se cesto krije briga roditelja koju oni ne umeju da izraze na pravi nacin, nego kojekakvim zabranama.

jedna moja rodjaka je od malena vaspitana sa nekim dogovorom, razumevanjem i savezom majke i cerke i bila je u nekom fazonu strong and free.

sa 18 se smuvala sa nekim robijasem, pljackasem, narkomanom i kockarom...

skoro se udala za njega, ima 23 godina i izrodila mu decu... majka je se skoro odrekla... zluradi deo rodbine likuje, prica kako nije cista i da ce ko zna kako da ima tezak zivoti i ko zna kako da zavrsi...
dobronamerni su pokusali da je odgovore od njega, ali nista...

a ja sam mislio da je njeno vaspitanje ideal i da je najbolja verzija, a njeni roditelji na primer su smatrali da moj cale meni nije da dao da zivim i disem kao klincu...

sad mnogi ce reci da nemaju veze odluke odraslih ljudi sa disciplinovanjem dece, ali ja ne bih bio siguran narocito kad se uzme u obzir i drustveno vaspitanje liberalizacije i emancipacije svega i svacega...
 
Ni mene nisu vaspitavali batinama i treniranjem strogoce, pa se nisam udala za mafijasa. Doduse kada se setim kako je deda umeo da podvikne i dan danas se ukipim u stavu mirno :lol: Ko zna sta je tu zaista u pitanju, a najcesce se radi o inatu kod deteta. Roditelj je roditelj, a ne drug detetu.
 
Ni mene nisu vaspitavali batinama i treniranjem strogoce, pa se nisam udala za mafijasa. Doduse kada se setim kako je deda umeo da podvikne i dan danas se ukipim u stavu mirno :lol: Ko zna sta je tu zaista u pitanju, a najcesce se radi o inatu kod deteta. Roditelj je roditelj, a ne drug detetu.

pa jeste,ali ako si samo roditelj a ne i prijatej svom detetu,pretpostavljam da ti dete posle okrene ledja kad zavrsis svoj posao odgajanja i vaspitanja/ mislim ako nije postojalo poverevanje,druzenje vec samo roditeljski posao,kad se dete osamostali i ode svojim putem taj odnos postaje samo pro forma?
 
pa jeste,ali ako si samo roditelj a ne i prijatej svom detetu,pretpostavljam da ti dete posle okrene ledja kad zavrsis svoj posao odgajanja i vaspitanja/ mislim ako nije postojalo poverevanje,druzenje vec samo roditeljski posao,kad se dete osamostali i ode svojim putem taj odnos postaje samo pro forma?

Valjda poverenje i druzenje spadaju u roditeljstvo, poverenje pogotovo (ako ne moze dete da veruje roditelju, kome ce drugome) :lol: Nego imas roditelja koji su samo drugovi, a ne prvenstveno roditelji detetu.
 
1.roditelj sme da udari dete za grešku, samo ako i sam nikada ne pravi greške.
2.svako rešavanje problema silom, čist je fašizam.
3.svaka podignuta ruka na dete znači korak nazad za celo čovečanstvo.
4.ljudi koji nisu načisto sa tim da li decu treba tući ili ne, nikada ne bi trebalo da budu roditelji dok ne završe psihoterapiju.
 
1.roditelj sme da udari dete za grešku, samo ako i sam nikada ne pravi greške.
2.svako rešavanje problema silom, čist je fašizam.
3.svaka podignuta ruka na dete znači korak nazad za celo čovečanstvo.
4.ljudi koji nisu načisto sa tim da li decu treba tući ili ne, nikada ne bi trebalo da budu roditelji dok ne završe psihoterapiju.

:pljus:

- - - - - - - - - -

ako pecas neku od liberalki oprosteno ti je glupiranje....:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top