Draza MIhailovic

Heroj il ne

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Дража Михаиловић - српска легенда.

О њему су испеване песме, написане силне књиге, клинци данас носе мајце са његовим ликом, дакле он и данас живи у српским срцима. Комунисти су га убили, али га нису поразили.

Мислим да ће за неких педесет година Слободан Милошевић бити слављен на исти начин. Ма колико се ова два човека политички разликовала, обојица су страдали од истог непријатеља - НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА!
 
Vladika Rufim:
Draza Mihajlovic,
kvisling njemacki, sluga fasisticki, interesantno nikoga ovih dana ne cudi u Srbiji pojava neonacista, niko nije zacudjen.
Normalna posljedica slavljenja slugi fasistickih kao i samih fasista (Ljotica, Nedica).


A ti si nesoj zato što si komunista?
Sve ti je oprošteno..
----

Nemam dobro mišljenje o Draži, ali iz sasvim drugih razloga...
 
Cenim Drazu kao i druge velike Srbe.
Naravno i on je gresio ali ko nije!!!!!!
Sto se tice njegovih kvislinskih aktivnosti objasnjenja cete naci u knjizi SEBI U RATNOM DNEVNIKU VERMAHTA u izdanju Sluzbenog lista.
A iskreno receno bole da su ostali Nemci nego komunisti
 
Ђенерал Михаиловић је био српски херој један од највећих српских јунака у историји.
Међутим Чича је био невероватно наиван човек и веровао је Енглезима што је било погубно.
Највећа грешка не само Михаиловића већ и Недића и Љотића је била та што националне снаге нису ујединили у борби против комунистичке губе.
 
banegad2004:
samo ako moze bez tog koljaca
draza je ok

Мислим да ниси у праву и да си одрастао уз комунистичке филмове и серије.
Никола Калабић је био на челу најјачег и најјелитнијег четничког корпуса Горске Краљеве Гарде у коју није могао ући било ко,већ само онај који се искаже у другим корпусима,па је тако Калабић имао под својом командом око 8000 елитних четника,Православаца и Српских хероја.
А то ,,кољач,, немој да причамо о томе,ја ћу ти навести барем три са ,,друге,, стране који су већи кољачи од њега-
Едвард Кардељ,Сава Ковачевић ,,Мизара,, и Коча Поповић.
 
odrastao uz komunisticke filmove? hoces da kazes da je to moj izvor informisanja
ako nisi primetio napisao sam da je draza ok sto ce reci da nemam nista protiv cetnika vec samo protiv koljaca
kalabic kovacevic isti ****
a da i krcun
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top