Paradoks blizanaca - glupo objasnjenje - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Prikazujem rezultate 101 do 119 od 119

Tema: Paradoks blizanaca - glupo objasnjenje

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Podrazumevano Re: Paradoks blizanaca - glupo objasnjenje

Ti se ne razumeš u gravitaciju, drži se elektronike i kvazieksperimentima sa fotonima.
    - "Follow the Whistler"
    https://goo.gl/ZzJBkd

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Prvo : ''Ne mora biti gravitacije'' - Ne, nego će da bude čega? Misterije? Gravitacija je uvek prisutna i ne govori se o tome kako neko razume ili oseća gravitaciju. Eksperiment se odnosi na teoriju relativiteta, u užem smislu na koncept uticaja ogromne gravitacije, te ogromnog ubrzanja jednog od Blizanaca.

Drugo : I dalje ne razumeš koncept relativnog kretanja vremena. Što te to toliko muči? Takođe, tvoja rečenica ni u kom slučaju i ni na koji način se niti osvrće na ono o čemu sam pisao, niti predstavlja argument u tvoju korist. Dakle, samo si napisao da bi nešto napisao, iako ni sam ne znaš šta hoćeš, a kada ti ne znaš šta hoćeš od sebe, onda ni ja ne znam šta hoćeš od mene, tako da ne bi bilo loše da se u sledećem toku razgovora ubaci manje prepotentnosti, a više konciznosti. Ili ti je svrha da izigravaš kvazifizičara?

Da pogodim - mrziš teoriju relativnosti?
    Poslednji put ažurirao/la N3W : 03.12.2016. u 06:47 Razlog: Relativno je
    - "Follow the Whistler"

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio N3W Pogledaj poruku
    ...............? Takođe, tvoja rečenica ni u kom slučaju i ni na koji način se niti osvrće na ono o čemu sam pisao.........................., :
    A pogrešno ti pišeš o problemu blizanaca. On se uopšte kao takvim ni ne razmatra. U principu je zofr dobro zamislio temu, samo što sam ja mislio da je on hteo ovo što ti pišeš. Malo sam bio promaašio

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio rasa77 Pogledaj poruku
    Evo , opet ode sa teme, opet. Sve ono što ne možete da svarite, ne možeš ni da pr... onda. To je logično. Nije to za svakoga, kao što ste vi. I ne treba da bude. Nego, da ne odemo još više sa teme, ja ti toplo preporučujem u ovim hladnim decembarskim danima da oboriš par bukvi na Sirovoj gori, i nacepkaš drva za vatru (pošto ti obaranje teorija već ne ide) pa onda uz kamin da uzmeš igle i nastaviš da pleteš, kad već drugo ništa i ne znaš Evo zima će, samo što nije
    Rašo, ti definitivno nisi svestan svoje nesvesti

Kad ja kažem, "da bez obzira na otkriće i dokaz, nešto nije tačno", kao što je ovo oko ubrzanog širenja svemira. Pa ko tu ispada da nešto ne zna!
    Jel možeš ti da zamisliš koliko dobro ja vladam mojom fizikom kad ni sitnice ne mogu da mi promaknu. Mogu naučnici i Nobelov komitet da dokazuju šta vole, al to kad se ne uklapa u moj kosmološki model, to jednostavno pada
    Kao što ovo sad i pada.

Ja sam rekao da otkriće nije tačno, i šta tebi tu sad smeta i šta ti je tu neznanje

Eto, kad ti nešto znaš, što ti nisi reko da to nije tačno? Onda kad je to bilo pravosnažno!
    Ti sa tom tvojom fizikom, ti kao prvo nemaš ni načina da razmišljaš o tako nečemu, a kao drugo, ti ni ne shvataš da jedna fizika to mora da može

E, a ja znam što tebi smeta kad se skreće sa teme. Zato što tebi ništa niščim ne ide.
    U principu, OTR je ta koja mora da se usaglasi sa svim i svačim! Pa znaš ti koliko bi ovde tema moralo da se otvori

A i ovo što smo potegli o Brajanu Šmitu i njegovom otkriću i o tome kako to sad nije tačno i o tome kako sam ja rekao da to nije tačno. Pazi, raspravljati takve stvari na bilo kojoj temi, da uopšte doživljavaš tako nešto, treba malo biti svestan te vrednosti.

Pitanje je da li je još negde na ovom svetu Brajanovo otkriće bilo predodređeno na netačno kao ovde na ovom p.d.f-u.
    To su ogromne stvari po kojima ti ovde tek tako serrendaš. Da makar samo prdiš, pa i ajde
    Poslednji put ažurirao/la alfalogo : 03.12.2016. u 13:30

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Citat Original postavio alfalogo Pogledaj poruku
    A pogrešno ti pišeš o problemu blizanaca. On se uopšte kao takvim ni ne razmatra. U principu je zofr dobro zamislio temu, samo što sam ja mislio da je on hteo ovo što ti pišeš. Malo sam bio promaašio
    U tom slučaju moja greška. Hvala.
    - "Follow the Whistler"

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Prvo : ''Ne mora biti gravitacije'' - Ne, nego će da bude čega? Misterije? Gravitacija je uvek prisutna i ne govori se o tome kako neko razume ili oseća gravitaciju. Eksperiment se odnosi na teoriju relativiteta, u užem smislu na koncept uticaja ogromne gravitacije, te ogromnog ubrzanja jednog od Blizanaca.

Drugo : I dalje ne razumeš koncept relativnog kretanja vremena. Što te to toliko muči? Takođe, tvoja rečenica ni u kom slučaju i ni na koji način se niti osvrće na ono o čemu sam pisao, niti predstavlja argument u tvoju korist. Dakle, samo si napisao da bi nešto napisao, iako ni sam ne znaš šta hoćeš, a kada ti ne znaš šta hoćeš od sebe, onda ni ja ne znam šta hoćeš od mene, tako da ne bi bilo loše da se u sledećem toku razgovora ubaci manje prepotentnosti, a više konciznosti. Ili ti je svrha da izigravaš kvazifizičara?

Da pogodim - mrziš teoriju relativnosti?
    Prvo: Paradoks blizanaca u osnovi uopšte nie vezan uz jaku gravitaciju i velika ubrzanja!

Drugo: STR govori o dilatacijama vremena/prostora u različitim referentnim sistemima!
    Ubrzanje znači da ti kontinuirano prelaziš iz jednog sistema u drugi. A za to treba razviti i matematičke modele sa promenjljivim varijablama vremena i prostora....

Treće: Ne mrzim TR, samo je dovodim u nivo sa glupim američkim vicem tipa:
    Idu dva amerikanca ulicom: Jedan se zvao Džon, a drugom je pala saksija na glavu!

- - - - - - - - - -

Ti se ne razumeš u gravitaciju, drži se elektronike i kvazieksperimentima sa fotonima.
    A ko se na ovom svetu razume u gravitaciju?

- - - - - - - - - -

U principu, OTR je ta koja mora da se usaglasi sa svim i svačim! Pa znaš ti koliko bi ovde tema moralo da se otvori

ji53]
    Krivi ti je princip!
    Sada vredi princip: Sve drugo mora da se usaglasi sa OTR-om!
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio fosilvaso Pogledaj poruku
    ......................
    Krivi ti je princip!
    Sada vredi princip: Sve drugo mora da se usaglasi sa OTR-om!
    Ne ne, zato se i kaže da se OTR usavršava! Masa ozbiljnih teoretičara radi na tome.

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Ne ne, zato se i kaže da se OTR usavršava! Masa ozbiljnih teoretičara radi na tome.
    Lepo je da se ekipa trudi oko toga, ali ima narodna:
    Ne možeš da dobiješ dobru rakiju od trule šljive!

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Lepo je da se ekipa trudi oko toga, ali ima narodna:
    Ne možeš da dobiješ dobru rakiju od trule šljive!
    Aa, samo što ne znam kad se obaraju otkrića iz glave. Ova što ljudi dobiju Nobelovu nagradu i to

Primećen član rasa77 (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Da da, ali zato si ti svestan koliko si nesvestan, pa pokušavaš nešto, ali ti ne ide, ne ne, nikako ne ide. Međutim, možeš samo da pokušavaš, al ni da prneš ne možeš

Kad ja kažem, "da bez obzira na otkriće i dokaz, nešto nije tačno", kao što je ovo oko ubrzanog širenja svemira. Pa ko tu ispada da nešto ne zna!
    Pa ti, naravno Kad si ti uopšte znao šta govoriš?

Jel možeš ti da zamisliš koliko dobro ja vladam mojom fizikom kad ni sitnice ne mogu da mi promaknu. Mogu naučnici i Nobelov komitet da dokazuju šta vole, al to kad se ne uklapa u moj kosmološki model, to jednostavno pada
    Kao što ovo sad i pada.
    Mogu naravno, ti tako dobro vladaš tvojom fizikom da ću te predložiti za predsednika vlade. Toliko dobro vladaš, svaka ti čast Pada, padaaaa, čuuvaaaaj. To obično kad obaraš te jelke u Sirovoj gori vičeš da paaadaaa pa navikao si i ovde. Nije ti ovo Sirova gora. E kad bi se tako nauka pisala, mi bi još živeli u doba mamuta i jeli banane s drveta Srećom , ne piše se. Srećom.

Ja sam rekao da otkriće nije tačno, i šta tebi tu sad smeta i šta ti je tu neznanje
    Mislim, dakle postojim, - reče alfalogo i nestade.

Eto, kad ti nešto znaš, što ti nisi reko da to nije tačno? Onda kad je to bilo pravosnažno!
    Ti sa tom tvojom fizikom, ti kao prvo nemaš ni načina da razmišljaš o tako nečemu, a kao drugo, ti ni ne shvataš da jedna fizika to mora da može
    Pravosnažno? pravosnažno? aaaaaaahahahahahaha A joj, Ko je to odredio? Apelacioni sud? Možda Kasacioni, nakon što si se žalio? Joj alfalogo, volim ove tvoje komentare, ne mogu a da se slatko ne ismejem. Prosto podižeš raspoloženje za smeh

E, a ja znam što tebi smeta kad se skreće sa teme. Zato što tebi ništa niščim ne ide.
    Ne smeta meni, ne kapiraš ni tako jednostavne stvari. Već čitaj pravilnik o forumu, brate ni to ne znaš a ovamo se trtiš da prneš.Imaj poštovanja prema onome ko postavlja temu, i ne laprdaj upravo zbog onih koji postavljaju temu, a ne zbog mene. Ja sam i ovako navikao na tvoja laprdanja. Zabavljaju me...To sam ti već dosta puta pomenuo, ali to izmiče tvojim percepcijama. Otvori brate temu, otvori. Šta tu nije jasno? Nije ti jasno kako da otvoriš?

A i ovo što smo potegli o Brajanu Šmitu i njegovom otkriću i o tome kako to sad nije tačno i o tome kako sam ja rekao da to nije tačno. Pazi, raspravljati takve stvari na bilo kojoj temi, da uopšte doživljavaš tako nešto, treba malo biti svestan te vrednosti.
    Otvori brate temu, otvori.

Pitanje je da li je još negde na ovom svetu Brajanovo otkriće bilo predodređeno na netačno kao ovde na ovom p.d.f-u.
    To su ogromne stvari po kojima ti ovde tek tako serrendaš. Da makar samo prdiš, pa i ajde
    [/QUOTE]

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Prvo: Paradoks blizanaca u osnovi uopšte nie vezan uz jaku gravitaciju i velika ubrzanja!
    Što pišeš kada ne razumeš ni osnovno? Daj, kako te nije sramota da pišeš ovakve stvari?

- - - - - - - - - -

A ko se na ovom svetu razume u gravitaciju?
    Ti se ne razumeš.
    - "Follow the Whistler"

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Što pišeš kada ne razumeš ni osnovno? Daj, kako te nije sramota da pišeš ovakve stvari?

:
    Čekam objašnjenje:
    Ako brat putuje g-ubrzanjem/usporenjem, ima istu 'gravitaciju' kao i brat koji je ostao na Zemlji i ne bi trebalo biti razlike u 'brzini' proticanja' vremena!
    Ali kako se putnik koji putuje kretao drugim brzinama, znači, bio u drugim ref.sistemima, za njega bi trebala da vredi (nebulozna?) teorija dilatacije!?

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Mene iznenađuje, al ovo što ti je on naveo oko paradoksa blizanaca je tačno.
    Tu se radi o obične dve rakete koje idu na putovanj, i tu je rasprava u opsegu klasične relativnosti, pa je zofr potegao pitanje da je i onako cela priča u opsegu klasične relativnosti, čak i ovo sa planetama.

Iskusan
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio rasa77 Pogledaj poruku
    ......................................E kad bi se tako nauka pisala, mi bi još živeli u doba mamuta i jeli banane s drveta Srećom , ne piše se. Srećom.
    A ne znam ja ko ovde ne priznaje naučna otkrića i kome su Aleksej Filipenko, onaj sarma i ceo Kalteh mađioničari koji prodaju trikove.
    I ja pričam o tome kako sam ja na osnovu onog čime se oni bave osporio Brajanivo otkriće. A što su to tebi trikovi, pa šta da ti radim

Mislim, dakle postojim, - reče alfalogo i nestade.

Pravosnažno? pravosnažno? aaaaaaahahahahahaha A joj, Ko je to odredio? Apelacioni sud? Možda Kasacioni, nakon što si se žalio? Joj alfalogo, volim ove tvoje komentare, ne mogu a da se slatko ne ismejem. Prosto podižeš raspoloženje za smeh
    Evo vidiš kolko se ti praviš budala.
    Pa pravosnažno je bilo kao dokaz, a ti ako si imo nešto protiv tog dokaza, ti si to trebo da navedeš.
    A ti si u principu samo čestito.
    A ja sam to i osporio, i piso temu po tom osnovu. Doduše, temu sam pisao i pre nego što smo se raspravljali oko Brajena. Naveo sam ti ovde i kako se zove tema!

Ne smeta meni, ne kapiraš ni tako jednostavne stvari. Već čitaj pravilnik o forumu, brate ni to ne znaš a ovamo se trtiš da prneš.Imaj poštovanja prema onome ko postavlja temu, i ne laprdaj upravo zbog onih koji postavljaju temu, a ne zbog mene.
    A ti se tačno ničega ne sećaš, a i slabo pratiš. Pa mi smo upravo zbog postavljača teme i došlo dovde.
    zofr je naveo kako još nema teorije koja bi objedinila OTR sa kvantnom nehanikom, a ja sam posle dodo da još nema ni nečeg mnogo jednostavnijeg. A to je pomirenje OTR sa kvantnom mehanikom, da bi se posle Dragoljub ubacio u priču, i to sa svim svojim neznanjem

Pa sam mu ja reko da bi korisniji bio kad bi mi nabro dvajes-trijes potpisa i to, pa posle Vaso, pa posle ti sa pričom kako ja ništo ne znam pa zato bolje da idem u politiku, i onda ja kako te podsećam ko ovde stvarno nešta zna
    Samo što tebi crno na belo nije dovoljno. Ti si kan'da malo bezobrazan

Ja sam i ovako navikao na tvoja laprdanja. Zabavljaju me...To sam ti već dosta puta pomenuo, ali to izmiče tvojim percepcijama. Otvori brate temu, otvori. Šta tu nije jasno? Nije ti jasno kako da otvoriš?
    I šta imam ja da otvaram temu oko nečeg oko čega postoje zapisi na temama. Ja te samo podsećam, a i skoro sam sazno da je otkriće oboreno.

Ja mislim da sam se ja ovde dovoljno tema naotvaro.
    Poslednji put ažurirao/la alfalogo : 04.12.2016. u 17:07

Primećen član rasa77 (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

A ne znam ja ko ovde ne priznaje naučna otkrića i kome su Aleksej Filipenko, onaj sarma i ceo Kalteh mađioničari koji prodaju trikove.
    I ja pričam o tome kako sam ja na osnovu onog čime se oni bave osporio Brajanivo otkriće. A što su to tebi trikovi, pa šta da ti radim
    e, ajd što te niko ne uzima za ozbiljno, nego što ni sam ne znaš o čemu pričaš...al oće to, oće... učio učio pa preučio

Evo vidiš kolko se ti praviš budala.
    Pa pravosnažno je bilo kao dokaz, a ti ako si imo nešto protiv tog dokaza, ti si to trebo da navedeš.
    A ti si u principu samo čestito.
    A ja sam to i osporio, i piso temu po tom osnovu. Doduše, temu sam pisao i pre nego što smo se raspravljali oko Brajena. Naveo sam ti ovde i kako se zove tema!
    Hahahaha Dokaz, svašta danas ljudi zovu dokazom, svašta. Eno ti ravnozenljaši imaju dokaza koliko i ti, pa im se pridruži

A ti se tačno ničega ne sećaš, a i slabo pratiš. Pa mi smo upravo zbog postavljača teme i došlo dovde.
    zofr je naveo kako još nema teorije koja bi objedinila OTR sa kvantnom nehanikom, a ja sam posle dodo da još nema ni nečeg mnogo jednostavnijeg. A to je pomirenje OTR sa kvantnom mehanikom, da bi se posle Dragoljub ubacio u priču, i to sa svim svojim neznanjem
    Ko o čemu, baba o uštipcima. Dobro nisi prešao na astralne projekcije koje su u vezi paradoksa blizanaca.
    Pa sam mu ja reko da bi korisniji bio kad bi mi nabro dvajes-trijes potpisa i to, pa posle Vaso, pa posle ti sa pričom kako ja ništo ne znam pa zato bolje da idem u politiku, i onda ja kako te podsećam ko ovde stvarno nešta zna
    Samo što tebi crno na belo nije dovoljno. Ti si kan'da malo bezobrazan
    Politika je za tebe zakon, tamo možeš da falširaš koliko hoćeš. ali to nije tema....
    I šta imam ja da otvaram temu oko nečeg oko čega postoje zapisi na temama. Ja te samo podsećam, a i skoro sam sazno da je otkriće oboreno.
    Ja mislim da sam se ja ovde dovoljno tema naotvaro.
    Šta ima da me podsećaš, otvori temu pa pričaj.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    348

Citat Original postavio zofr Pogledaj poruku
    Svi znate za paradoks blizanaca u vezi sa STR.

Paradok nastaje kada se sve posmatra iz sistema brata putnika, iz čega prostiče da kada se on vrati svom bratu, njegov brat će biti mlađi.

Nazovi fizičari nespretno pokušavaju ovo da objasne, kao tu nema simetrije, brat putnik se jedno vreme kretao ubrzano, a brat na Zemlji ne. Neki uvode i doplerov efekat u sve to.
    Ovakva objašnjenja pokazuju potpuno nerazumevanje teorije relativnosti. Oni se čak i ne trude da pokažu kako ubrzanje brata putnika poništava paradoks ili sam doplerov efekat.

U svojim objašnjenjima oni negiraju teoriju relativnosti, iako se predstavljaju kao njeni pobornici i dobri poznavaoci.

Njihova objašnjenja zapravo negiraju teoriju relativnosti ili su u koliziji sa njom.

1. STR kaže da su svi inercijalni sistemi ravnopravni.
    2. OTR kaže da su svi ubrzani sistemi ravnopravni.

Ovim se ne ostavlja ni malo prostora za objašnjenje paradoksa blizanaca kako to rade neki fizičari, i kako piše u svim udžbenicima fizike.

Oni se plaše činjenice da u prostor-vremenu možeš da prostorno odeš iz Srbije u Emirate, i tako da iz jednog sveta odeš u drugi.
    Ali isto tako možeš da se pomeriš i po vremenskoj koordinati i da iz sveta jednog vremena odeš u svet drugog vremena.

Inercijalni sistem brata putnika je njegov svet, inercijalni svet brata na Zemlji je njegov svet. Ta dva sveta su bila isto dok su obojica bili na Zemlji.
    Putovanjem velikom brzinom brat putnik je putovao kroz prostor vreme, i njegov svet više niije isti sa svetom brata na Zemlji.

U svetu oba brata onaj drugi brat je mlađi, i tu nema ništa čudno.

Naš um ne može da shvati da postoji bezbroj svetova, jer ih se toliko kreće velikim brzinama u odnosu na druge, ali i da shvati da mi iz našeg sveta ne možemo
    pobeći, on je za nas jedan jedini svet.

Teorija relativnosti nam pokazuje kako se stvari vide iz drugih svetova.
    valjda po toj teoriji brart putnik kada se vrati na zemlju zatice mnogo starijeg brata? ili gresim?
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    valjda po toj teoriji brart putnik kada se vrati na zemlju zatice mnogo starijeg brata? ili gresim?
    Zato se zove teorija relativnosti! Ne zna se koji će da bude stariji!

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Mene iznenađuje, al ovo što ti je on naveo oko paradoksa blizanaca je tačno.
    Tu se radi o obične dve rakete koje idu na putovanj, i tu je rasprava u opsegu klasične relativnosti, pa je zofr potegao pitanje da je i onako cela priča u opsegu klasične relativnosti, čak i ovo sa planetama.
    Pročitao sam sve ponovo i povlačim izvinjenje, sve što sam napisao je korektno i tačno. Evo jednog proverenog primera kada je reč o satelitima i planeti Zemlji, odnosno relativnosti vremensko-prostornog koncepta
    http://www.astronomy.ohio-state.edu/...Unit5/gps.html

Citat Original postavio Uvodni Post
    brat putnik se jedno vreme kretao ubrzano, a brat na Zemlji ne.
    Ovo napisano se upravo odnosi na jednu od vodećih teorija koja je opisana u filmu Interstellar

- "Follow the Whistler"

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Pročitao sam sve ponovo i povlačim izvinjenje, sve što sam napisao je korektno i tačno. Evo jednog proverenog primera kada je reč o satelitima i planeti Zemlji, odnosno relativnosti vremensko-prostornog koncepta
    http://www.astronomy.ohio-state.edu/...Unit5/gps.html

eo]
    Sve je to OKay! Međutim, znamo npr. da gravitacija utiče na tačnost sata sa klatnom!
    A gde je dokaz da gravitacija ne utiče i na tačnost atomskih satova i da se ne radi o nekakvoj 'dilataciji' vremena,
    već čisto drugoj frekvenciji oscilovanja atoma?

Da se podsetimo, čestice atoma su materijalne, na njih deluju električno, magnetno i gravitaciono polje!
    Gravitaciono između čestica, ali i gravitacija u prostoru ( Zemlja, Mesec, Sunce itd)????

P
    Ovo napisano se upravo odnosi na jednu od vodećih teorija koja je opisana u filmu Interstellar

Da li po tebi (naučnicima, whatever) putnik koji putuje doživljava dilataciju samo za vreme ubrzavanja, ili i za vreme putovanja konstantnom brzinom u drugom ref. sistemu?
    Ako je (i) ovo drugo, koji to mehanizam određuje ( zapamti!!!???) da mu vreme treba biti 'dilatirano'?

Slične teme

1. Paradoks blizanaca
    Autor narodnividak u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 29.05.2010., 12:35
  2. Paradoks blizanaca...
    Autor DkJm u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 18.09.2009., 22:55
  3. Rock nation (objasnjenje)
    Autor Jimi u forumu Muzika