Pretraživači i fontovi

milsu

Ističe se
Poruka
2.557
Koji pretraživač najčešće koristite? I podpitanje za web dizajnere, koji fontovi su bezbedni za korišćenje na svim operativnim sistemima i pretraživačima? Da li postoji makar po jedan serifni i bezserifni font, koji se svuda prikazuje isto?
 
Chrome guram godinama od Win7 do 10-ke. Firefox samo kad moram zbog nekih extenzija aka D3GO app i jos neke uglavnom vezane za video stream. Da imam manje od 16 giga siguran sam da bih sedeo na Firefox-u po defaultu. U principu Edge je sada skroz ok.
 
Koliko ljudi je prešlo na Windows 10, pa koristi Edge? Safari se još uvek koristi na Mac OS koliko znam. Da li možda neko zna ovo o fontovima, koji fontovi se prikazuju najbolje na svim operativnim sistemima i pretraživačima? Bio sam napravio neki mali sajt sa fontom Georgia, koji se vidi na IE kako treba, ali na Firefox-u u Ubuntu-u neće da se prikaže ispravno, već bih po izgledu rekao da se umesto Georgia prikazuje Times New Roman.
 
Koliko ljudi je prešlo na Windows 10, pa koristi Edge? Safari se još uvek koristi na Mac OS koliko znam. Da li možda neko zna ovo o fontovima, koji fontovi se prikazuju najbolje na svim operativnim sistemima i pretraživačima? Bio sam napravio neki mali sajt sa fontom Georgia, koji se vidi na IE kako treba, ali na Firefox-u u Ubuntu-u neće da se prikaže ispravno, već bih po izgledu rekao da se umesto Georgia prikazuje Times New Roman.

U kom smislu to pitanje ? :) Windows 10 je trenutno default platforma za vecinu, to sto se kod nas jos "cavrlja" da li valja ili ne je druga prica. A sto se tice Edga, verujem da postoji puno takvih jer su mnogi (neverovatno) koristili onaj Internet Explorer jos na 7-ici. S obzirom da je Edge brzi i "laksi" verujem da ima "laika" koji su ostajali na njemu.
 
Naravno, čim se pojavio Windows 10, svi su odmah pokupovali nove računare sa unapred instaliranim sistemom. ;) Nije to poenta ovde, nego ako neko zna da li postoje neki fontovi kao defaultni na svim sistemima? Od serifnih verujem da je Times New Roman, mada ne mogu da tvrdim. Od bezserifnih možda Helvetica, i da li još neki? Ako niko ne zna, ok.
 

Back
Top