(pra)Istorija Srba

Insider

Obećava
Poruka
54
Citao sam u nekim knjigama o istoriji Srba, ali o onoj pravoj istoriji Srba.
Knjiga se Sorabi, u njoj pise kako Srbi vode poreklo iz Indije, i da su Srbi bili veliki osvajaci. Takodje se navodi da su Srbi proterali Hune, tacnije da su se Huni plasili nas i bezali ka evropi. U knjizi se navodi da srbi ne vode poreklo od juznih Slovena, vec da juzni Sloveni vode poreklo od nas Srba tada Soraba. Poznajem jedno decka koji je radio istoriju na maturskom ispitu i dobio jedva trojku iako je imao savrsen maturski rad. Zanima me vase misljenje zasto se o toj istoriji Srba nista ne uci u osnovnoj ili srednjoj skoli.
 
Ako je to tacno, onda smo mi srbi stvarno neki cudan narod, u neku ruku neunistiv narod, sto se vidi i iz prilozenog u sportovima, toliko mala zemlja a toliko talenta, toliko medalja.
Stvarno smo nepokoriv narod, srb znaci jak snazan vojnik, nepokoran, nepobediv to sam takodje citao o toj knjizi. Ako neko moze da preporuci neku dobru knjigu o tome neka napise slobodno. Mislim da treba znati pravu istoriju srba.

Pisite sto vise u vezi srba slobdno, treba znati pravu nasu istoriju.

Pozdrav!!!
 
Potrazite u Beogradu knjige izdavacke kuce "Pesic i sinovi", kao i "Nikola Pasic". Ima jos dosta knjiga na tu temu, kojom se bave ne samo nasi istrazivaci, vec i oni koji nisu poreklom Srbi ili Sloveni. Takodje preporucujem knjigu "Srbi narod najstariji" Olge Lukovic-Pjanovic.
 
Kako Biblija kaze, u pocetku bi nista, i nije se razlikovao dan od veceri, nije bilo vremena nicega. Onda Bog razdvoji dan od veceri, formira planetu, naseli je sa svim zivim svetom i na kraju naseli planetu ljudima.

Vidite momci, vi ste tu negde pogresili i verovatno biste voleli da je nastao prvo Srbin, pa ameba pa bicar, pa protozoe itd. Mislim, daj nemojte biti toliko glupi! Mi Srbi nit smo neki poseban narod, nit smo neunistivi, to sto smo malo na svoju ruku to ima veze sa tim da smo 500 godina bili pod Turcima, daleko od svake civilizacije, da smo ostali nekako divlji.

Mislim, Srbi narod najstariji. Ma daaaaaaaaaaaaaaaaaj! Od Srba su postali i crnci i eskimi i arapi, pa tako mi po genetskom pravu polazemo vlasnistvo takoreci monopol na celu planetu. Da li su Srbi Sloveni? Jesu, vecim delom Sloveni sa normalno asimilovanim narodima koji su ziveli na ovim prostorima. Mislim, nema svrhe raspravljati o tome, jer sumnjam da igde postoji cist cist cist Srbin Sloven! Alo, proslo je 1500 godina od kako smo mi dosli ovde i sasvim je neumesno da neko tvrdi da je cist Sloven ili Srbin ili pripadnik najstarijeg naroda. Ma idite bre decurlijo, ne dozvoljavajte da svako manipulise vama, gledajte malo svojim ocima, zakljucujte.
 
Ne samo da su Srbi ( i ostali "sloveni") jedan od najstarijih naroda, vec i jedina bela rasa na planeti. I to je tako. I to nista ne moze promeniti. Verovao ti to, ili ne, to nema nikakve vaznosti.
 
Kada bi to bilo tako jednostavno,odbaciti nesto sto se odbaciti ne moze.Da,sve se moze kada je covek neupucen,kada um stvoren od srpskih gena zivi u kutiji koja je upakovana u neki od zapadnih materijala.Zato je danas moguce da se neko ismejava onome sto postoji kao dokazana cinjenica,pa je lakse poverovati u letece tanjire i postojanje istorije koja se vrti oko Rima, Grka i Egipta, u vremenu kracem od 5,000 godina. Pismenost broji vec skoro 8,000 godina, hteo to neko da prizna ili ne.Pa se javi neko da pametuje kako je zapadna verzija istorije jedina,jer drugacije ne moze da shvati.

Kada bi covek poslusao gornje savete,istorija se nikada ne bi pomerila ni za jedan dan unapred. Zato, ljudi,slobodno proucavajte,jer nema tu sta da se izgubi!
 
Ako su srbi sloveni i jedina bela rasa kako to da mi
danas izgledamo kao italijani ili turci zar to nje
neka mesavina raznih gena u nama.
A sta mislite o tome da nismo slucajno iliri ili ro
mani ili i jedno idrugo.
pogledajte kako izgledaju rusi poljaci iostali sloveni.
 
"...kako to da mi danas izgledamo kao italijani ili turci zar to nje neka mesavina raznih gena u nama.
A sta mislite o tome da nismo slucajno iliri ili ro
mani ili i jedno idrugo...".

Mozda ti i izgledas kao Turcin, ali to nije dovoljno da o svim Srbima takav zakljucak donosis. Evo malo besplatnog obrazovanja (za one koji tvrde da su svi Srbi "crni";ko te je takve gluposti ucio, da mi je da znam; vidim da se ne bavis cinjenicama pa hajde da te malo uputim ):

Srbi imaju nekoliko karakteristicnih gena, jedan od kojih se navodi je tzv. EU19. Taj gen se nalazi kod svih pripadnika Slovenskih naroda. To nas razlikuje od tvojih Turaka, Latina, Germana i ne znam koga jos. Inace, samo Srbi imaju gen pod ref. EU69, i ni jedan drugi narod na svetu. E , hajmo sada kod Belorusa koji su nam po genima najblizi. Sta mislis, sta znaci Belorusija (Bela-Rasia)? Da ne znaci mozda bela rasa......? Bingo!!!
A sada, ako ti nije i dalje jasno, lepo uzmi knjige iz istorije, lingvistike, arheologije, antropologije itd., pa pocni da vrtis listove, dok ti prsti ne po crne. Pa se onda opet javi.

Pozdrav
 
Svakakvih sam se gluposti naslusao ali ovo jos nism cuo.Ako vi gospodine mislite da kou svom genetskom kodu nema te vase gene eu19 i eu69 da nije Srbin onda segrdno varate siguran sam da ih ivi nemate ili ste mozda proveravali sto neverujem jer sta ako se ispostavi da ih nemate hoceteli preci uneku drugu naciju kojoj vas kod odgovara.Ili nedaj Boze ispadne da si neki siptar bolje neproveravaj.
 
Wieczeslaw:
Kako Biblija kaze, u pocetku bi nista, i nije se razlikovao dan od veceri, nije bilo vremena nicega. Onda Bog razdvoji dan od veceri, formira planetu, naseli je sa svim zivim svetom i na kraju naseli planetu ljudima.

Vidite momci, vi ste tu negde pogresili i verovatno biste voleli da je nastao prvo Srbin, pa ameba pa bicar, pa protozoe itd. Mislim, daj nemojte biti toliko glupi! Mi Srbi nit smo neki poseban narod, nit smo neunistivi, to sto smo malo na svoju ruku to ima veze sa tim da smo 500 godina bili pod Turcima, daleko od svake civilizacije, da smo ostali nekako divlji.

Mislim, Srbi narod najstariji. Ma daaaaaaaaaaaaaaaaaj! Od Srba su postali i crnci i eskimi i arapi, pa tako mi po genetskom pravu polazemo vlasnistvo takoreci monopol na celu planetu. Da li su Srbi Sloveni? Jesu, vecim delom Sloveni sa normalno asimilovanim narodima koji su ziveli na ovim prostorima. Mislim, nema svrhe raspravljati o tome, jer sumnjam da igde postoji cist cist cist Srbin Sloven! Alo, proslo je 1500 godina od kako smo mi dosli ovde i sasvim je neumesno da neko tvrdi da je cist Sloven ili Srbin ili pripadnik najstarijeg naroda. Ma idite bre decurlijo, ne dozvoljavajte da svako manipulise vama, gledajte malo svojim ocima, zakljucujte.
A ti mora da si neko Poljace ili mozda jesha?
 
ilir:
Ako su srbi sloveni i jedina bela rasa kako to da mi
danas izgledamo kao italijani ili turci zar to nje
neka mesavina raznih gena u nama.
A sta mislite o tome da nismo slucajno iliri ili ro
mani ili i jedno idrugo.
pogledajte kako izgledaju rusi poljaci iostali sloveni.
Koliko razreda osnovne skole imas?
Ako nisi citao poreklo srba bolje ostani na zagoru i marti misteriji a ne da pametujes o istoriji?
 
Vidim dobro poznajes stripove ali to mi nista negovori o tvom obrazovanju nezelim da te vredjam jer mislim da je ovo kulturna komunikacija.Ali da malo vise znas o istoriji nebi ni postavljao takva pitanja ako puno Srbujes to neznaci da si bolji Srbin od mene ja postavljam pitanja tako da bih iritirao neke poput tebe ida bih cuo prave argumente za neke vase tvrdnje koje jos nisa dobio.POTRUDISE malo vise .NIJE Srbski vredjati.
 
vrlo interesantna tema:)
ima raznih teorija o nastanku bilo kog naroda,
no cini se da nikad necemo saznati istinu.za to postoji minimum
jedan razlog : jaka obojenost u tom trenutku
zastupljenom ideologijom, koju posle premazuje neka druga.
sto se tice velicanja srba kao naroda i pripisivanja nam raznih
uglavnom pozitivnih osobina, velikog udela u svemu tome je imala
romanticarska filozofija,koja je kod nas bila jako aktuelna,
je li, u 19. veku. elem, koliko mi je poznato ,
Jovan Rajic se borio protiv romanticarskih preuvelicavanja, pa bi bilo kul da
pogledas neka njegova dela, ili ona pisana od strane Ilariona Ruvarca,
pa da uporedis sa ovim sto trenutno citas:)
 
Izmedju politike i istorije, odnosno obe nauke postoji dominacija interesa, mocni i vodeci grupacija. Culi ste da pobednici pisu Istoriju, da li je ta njihova istorija istinita vec prelazi u domenu politickih struktura. Da li se politika kao profesija ili bolje reci nauka bavi recima istine mislim da odgovor nije potreban.
 
Pa zar postoji jos neko pismen (a kad vec koristite racunar morate biti iole pismeni) ko veruje u gluposti tipa 'Srbi najstariji narod na svetu'?! To je takva glupost da prosto necu da trosim vreme opovrgavajuci je. Samo se pitam kako bi se *urcili da imamo istoriju kao neki veliki evropski ili svetski narod? Nasa istorija je u sustini bedna u poredjenju sa svim tim narodima a nase busanje da smo najaci je odraz nase nemoci i nesigurnosti, kako licne tako i kao naroda. Objektivno, vec dugo (ako ne i oduvek) pokazujemo ogromnu dozu neodgovornosti i nezrelosti kao nacija (prakticno samodestrukcije) sto me navodi da poverujem u onu pricu da ce svi Srbi jednog dana moci da stanu pod jednu krusku. Ta opcija je veoma moguca ako ne i verovatna.
Uopste nemam nameru da se prepirem sa tinejdzerima koji velicanje Srbstva dozivljavaju kao identifikaciju sa grupom koja im je u tom periodu preko potrebna...
 
Ovde se niko ozbiljan ne bavi romantizmom, vec geografskim, kulturnim i arhioloskim pojmovima koje su i te kako vidljive cinjenice u kojem ne pripada ni jednoj zapadnoj civilizaciji, ovde ako niste primetili uloge ne igra romantizam vec iskljucivo logika stvari za koje zapad nema bilo koji odgovor. Da li je Romantizam sve sto ne potice od Zapada???
 
"Mi smo narod koji u stvarnost ne veruje i koji stvarnost ne voli. Dok je ne poznamo, snevamo o njoj; a kada nam postane jasna, mi je potcenjujemo. Vere i ljubavi nikada nemamo za nju... U mislima umemo biti stvarni, u delima ne. Silu misli trosimo na raspravljanje nesporazuma i nesuglasica... Veliki deo energije moramo upotrebiti na one poslove koji su drugi narodi vec zbrinuli, i koji nam u prvi mah izgledaju nesavremeni, a moraju se svrsiti, jer se samo preko njih moze dalje".
Isidora Sekulic (u clanku Mi i stvarnost iz 1911.godine)
 
Gde ti tu i ja.Joj a sta su radili Isidori...uh cutim.
Prokleti tamni vilajet,ukleta zemlja,gde reponja je vec obavio svoje,neproboden kolcem,dokle,dokle....
Strah kad se jednom nabije u kosti ne pusta.Raspon svesti je to,zlocin i kajanje zbog njega,ortodoksni patos.Protestant to ne razume,ubica u fraku nam se smejao u lice,pa opet jos jedan masovni,a kontinuitet totemistickih kraljoubica.Pa ovde je jasno da racionalizam odavno nema veze sa stvarnoscu,Dekart je umro ovde.
 

Back
Top