Dredovi
Strana 1 od 35 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 870

Tema: Dredovi

Poznat Pajper (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano Dredovi

Mozda glupa tema ali...uglavnom zanima me kako prave dredove i sta vi mislite o tom ei tako...ma samo pisite

Elita sofffy (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    531

Podrazumevano Re: Dredovi

ne znam kako prave..ali mi je to fenomenalno...ali samo za momke..vidjela sam neke cure i ne dopada mi se to bas kod njih..unistavanje kose...ali momci...fenomenalno! jos ako su slatki...

the problem with me is that i don't give a f.u.c.k but i still kinda do

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Dredovi samo u pocetku, posle pravljenja lepo izgledaju... Ali dredovi smrde... Kosa se brzo ulepi, unisti, usmrdi... Tako da ne moze da se to dugo nosi... Moze, naravno, ko voli, ali po koju cenu?

Evo ti text jednog decka koji je napisao kako su njemu pravili dredove...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~

KAKO NAPRAVITI DREDOVE

Primetio sam da je u poslednje vreme nosenje dredova veoma popularno u nasoj zemlji. Takodje sam primetio i to da vecina ljudi koji dolaze na hip hop dogadjanja imaju uzasno lose odradjene dredove, koji izgledaju kao da ce se svaki cas raspasti. Neki od njih prave 'vikendaske dredove' koji se drze do sledeceg pranja kose, mazu ih ogromnim kolicinama voska ili ih cak vezuju nekim koncem ne bi li se drzali. Posto sam ja do pre nekih godinu i po dana nosio dredove i posto znam 'tajnu' pravljenja istih, odlucio sam da je podelim sa vama.

Odmah da vam kazem : nece biti lako. Zaboravite one price kako za tri-cetri sata mozete da ih zavrsite. Potrebno je mnogo vise ako zelite da izgledaju odlicno i da se ne raspadnu. Mozda ce nekom ova metoda izgledati cudna i vestacka, ali imajte u vidu da vecina ljudi kod nas nema kosu od koje bi se mogli napraviti odlicni dredovi bez pomoci. Znam i da neki ljudi naplacuju pravljenje, ali dredovi koje oni prave nisu dobri, suvise su masni i nedovoljno su umrseni. Ne postoje pare za koje bi vam neko uradio odlicne dredove. Pomoci vam moze samo najbolji drug ili drugarica koji vas nece napustiti i kada ih uzasno budu bolela ledja i kada im prsti utrnu i kada se uzasno smore.

Od pribora je potreban veoma cvrst cesalj (sto gusci), par snalica i malo voska za kosu. Naravno, posto je vreme rada veoma dugo obavezno se snabdejte dobrom muzikom i nekom hranom. Najbolje bi bilo da vam kosa bude sto cistija kad pocnete sa radom i ako mozete izblajhajte je. Sto vise sagorite kosu blansom lakse cete napraviti dredove, a i plavi dredovi izgledaju dosta interesantno. Takodje, kosa bi trebalo da vam bude minumum 15cm duzine.

Prvi korak je odvajanje pramena od koga ce te napraviti dred. Uzmete pramen, ogradite ga snalicama i pocnite. Uhvatite vrh pramena, cvrsto ga drzite i cesljem vucite na dole. Ovaj proces se zove tapiranje kose i ako ne znate sta je to pitajte bilo koju zenu i ona ce vam reci. Potrebno je da pramen drzite sto cvrsce da bi se kosa mrsila ravnopravno i da bi vam dred svuda bio iste debljine. Ako ne cupate onog kome radite budite sigurni da nesto lose radite. Znaci, cupanje do suza i dredovi ce biti odlicni. Imajte u glavi sve vreme da sa dredovima ni jedna devojka nece moci da vam odoli.

Kada uradite tapiranje celog pramena, opipajte dred i vidite da li je dovoljno cvrst i da li je dobro umrsen. Ako nije onda ponovo sabijajte dred, malo po malo, dok ne postignete dovoljnu cvrstinu. Kada zavrsite sa tim ostace vam krajevi koje ne mozete da umrsite cesljem. Uhvatite dred celom sakom tako da vam sa jedne strane viri vrh i onda taj vrh vrtite drugom sakom sve dok se i on ne umrsi. Ako vam izgleda da bas i niste najbolje napravili onda uzmite vosak i namazite dred. Nemojte da stavljate mnogo voska, jer ako samo vosak drzi dred da se na raspadne onda ste dzabe sve radili.

Kada zavrsite sa pravljenjem niste zavrsili sa dredovima. Da bi izgledali dobro oni se moraju stalno odrzavati i negovati. Napravite kapu od stare kevine carape i obavezno je stavljajte na glavu kada idete na spavanje, barem u pocetku. Prvih mesec dana bi bilo pozeljno da ne perete kosu, jer voda je najveci neprijatelj dredova, pored vaski i buva. Kada budete prali kosu, trudite se da operete glavu, a ne kosu. Znaci trljajte kozu glave, a ne dredove. Kada jednom operete dredove a oni ostanu onakvi kakvi su bili onda ih mozete cesce prati. Recimo svake dve nedelje. Bilo bi dobro kada bi ste nabavili i neki mirisljavi vosak i stavljali ga u malim kolicinama, cisto da bi vam kosa mirisala. Dredovi smrde. Mozete se truditi koliko hocete, ali ce se oni uvek osecati. Nece za vama ici oblak smrada, ali kada neko bude priblizio glavu u zelji da vam pomirise kosu neprijatno ce se iznenaditi. To se pogotovo oseca kada vam pokisne kosa i zato bi bilo pametno izbegavati kisu.

Krajevi imaju ruznu naviku da se odmrsavaju po nekad tako da svaki put kad imate vremena ponovite proces umrsavanja krajeva. Kada vam kosa bude porasla, izrastak cete umrsiti tako sto u njemu napravite rupu i kroz tu rupu provucete ostatak dreda. Nece izgledati kao ostatak dreda, ali posle nekog vremena i vise takvih provlacenja izgledace odlicno. Kada vam neke dlake ispadnu iz dreda, a to ce se desavati, vi ih provucite kroz izrastak i one ce nastaviti da se mrse.

Da bi ste bili zadovoljni izgledom dredova morate da vodite racuna o njima. Ljudi uglavnom pricaju kako im se kosa sama mrsi, ali to nije tacno. Potrebna je paznje i odrzavanje da bi oni izgledali dobro, jer kao sto sam vec rekao vecina ljudi kod nas nema kosu od koje bi se napravili prirodni dredovi. Znam da ce mnogi ljudi reci kako je ovaj metod bez veze i kako su oni napravili dredove na drugi nacin. Ali treba shvatiti da ljudi koji nose dredove to rade da bi se razlikovali od drugih i uglavnom su ljubomorni kad vide da neko ima bolje dredove od njih.

Nadam se da sam sve dobro objasnio i da cete biti zadovoljni svojom novom frizurom.
    ~
    ...I don't like this place at all, makes me wonder what I'm here for...
    ...Someone take this pain away....
    Dying to see another day....

~

Primećen član bie (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2005.
    Reputaciona moć
    55

hvala na savetu jer planiram da u skorije pravim dredove ali da li se tako mogu napraviti vrlo tanki dredovi?
    Through the air our voices whisper and awake are now our eyes
    For too long closed in slumber-but death didn't prove or demise
    By ages so dark we've been sculptured as fragments of story and tales
    As we haunt we are endlessly captured and shrouded in the wind that here wails

~ Thorns of Cromson Death~
    ~Dissection~

Elita sofffy (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    531

pa onda bolje napravi one pletenice.... meni bi bilo zao unistiti kosu zbog dredova.ipak- kao sto ovaj momak rece-mi nemamo kosu za dredove... i zato nam ne uspjevaju dobro...

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Pa, otprilike najmanje koje ces uspeti da napravis da pismeno izgledaju su u korenu debeli kolko mali prst recimo.
    Realno...

Primećen član bie (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2005.
    Reputaciona moć
    55

pa ja kosu za dredove i nemam ali ipak chu da probam( iako mi je kosa ravna i do struka ...)
    Through the air our voices whisper and awake are now our eyes
    For too long closed in slumber-but death didn't prove or demise
    By ages so dark we've been sculptured as fragments of story and tales
    As we haunt we are endlessly captured and shrouded in the wind that here wails

~ Thorns of Cromson Death~
    ~Dissection~

Aktivan član AlyonA (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio sofffy
    pa onda bolje napravi one pletenice.... meni bi bilo zao unistiti kosu zbog dredova.ipak- kao sto ovaj momak rece-mi nemamo kosu za dredove... i zato nam ne uspjevaju dobro...
    Ako je zensko u pitanju zaista mislim da su sitne pletenice najbolji izbor,narucito one kojima se dodaju umetci na krajeve i tako se spaljuju.Jako su trajne,...
    Ja sam licno razmisljala izmedju toga i dredova,jer imam (tj,tada sam imala)prirodne lokne i dugu kosu,pa sam mogla i jedno i drugo.Ali jako mi je ruzno na devojci kad krene da raste kosa posle dredova,...uvek pomislim kako je to neuredno i prljavo,..jer ipak,uzmite u obzir da se ta zeptljana kosa ne moze normalno prati,...i na kraju se treba osisati skroz na kratko,...Nekako je prakticnije likovima da imaju dredove.
    A i njima to sexy stoji.Jos nisam videla ni jednog sa tom frizurom koji mi se nije dopao(look,ne lik,sam po sebi)
    Biti zaljubljen je određeno stanje.
    Voleti je čin.
    Stanje podnosimo,za čin se odlučujemo.

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Shasha, slazem se sa tobom... Sve u svemu ako izdrze da ih nose dugo kraj im dodje kad odu u vojsku-> masinica na nulu i gotovo
    A cuo sam od jednog lika da jedan decko koji je imao dredove, i naravno osisao ih je, imao je mislim oko 20 VRSTA vashki u kosi...
    Necu vise da te vidim
    sakrice me noc od tebe
    uspela si da se stidim
    sto te volim kao sebe

I necu vise da te cujem
    sakrice me dobri Bog
    svoju dusu zeljom trujem
    za mrvicom srca tvog

Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio POP Mare
    decko koji je imao dredove, i naravno osisao ih je, imao je mislim oko 20 VRSTA vashki u kosi...
    Oh! :shock:
    To je bre,..mislim,zaboga,...covece,...nemam reci koliko je to ogavno!
    Voleti je čin.

Poznat Bliznakinja (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    149

Citat Original postavio POP Mare
    Shasha, slazem se sa tobom... Sve u svemu ako izdrze da ih nose dugo kraj im dodje kad odu u vojsku-> masinica na nulu i gotovo
    A cuo sam od jednog lika da jedan decko koji je imao dredove, i naravno osisao ih je, imao je mislim oko 20 VRSTA vashki u kosi...
    Jao fuj ...

Inace ne svidjaju mi se dredovi na devojkama...sto se momaka tice,ne stoji svima

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio bie
    hvala na savetu jer planiram da u skorije pravim dredove ali da li se tako mogu napraviti vrlo tanki dredovi?
    Mislim da moze, to je samo tapiranje, nije bitna debljina pramena... Za bolje dredove treba vise kose... Ali ako imas ravnu kosu koja nije nesto gusta, nemoj da se zezas sa tim... Nisi svesna toga koliko ce ti kosa posle toga biti uzasna...

Ni kikice nisu bas neko resenje... I od njih se kosa pocupa i unisti... Ali dredovi su ipak gori, jer smrde... Kao sto sam rekla... Ti njih moras cesto da mazes voskom ili gelom, i ne smes da ih jedno vreme cesto peres dok se to lepo ne ucvrsti... Zamisli na sta posle toga licis...
    ~
    ...I don't like this place at all, makes me wonder what I'm here for...
    ...Someone take this pain away....
    Dying to see another day....

~

Veoma poznat Miki 13991 (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    161

O,Bože
    najmanji potpis na svetu

Zainteresovan član BlackDragon (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Dredovi ?! Odvratno...ne znam kako neko može da dozvoli sebi da se tako unakazi...

Veoma poznat Miki 13991 (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    161

Samo u tome se slažemo,black.
    najmanji potpis na svetu

Ističe se love_girl (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2004.
    Reputaciona moć
    78

Ja sam neko vreme bas bila nalozena na dredove...
    Ali sam se ohladila,a tek sad posle ovih svih prica..
    Dredovi me vise apsolutno ne interesuju ! ! !
    [font=Verdana]
    I don't care, I just wanna be yours,
    I know I told you I'd
    Never love you the way that I did again
    After all that you did to me,
    But I got to say!!!
    [/font]

Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Eto,loop,...pa sad ti vidi jel hoces da ih pravis,...
    Vaskice,vaskice,vaskice!
    Voleti je čin.

Iskusan DJ_MaRe (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio AlyonA
    Eto,loop,...pa sad ti vidi jel hoces da ih pravis,...
    Vaskice,vaskice,vaskice!
    Da ih pravi?
    Pa on moze samo jedan mrsavi da napravi... samo toliko kose za egzibicije ima...
    Smaraju me potpisi...

Domaćin IvAnA:) (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio BlackDragon
    Dredovi ?! Odvratno...ne znam kako neko može da dozvoli sebi da se tako unakazi...
    Mislim da si ti ovde samo da provocirash.....
    I...I was standing...You were there....Two worlds collided...And they could never tear us apart.....

Učlanjen
    17.06.2005.
    Reputaciona moć
    90

A da....moj bivshi dechko ima dredove i nedavno ih je oshishao a ostavio je samo jedan.....Iznervirao me je poshto su mu mnooogo lepo stajali.....
    Ja cu da napravim jedan mali dred pozadi u poslednjem delu kose...Mozda...
    I...I was standing...You were there....Two worlds collided...And they could never tear us apart.....

Iskusan shushu (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio IvAnA:)
    A da....moj bivshi dechko ima dredove i nedavno ih je oshishao a ostavio je samo jedan.....Iznervirao me je poshto su mu mnooogo lepo stajali.....
    Ja cu da napravim jedan mali dred pozadi u poslednjem delu kose...Mozda...
    e moja drugarica je imal jedan mali dred... mnogo joj je smetao, i mrsio joj je ostatak kose, kaze da je to uzas kad imas dugu kosu
    Promenicu svet do kraja pesme,igracu pijani ples u ritmu vetra...promenicu jezik, pokret, telo...

Elita sofffy (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    531

jaa imam gustinu,ali ne duzinu za dredove....ipak,ponavljam,nikad ne bih pravila dredove i unistavala svoju kosu...

Učlanjen
    17.06.2005.
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio shushu
    e moja drugarica je imal jedan mali dred... mnogo joj je smetao, i mrsio joj je ostatak kose, kaze da je to uzas kad imas dugu kosu
    Stvarno....? Pa nije da imam dugachku ali tu je negde....

Iskusan shushu (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio IvAnA:)
    Stvarno....? Pa nije da imam dugachku ali tu je negde....

ma da.... bas ga je pre neki dan osisala, nije mogla vise da izdrzi. kaze umrsi joj okolo kosu, i uzasno svrbi...
    Promenicu svet do kraja pesme,igracu pijani ples u ritmu vetra...promenicu jezik, pokret, telo...

Učlanjen
    17.06.2005.
    Reputaciona moć
    90

'Fala na savetu...Uzecu to u obzir....

Slične teme

1. Dredovi
    Autor longhairchief u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.07.2008., 15:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •