Subotica i b.v

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.378
Ne znam gde sam ranije pisao i koj mi je odgovorio negde ali o5 cu ds priupitam.

Sta, ili koje b.v u Subotici postoje?
Sem karatea, dzuda, aikida, kikboksa?
Jel ima mma?
Nikad do sada nisam trenirao b.v neku, a kamoli se potukao, zelja mi je da ocvrsnem, odnosno da naucim da primam na treningu udarce?
mma? karate? dzudo? brazilski ajkido? ili sta je neka bv nova neka u Su? koje sve imaju?

i koliko se to placa? mesecno? 2000 din? ili...?
Nema na googlu.

Hoce li na treningu da budu nezni? ako izaberem neku udaracku borilacku vestinu?
ali valjda to se nauci da prima udarce za borilacke vestine?
 
p.s
rekreativno trcim vec 10 godina, imam kondiciju, u formi sam i sve. Idem u teretanu godinu i nesto dana.
Ali nije to to, teretana nije ni priblizno pravom treningu.
Gde se rade pre bilo kakvog sparinga milion vezbi kondicionih ma svakakvih.

Hocu da budem svesniji, u dzudou ili ajkidou moze?
da sam samouvereniji, da sam plemenitiji (vrag zna sveti sta to znaci?) itd itd
a zasto karate ili mma ili ving cung ne?
 
Aikido izbaci,tu nema sparinga niti realnog prikaza borbe,vec samo demonstracije i dogovoreni "sparinzi"
Dzudo je druga prica,hteo ne hteo nabices snagu i kondiciju do maksimuma,da zapravo neces biti svestan koliko imas snage u sebi,ali,za to treba vremena...
Cene su,zavisno od kluba,ovde kod nas su 2 i 2500,kickbox je 1700,MMA je najjeftiniji i kosta 1000 dinara.
MMA mozes,ako si spreman od pocetka da primas batine,ceste povrede,ali ces za kratko vreme postati "razbijac"
Wing chun,ne bih da komentarisem :)
 
...budo sportovi tj. vjestine su sve vrijedne treniranja
nema bolja od bolje ima samo razlike u kvalitetu prilaza uceniku od strane trenera
i ucenik sta hoce od iste...
...majstor je uvijek majstor...
Najtezi majstorski ispit je odstranjivanje estradnog u sebi kao i roditeljsko-nastavnicki prilaz
ucenicima...
Kad su majstori u vrsti
tek onda i oni i ti znate
ko je ko...:bye:
 
Mister Getsbi, ako ces udarce kreni na boks ili kik boks, to je zagarantovano. Ako ces poluge i gusenja, onda na dzudo i dz. dzicu. Ako ces da "leprsas" sledecih godina, onda na aikido :)

Evo lepo ti rekao covek, i to zaludjen za Karate i sancin, sto znaci da je poprilicno objektivan u procenjivanju, jer je uspeo da prevazidje ostrascenost i pristrasnost, i ne preporuci ti bas ono sto on obozava slepo.

I ja glasam za isto - od kontaktnih boks, kik boks muay thai kikboks, ili MMA, od ovih drugih - rvanje, dzudo, BJJ. Ostalo - stop. Moze eventualno da prodje neki dobar, ali bas dobar klub i trener Karatea, ako bas obozavas japansku kulturu, ako ti se svidja to ucestalo menjanje boja kaisa koji ti drzi pantalone, lozis se na azijsku mistiku i na "jacanje tela" ali sto rece pravi Brus - "boards don't kick back".

Sad da li MMA, da li boks, ili kikboks - odi na sve (sto ima) po mesec dva, veoma lako ces proceniti (nadam se) sta te najvise privlaci, a to ne zavisi samo od same vestine nego i od trenera, vezbaca koji tamo treniraju, lokacije i kvaliteta sale, vezbackih rekvizita i slicno....

- - - - - - - - - -

Aikido izbaci,tu nema sparinga niti realnog prikaza borbe,vec samo demonstracije i dogovoreni "sparinzi"
Dzudo je druga prica,hteo ne hteo nabices snagu i kondiciju do maksimuma,da zapravo neces biti svestan koliko imas snage u sebi,ali,za to treba vremena...
Cene su,zavisno od kluba,ovde kod nas su 2 i 2500,kickbox je 1700,MMA je najjeftiniji i kosta 1000 dinara.
MMA mozes,ako si spreman od pocetka da primas batine,ceste povrede,ali ces za kratko vreme postati "razbijac"
Wing chun,ne bih da komentarisem :)

A zasto li je MMA najjeftiniji, kada za MMA trenera treba da imas najvise kompetencija odn da si dobar u mnoogo sportova realnih, ili pak da u klubu ima vise trenera, jedan za stand up drugi za parter, treci kondicioni itd itd. Dok u ostalim - 1 trener i jedna vestina/sport, tu je majstor, ostalo pojma nema i to je to.

- - - - - - - - - -

Wing Cun je posebna tematika, sa njom bi mogao da mirise cvece:rotf:

MA sta vam je ljudi, to je bre nemilosrdna borilacka vestina, veoma brutalna, pa tu vestinu je napravila zena da bi se odbranila od alfa muzjaka muskarca kakav je recimo Fedor ili Hant, Overim, zamislite onda kako ce on kao muskarac tek da taba sve zivo, samo da nauci PLETENJE sa onom pesnicom na gore okrenutom.....

Nego ne moze u sportu danas da se WC (ne toalet nego borilacka vestina bree) iskaze kakav je brutalan jer piz.de zabranile udarac u jaja i nabijanje prsta u oci. Ccccc. Degeni - zabranili znaci tih 80% WC-a i smrtonosnih tehnika vadjenja ociju i testisa, a ovamo prozivaju posle kao "neefikasna vestina", "nije realno", "sto ga nema u MMA" i slicno.

Ej bre vi, kako vas nije sramota, podsmevate se Brus Liju breee ! On da je glup ne bi trenir'o WC (ne toalet vec wing chun)

:hahaha::rotf:
 
Imam da kazem da mi se svidelo to za dzudo i za mma, sto Bojan kaze, necu biti svestan snage ali jbg treba godina... a za mma odma postajem razbijac? A jbg kako cu ja da idem na mma kada u zivotu nisam primio ni jedan udarac hvala bogu, bar za sad. Tezak sam oko 60 kg, ne ide to na takvu kilazu mma?
i sta je BJJ?
 
Pozdrav, ja sam imao slicne "probleme" oko odabira borilackog sporta pa da ti odgovorim mozda ti pomogne.
Prvo sam hteo na MMA ali sam resio da za pocetak krenem na kikboks pa kada se malo usemim sa kretanjem i udarcima da se tek onda petljam sa ostatkom i krenem na MMA. Tako da i tebi to preporucujem da kreneš na kikboks pa ako ti je dosadno da se samo "pesnicis i lupas nogama" pređi na nesto poput BJJ (brazilska dziu dzica) thai box-a (tu imas kolena laktove i klinc) ili MMA gde je sve.
Ja nisam mogao da verujem koliko ima stvari oko tehnike jednog obicnog udarca.... :D
Ako imas klub u subotici mogao bi mozda i na thai box da krenes meni je on isto super samo mi je ovaj kikboks bio blizi pa sam zato njega izabrao...
Nemoj da obracas paznju na kilazu.
 
Ljudi proslo je to vreme kada, da bi uspeo u MMA, morao si da vec budes neki borac i ostalo da dodas sto ne znas....Jos odavno su nikle generacije koje nisu imale osnovu ni u cemu, vec su dosli u MMA sa nulom i sve kretali ispocetka.
Moze i to. Sta vise, danas mnogo vise i ima takvih.

Uopste ne mora da se ide na kickbox, pa sad kao ako to savladas i uspes, onda moze i MMA, jer kao ispade MMA ti je neka "specijalizacija", a kikbox "lekar opste prakse".... Moze odmah na MMA tj na "lekarsku sepcijalizaciju".
 
Imam da kazem da mi se svidelo to za dzudo i za mma, sto Bojan kaze, necu biti svestan snage ali jbg treba godina... a za mma odma postajem razbijac? A jbg kako cu ja da idem na mma kada u zivotu nisam primio ni jedan udarac hvala bogu, bar za sad. Tezak sam oko 60 kg, ne ide to na takvu kilazu mma?
i sta je BJJ?

NIje ti MMA za one od 100+ samo. Imas kategorija, tako da MMA, boks, kikbox, sta god zelis - mozes isto kao i onaj od 80, 90, 100kg. Tvoja kilaza te nikako ali nikako ne sprecava. Sta vise, tvom srcu ce mnogo biti lakse da sve to podnese na pocetku nego nekom neaktivnom od 90kg. Jer srce mora da pumpa krv da bi se pokretalo telo od samo 60ak kilograma, dok ovom drugom treba srce da radi i za 30 kilograma vise.

Sto se tice primanja udaraca - ne misli na to... Pusti da ide sve svojim tokom. Uglavnom, nemoj da ides kod napaljenih priucenih trenera koji se tripuju da su mma borci i treneri sa iskustvom, a strucnost i tehnicke detalje nadoknadjuju nekim bolesnim treninzima, prevelikim forsiranjem snage i kondicije, koje ostavljaju posledice po zdravlje zbog povreda, kao i prevelikim forsiranjem da pocetnici TOTALNO BESPOTREBNO primaju veliki broj jakih udaraca, kroz "ako neka ocvrsne" kvazifilozofiju.
Jer spremas se da budes sportista, borac, po mogucstvu zdrav borac, a ne spremas se za groblje uskoro da ides, il za Parkinsona, bar za interkranijalna krvarenja u najmanju ruku.

Dakle, ukoliko nadjes dobar klub i strucne ljude - ne brini se za primanje udaraca, na isti onaj nacin, kao sto se neces brinuti da li ces polomiti zglobove prstiju dok pesnicom udaras dzak ili sta vec ne.
Dobar trener treba proceniti koliko tvoja glava, neuvezbana, misici lica, koza, kosti, mogu podneti sile iz sparing-udarca tvog sparing protivnika. I to tek posle nekog vremena, kada naucite pravilno pokrete.

A ne ono - nisu uspeli jos ni da nauce krose u boksu npr a kamoli aperkat, a mlatili se mlatili, "sparingovali", rukavicama osmicama, bez zastite za zube, bez kaciga, da je jedan vec imao krvarenja u mozgu, drugi zaboravlja vec, treci dobio neki vertigo, i svi pobegli sa treninga, zgadio im se i boks i borilacki sportovi, sportski nacin zivota, provaljuju da ce biti bogalji do 30.e ako nastave ovako. A nisu stigli ni da nauce krose pravilno i aperkat, osnove nisu presli a vec su u praksi - "penzioneri".

DAkle, samo dobar klub, i uopste se ne brini, ni za tvoje telo, ni za tvoju tezinu. Budi ozbiljan, odlucan, ulazi trud i sve ce biti dobro. Cak i da si najveci antitalenat, videces zasiguran napredak u odnosu na sebe sada.
 
Bruz i dalje je Sanchin zakon za disanje, ali coveku ne treba to, treba da nauci kako odalami aperkatom, kroseom i direkt, a noznjaci koleno, maj i joko geri.
A ako mu se to smuci, nek krene na disanje, ima da ojaca telo,:)
 
Ma nema kilaza veze,ja sam krenuo sa 60 kila na MMA pre 7 godina,pa sam nabio na skoro 80 bez teretane i suplemenata.
Isto tako nikad nisam dobio udarac(osim u tuci),pa evo sad fakticki i ne osecam udarce u glavu(sto nije ni zdravo)
Vremenom to sve dodje na svoje
 
koliko dugo da idem na kick boks? sobzirom brate da ja ne mogu pravilno ni podici u polozaju udarca, smotan sam! ali valjda vremenom naucis?
Mislim da thai boks nema u sub. ali brazilska dziu dzicua i mma imaju kao i ostale bv vise popularnije.

Malopre ste rekli dzudo sada kik boks, sa cim se postaje brze snazniji?
 
koliko dugo da idem na kick boks? sobzirom brate da ja ne mogu pravilno ni podici u polozaju udarca, smotan sam! ali valjda vremenom naucis?
Mislim da thai boks nema u sub. ali brazilska dziu dzicua i mma imaju kao i ostale bv vise popularnije.

Malopre ste rekli dzudo sada kik boks, sa cim se postaje brze snazniji?

Tebi je ocito dosadno, pa si dosao ovde malo da se zabavljas?
 
koliko dugo da idem na kick boks? sobzirom brate da ja ne mogu pravilno ni podici u polozaju udarca, smotan sam! ali valjda vremenom naucis?
Mislim da thai boks nema u sub. ali brazilska dziu dzicua i mma imaju kao i ostale bv vise popularnije.

Malopre ste rekli dzudo sada kik boks, sa cim se postaje brze snazniji?

Postaje se fleksibilniji, brzi refleksi, kretanje, mozak brze radi i tako se snalazis u svakoj situaciji.
Vezbaj i jedno i drugo.:)
 
Razmisljam da za sada od dve nedelje (kada bude plata ) da odem na dzudo? bar mesec dana, ili kik boks? pa kada ocvrsnem i budem malo jaci znao da krenem na mma?
Ali opet me kopka...
Kako ca ja da primim udarce kada u zivotu nisam. bojim se da nekog na treningu ne ubijem onda?

zbog cega mi niste spomenuli nikako karate do sada? nego kik boks?
 
Probaj sta god ti se svidja pa vidi. Ja mislim da si ti u velikoj zabludi jer mi delujw da ocekujs kada odes na trening da ces se odma mlatiti svom snagom, a u bilo kom normalnom klubu nije tako. Sve tehnike koje radis sa partnerom se rade na dodir a dzak sluzi za izivljavanje xexexexex. Tek vremenom ces poceti da radis sparinge a tada neces imati dileme dali si spreman ili ne, jer ces biti.....
Dali ces na, judo ili kikbox zavisi od tvojih afiniteta i nije promasaj sta god da izaberes, ovde si dobio oprecne predloge jer je svako pisao na osnovu svog iskustva i svojih afiniteta.
 
Probaj sta god ti se svidja pa vidi. Ja mislim da si ti u velikoj zabludi jer mi delujw da ocekujs kada odes na trening da ces se odma mlatiti svom snagom, a u bilo kom normalnom klubu nije tako. Sve tehnike koje radis sa partnerom se rade na dodir a dzak sluzi za izivljavanje xexexexex. Tek vremenom ces poceti da radis sparinge a tada neces imati dileme dali si spreman ili ne, jer ces biti.....
Dali ces na, judo ili kikbox zavisi od tvojih afiniteta i nije promasaj sta god da izaberes, ovde si dobio oprecne predloge jer je svako pisao na osnovu svog iskustva i svojih afiniteta.

Hvala. Kako na dodir?
Gledao sam na youtubu basic tehnike borilackih vestina, boksa, kikboksa i dzudoa.
A mma, sada znam sta je to... Nije to za mene bre, bar ne jos. Njega nokautira jednim brate udarcem, tamo ima i krvi jbt. Al sa druge strane kazu da u mma ima svega, i dzudoa i rvanja i kickboka, al jbg kada nikad do sada nisam trenirao nijednu bv.
 
Ne znam koliko ćeš uvažiti savet jedne žene, ali recimo da posmatram karatiste dugo, ćerka od 6 godina trenira, a i muž u istom klubu pa sam tamo, sa njima ponekad.
Karate je u pitanju, shotokai savez...tu nakon zagrevanja i vežbanja kata, imaš sparingovanje sa rukavicama i onim štitnikom za zube (ne bi se modirali sa tim da nema potrebe). Padaju tu poprilično jaki udarci, i meni to liči na boks na kojem se koriste i noge za udarce.
Cena treninga na masečnom nivou je 1500 dinara, a tu je uključeno tri treninga po 1,5 sat (bude nekad i duže )
 
Ne znam koliko ćeš uvažiti savet jedne žene, ali recimo da posmatram karatiste dugo, ćerka od 6 godina trenira, a i muž u istom klubu pa sam tamo, sa njima ponekad.
Karate je u pitanju, shotokai savez...tu nakon zagrevanja i vežbanja kata, imaš sparingovanje sa rukavicama i onim štitnikom za zube (ne bi se modirali sa tim da nema potrebe). Padaju tu poprilično jaki udarci, i meni to liči na boks na kojem se koriste i noge za udarce.
Cena treninga na masečnom nivou je 1500 dinara, a tu je uključeno tri treninga po 1,5 sat (bude nekad i duže )

Odlicno onda. Eto radi se i ozbiljno, ima i zastitne opreme a i cena nije visoka nego cini mi se - minimalno. Nadam se da ne dele samo pojaseve i sakom i kapom svima i veoma brzo.
 

Back
Top