Grupa QUEEN

Poruka
16.125
Pretrazivala sam forum i ne mogu da verujem da niko nije postavio temu o ovoj najboljoj grupi XX veka??? :shock:
Uskoro se blizi godisnjica smrti Freddy Mercury-a.......Ja sam ga jako volela i obozavam grupu Queen dok je on bio u njoj....nemogu da verujem da ga nema jer je on bio jedan od retkih izvanrednih muskih vokala.
Da li je moguce da ovde nema obozavaoca Queena i Freddya???:shock:
 
Queen je jedan od boljih bendova... odlicna ekipa muzicara, odlicne kompozicije. Ostalo sve moze biti samo razlika u ukusima, tipa dopadljivo ili ne. Ali nikako im se kvalitet ne moze osporiti. Odlican bend... ;)
 
Fredie je umro 24.11.1991. a 23 je objavio da ima sidu. Po mom misljenju on je najbolji vokal XX veka samo steta sto je bio ***** :roll:
On i May su ili carski tandem za stvaranje pesama...
Ostalo je istorija
 
da znam pa zato sam i rekla da je najbolji vokal XX veka......hmm...Nisam ni ocekivala neke negativne odgovore na ovu temu :)
Potpuno se slazem sa tim da je stavrno fenomenalan,..svaka cast sto si ih mogao gledati uzivo.....
umro je 24.11.1991. kao sto je to vec neko gore napisao samo sto je on bi bisexualac a ne samo gay......Sokantno je to sto je uradio sto je dan pred smrt rekao da je zarazen sidom ,....zamislite sok onih ljudi koji su bili sa njim u sexualnim odnosima :shock:
 
Da je najbolji vokal JA sam rek`o!!!!!!
A zamislite kako mu je bilo zadnjih godina da stvara mucen nedostatkom imuniteta i razboleo bi se od najmanje prehlade, a morao je da peva kao da mu nije nista( tako je bilo na zadnjoj turneji)!!!!!!!!
 
Samantha Jouns:
da znam pa zato sam i rekla da je najbolji vokal XX veka......hmm...Nisam ni ocekivala neke negativne odgovore na ovu temu :)
Potpuno se slazem sa tim da je stavrno fenomenalan,..svaka cast sto si ih mogao gledati uzivo.....
umro je 24.11.1991. kao sto je to vec neko gore napisao samo sto je on bi bisexualac a ne samo gay......Sokantno je to sto je uradio sto je dan pred smrt rekao da je zarazen sidom ,....zamislite sok onih ljudi koji su bili sa njim u sexualnim odnosima :shock:
Legenda jednostavno...A jos jedna datum se blizi vezan za isto tako veliku legendu 8.12. 25 god od ubistva John Lennona. Kao neko pravilo da genijalci nazalost uglavnomne dozive starost. Fredy je operske arije pevao iz zezanja...
 
Ne bih bas rekao da je bio najbolji vokal XX veka ali je bio medju najboljima.
A sto se tice njegove seksualne orjentacije mislim da je to jedna najnebitnija stvar (neko je rekao da je steta sto je bio nastran). Ko je koje orjentacije to je njegova licna stvar i mislim da mu to ne treba uzimati za zlo. U ostalom ima dosta muzicara koji su nastrani, a i jedna cela civilizacija je bila nastrana. Tako da je to njihov licni problem i tu se nema sta diskutovati (bar po meni).
 
ne znam da se moze izdvojiti najbolja pjesma....imaju dosta fenomenalnih pjesama.....bohemian rapsody...miracle...show must go on...don't stop me now (moj blago omiljena pjesma)....radio ga-ga....ma....nema smisla tipkati vise...
 
kakva grupa... Ne ponovilo se vise nikada.Sve pesme su imale tako jak sadrzaj i tako jaku energiju... Definitivno, po meni, pesma "You don't fool me" je jedna od najemocionalnijih pesama.
Tako malo teksta a toliko je pogodjena sustina, toliko te reci idu neraskidivo za melodijom... A tek taj solo UFFFF..... Otkidam, ali naravno to su i druge odlicne pesme kao npr. another one bites to dust, i want it all, we are the champions, i want to brak free i pesma Fredija- Living on my on (obozavam je)
 
Jel` cuo pesmu Mustapha i jel` zna neko odakle moze da se skine pretrazio sam ceo net, sve p2p...
Nasao sam samo neku bezveze verziju koju peva neki turski hor odnosno uzas :-x
Nasao sam pesmu na caletovoj gramofonskoj ploci, na drugoj strani je We will rock you, i gramofon je riknuo,a pesma je mnogo mocna, Fredie je peva mislim na turskom.
 
I ja sam njihov fan, i ako sam dobro informisan uvrsteni su medju 5 najboljih (pjevaca, grupa...) svih vremena, a pjesma BOHEMIAN RHASPODY je do prije par godina bila najslusanija pjesma svih vremena
 

Back
Top