Prolazak na crveno

Jovan999

Zainteresovan član
Poruka
154
Ovako. Večaras sam na jednoj raskrsnici prešao bajsom kroz crveno. Nedaleko odatle me je zaustavila patrola. Pitali su me zašto sam prešao, bla bla bla. Trražio je ličnu kartu, ali je nisam imao kod sebe. Zatim je uzeo moje podatke, adresu i ime i prezime. Rekao je da ću dobiti kaznu od 30 000. Nikakav zapisnik nisam potpisivao. Da li stvarno mogu očekivati ovu kaznu ili me je samo zasrašio? Ovo pitam jer je očigledno da me je zajebavao, pošto me je pitatao da li hoću da mi izbuši gumu na bajsu?!
 
30.000 je samo kazna za prolazak kroz crveno i oduzece ti bajs na tri meseca
a posebna kazna je neposedovanje licne dokumentacije, za to mozes da dobijes 120.000 po novom zakonu koji je stupio na snagu u maju
a za gume se zezao
 
Ne znam sta da ti kazen. Znam samo da su kazne ako ne posedujes licnu kartu oko 5000 dinara. To vazi kada te legitimise obicna policija... Mene su jednom zaustavili saobracajci... Ja sam iz Nisa i imao niske table a bio u Pirotu....Auto nije nesto posebno ford dizel 2004. godiste. Ispravan... oprema ful...lanci, sijalice, prva pomoc, trougao, prsluk, sajla.registrovan.. servis,,reglaza trapa,,,, Bila zima... zaustavili me... a suvo. nema snega. I odmah proverili saobracajnu....a licnu kartu mi uzeli... i proverili me....Na kraju samo dobio kaznu 5000rsd, platio 2500 rsd.... nisam stavio naocare za vid... bila zima... ja krenuo...one se zamaglile.. dok ukljucio grejanje gotovo... zaustavi me on. a dioptrija -0.25. Duvao sam... nula alkohola.... cudili se... dvaput duvao... ne pijem uopste... gledao gume... sve ok... bilo jedan nocu... Tako sam ja prosao... Inace cim te vide da si sa drugim tablicama ako si sa strane zaustavljaju te... Inace u Nisu sam duvao desetak puta...ali nista.... Za sada to je jedina kazna.... mozda dodje neka... Inace ladno ljudi autom idu na crveno... ali ako te ne uhvate nikom nista....
 
Sad stvarno da ti kažem- Neće ništa da ti rade jer nisu imali ni tvoju ličnu kartu ni jmbg.Ti si mogao da daš i ime tvog komšije, i šta onda? Da pišu na njegovo ime? Da su hteli da te kazne,priveli bi te i zvali bi tvoju kevu da dođe da te identifikuje a ona bi se šlogirala jer bi mislila da si muerto.
 
Ovako. Večaras sam na jednoj raskrsnici prešao bajsom kroz crveno. Nedaleko odatle me je zaustavila patrola. Pitali su me zašto sam prešao, bla bla bla. Trražio je ličnu kartu, ali je nisam imao kod sebe. Zatim je uzeo moje podatke, adresu i ime i prezime. Rekao je da ću dobiti kaznu od 30 000. Nikakav zapisnik nisam potpisivao. Da li stvarno mogu očekivati ovu kaznu ili me je samo zasrašio? Ovo pitam jer je očigledno da me je zajebavao, pošto me je pitatao da li hoću da mi izbuši gumu na bajsu?!
I plus sudske troskove.Bice to veca suma.Nije ni jasno zasto nisi mogao sacekati 30-ak sec.
 
Sad stvarno da ti kažem- Neće ništa da ti rade jer nisu imali ni tvoju ličnu kartu ni jmbg.Ti si mogao da daš i ime tvog komšije, i šta onda? Da pišu na njegovo ime? Da su hteli da te kazne,priveli bi te i zvali bi tvoju kevu da dođe da te identifikuje a ona bi se šlogirala jer bi mislila da si muerto.

to ga spasava jer verovatno nije rekao broj licne i maticni broj

pa moze da se brani na sudu da nisu njega zaustavili

a za ubuduce

biciklista je takodje ucesnik u saobracaju i mora postovati saobracajne znake

tako da treba odgovarati i za prekrsaje koje ucini

ako izgledas mladoliko mozes se vaditi da NEMAS licnu i da kao svoje ime koristis ime jednog komsije , prezime druga ,ime oca da ti bude ime nastavnika i slicno
 
Ovako. Večaras sam na jednoj raskrsnici prešao bajsom kroz crveno. Nedaleko odatle me je zaustavila patrola. Pitali su me zašto sam prešao, bla bla bla. Trražio je ličnu kartu, ali je nisam imao kod sebe. Zatim je uzeo moje podatke, adresu i ime i prezime. Rekao je da ću dobiti kaznu od 30 000. Nikakav zapisnik nisam potpisivao. Da li stvarno mogu očekivati ovu kaznu ili me je samo zasrašio? Ovo pitam jer je očigledno da me je zajebavao, pošto me je pitatao da li hoću da mi izbuši gumu na bajsu?!

Ako nisi ništa potpisao - nećeš platiti ništa. Tačka. Inače kazna za prolazak kroz crveno nije 30.000, već 5.000. A za neposedovanje lične karte sleduje ti 15 dana zatvora, ladno, ili 15.000, a ne 150.000, kako neko reče ovde. Mogli su da te pokupe, ali nisu, jer su verovatno imali važnije stvari. Ubuduće nosi dokumenta sa sobom i nemoj da dozvoliš da murija bude u pravu... i ne mogu ti ništa... Pozdrav.
 

Back
Top