Cipele

Pa nije baš tako, tamo su ljudi koji lako mogu da se oblače drugačije, ali to ipak ne rade. Njihov izbor, odraz stila života.

ja nikada ne bih kupila takav tip cipela, kao sto ne bih kupila ni neke druge koje 4umashice postavljaju, posto ja volim jake cipele koje je moja baba zvala bakandze. volim cipele za treking, kanadjanke i taj tip ravne obuce, bajkerke, ali sa debljim djonom.
 
Morala sam da potražim i ilustraciju, pa sam završila.:lol:

e7b31309619aff6309a59a9e0545228d.jpg


- - - - - - - - - -

ja nikada ne bih kupila takav tip cipela, kao sto ne bih kupila ni neke druge koje 4umashice postavljaju, posto ja volim jake cipele koje je moja baba zvala bakandze. volim cipele za treking, kanadjanke i taj tip ravne obuce, bajkerke, ali sa debljim djonom.

Svi imamo neki stil kojeg se držimo, u kom se dobro osećamo. U tuđem nam ne bi bilo udobno, jer to nismo mi.
 
Morala sam da potražim i ilustraciju, pa sam završila.:lol:

e7b31309619aff6309a59a9e0545228d.jpg


- - - - - - - - - -



Svi imamo neki stil kojeg se držimo, u kom se dobro osećamo. U tuđem nam ne bi bilo udobno, jer to nismo mi.

naravno, ja volim svoje za treking, jer nista ne osecam dok hodam, na peti visina djona 5,5 cm, napred 2,5....i ove sandale sto ih nisam kupila imaju deblji djon.

imam jedne predivne sandale na stiklu, mogu i preko dana i uvece da se nose, ali ih yebe djon i moram ovog leta def. da ih odnesem kod obucara da vidim da li moze da se doda djon, jer je meni ovaj pretanak, osetim svaki kamencic, a to mi smeta. nisam navikla da nosim tako tanke djonove.

ne znam d ali moze zbog stikle, jer bi u tom slucaju i na stiklu moralo da se doda srazmerno djona.

a ovo sto si stavila na slici bih prosetala gradom samo uz odredjenu povecu novcanu nadoknadu za pretrpljeni stres. :lol:

- - - - - - - - - -

ono sto sam primetila jeste da su deblji djonovi bolji za kicmu.
 
Jesu drugačiji ali smo i kliše, mi sa bio pijaca. Overila sam prijateljstva sa njima u tri zemlje sa tri drastično različite platežne moći i gotovo svi radimo isto, drvene igračke, Ikein nameštaj uz organski pamuk, belo posudje i nerdjajuci celik, Method i Frosh za čišćenje, hleb koji se mesi, staklena ambalaža za odlaganje, korpe od pruća za igračke, skandinavski izgled stanova, bez loga i bez previše trenda sa što više neutralnih, zemljanih boja...ja se još uvek držim baletanki ali nosim Camper, Timberland, Ecco, Tod's...I uvek neupadljivo...ima tu i advokata i bankara, pita sestra muza da li klinac nosi majice od organskog pamuka koje mu je kupila a on odgovara "da, da mi smo porodica organskog pamuka"...I volim tu običnost, za klinca klot bela, siva i teget, još on ima dugu plavu kosu a dola helanke za dečake...pravi budući uzgajivač zeleniša, nadam se bar ne marihuane...zalepila sam se za neki vrtic sa muškim vaspitačem koji ima dredove a ujedno je profesor geografije i zaljubljenik u ekologiju...ja volim tako...ljudima se svidja ili ne ali jeste nekakav stil...
 
ako nekoga zgazim sa svojom bakandzom...e yebi ga. :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Jesu drugačiji ali smo i kliše, mi sa bio pijaca. Overila sam prijateljstva sa njima u tri zemlje sa tri drastično različite platežne moći i gotovo svi radimo isto, drvene igračke, Ikein nameštaj uz organski pamuk, belo posudje i nerdjajuci celik, Method i Frosh za čišćenje, hleb koji se mesi, staklena ambalaža za odlaganje, korpe od pruća za igračke, skandinavski izgled stanova, bez loga i bez previše trenda sa što više neutralnih, zemljanih boja...ja se još uvek držim baletanki ali nosim Camper, Timberland, Ecco, Tod's...I uvek neupadljivo...ima tu i advokata i bankara, pita sestra muza da li klinac nosi majice od organskog pamuka koje mu je kupila a on odgovara "da, da mi smo porodica organskog pamuka"...I volim tu običnost, za klinca klot bela, siva i teget, još on ima dugu plavu kosu a dola helanke za dečake...pravi budući uzgajivač zeleniša, nadam se bar ne marihuane...zalepila sam se za neki vrtic sa muškim vaspitačem koji ima dredove a ujedno je profesor geografije i zaljubljenik u ekologiju...ja volim tako...ljudima se svidja ili ne ali jeste nekakav stil...

na ovo moram da kazem da ja ne razumem kako neko moze da nosi baletanke, meni je baletanka najneudobnija cipela, gora od stikle od 11 cm. a zene masovno ih nose.
 
Jesu drugačiji ali smo i kliše, mi sa bio pijaca. Overila sam prijateljstva sa njima u tri zemlje sa tri drastično različite platežne moći i gotovo svi radimo isto, drvene igračke, Ikein nameštaj uz organski pamuk, belo posudje i nerdjajuci celik, Method i Frosh za čišćenje, hleb koji se mesi, staklena ambalaža za odlaganje, korpe od pruća za igračke, skandinavski izgled stanova, bez loga i bez previše trenda sa što više neutralnih, zemljanih boja...ja se još uvek držim baletanki ali nosim Camper, Timberland, Ecco, Tod's...I uvek neupadljivo...ima tu i advokata i bankara, pita sestra muza da li klinac nosi majice od organskog pamuka koje mu je kupila a on odgovara "da, da mi smo porodica organskog pamuka"...I volim tu običnost, za klinca klot bela, siva i teget, još on ima dugu plavu kosu a dola helanke za dečake...pravi budući uzgajivač zeleniša, nadam se bar ne marihuane...zalepila sam se za neki vrtic sa muškim vaspitačem koji ima dredove a ujedno je profesor geografije i zaljubljenik u ekologiju...ja volim tako...ljudima se svidja ili ne ali jeste nekakav stil...

To je to :D, samo ga ti lepo sročiš i opišeš.

- - - - - - - - - -

na ovo moram da kazem da ja ne razumem kako neko moze da nosi baletanke, meni je baletanka najneudobnija cipela, gora od stikle od 11 cm. a zene masovno ih nose.

U kući sam stalno neobuvena, samo u zoknama. Meni to prija, osećam se slobodno.
 
ja imam ravne tabane i meni se ljudi cude kako pravilno hodam i ne ide mi stopalo ka unutra...to mogu da zahvalim kvalitetnim bakandzama, posto uloske nisam nosila do povrede kicme, samo mi je obuca drzala stopalo..
 
To je to :D, samo ga ti lepo sročiš i opišeš.

- - - - - - - - - -



U kući sam stalno neobuvena, samo u zoknama. Meni to prija, osećam se slobodno.

ja sam trnutno u patofnama bikovima, ali nemaju dole nikakav djon mekane su. i to mi je ok, ali na ulici djon 1 cm minimum da bi bilo udobno. imam riekerove cizme slikala sma ih, ali njihova mana je isto tanak djon.
 
Meni je baletanka sloboda, ne umem bolje da se izrazim :lol:
Teko koliko što moram da imam nešto, da ne idem bosa.

neka hvala :zcepanje:

i patike uvek imaju neki specijalni ulozak, a moj problem upravo i jeste u broju, jer se u srbiju veliki brojevi nisu uvozili i onda sam kupovala mahom kanadjanke ili za treking na muskom odeljenju i patike isto. a sva ta obuca je oduvek imala neke sisteme za podrsku stopala, neke specijalne uloske i sve tako nesto. kad obuijem stiklu funkcionisem nosrmalno pod uslovom da u prednjem delu nisu pretanke, ali kod ravne obuce stvarno ne mogu.

u vezi sa tim moja drugarica mene pitala za misljenje da li da sinu kupuje cipelice sa tim specijalnim uloscima ili obicne, kao negde je procitala da je bolje obican ulozak da se stopalo formira samo. a ja pojma nemam ima mi logike i jedno i drugo.

- - - - - - - - - -

i bolje sto nisam kupila one cizme patofne, nije im bas djon po mojoj meri, a bas su slatke. :lol:
 
ako nekoga zgazim sa svojom bakandzom...e yebi ga. :zcepanje:

- - - - - - - - - -



na ovo moram da kazem da ja ne razumem kako neko moze da nosi baletanke, meni je baletanka najneudobnija cipela, gora od stikle od 11 cm. a zene masovno ih nose.

Obozaaavam...nemam pojma, ja imam ružna stopala možda ima veze sa tim, uska i vrlo mršava, moja sestra ima lepa, obla i pufnasta i nju isto muče i žuljaju, ne voli ih...kada mi ponestanu postanem kao gola i bosa jer nemam sta da nosim...

A sve manje ih ima u prodaji, tražim za proleće prljavo belu, ivory nijansu a nemam vremena da tražim i bas se razmišljam da narucim pa sta mi bog da...uzela sa belu i prljavo belu (oatmeal boju) pamucnu bluzu, belo plavu na prugice suknju A linije do polovine listova koja se napred kopča pa cu je raskopcati do iznad kolena, teksas tesnu suknju i uz sve to mi idu te prljavo bele baletanke, lakovane, po mogućstvu...gore slamnati šešir, kosa mi je skoro do struka pa mogu u baštu da vezujem paradajz:lol:...al' volem...

- - - - - - - - - -

Ja koristim klincu bez uloška. Imao je razne marke ali Naturino mi je super, kod nas je povoljan vani i ne bas...svod se diže tek sa 3 ili 4 godine, nema svrhe ulozak, najbolje je da bude bos što više...Chicco i Naturino nemaju uložak i ja sam njima verna, za sada je dobar, dobro gazi...
 
Ti vibram đonovi se uglavnom ne savijaju lepo, kruti su. Kad kupujem cipele prvo što uradim je da ih rukom savijem, ako su krute više ih ni ne gledam.
To nije obuća za svaki dan, bar ne za mene.
 
Obozaaavam...nemam pojma, ja imam ružna stopala možda ima veze sa tim, uska i vrlo mršava, moja sestra ima lepa, obla i pufnasta i nju isto muče i žuljaju, ne voli ih...kada mi ponestanu postanem kao gola i bosa jer nemam sta da nosim...

A sve manje ih ima u prodaji, tražim za proleće prljavo belu, ivory nijansu a nemam vremena da tražim i bas se razmišljam da narucim pa sta mi bog da...uzela sa belu i prljavo belu (oatmeal boju) pamucnu bluzu, belo plavu na prugice suknju A linije do polovine listova koja se napred kopča pa cu je raskopcati do iznad kolena, teksas tesnu suknju i uz sve to mi idu te prljavo bele baletanke, lakovane, po mogućstvu...gore slamnati šešir, kosa mi je skoro do struka pa mogu u baštu da vezujem paradajz:lol:...al' volem...

- - - - - - - - - -

Ja koristim klincu bez uloška. Imao je razne marke ali Naturino mi je super, kod nas je povoljan vani i ne bas...svod se diže tek sa 3 ili 4 godine, nema svrhe ulozak, najbolje je da bude bos što više...Chicco i Naturino nemaju uložak i ja sam njima verna, za sada je dobar, dobro gazi...

ja nemam obla i punacka, samo su dugacka :lol: i plus ravni tabani za koje su baletanke mucenje.

a ovo cu joj reci, ako nije saznala za podizanje svoda da je tek sa 3 ili 4 godine da ne muci dete za dzabe, jer on hoda sada i nosi neke deblje djonove po kuci, neke cipelice. nesto ga ne pusta da ide bos.

- - - - - - - - - -

Ti vibram đonovi se uglavnom ne savijaju lepo, kruti su. Kad kupujem cipele prvo što uradim je da ih rukom savijem, ako su krute više ih ni ne gledam.
To nije obuća za svaki dan, bar ne za mene.

nisu mi sve bile vibram, ali su uvek djonovi bili jaki. a tacno ne savijaju se ove, ali ja hodam normalno u njima i normalno ih savijam dok hodam. plus jesu teske, ali mi ne smeta...valjda stvar navike.
 
da se jos pohvalim, prodala sam jedne moje za treking, koje sma nosila 2 godine i izvadila 1/3 cene, zena je zadovoljna. a prodacu i jedne zimske zeni koja je vec kupila od mene jednom patike (patike su bile nove), one iz dajhmana sto sam muljala sa obucom i akcijom 1+1. :zkez:


dobra stvar je sto se moj broj zenske obuce, ako je zenska obuca, lako proda kao polovan i ne ide za neku jadnu cenu, nego mogu da izvucem obicno 1/3, a pri tome obuca bude nosena i ima tragove na djonovima.
 
Jesu drugačiji ali smo i kliše, mi sa bio pijaca. Overila sam prijateljstva sa njima u tri zemlje sa tri drastično različite platežne moći i gotovo svi radimo isto, drvene igračke, Ikein nameštaj uz organski pamuk, belo posudje i nerdjajuci celik, Method i Frosh za čišćenje, hleb koji se mesi, staklena ambalaža za odlaganje, korpe od pruća za igračke, skandinavski izgled stanova, bez loga i bez previše trenda sa što više neutralnih, zemljanih boja...ja se još uvek držim baletanki ali nosim Camper, Timberland, Ecco, Tod's...I uvek neupadljivo...ima tu i advokata i bankara, pita sestra muza da li klinac nosi majice od organskog pamuka koje mu je kupila a on odgovara "da, da mi smo porodica organskog pamuka"...I volim tu običnost, za klinca klot bela, siva i teget, još on ima dugu plavu kosu a dola helanke za dečake...pravi budući uzgajivač zeleniša, nadam se bar ne marihuane...zalepila sam se za neki vrtic sa muškim vaspitačem koji ima dredove a ujedno je profesor geografije i zaljubljenik u ekologiju...ja volim tako...ljudima se svidja ili ne ali jeste nekakav stil...

zato sto ste svi iz iste ciljne grupe : )
 
Ti vibram đonovi se uglavnom ne savijaju lepo, kruti su. Kad kupujem cipele prvo što uradim je da ih rukom savijem, ako su krute više ih ni ne gledam.
To nije obuća za svaki dan, bar ne za mene.

vibram djonovi su vrhunski, kad se pronosaju malo budu savitljivi

- - - - - - - - - -

na nogama trenutno imam paladium, model od 150e, i u odnosu na merel sa vibram djonom su krshina
 
Мени су најудобнији дрвени ђонови. Зато највише волим кожне сандале са дрвеним ђоном и стабилном штиклом.
Балетанке имам од тек пре коју годину, оматорило се :lol: и када сам их први пут обула имала сам упалу мишића какву никада пре нисам осетила.
 
Ti vibram đonovi se uglavnom ne savijaju lepo, kruti su. Kad kupujem cipele prvo što uradim je da ih rukom savijem, ako su krute više ih ni ne gledam.
To nije obuća za svaki dan, bar ne za mene.

...ja tako, bez savinjanja nema ni obuvanja...ali vidim da mi se prodavacice svaku put mrste, samo sto me to bas i ne zanima puno, ne zelim da se patim i probam nesto sto mi vec na prvi pokusaj da rukom savijem nesto ne ide bas najbolje....
 
Imam i ja po tom principu, obavezni zimski obuvni predmet

planika-kanin-lady-air-tex-temno-rjavi-pohodni-cevlji.jpg


Meni nisu tvrde, traju mi već punih osam godina, nisu se ni pomerile s mesta, osim pertli, njih je mačka pojela :lol:

to se zove cipelica. :lol:

- - - - - - - - - -

Мени су најудобнији дрвени ђонови. Зато највише волим кожне сандале са дрвеним ђоном и стабилном штиклом.
Балетанке имам од тек пре коју годину, оматорило се :lol: и када сам их први пут обула имала сам упалу мишића какву никада пре нисам осетила.

i tebi je tvrdji...mislim djon udobniji, kao i meni. :zper:

jao morala sam.:rumenka:
 
vibram djonovi su vrhunski, kad se pronosaju malo budu savitljivi

- - - - - - - - - -

na nogama trenutno imam paladium, model od 150e, i u odnosu na merel sa vibram djonom su krshina

Ne kažem da nisu kvalitetni, samo da su kruti. Što sam volela jedne Merrell cipele, nosala sam ih dok se nisu raspale. Sadašnji modeli mi se ne dopadaju toliko, te su bile savršene!:zaljubljena:
 
Morala sam da potražim i ilustraciju, pa sam završila.:lol:

e7b31309619aff6309a59a9e0545228d.jpg


- - - - - - - - - -



Svi imamo neki stil kojeg se držimo, u kom se dobro osećamo. U tuđem nam ne bi bilo udobno, jer to nismo mi.

hahaha
e da znas da imam skoro pa iste ovakve baletanke
:D
i jako mi se svidja inace komplet stajling sa slike

- - - - - - - - - -

a nosim i camper
znaci provaljena sam :D ahahahaha


znaci nEsam ni znala da ce cipele da izazovu ovoliku paznju :D

- - - - - - - - - -

vibram djonovi su vrhunski, kad se pronosaju malo budu savitljivi

- - - - - - - - - -

na nogama trenutno imam paladium, model od 150e, i u odnosu na merel sa vibram djonom su krshina

i ja zimi paladium,
dete mi preslo kliyaljka sad skoro preko njih, kad je nisam udavila z:mrgreen:
srecom samo malo zagrebala kozu, a mogla ih je komotno iseci

- - - - - - - - - -

zato sto ste svi iz iste ciljne grupe : )

:P evo ja nisam
volim tu obucu, al dom mi je uredjen ne po skandinavskom, nego po tasmanijskom metodu hehehehe
veciti haos
na pijacu odem, al ne tripujuem se na organsko
volim domace :D
da imam mogucnosti cuvala bih koze i ovcice na planini
i pravila sireve i ne bih se druzila sa ljudima uopste :D
al nisam sad neki frik, izgledam normalno
meni je npr super odeca koju pravi Greska, ili ovo sto em postavi, taj stil
al nazalost za takvo oblacenje treba dosta love


jedino sto stvrno ne stedim , to je za obucu, to volim
 
hahaha
e da znas da imam skoro pa iste ovakve baletanke
:D
i jako mi se svidja inace komplet stajling sa slike

- - - - - - - - - -

a nosim i camper
znaci provaljena sam :D ahahahaha


znaci nEsam ni znala da ce cipele da izazovu ovoliku paznju :D

- - - - - - - - - -



i ja zimi paladium,
dete mi preslo kliyaljka sad skoro preko njih, kad je nisam udavila z:mrgreen:
srecom samo malo zagrebala kozu, a mogla ih je komotno iseci

- - - - - - - - - -



:P evo ja nisam
volim tu obucu, al dom mi je uredjen ne po skandinavskom, nego po tasmanijskom metodu hehehehe
veciti haos
na pijacu odem, al ne tripujuem se na organsko
volim domace :D
da imam mogucnosti cuvala bih koze i ovcice na planini
i pravila sireve i ne bih se druzila sa ljudima uopste :D
al nisam sad neki frik, izgledam normalno
meni je npr super odeca koju pravi Greska, ili ovo sto em postavi, taj stil
al nazalost za takvo oblacenje treba dosta love


jedino sto stvrno ne stedim , to je za obucu, to volim

ju...ti izgleda nisi s planete ikea : )))
 

Back
Top