Cipele

ma ja isto vadim to, imam svoje uloske zbog tetive, ali svejedno osetim razliku, njihove jesu mekane i udobne patike, od nekih drugih marki znatno udobnije
al dzaba kad je skupo djubre, ja vise na njih ne bih bacala pare

- - - - - - - - - -

a ne za te avanture po prirodi ja iskljucivo palladim furam, to u patikama ne idem
mislim ja generalno ne kupujem i ne nosim patike, skecers su mi bile poslednje koje sam uzimala skoro i to iz nuzde ne zato sto sam htela...
 
Al ja sam ih kupila zbog broja...htela sam zensku patiku, a njihov 41 je veci kalup i odgovara broju 42. Njihovi kalupi su malo poremeceni i nisu u standardu. I ja kad sam to provalila, sva srecna kupila 2 para....i odose djonovi. Ove deuge nisu stradale toliko, al su nosene u teretani tu i tamo. I sad cu u njima da trcim kad se.prolepsa vreme i ima da skviknu do septembra, ako i toliko izdrze. Mene vec boli glava kad pomislim na patike. Jedino mi ostaje da u dajhmanu jurim zenske adidas, ribok, najk 10,5 broj. Samo oni uvoze :besna:
 
za trcanje i brzi hod postoje modeli patika sa jakim djonom pravljeno za to, to skecers nije
to imas kod nike adidasa i sl...mozes da nadjes za 7,8 soma i naravno skuplje...

ono sto je meni licno problem kod tih modela je sto su to tvrdi djonovi na peti, da bi izdrazli udarce od trcanja, i ja takve ne mogu, ja moram kad idem na brzi hod ili na vezbanje bilo kakvo da imam mekanu obucu, meni licno ne gine cesto menjanje patika za tu namenu, jer sam osudjena na bas mekane djonove

ti nemas taj problem i kupi sebe jedne pravljene za trcanje da ti traju....

daihman ti nece trajati za to nikako, ima da propadne djon brze nego skeres
zajebi, njihova obuca je da sedis u tome, nije za aktivnosti, unutra karton u djonu (videla ja kad mi se raspale jedne)
 
za trcanje i brzi hod postoje modeli patika sa jakim djonom pravljeno za to, to skecers nije
to imas kod nike adidasa i sl...mozes da nadjes za 7,8 soma i naravno skuplje...

ono sto je meni licno problem kod tih modela je sto su to tvrdi djonovi na peti, da bi izdrazli udarce od trcanja, i ja takve ne mogu, ja moram kad idem na brzi hod ili na vezbanje bilo kakvo da imam mekanu obucu, meni licno ne gine cesto menjanje patika za tu namenu, jer sam osudjena na bas mekane djonove

ti nemas taj problem i kupi sebe jedne pravljene za trcanje da ti traju....

daihman ti nece trajati za to nikako, ima da propadne djon brze nego skeres
zajebi, njihova obuca je da sedis u tome, nije za aktivnosti, unutra karton u djonu (videla ja kad mi se raspale jedne)

Znam.ja da.ima, ali ja sam htela zenski modela.patike. O tome se radi...nasi ne uvoze 10,5 broj zenskih modela.

A.ovo sto dajhman uvozi nije njihova proizvodnka, nego.originali patika...ako pise najk, jeste najk. Ne vidim razlog zasto ne bi trajale.

- - - - - - - - - -

Meni nijedne ne traju inace :mrgreen: zato mi se i ne daju.pare vise za.patike, a patika moze.plafon 900 km da.pretrci i posle toga je za.djubre.

- - - - - - - - - -

Mozda cu i da.kupim.bas njihovu proizvodnju, ako ne ulovim ove 10,5 ispitam izdrzljivost patika...ako potraju 6 meseci odlicno...meni patika i ne traje duze. Jednostavno ne moze da traje.patika u kojoj se trci.
 
ja imam jako lose iskustvo sa daihmanom, vec sam pisala, dakle to je nekoliko pari kezual obuce i za zene i za muskarce, sve je odlazilo u djubre posle tri meseca
to jednostvano nije obuca za akanje, to je obuca za sedenje
nemam probelm da kupim tamo nesto za neku priliku gde cu retko nositi tu cipelu, tipa za poslovni sastanak gleznjace, obukla dva puta, za pozoriste i sl...
ali za svakodnevno kezual nosenje vise tamo ne uzimam nista, makar bosa isla....ja ne mogu vise na tri meseca da menjam obucu i bacam svaki put po 2,3 soma za to....pa kad sam sracunala da smo jedne godine za nas dvoje dali preko 150e u daihmanu jer nam je zavrsavalo u djubretu non stop, samo je bilo a neces ga majci vise
jednom je cak muka otisla toliko daleko da nas je uhvatio pljusak u sred peste, i da dok smo dosli do hostela njemu su se bukvalno raspale cipele, karton iz djona povuko vodu, lepak popustio, to je bio hror, s vrata je islo u kontejner :pop:
jedno veliko mars za daihman
 
Dal shvatas nike, ribok, adidas.i puma nije dajhman proizvodnja nego su patike ko iz sportskih prodavnica ono sto se smatra originalom. I jesu original, ako ti pise najk to jeste najkiva patika, a ne dajhmanova, oni samo uvoze...a sa samom dajhman obucom ka nemam losa iskustva.
 
ja imam jako lose iskustvo sa daihmanom, vec sam pisala, dakle to je nekoliko pari kezual obuce i za zene i za muskarce, sve je odlazilo u djubre posle tri meseca
to jednostvano nije obuca za akanje, to je obuca za sedenje
nemam probelm da kupim tamo nesto za neku priliku gde cu retko nositi tu cipelu, tipa za poslovni sastanak gleznjace, obukla dva puta, za pozoriste i sl...
ali za svakodnevno kezual nosenje vise tamo ne uzimam nista, makar bosa isla....ja ne mogu vise na tri meseca da menjam obucu i bacam svaki put po 2,3 soma za to....pa kad sam sracunala da smo jedne godine za nas dvoje dali preko 150e u daihmanu jer nam je zavrsavalo u djubretu non stop, samo je bilo a neces ga majci vise
jednom je cak muka otisla toliko daleko da nas je uhvatio pljusak u sred peste, i da dok smo dosli do hostela njemu su se bukvalno raspale cipele, karton iz djona povuko vodu, lepak popustio, to je bio hror, s vrata je islo u kontejner :pop:
jedno veliko mars za daihman

Ћерка је купила летос неке сандале које су наизглед биле неуништиве. Дајхман, наравно.

Неки масивни ђон и горњи део да не може бити једноставнији. Али авај, оде све у киленц кроз три недеље.

Тај горњи део се једноставно распао на споју са газиштем. Канта.
 
То је фаза - боље три ђубрета него једно квалитетно. Џаба прича, то је та слепачка психологија против које ја не могу ништа.

upravo to
to ti je modiranje, kao izmenjacu modele, bolje i to nego isto da nosim
kvantitet nad kvalitetetom
mladost....mani se corava posla...
nek baca pare od svoje plate, pa ce da nauci vremenom...
 
iskocise mi sasvim slucajno dok sma nesto guglala
zanimljivo
pokusavam da skapiram sta se desava sa materijalom, kako je uvrnut...

sandals-with-bow-detail_1_2.jpg
 
ja pricam o samoj daihmanovoj obuci
ne o nike i sl markama...

Videcu ako ne ulovim nista...malo cu da eksperimentisem sa njihovim patikama da vidim kolika im je izdrzljivot. Ne zelim nasim lancima sportskih prodavnica da ostavljam pare, a nece da uvezu 10.5, nwgo.moram da trazim muske modele koji lice na unisex... A taj broj i nije najveci broj zenskih patika.
 
jao majko mila :lol:
aj sa uzivanjem da ih nosis :)

e ne da bi bile super da umesto tih kamencuga imaju pufnu recimo nego bi bile vrh, kako kreiram sunce ti :lol:

- - - - - - - - - -



meni su u celoj ovoj prici zapale za oko patofne :D hebes patike

- - - - - - - - - -

baletanke i ja imam sa kaisem, jer ne postoji model a da se meni ne izuva, taman u duzinu ali siroke, i tako svake
imam usko koscato stopalo, a jako dugacko, niko ne pravi broj 40 a da nije i siroko, tako da ja moram sa tim kaisevima, pertlama i sl dodacima da furam obucu :aha:



E ovo za pufnu da ti kazem. Kupim ja jedne baletanke obicne crne u Zari u spic, bilo ono krajnje snizenje nesto 999 dinara. Rekoh za u tasnu kad podjem negde uvece u stiklama a idemo cesto peske u kraju pa za povratak mi zgodno da se preobujem. I tako stajale one u cipelarniku, i jedan dan ja nadjem neke gumice bogtepitaodkad sa krznenom buckicom. I reko sad ce to da cucne na baletanke. Zalepim ja to i krenem u Rim nesto poslom i ponesem za strapac...u radnjama su me ispitivale zene gde sam kupila, mogla sam da ih utopim za neki cash. Raspale se koliko sam ih nosila. Podseti me...
 
Poslednja izmena:
imam usko koscato stopalo, a jako dugacko, niko ne pravi broj 40 a da nije i siroko, tako da ja moram sa tim kaisevima, pertlama i sl dodacima da furam obucu :aha:

kod mene obrnuto, 41 a stopalo široko, sve mi usko :(
kad nađem da mi nije usko, kupujem model u svim bojama hahha
baš je patnja...

- - - - - - - - - -

A apropo Deichmanna, ni ja se nisam nešto usrećila s njima, al kao što rekoh, široko mi je stopalo
a oni imaju tih širokih modela, pa uzmem sebi ponekad te jednosezonske (obično proljetna obuća, baletanke/tanke patikice itd)
Jedino sam uzela čizme one neke Fifth avenue da su mi baš bile dobre.
 
Meni je stopalo normalne sirine, al je dugacko 42...ja i ne mogu da nadjem obucu kod nas, osim u neki radnjama koje uvoze nemacku obucu (ara, riker, remonte, tamaris) ili i dajhmanu, sto isto drze nemci. Msm mogu, nasla sam u uscu kozne salonke od 12 hiljada minimalna cena.do nekih 15...i to jos pre.par godina. Ko je lud da da za salonku 100 evra.

- - - - - - - - - -

Ja da nije dajhmana ne bih imala recimo cizme sa.platformom, ili ako zelim crvene salonke sa visokom stiklom mogu samo tamo da kupim, jer i ovi sto uvoze uvezu uglavnom sve neke ravne modele, a na sajtu tamarisa ima izbora i mnogo lepse.obuce, ali oni ne salju u srbiju.
 
E ovo za pufnu da ti kazem. Kupim ja jedne baletanke obicne crne u Zari u spic, bilo ono krajnje snizenje nesto 999 dinara. Rekoh za u tasnu kad podjem negde uvece u stiklama a idemo cesto peske u kraju pa za povratak mi zgodno da se preobujem. I tako stajale one u cipelarniku, i jedan dan ja nadjem neke gumice bogtepitaodkad sa krznenom buckicom. I reko sad ce to da cuccne na baletanke. Zalepim ja to i krenem u Rim nesto poslom i ponesem za strapac...u radnjama su me ispitivale zene gde sam kupila, mogla sam da ih utopim za neki cash. Raspale se koliko sam ih nosila. Podseti me...

ti kazem, zna metla sta valja :smeker:
salim se
e ja se strasno palim na pufike, i mnogo mi je drago sto su popularne
no opet iskace problem sto ih kace sve na nesto sto ja ne mogu da nosim puno
pa sam i ja smisljala da ih sama nalepim tamo gde mogu....kupim kod kineza te pufnice gumice za kosu pa nakacim

e ajde kad imas iskustva rekni more kako si ih nakacila? lepila? zasila?
 
Meni je stopalo normalne sirine, al je dugacko 42...ja i ne mogu da nadjem obucu kod nas, osim u neki radnjama koje uvoze nemacku obucu (ara, riker, remonte, tamaris) ili i dajhmanu, sto isto drze nemci. Msm mogu, nasla sam u uscu kozne salonke od 12 hiljada minimalna cena.do nekih 15...i to jos pre.par godina. Ko je lud da da za salonku 100 evra.

- - - - - - - - - -

Ja da nije dajhmana ne bih imala recimo cizme sa.platformom, ili ako zelim crvene salonke sa visokom stiklom mogu samo tamo da kupim, jer i ovi sto uvoze uvezu uglavnom sve neke ravne modele, a na sajtu tamarisa ima izbora i mnogo lepse.obuce, ali oni ne salju u srbiju.

Isto, meni su sve čizme riekerove, štošta iz tamarisa, ljetnja obuća odsvakud, ali imam i tu neke rieker sandale na punu petu...
Nisam fan patika, tako da imam samo neke Adidas za trening (ubih se od treninga z:cry:) i neke bakarne italijanske i to je to što se tiče sportske obuće.A Deichmann je dobar za tu varijantu, ja imam par drugarica koje nose tipa 43, 44 i jedino tamo mogu naći cipele da ne izgledaju kao da su za babu.
 
Poslednja izmena:
Isto, meni su sve čizme riekerove, štošta iz tamarisa, ljetnja obuća odsvakud, ali imam i tu neke rieker sandale na punu petu...
A Deichmann je dobar za tu varijantu, ja imam par drugarica koje nose tipa 43, 44 i jedino tamo mogu naći cipele da ne izgledaju da su kao za babu

Ma uvozice oni jos 43... Kad su otvorili u bg tjah u pancevu prvu prodavnicu, mislim da je tu bila, bilo je malo modela 42 (citala sam da su zene kukale jer su se nadale modelima kao sa nemackog sajta). Sad 42 uvoze bas dosta. A ja nekad pratim i bile su neke sandale sa visokom tankom stiklom i i broju 43 i nestale su u roku od par dana, broj 43. Nego oni ispituju trziste. Pa pazi kad su skontali da uvoze ove markirane patike i broj 11....ja videla svojim ocima pre neki dan u uscu...trazila za sebe 10,5 i vidim stoji 11 najk. I ribok 10,5... Nego mo se te ribok nisu svidele, kozne.

Ovde uvoze neke prodavnice ostalu nemacku obucu, ali sve neki ravni modeli su bili...valjda misle to sto nam je dugacko stopalo da nosimo samo neupadljivu obucu, a mene bas zabole, ja volim upadljivu :lol: a to mi dajhman nudi...i bas me briga za kvalitet ako je stikla dovoljno visoka i ako je boja dovoljno upadljiva :lol:

Ovi slepci u bg misle da mi nosimo samo crnu obucu..mda..ja bas volim cvetice i leptirice i sto veci kic, ja radosnija :lol:

- - - - - - - - - -

Pre par godina sam kod njih videla.ribok ljubicaste poluduboke 10,5 i debil ih ne kupi. A bile bas lepe. Za tim patikama zalim.

- - - - - - - - - -

Imaju sad te letnje patike u zlatnoj, srebrnoj, sarenoj, bele na cvetice i samo ih merkam :rotf:
 
ti kazem, zna metla sta valja :smeker:
salim se
e ja se strasno palim na pufike, i mnogo mi je drago sto su popularne
no opet iskace problem sto ih kace sve na nesto sto ja ne mogu da nosim puno
pa sam i ja smisljala da ih sama nalepim tamo gde mogu....kupim kod kineza te pufnice gumice za kosu pa nakacim

e ajde kad imas iskustva rekni more kako si ih nakacila? lepila? zasila?
Zalepila... posto su bile onako dlakave poprilicno ja sa jedne strane prvo zalepim parce kartona kockicu 2x2 na pufnicu i onda to sve lepo na baletanku. Mislila sam trajace to par nosenja ali ne. Trazila sama lepak namenski mam nema to za takve eksperimente bas al su mi dali neki smrt lepak u pozamanteriji. Posle sam sa njim lepila i kamenje tj stras na torbu jednu.
 

Back
Top