STARI CASOPISI POSVECENI BORILACKIM VESTINAMA

TSony2

Primećen član
Poruka
605
Pozdrav svim ucesnicima foruma,
Zbog nedostatka prostora, selidbe, primoran sam da prodam svoje casopise koje sam godinama sakupljao.
Posedujem skoro sve casopise koji su vezani za istoriju borilickih vestina na prostorima bivse Jugoslavije.
Izdvijio bih svoje opise predmete sa sajta LImundo gde ih pordajem.

Za Crni pojas:

CRNI POJAS BR. 1-46 sa dodatcima vanredni C.P. 4 kom i Eureka 2 kom.
Sta reci prati kompletnu istoriju borilackih vestina od pocetka, kako kroz svedocenja ondasnjih majstora i osniaca skola/klubova, tako i aktuelna desavanja, jedan od njih je recimo i osnivanje WUKO-a po mnogima i danas kontradiktorno.
Objasnjena mnogih vestina, nacina vezbanja, razlike izmedu bor. vestine i bor. sporta, ondasnja aktuelna desavanja itd.
Casopisi sa puno podataka koji se ne mogu na jednom mestu pronaci, jednom recju enciklopedija.

pokrenucu vise aukcija u kojima cu prodavati casopise sa tematikom bodybuilding, fitness, borilacke vestine, koje sam godinama sakupljao, ko je zainteresovan dogovor je moguc.

Dodao bih samo da prvi broj nema naslovnu stranu posto je na njoj bio poster sa "novom katom" koju je izvodio Ilija Jorga, uredno je skinut, sto se vidi na jednoj slici, potrudicu se da je nadem, ali ne garantujem.

Ya Karate - bilder:

KARATE BILDER 1-16
Jedan od prvih casopisa u kojem se moze sagledati istorija borilackih vestina na prostorima bivse Jugoslavije posebno Wing Chun u njegovim prvobitnim varijantama, tu je i najverovatnije najopsirnija varijanta prepiske izmedu dve skole. Opis borilackih vestina, treninga starih sampiona kako borilackih vestina tako i bodybuilding-a dok je jos bio koliko toliko "prirodan".

Pocetna cena je dosta visoka, ali oni koji znaju, znaju i koliko vrede.

Casopisi sa puno podataka koji se ne mogu na jednom mestu pronaci, jednom recju enciklopedija.

Link na kome ih moyete videti i eventualno kupiti:

https://www.limundo.com/kupovina/Knjige/Sport-i-Hobi/KARATE-BILDER/51598407

Samo da dodam cene nisu fiksne i mozemo se oko svega dogovoriti, voleo bih da ih prodam sve zajedno.
 
Izvini, ali danas je sve dostupno na netu.
A i nasi pisu enciklopedije, imas majstora iz Shotokana, izdao covek 3 knjige i to dosta dobre i svaka 10 dolara.
Kada sam bio mlad i ja sam skupljao neku gradju, ali vreme je prevazidjeno.
A drugo, vec uslovio cenu, mislis da ces tek tako je prodati :?:
Da je novac, marke , znacke, razglednice, pa u redu, ali to sto imas kao kolekciju, to ti je kao Alan Ford stripovi, sada ih imas dostupne na netu, nije vise interesantno sakupjati.
Verujem da je poneka i vredna, ali moras shvatiti, da vreme "odlazi", tj. straije generacije odlaze, novi dolaze, ali mnogo toga se promenilo, retko ko i da vezba po starom sistemu.
Zekim ti da sve prodas, ali ostavi sebi ono sto je najvrednije :)
 
Ne smetaju mi knjige, vec kolicina preko 2000 kom. mozda 3000. Trebale su biti smestene u biblioteku zajedno sa oko 4000 kom ploca, ali zivimo u ovim nesretnim vremenima biblioteku na zalost nisam uspeo da zavrsim u kuci u kojoj sada zivim, a drugu u kojoj su bile smestene sam morao prodati.
Situacija nije bas ruzicasta ova kuca mi je pretrpana, prodajem sve sto mi smeta, kao ocuvana stilska trpezarija koja je prodate bud zasto itd. Mnogo toga je poklonjeno.
Televiziju ne gledam, slusam odredenu muziku, citam odredene knjige, mnoge sam nasledio, mnoge su retke jedva sam ih nabavio,znaci raritet, normalno sve te knjige i ploce se ne prodaju.
Namerno sam upotrebio rec "odredene" posto nemamo svi isti ukus i interesovanja.
 
Napisao sam da cena nije uslovljena, mozemo se oko svega dogovoriti.

Kada sam pretrazivao oglase neko je neke od tih casopisa postavio na stvarno nevrovatnu cenu od 500 eura. a poseduje samo 28 kom. posedujem svih 38 kom. a postavio sam normalnu cenu, mada ni ona nije fiksna (pogotovu ako neko zeli kupiti vise, ili najbolje sve) kako sam napomenuo, kako ovde, tako i na oglasima.Da bi ih neko video morao sam ih negde postaviti.

Sto se informacija tice ne mogu se bas sve pronaci na netu, a mnoge su kontradiktorne, ako zelis doci do pravog znanja moras "uzeti knjigu u sake".
Procitati nesto ovde, nesto tamo, pa sklapati neki svoj mozaik, moras priznati nije neko znanjene, pogotovu ako nisi siguran u validnost informacija.

Na ovom istom forumu pre nekoliko godina se vodila prepiska oko fitnesa konkretno "hemije" tela jedan od clanova nije hteo da otkrije poreklo informacija, a one su bile iz vec spomenutih casopisa.
Znaci falile su im informacije.
Prikazacu copy/paste sa jednog od oglasa direktno vezanu za ovaj post:
38 brojeva casopisa x-fitness jednog od prvih koji je u prvim brojevima opisao "hemiju" tela kao sto je delovanje ATF njegovo pretvaranje u ADF transfer i nadoknadu energije, kako to sve usklditi sa treningom, ishranom i odmorom. Mislim da sam samo tu naisao na objasnjenje u ovako sazetom, a jednostavnom obliku.
Casopisi sa puno podataka koji se ne mogu na jednom mestu pronaci, jednom recju enciklopedija.

pokrenucu vise aukcija u kojima cu prodavati casopise sa tematikom bodybuilding, fitness, borilacke vestine, koje sam godinama sakupljao, ko je zainteresovan dogovor je moguc.

Samo da dodam u srbiji sam naisao samo na jednom mestu na prodaju lota ovih casopisa 28 kom znaci nisu potpuni, trazi 500 eura
 
Knjiga i casopisi ti daju teoretiku,a vezbanje uzivo ti daje iskustvo i intuiciju, a mnogo puta se teoretika ne uklapa u praksu :)

I koje pametan da da 500 jevrica u Srbiji za stare casopise :?:

Ponavljam, morao sam ih negde postaviti da se vide, ako pogledas i ostale casopise koje prodajem, uporedis ih sa oglasima videces da sam ih sve postavio duplo jeftinije, a neke i vise, vec navedeni x-fitness.
Naglasavam cene nisu fiksne i mozemo se oko njih dogovoriti, pogotovu ako neko uzima vise, a najbolje bi bilo sve.
 

Back
Top