Neutralizacija električnih polja i vezanje atoma?

Gospode boze, upravo si me prosvetlio, da sam juce umro nebi imao pojma da postoji slaba i jaka elektromagnetna sila, ne samo sto mi otvori oci nego i objasni razliku, nisam znao da je wi-fi slaba elektromagnetna sila, zato mi je internet los, da je jaka bio bi bolji. :-D
A dama nije htela da se pomiri sa tim da možemo da pričamo o elektro slaboj i jakoj sili. Mada ima dosta toga sto ona nije htela da privaća, a tiče se fundamantalnih razmatranja sjedinjenja elemenata i molekula.

...onaj što nauku može da zastupa u njenom punom sjaju :nosijelku:
 
A dama nije htela da se pomiri sa tim da možemo da pričamo o elektro slaboj i jakoj sili. Mada ima dosta toga sto ona nije htela da privaća, a tiče se fundamantalnih razmatranja sjedinjenja elemenata i molekula.

...onaj što nauku može da zastupa u njenom punom sjaju :nosijelku:

Verovatno ima nešto u tome! Kako ne znamo izvor i raspored naelektrisanja u elektronu/protonu, pitanje je kako izgleda električno polje u blizini tih čestica.
Kao što i Njutnov zakon u blizini mase po defaultu ne vredi?
 
A dama nije htela da se pomiri sa tim da možemo da pričamo o elektro slaboj i jakoj sili. Mada ima dosta toga sto ona nije htela da privaća, a tiče se fundamantalnih razmatranja sjedinjenja elemenata i molekula.

...onaj što nauku može da zastupa u njenom punom sjaju :nosijelku:

Nešto si negde napisao da naučnicima nisu neke stvari jasne oko atoma i elektrona?
Može malo detalja, linkova?
Prema temi ..DEMISTIFIKOVANA Jaka Nuklearna Sila reklo bi se da treba uzeti u obzir i gravitaciju jer nije zanemariva?
 
Nešto si negde napisao da naučnicima nisu neke stvari jasne oko atoma i elektrona?
Može malo detalja, linkova?
Prema temi ..DEMISTIFIKOVANA Jaka Nuklearna Sila reklo bi se da treba uzeti u obzir i gravitaciju jer nije zanemariva?
Vaso, pa ne mogu ja tebi davati linkove za objašnjenje jake nuklearne sile kad je još niko nije ni objasnio. Ja tebi samo mogu da dam kako ja nju objašnjavam pomoću dezintegrisanih čestica i kako su one nastale i koji je njihov potencijal i uzrok. A što se odnosi i na slabu nuklearnu kao i na kvantnu gravitaciju, pa i perturbacija naelektrisanja u sklopu modaliteta bozona koji je u pozadini bio kao Higsov bozon koji je se urušio nako praska, pa kao i šta je materijal za prasak...

Vaso, kako kaže Rašo, "to su stvari koje prevazilaze i Nobela" i tu nema linkovi:manikir:

...samo jako, i samo do pobede:nosijelku:
 
Našao sam! Od kuda ti to da nisu poznate? Tvoja intuicija ili postoje neki 'dokazi' iz drugih izvora?
Na takve linkove sam mislio!
E, probao sam da ti nađem ono predavanje od Dejana Stojkovića gde je on naveo problematiku intreakcije elektrona sa jezgrom, al nema više linka. Bilo je to davno.
Mada, možeš ti da ga kontaktiraš i da mu navedeš kako radiš na velikom projektu i možda ti i pomogne oko tog pitanja interakcije!
 

Back
Top