Neutralizacija električnih polja i vezanje atoma?

A, ne!
Ti prvo moraš da pokažeš svoje osnovno poznavanje strukture atoma, sile koje vladaju u njemu; elektronsku konfiguraciju atoma; vrste vezivanja između atoma; jonizaciju...
Eto, samo to!
Nigde ne možeš mrdnuti dalje, ako to ne znaš.

Ma dečko ne zna ni sabiranje decimalnih brojeva, troluje već godinama i uništava ceo podforum. Gubiš samo vreme s njim.
 
Što se toga tiče, maher sam ja i u celoj nauci, a ne samo na ovom forumu[emoji6]

Pa naravno, treba znati pletenje, za nekoga je to čitava nauka.:hahaha: Više od toga i ne može postići :hahaha: Gde si bre alfaložo, 1000 godina te nema. Jesi nam ispleo nešto? Znaš, ide zima, pa trebaće nam nešto nepromočivo :rotf::klap:

A teorija pletenja nije moja, moje su moderne čestice, a to sa pletenjem mi se samo uklapa u moj kosmološki model[emoji41]
Aaaa, shvatam, ispleo si nešto moderno pa da se pohvališ...ako ako, i treba tako, samo ti kukičaj :hahaha::hahaha:

Nego, jesi čuo da sam i eksperiment zakasnele odluke uvrstio u moju kolekciju:nosijelku:

Mislim, ako uopšte veruješ u taj eksperiment[emoji53]

Ma kako da nisam čuo, kod tebe i ovako sve kasni, pa čak i razmišljanje ti je u nekom arhaiku. Samo ti uvršćavaj, drugo i ovako ništa ne znaš, al ovde se drži teme. A tvoje kolekcije i kukičenja otvori u nekom novom forumu.
 
.................................
Ma kako da nisam čuo, kod tebe i ovako sve kasni, pa čak i razmišljanje ti je u nekom arhaiku. Samo ti uvršćavaj, drugo i ovako ništa ne znaš, al ovde se drži teme. A tvoje kolekcije i kukičenja otvori u nekom novom forumu.

Ma ti kad počneš da butaš oko kvantne fizike, na relaciji kvantne gravitacije, to ti je sve isto[emoji41]

A esi znao za ovo što sam naveo da su ljudi izračunali da bi elektron pao na jezgro u roku od milijarditog dela sekunde da je samo elektromagnetna interakcija sa jezrom?!
Mislim, me moš se kaže da to nije u sklopu teme, a za neke je to trolovanje:zblesav:
A trolovanje mu je i kad navodim princip sjedinjavanja atoma:zblesav:
Čudi me kako ti gospođici nećeš da izađeš u susret[emoji53]
 
Od kuda ti ta ideja?
U mojoj simulaciji se elektron veselo vrti oko jezgre!
Vaso, ja inače jako cenim tvoj doprinos naučnim raspravama. To je mnogo više od doprinisa jednog, recimo, MMHuntera, a kud i kamo više od jednog Sizifa:zblesav:

Ali kake veze mogu da imaju tvoje simulacije sa ozbiljnim naučnim zaključcima ozbiljnih naučnika[emoji53]

Pa eto, ja smatram da, ako mi prof. dr. Dejan Stojković prenese neku informaciju, da je to dosta ozbiljno. Ipak on nije šarlatan od fizičara i ako je on to uzeo za relevantno, pa ja to tako prihvatam. I prihvatam, i razmatram i to mi dolazi ko kec na desetku za moje projekcije oko perturbacije naeletrisanja unutar jezgra. A perturbaciju naelektrisanja stvaraju moje moderne čestice i to u relaciji kvantne gravitacije.

Jadino moram da vidim sa Rašom da napravimo neki simbol za ovaj moj broj o modernim česticama.
Biće to mlogo moćan broj:nisijelku:
 
Poslednja izmena:
Ma ti kad počneš da butaš oko kvantne fizike, na relaciji kvantne gravitacije, to ti je sve isto[emoji41]

A esi znao za ovo što sam naveo da su ljudi izračunali da bi elektron pao na jezgro u roku od milijarditog dela sekunde da je samo elektromagnetna interakcija sa jezrom?!
Mislim, me moš se kaže da to nije u sklopu teme, a za neke je to trolovanje:zblesav:
A trolovanje mu je i kad navodim princip sjedinjavanja atoma:zblesav:
Čudi me kako ti gospođici nećeš da izađeš u susret[emoji53]

A da, jesam, kod tebe sve pada, pa i elektron:klap::hahaha: Sjedinjen si ti sa svojim pletenjem, jer vidim da si neumorna pletisanka, sto prediva pleteš tanka :bye::rotf: Nemoj da se čudiš, nego daj ozbiljno nešto za zimu, nešto toplo i nepromočivo nam ispleti :klap::hahaha: E da, i da bude moderno u nekom novom duhu.
 
Pa nije valjda da Vaso i od tebe više doprinosi naučnim raspravama[emoji53]
Ja sam mislio da su MMHunter i Sizif ubedljivo nedostižni, ali izgleda da si i ti u njihovoj zoni:zblesav:

A da, jesam, kod tebe sve pada, pa i elektron:klap::hahaha:

Ne pada kod mene, nego kod prof.dr. Dejana Stojkovića. Ja to samo pratim i nemam običaj da ignorišem ozbiljne naučne zaključce. Mislim, pardoniram, ja Dejana uzimam za ozbiljnog naučnika. Ne znam da li ćeš da imaš problem sa tim pošto vidim da ti ni Nobelovci nisu neka muštra[emoji53]
 
Ne pada kod mene, nego kod prof.dr. Dejana Stojkovića. Ja to samo pratim i nemam običaj da ignorišem ozbiljne naučne zaključce. Mislim, pardoniram, ja Dejana uzimam za ozbiljnog naučnika. Ne znam da li ćeš da imaš problem sa tim pošto vidim da ti ni Nobelovci nisu neka muštra[emoji53]

Kome sve dodeljuju Nobela, ne bi me čudilo i ti da dobiješ jednog, isto onakvog kao i Obama
 
Vaso, ja inače jako cenim tvoj doprinos naučnim raspravama. To je mnogo više od doprinisa jednog, recimo, MMHuntera, a kud i kamo više od jednog Sizifa:zblesav:

Ali kake veze mogu da imaju tvoje simulacije sa ozbiljnim naučnim zaključcima ozbiljnih naučnika[emoji53]

Pa eto, ja smatram da, ako mi prof. dr. Dejan Stojković prenese neku informaciju, da je to dosta ozbiljno. Ipak on nije šarlatan od fizičara i ako je on to uzeo za relevantno, pa ja to tako prihvatam. I prihvatam, i razmatram i to mi dolazi ko kec na desetku za moje projekcije oko perturbacije naeletrisanja unutar jezgra. A perturbaciju naelektrisanja stvaraju moje moderne čestice i to u relaciji kvantne gravitacije.

u:

Kada malo bolje razmislim ( hvala Đole za tekst!!:klap:) moje simulacije su približne jer ne uzimaju u obzir uticaj elektrona na proton/jezgru.
Naime, kao i kod gravitacije, sistem verovatno rotira oko zajedničkog centra masa, a to znači da uz elektron, i jezgra stvara neko magnetsko polje.
Znači, osim ravnoteže električnih sila, i magnetske sile trebaju biti u ravnoteži.
Problem je možda jednostavniji od tvojih perturbacija!?:super:
 
Na naelektrisane čestice deluje elektromagnetna sila. (Deluje i na čestice istog naelektrisanja, na primer - na sve protone u jezgru! Samo što je ta sila daleko manja od jake nuklearne sile, dominantne za jezgro atoma.) Sila je elektromagnetna, interakcija je elektromagnetna, polje je elektromagnetno.
A vezivanje/sjedinjenje atoma, (međusobno, ili sa atomom nekog drugog elementa), već sam objasnila. Dakle, veze se ostvaruju na nivou poslednjih elektronskih orbitala i nemaju veze sa brojem protona u jezgru!

Atom je kao celina - elektroneutralan, ali u njemu postoji elektromagnetno polje. Ako bi rekli da ne postoji, onda bi morali da kažemo i da nema elektromagnetne sile kojom protoni deluju na elektrone (i obrnuto!), što jednostavno nije tačno. Zato je tema o neutralizaciji električnih polja - besmislena!

Opet: A koji to mehanizam povezuje elektrone?


Mama mia!
Par godina nisam pratio fiziku čestica i šta čitam:
Elektromagnetska sila????
Vidim da je to opet neka Ajnštajnova umotvorina u pokušaju opisivanaja prirode jednom teorijom!?
Na kraju će ispasti da su sve ovo oko nas samo različite manifestacije jednog pojma/pojave?:zcepanje:
 
Opet: A koji to mehanizam povezuje elektrone?


Mama mia!
Par godina nisam pratio fiziku čestica i šta čitam:
Elektromagnetska sila????
Vidim da je to opet neka Ajnštajnova umotvorina u pokušaju opisivanaja prirode jednom teorijom!?
Na kraju će ispasti da su sve ovo oko nas samo različite manifestacije jednog pojma/pojave?:zcepanje:

elektromagnetna sila je drugi (tehnički) naziv za Amperovu silu koja deluje na strujni provodnik kada se nađe u spoljašnjem magnetnom polju....mada...ona nema nikakve veze sa celom ovom pričom
 
Kada malo bolje razmislim ( hvala Đole za tekst!!:klap:) moje simulacije su približne jer ne uzimaju u obzir uticaj elektrona na proton/jezgru.
Naime, kao i kod gravitacije, sistem verovatno rotira oko zajedničkog centra masa, a to znači da uz elektron, i jezgra stvara neko magnetsko polje.
Znači, osim ravnoteže električnih sila, i magnetske sile trebaju biti u ravnoteži.
Problem je možda jednostavniji od tvojih perturbacija!?:super:
Rašo, ti bre Vaso, što se šta stvara, ti to moraš da možeš da objasniš, a ne "verovatno neverovatno": zblesav:

A ja na ovoj temi nemam smisla da to ponovo objašnjavam. Ja sam te samo obavestio šta cirkuliše kod naučnika. I ja mislim da bi oni znali da sagledaju proste stvari oko principa funkcionisanja atoma, al' je problem što to izgleda i nije baš prosto[emoji33]

Ti kao prvo moraš da znaš da rasporediš potencijal fundamentalnih sila. To znači da ih korenišeš, pa onda da kažeš gde se to prelama i da navedeš u kojoj su jednačini.
Eto, sa čim je jednaka jaka nuklearna, a sa čim slaba, i sa čim je posle jednak strujni otpor, pa i sa čim je jednaka materijalizacija, sa čim je jednako ovo, sa čim je jednako ono, sa čim je jednako ovako, sa čim je jednako onako, i.t.d, i.t.d...

Ne može to na 'možda-nemožda, verovatno-neverovatno':zblesav:

Ja se inače i raspravljam samo na osnovu sistematskog postupka, ili ti pristupa!

I šta bi, el znaš šta je problem kod eksperimenta zakasnele odluke:ceka:
 
Ovo su ti grubi propusti. Bez ljutnje, bez obzira sto mi delujes kao srednjoskolac, svakako cu ti dati odgovor. Neutralizacija polja ne postoji - ni kao pojam ni kao pojava. Nema nikakvog neutralisanja (pretvaranja nečega u ništa, tj nestanka naelektrisanja da bi bilo neutralno) Objasnio sam ti prosto, na primeru sile. (Rezultanta je nula ali sile ipak deluju - nisu nestale). Ništa na ovom svetu nema mogućnost ćiri bu ćiri ba. ( u suprotnom svet ne bih mogao ni zamisliti). Dakle, polje je elektrostatičko (elektromagnetno, u već objašnjenom slučaju). Neutralnos se ne ogleda u tome da on - nema naelektrisanja, već da je ukupno naelekrtrisanje nula. (naelektrisanja uzmi po analogiji, kao silu, a ukupno naelektrisanje, kao rezultantu sila, u prethodnom opisu)



Pogresno zaključujes stvari. Ustvari gledas na atom kao u 19 veku... to je pitanje s početka 20 veka i odbacivanje klasične elektrodinamike za svet atoma.... To je posebna tema, več sam pisao negde....nekad... na scenu, početkom 20 veka stupa kvantna mehanika i kvantna elektrodinamika....ali premali je ovo prostor za sve to.... Elektron se ne vrti, niti oko sebe niti oko jezgra...a objasnjenje....u svim knjigama kvantne mehanike....

Ovo ću prepustiti maheru kvantne mehanike na ovom forumu, prepoznaće se on odlično.... On ima neku teoriju pletenja pa možda ti i isplete nešto :) Uskoro će zima, pa da isplete nešto nepromočivo :)

Stanje čega? čarape? atoma? elektrona?

Malo ću preciznije formulisati temu:
Imam stacionarni proton i elektron na nekoj međusobnoj udaljenosti.
Zamišljena dovoljno velika sfera koja obuhvaća obe čestice je električki neutralna, ali je polje oko nje 'šareno'!
Ako sferi prilaziš sa strane elektrona, osetićeš polje uzrokovano elektronom ( 'negativno' polje), a ako prilaziš sa strane protona,
osetićeš 'pozitivno' polje.......
A na sredini između ti čestica se polja poništavaju/neutraliziraju, whatever!!!

I sada zarotiramo taj par te dobijemo neko rotirajuće polje......
A promena polja u prostoru stvara šta i kojeg oblika????
 
Rašo, ti bre Vaso, što se šta stvara, ti to moraš da možeš da objasniš, a ne "verovatno neverovatno": zblesav:

A ja na ovoj temi nemam smisla da to ponovo objašnjavam. Ja sam te samo obavestio šta cirkuliše kod naučnika. I ja mislim da bi oni znali da sagledaju proste stvari oko principa funkcionisanja atoma, al' je problem što to izgleda i nije baš prosto[emoji33]

Ti kao prvo moraš da znaš da rasporediš potencijal fundamentalnih sila. To znači da ih korenišeš, pa onda da kažeš gde se to prelama i da navedeš u kojoj su jednačini.
Eto, sa čim je jednaka jaka nuklearna, a sa čim slaba, i sa čim je posle jednak strujni otpor, pa i sa čim je jednaka materijalizacija, sa čim je jednako ovo, sa čim je jednako ono, sa čim je jednako ovako, sa čim je jednako onako, i.t.d, i.t.d...

Ne može to na 'možda-nemožda, verovatno-neverovatno':zblesav:

Ja se inače i raspravljam samo na osnovu sistematskog postupka, ili ti pristupa!

I šta bi, el znaš šta je problem kod eksperimenta zakasnele odluke:ceka:

ne znam
 
Malo ću preciznije formulisati temu:
Imam stacionarni proton i elektron na nekoj međusobnoj udaljenosti.
Zamišljena dovoljno velika sfera koja obuhvaća obe čestice je električki neutralna, ali je polje oko nje 'šareno'!
Ako sferi prilaziš sa strane elektrona, osetićeš polje uzrokovano elektronom ( 'negativno' polje), a ako prilaziš sa strane protona,
osetićeš 'pozitivno' polje.......
A na sredini između ti čestica se polja poništavaju/neutraliziraju, whatever!!!

I sada zarotiramo taj par te dobijemo neko rotirajuće polje......
A promena polja u prostoru stvara šta i kojeg oblika????

Zatim, kako naša Zemlja putuje kroz vasionu, makar koliko neki atom mirovao u našem referentnom sistemu, on se ipak kreće!
A promena jedne veličine/pojave utiče na pojavu drugih pojava i pitanje je koliko to može da utiče na ispravnost i tačnost nekih eksperimenata i zaključaka?
 
D
E sad, potencijal.... u osnovnoj literaturi videćeš da je potencijal neodređen do na aditivnu konstantu. dakle, on se dobija normiranjem. A kako ćeš ti da ga normiraš, i gde će on biti nula je već drugo pitanje. Konkretno za električno polje se normira da nula bude u beskonačnosti, (kao i za gravitaciono). To se radi iz praktičnih razloga,jer tom slučaju, ona aditivna konstanta je jednaka nuli - ali i ne mora da bude tako (u tom slučaju u potencijalu ces imati i tu konstantu).

I ima li neke razlike ako iz beskonačnosti dođemo do protona, ili do elektrona?
 
M
A CERN ko CERN, ne mogu oni da revidiraju Veliki prasak u orginalnom smislu. Uopšte Veliki prasak nije bio toliko termički faktor koliko je mehanički. Bitno je presuditi da li je u celoj priči veću ulogu igrala sila ili energija.
6]

Nisi ni svestan koliko si u pravu kada ih 'kritikuješ'!:klap:
Oni tamo nešto ubrzavaju, sudaraju, bombarduju i gledaju šta će da dobiju!
Onda pokušavaju preko raznih trikova utvrditi naelektrisanje, masu i ostale osobine čestica.
Međutim, kako naelektrisane šestice u pokretu stvaraju magnetsko polje, ono može da utiče na opremu i rezultate.
A kako se ne zna brzina tih čestica, ne zna se stvoreno polje i tako im uvek jedna varijabla ostaje nepoznata
jer je po defaultu nepoznata i masa, prema tome ni uticaj polja na česticu!?
To u matematici znači beskonačno mnogo rešenja, mogu da kombinuju kako im odgovara, ili da tapkaju u mraku!?:zcepanje:
 
Ako sferi prilaziš sa strane elektrona, osetićeš polje uzrokovano elektronom ( 'negativno' polje), a ako prilaziš sa strane protona,
osetićeš 'pozitivno' polje
.......
A na sredini između ti čestica se polja poništavaju/neutraliziraju, whatever!!!
:D
Pravac električnog polja je od pozitivnog ka negativnom naelektrisanju. Prema tome, nema nikakvog poništavanja.
 

Back
Top