diy - do it yourself - uradi sam

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
zarad vlasite zabave ili zabavljajuci se s klincima

aj da razmijenimo ideje i realizacije (tu nekad zna bit bas velike razlike :lol:)
mi kako Ika raste sve vise smisljamo neke takve aktivnosti
tipa pravimo ukrase za jelku, jestive i nejestive
zmu je pravio kucicu za lutke za nju
ja sam jos sila krpene lutke
sad sam zmua namolila da mi napravi lampu za radni stol od drvenih profila
tako se moze i neka lova ustedjeti, a moze i samo bit zabavno

kasnije cu i neke fotkice dodati, sad nisam za kompom
vi slobodno stavljajte ideje - smao fotke ili citave sheme za izradu
 
zarad vlasite zabave ili zabavljajuci se s klincima

aj da razmijenimo ideje i realizacije (tu nekad zna bit bas velike razlike :lol:)
mi kako Ika raste sve vise smisljamo neke takve aktivnosti
tipa pravimo ukrase za jelku, jestive i nejestive
zmu je pravio kucicu za lutke za nju
ja sam jos sila krpene lutke
sad sam zmua namolila da mi napravi lampu za radni stol od drvenih profila
tako se moze i neka lova ustedjeti, a moze i samo bit zabavno

kasnije cu i neke fotkice dodati, sad nisam za kompom
vi slobodno stavljajte ideje - smao fotke ili citave sheme za izradu

Lepo :) Decu uvek treba uciti tim kreativnim i prakticnim stvarima. Svakako je mnogo i korisnije a i psiholoski zdravije nego ga tutnuti za kompjuter pa nek igra igrice.
 
e, ja ove godina planiram burele kao licitarska srca
al cu razne boje i oblike
pa cemo zajedno ukrasiti na kraju i zajedno sjeci oblike

i ovo je super ideja za pokloncice

Pogledajte prilog 410794

http://butterheartssugar.blogspot.rs/2013/12/snow-globe-gingerbread-houses_11.html#.WB9HtMlCjHg

snow-globes-33694_l.jpeg
 
Poslednja izmena:
Odlična tema! Ja sam imala volju da sa par ideja koje sam našla na netu animiram Keti, ali sve su propale jer je previše mala. :)
Danas je u planu projekat zavesa od prijanjajuće folije i listova koje smo pokupili u parku, jednostavnije od toga ne može. Ako i to propadne, odustajem. :D
 
Mi pravimo svasta zajedno. Sad nisam za kompom da iskopam slike,ali recimo za rodjus uvek imamo home made pozivnice (jedne godine su bile one u obliku papirne torte), kolace stalno,pravili smo lampione,onda neko vreme mu je bilo zanimljivo da pricamo o zivotinjama,pa smo na hamer recimo naslikali temperom vodu sa sve koralima,pa iz vec popunjenim radnih svesaka isecali razne ribe,vodene biljke i lepili na taj hamer i tako pravili razne tabloe,ko zivi u sumi,pustinji,brdu,vodi itd. Od perlica smo oravili ukrase za novogodisnju jelku,privezak za kljuceve. Zadnji projekat nam je bio za Helloween kada smo pravili paukove,sismise,isecali bundevu,pa aranzirali sto. E tu sliku imam na telefonu,ne znam koliko ce se videti detalji,ali to nam je zadnji projekat.
1478452881932.jpg


Poslato sa Lenovo A536 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
evo i probne led lampe koju je zmu napravio
ideja je da napravi jednu za iznad njenog kreveta u obliku medveda ili zeca ili ponija
sta vec bude htjela
ova povrsina je premazana bojom za skolske table tako da se moze kredom docrtati i brisati detalje



attachment.php


- - - - - - - - - -

napravio joj je i skolsku tablu
veliku 70x10000 cm
kad joj budemo formirali sobu vjerojatno cemo vrata s unutrasnje strane presvuci bojom za skolske table
a vidjela sam i tako zanimljivo ofarban namjestaj za djecije sobe
 
pa mala je jos
probajte s kolacima
iki je to super zabavno

evo nasih ukrasa od prosle godine

Znači uopšte je nije zanimalo da učestvuje u projektu, samo je sabotirala vozeći neki automobil po onoj foliji koja je nedajbože pipava. Mačak je bio, malo je reći, oduševljen mojom idejom, tako da jedino što sam uspela da spasem je ovo: :(
Daleko od početne ideje. :lol:
Ali onda smo ipak napravili uspešno jednu u nizu igračaka za finu motoriku. Od koga je dosta je, ali ipak ide u spojler zbog skromnog učinka. :lol:

Kolače izbegavam jer svi završe na mojim butinama, u roku od dva dana ne mogu da uđem u svoju garderobu. Uopšte ne mogu da se kontrolišem, još velika količina na dohvat ruke...:sad2:
Ovo mi se baš svidelo, ali ne razumem recept uopšte. Probala sam da izguglam sastojke koji su mi nepoznati, ali samo nailazim na nove nepoznate pojmove. :confused:
 
Poslednja izmena:
E kako ste napravili tu školsku tablu, i je l' si to neku fotografiju table stavila koja se nije učitala ili ne?
Danas videla kod kineza baš tu tablu, sa postoljem i bez, ali nešto baš deluje... klimavo. Nisam uzela, da vidim gde još ima da se kupi.
I gledam kako da improvizujem saobraćajni tepih da ne kupujem, mada ima baš lepih.
 
E kako ste napravili tu školsku tablu, i je l' si to neku fotografiju table stavila koja se nije učitala ili ne?
Danas videla kod kineza baš tu tablu, sa postoljem i bez, ali nešto baš deluje... klimavo. Nisam uzela, da vidim gde još ima da se kupi.
I gledam kako da improvizujem saobraćajni tepih da ne kupujem, mada ima baš lepih.

e, tabla je 70x100 ploca za radni stol, ona sto se na metar kupuju
uzmete neki ostatak ionako nije bitna boja
a izaci ce vas jeftinije
na zid je pricvrscena tiplovima koji su takodjer prebojeni

Pogledajte prilog 410902

- - - - - - - - - -

ne ocekuj jos previse od nje
samo ce u jednom trenutku poceti da suradjuje, ne brini
mala je jos : )

- - - - - - - - - -

ovo je lutka koju sam joj sila
i cesto spava s njom

Pogledajte prilog 410903
 
inace, te prostirke za igranje prave ljudi od filca
al mislim da je to za bepce koji puzaju vise

1e1a223ebac5e20868a55e46e520c4f6.jpg


mada, mozda je zanimljivo i vecoj djeci
ako ima razne zezalice ili prica pricu

CI_Carla-Wiking_Canvas-Drop-Cloth-Activity-Play-Mat2_h.jpg.rend.hgtvcom.1280.960.jpeg




googlaj

felt play mat
activity diy play mat

- - - - - - - - - -

vidi ovo <3

ebbc5b1f66805e918459f4631eb66bb3.jpg
 
Poslednja izmena:
Tabla je odlična, prava školska! Kod nas je malo problem što nemamo slobodan zid, već razmišljam šta da izbacim napolje. Znači ta ploća mora da bude glatka, to je jedini uslov?
Na tu foru oduševila me zidna azbuka, samo smo mi još mali za to. Mogu se kupiti ove kartice, a mogu i nacrtati na debljem kartonu, može se i plastificirati da duže traje. Štap, kanap, ali odlična ideja.
https://www.facebook.com/Riznica.ideja/posts/542706015924450
Pogledajte prilog 410977

Za saobraćajni tepih ovo sam našla i oduševila se, mada opet neke nejasnoće, oko poznavanja materijala i englaskog.
Pogledajte prilog 410978Pogledajte prilog 410979Pogledajte prilog 410980
http://cookcleancraft.com/2009/01/tutorial-felt-car-play-mathouse/

- - - - - - - - - -

Razmisljam da li da se upuštam u avanturu, mada deluje prilično jednostavno i što je najbitnije bez nekog šivenja, Koji li se lepak za ovo koristi?
 
E videla sam to kad sam tražila koje su to boje za tablu, genijalno izgleda kada se uklopi uz nameštaj. :)

Meni se čini da je uglavnom sve lepljeno. Ako se šije odustajem odmah. Mada šteta što nemam mašinu.
Super su i tihe knjige, mogu se naručiti, ali za par strana ispadne skupo. Može opet varijanta štap kanap.
How to make a NO SEW Quiet Book Tutorial

To je sve u planu... :lol:

- - - - - - - - - -

Moram da se raspitam za tu farbu za table, možda čak vrata sobe. to bi bilo najjednostvanije, bez tumbanja nameštaja. Samo su vrata hrapava, pitanje da li može.
 

Back
Top