Kako je moguce da je Srbija odjednom postala ekonomski tigar?

Са 2,6% раста нико није економски тигар.
Иначе раст је последица коњуктуре, а више од пола ИТ сектора Србије(и извоза од укупно званично регистрованих 500М$+) је концентрисано у НС због менталитета, људи овде не теже да се циганишу по свету и то је створило критичну масу софтвераша са дипломама ЕТФ-а, ПМФ-а и сл.
 
Vesti iz ekonomije sve bolje i bolje. Plaate rastu. IT sektor nikad jaci u istoriji. Gradi se na sv strane. Izgleda da smo na pragu jednog ekonomskog buma.

Sta se to desava?


Da, vesti jesu sve bolje i bolje. Šteta samo što te vesti nemaju nikakvog dodira sa realnošću.

Pa jel tebi sve bolje i bolje? Tebi, tvojim prijateljima, tvojoj rodbini, tvojim komšijama? Jel svima njima rastu plate? Jel im bolje?

Jesmo na pragu jednog buma, videćeš kad nam toliko omraženi Amerikanci prestanu davati pare.
 
Za zemlju sa srednjim niskim dohodkom od nekih 6-7k per capita potrebno je minumum godisnje 7-8% rasta GDP da bi za 10 godina duplirala standard. Pravilo 70..ko je studirao ekonomiju zna o cemu pricam.

Nemam pojma o ekonomiji samo onako razmišljam.Mislite li da će ostali spavati tih 10 godina i neće ništa da rade?
 
Da, vesti jesu sve bolje i bolje. Šteta samo što te vesti nemaju nikakvog dodira sa realnošću.

Pa jel tebi sve bolje i bolje? Tebi, tvojim prijateljima, tvojoj rodbini, tvojim komšijama? Jel svima njima rastu plate? Jel im bolje?

Jesmo na pragu jednog buma, videćeš kad nam toliko omraženi Amerikanci prestanu davati pare.

Vidiš da možeš postavljati logična pitanja koja se sama nameću.. Ne slušaš AV ovaj put već sam koristiš mozak.. interesantno..
 
Tigrovi su imali rast od 10 % a ne od 2.

Јел' знаш ти, Кочо, да је Немац ручним колицима возио хрпу обезвређених дојчмарона да купи ципеле?

Еј, Југославија под санкцијама је била Швајцарска за њих, бре, Швајцарска!

А види их сад!
 
Оригами је чудо:

Paper_tiger.jpg
 
Јел' знаш ти, Кочо, да је Немац ручним колицима возио хрпу обезвређених дојчмарона да купи ципеле?

Еј, Југославија под санкцијама је била Швајцарска за њих, бре, Швајцарска!

А види их сад!

Sta me briga kako je ekonomija bila Nemacke odmah posle 1. svetskog rata. Sad je jaka.
 
4 miliona Srba da daju po 10 dolara to je 4 milijarde dolara. Ozbiljna suma za investiranje. Mudar drzavnik Srbije da preko medija zatrazi odstetu od bombardovanja NATO pakta od 100 milijardi. Da se ne prodaju resursi Srbije. Da dosju posteni ljudi na vlast.

Hajde sa malo manje Srba a da daju malo više.Recimo da Vam da neko 10 000 franaka jel bi mogli neko radno mesto da otvorite i kakvo.
 
4 miliona Srba da daje po 1000$ to je 4 milijarde dolara. Greska u pisanju..Samo sam naveo primer.. Ja sa 10000chf mogu da oplodim na berzi i napravim 100000chf za godinu dana bez lazne skromnosti uz znanje i vestine koje posedujem..Ne racunam tu patentirane proizvode koje su uzeli stranci kako se trguje po mojim instrukcijama...al to je sudbina nas Srba...bio sam preko grane i nesto radio i morao sam strancima da prodam mozak u inostranstvu.
 

Back
Top