"Brzina" Gravitacije

Zamislio sam, a da li to važi i za ovu temu i polje?
Naravno,ali važi i napomena...
Taj gibljivi elipsoid Univerzum se ponaša kao da je od neke čudne tečnosti s čudnim i čak ,promenljivim
osobinama prilagođavanja-reagovanja...
Problem je što ne znamo u kom pravcu i u vezi čega da razvijamo nove perceptore...Za gravitaciju,recimo,koja je kao
zračenje izmerena tek prošle godine...
Ograničeni smo veoma našim senzorima i kognitivnim osobinama...Ybg,valja se kiborgovati (bežićno ,ali kao dvosmerni fleš...)
 
Naravno,ali važi i napomena...
Taj gibljivi elipsoid Univerzum se ponaša kao da je od neke čudne tečnosti s čudnim i čak ,promenljivim
osobinama prilagođavanja-reagovanja...
Problem je što ne znamo u kom pravcu i u vezi čega da razvijamo nove perceptore...Za gravitaciju,recimo,koja je kao
zračenje izmerena tek prošle godine...
Ograničeni smo veoma našim senzorima i kognitivnim osobinama...Ybg,valja se kiborgovati (bežićno ,ali kao dvosmerni fleš...)

Nemojmo brkati razna zračenja za postojanje kojih treba STALNO ulagati neku energiju,
ili postojanje raznih polja ( gravitacija, elektrostatika, magnetsko) koje postoji bez stalnog ulaganja energije....
 
Zamislimo u prostoru tijelo koje ima svoju masu. Kada bi nekako, da tako kazem, carobnim stapicem, u blizini tog tijela stvorili neko drugo tijelo u trenutku t,
poslije koliko vremena bi dato tijelo pocelo da gravitaciono utice na ovo novo tijelo. Da li bi se to desilo trenutno ili bi pak proslo odredjeno vrijeme?

Razmisljam nesto o najvecoj brzini u univerzumu pa mi pada na pamet da je mozda brzina kojom gravitacija utice mozda i brza od brzine svjetlosti.



Gravitacija ne postoji.
Telo, koje bi se materijalizovalo u prostoru (recimo Sunčevom sistemu), bilo bi istog trenutka izloženo dejstvu energije-prostora koju emituje Sunce, a koja već postoji.
Došlo bi do promene i orbite postojećeg tela - sve dok se ne dovedu u neutralan položaj (ravnotežno dejstvo različitih sila).
Ako je telo B manje mase - njegova bi orbita bila bliže Suncu.
Ako bi bili peblizu - manji objekat bi postao satelit većeg (masa B mora da bude dosta manja).
 
Gravitacija ne postoji.
Telo, koje bi se materijalizovalo u prostoru (recimo Sunčevom sistemu), bilo bi istog trenutka izloženo dejstvu energije-prostora koju emituje Sunce, a koja već postoji.
Došlo bi do promene i orbite postojećeg tela - sve dok se ne dovedu u neutralan položaj (ravnotežno dejstvo različitih sila).
Ako je telo B manje mase - njegova bi orbita bila bliže Suncu.
Ako bi bili peblizu - manji objekat bi postao satelit većeg (masa B mora da bude dosta manja).

Nije šija, nego vrat?
A to dejstvo energije-prostora zovemo gravitacija!?
Btw: I dalje nisi odgovorio na pitanje!
Recimo na to telo bi odmah delovala gravitacija Sunca, ali kada bi Sunce 'shvatilo' da se pojavilo to telo,
tj. kada bi počela akcija-reakcija uzajamnih sila?
 
Kako neutralisati gravitaciju?

Ništa od toga!
Šta bi se dogodilo kada bi recimo na satelitu koji kruži oko Zemlje neutralisao gravitaciju?
Neutralisanje gravitacije bi značilo neutralisanje SVIH gravitacija, znači Zemlje, Sunca, Meseca itd...
I ti bi tada munjevitom brzinom 'odletio/zaostao' nekuda......
( Nekada davno sam čitao SF priču na tu temu)
 
Nije šija, nego vrat?
A to dejstvo energije-prostora zovemo gravitacija!?
Btw: I dalje nisi odgovorio na pitanje!
Recimo na to telo bi odmah delovala gravitacija Sunca, ali kada bi Sunce 'shvatilo' da se pojavilo to telo,
tj. kada bi počela akcija-reakcija uzajamnih sila?



Dajstvo energije-prostora je od Sunca ka Zemlji.
Ono pritiska sve objekte ka površini Zemlje.
Zahvaljujući tome uopšte i imamo atmosferu oko naše planete.
Kada bi oko nje postojao vakuum - u jednoj nanosekundi bi usisao i atmosferu, a posle i samu Zemlju.

Kada bi se neko telo materijalizovalo u prostoru, na njega bi iste sekunde delovao pritisak energije-prostora.
Dakle - odgovorio sam.
 
Dajstvo energije-prostora je od Sunca ka Zemlji.
Ono pritiska sve objekte ka površini Zemlje.
Zahvaljujući tome uopšte i imamo atmosferu oko naše planete.
Kada bi oko nje postojao vakuum - u jednoj nanosekundi bi usisao i atmosferu, a posle i samu Zemlju.

.

Ovo ti je dobar VIC!
Znači, atmosferu na Zemlji imamo radi dejstva energije od Sunca prema Zemlji?:sanke:

.

Kada bi se neko telo materijalizovalo u prostoru, na njega bi iste sekunde delovao pritisak energije-prostora.
Dakle - odgovorio sam.

NISI odgovorio! A kada bi pritisak energije-prostora TOGA NOVOG TELA počelo da deluje na Sunce?
 
Ovo ti je dobar VIC!
Znači, atmosferu na Zemlji imamo radi dejstva energije od Sunca prema Zemlji?:sanke:



NISI odgovorio! A kada bi pritisak energije-prostora TOGA NOVOG TELA počelo da deluje na Sunce?



Atmosferu Zemlja ima zbog gasova stvorenih na početku stvaranja i vodene pare.
A održava se zahvaljujući tome što sve te gasovite čestice pritiska energija-prostor, koju emituje Sunce.
Obzirom da taj pritisak nije enormno veliki - svaka čestica, kojoj se saopšti dovoljno energije, može da napusti Zemljinu atmosferu.
Ali - to su mali gubici.


Sva nebeska tela imaju slobodnu energiju untar sebe, pa tako i Zemlja.
Zemlja je unutra šuplja, a pritisak njene energije-prostora stvara silu teže u kontra smeru, što je jedan od razloga vulkanskih erupcija.
Medjutim, ta kontrateža se ne oseća na površini Zemlje, već se prostire do nekoliko kilometara u dubinu Zemljine kore ( a i okeana).
Ali, ta energija, tj. šupljina - nije postojala od samog početka, već se stvarala vremenom i to je jedan od karakterističnih procesa za sva čvrsta tela.
U svakoj steni, koja dovoljno dugo postoji nepromenjena - stvoriće se šupljina.
 
Atmosferu Zemlja ima zbog gasova stvorenih na početku stvaranja i vodene pare.
A održava se zahvaljujući tome što sve te gasovite čestice pritiska energija-prostor, koju emituje Sunce.
Obzirom da taj pritisak nije enormno veliki - svaka čestica, kojoj se saopšti dovoljno energije, može da napusti Zemljinu atmosferu.
Ali - to su mali gubici.
a.

Recimo da je tako i taj tvoj pritisak drži atmosferu Zemlje na sunčanoj strani!
A zašto ne oduva bočne strane atmosfere u kosmos?


Sva nebeska tela imaju slobodnu energiju untar sebe, pa tako i Zemlja.
Zemlja je unutra šuplja, a pritisak njene energije-prostora stvara silu teže u kontra smeru, što je jedan od razloga vulkanskih erupcija.
Medjutim, ta kontrateža se ne oseća na površini Zemlje, već se prostire do nekoliko kilometara u dubinu Zemljine kore ( a i okeana).
Ali, ta energija, tj. šupljina - nije postojala od samog početka, već se stvarala vremenom i to je jedan od karakterističnih procesa za sva čvrsta tela.
U svakoj steni, koja dovoljno dugo postoji nepromenjena - stvoriće se šupljina.

Gravitacija u sredini Zemlje je NULA, ali mislim da pritisak mase iznad ne dozvoljava stvaranje šupljine!z:poz:

E da:
NISI odgovorio! A kada bi pritisak energije-prostora TOGA NOVOG TELA počelo da deluje na Sunce?
 
Recimo da je tako i taj tvoj pritisak drži atmosferu Zemlje na sunčanoj strani!
A zašto ne oduva bočne strane atmosfere u kosmos?




Gravitacija u sredini Zemlje je NULA, ali mislim da pritisak mase iznad ne dozvoljava stvaranje šupljine!z:poz:

E da:
NISI odgovorio! A kada bi pritisak energije-prostora TOGA NOVOG TELA počelo da deluje na Sunce?



Sunčev sistem možeš da zamisliš kao balon ili loptu.
Prostor je samo unutar njega.
Sunce svake sekude ubacuje u njega ogromne količine energije i održava prostor - veličinu sistema i pritisak sa svih strana (kao kada uduvavaš vazduh u loptu ili balon).
Dakle - pritisak se vrši sa svih strana, ali je nešto malo veći sa strane prema Suncu.
Ovo što ti navodiš je problem - ali za gravitaciju.
Kod nje bi se javile velike razlike izmedju osunčane i naspramne strane.

Jedina sila koja je primećena u našem zvezdanom sistemu - deluje od Sunca i izaziva Sunčev vetar.
Nije primećena nikakva privlačna sila ka Suncu.
Sem - na papiru.
Jedina primećena sila na Zemlji deluje iz unutrašnjosti Zemlje ka spoljašnjosti i izaziva vulkanske erupcije i izlivanje lave.
Niko nije primetio neku enormno veliku silu u suprotnom smeru.
Naprotiv - vulkan izbaci 4 kubna kilometra materijala, ali se nigde ne pojavljuje ispod njega adekvatna šupljina.
Na mesto šupljine dolazi novi materijal - iz unutrašnjosti.
To je stvarnost - sve ostalo su samo lepe bajke.
 
Sunčev sistem možeš da zamisliš kao balon ili loptu.
Prostor je samo unutar njega.
Sunce svake sekude ubacuje u njega ogromne količine energije i održava prostor - veličinu sistema i pritisak sa svih strana (kao kada uduvavaš vazduh u loptu ili balon).
Dakle - pritisak se vrši sa svih strana, ali je nešto malo veći sa strane prema Suncu.
Ovo što ti navodiš je problem - ali za gravitaciju.
Kod nje bi se javile velike razlike izmedju osunčane i naspramne strane.

Jedina sila koja je primećena u našem zvezdanom sistemu - deluje od Sunca i izaziva Sunčev vetar.
Nije primećena nikakva privlačna sila ka Suncu.
Sem - na papiru.
Jedina primećena sila na Zemlji deluje iz unutrašnjosti Zemlje ka spoljašnjosti i izaziva vulkanske erupcije i izlivanje lave.
Niko nije primetio neku enormno veliku silu u suprotnom smeru.
Naprotiv - vulkan izbaci 4 kubna kilometra materijala, ali se nigde ne pojavljuje ispod njega adekvatna šupljina.
Na mesto šupljine dolazi novi materijal - iz unutrašnjosti.
To je stvarnost - sve ostalo su samo lepe bajke.

Razlika sunčeve gravitacije na dve strane Zemlje je 12000/150000000 pa gledaj koliko je to.....
Ti si svakako dodao jednu lepu bajku!z:poz:
 
Ništa od toga!
Šta bi se dogodilo kada bi recimo na satelitu koji kruži oko Zemlje neutralisao gravitaciju?
Neutralisanje gravitacije bi značilo neutralisanje SVIH gravitacija, znači Zemlje, Sunca, Meseca itd...
I ti bi tada munjevitom brzinom 'odletio/zaostao' nekuda......
( Nekada davno sam čitao SF priču na tu temu)

Leteci tanjiri vanzemaljskih civilizacija su resili pitanje gravitacije i mogu da je neutralisu i koriste za daleka i kratka putovanja.
 
Leteci tanjiri vanzemaljskih civilizacija su resili pitanje gravitacije i mogu da je neutralisu i koriste za daleka i kratka putovanja.

Svemirci imaju napredniju tehnologiju i verovatno(!!!) izvore ogromne količine energije za putovanja.
Njima je 'naša' gravitacija mizerija od problema i utroška energije.....

Mi jedva sklepamo nešto s dovoljno energije da kako-tako napusti Zemlju!:bob:
 
Razlika sunčeve gravitacije na dve strane Zemlje je 12000/150000000 pa gledaj koliko je to.....
Ti si svakako dodao jednu lepu bajku!z:poz:



Pazi - ni ti ni bilo ko drugi nije uspeo da pobije ovo što sam izneo:
Pravac dejstva sila, koji je nedvosmisleno utvrdjen.
Sve ostalo su samo bajke na papiru.

- - - - - - - - - -

Leteci tanjiri vanzemaljskih civilizacija su resili pitanje gravitacije i mogu da je neutralisu i koriste za daleka i kratka putovanja.



Nisu to leteći tanjiri "vanzemaljskih" civilizacije - već nekadašnje vanzemaljske.
To je jedina civilizacija koja se ovde pojavila.
I oni se koriste za lokala putovanja - u okviru Sunčevog sistema.
 
Pazi - ni ti ni bilo ko drugi nije uspeo da pobije ovo što sam izneo:
Pravac dejstva sila, koji je nedvosmisleno utvrdjen.
Sve ostalo su samo bajke na papiru.

- - - - - - - - - -

Nisu to leteći tanjiri "vanzemaljskih" civilizacije - već nekadašnje vanzemaljske.
To je jedina civilizacija koja se ovde pojavila.
I oni se koriste za lokala putovanja - u okviru Sunčevog sistema.

Pobijanje tvoje teorije? Priznaješ samo dejstvo nekakve sile Sunca.
A šta je sa Zemljom? Ima li ona nekakve sile?

Kako znaš da postoji samo jedna vanzemaljska, tj. da se pojavila samo JEDNA!?
 
Pobijanje tvoje teorije? Priznaješ samo dejstvo nekakve sile Sunca.
A šta je sa Zemljom? Ima li ona nekakve sile?

Kako znaš da postoji samo jedna vanzemaljska, tj. da se pojavila samo JEDNA!?



Ne da ja priznajem - nego je to jedina detektovana sila.
Sila koja deluje od Sunca.
Ko je ikada dokazao postojanje sile koja deluje ka Suncu, odnosno Sunčeve gravitacije?
Sem što tako piše na papiru (a pisalo je i na ogradi svašta...).
Već sam odgovorio za Zemlju - Zemljina kontra-sila deluje do nekoliko kilometara u dubinu Zemljine kore (od unutrašnjosti), gde je poništena od strane Sunčeve energije-prostora.
Zato ništa ne propada u dubinu, već, kada vulkani izbace materijal napolje - rupa se popuni materijalom iz unutrašnjosti.
I ovo je činjenica.
Kakav bi ti zaključak izvukao na osnovu te činjenice?


Zato što se u istorijskim spisima pominje samo ta jedna.
 
Ne da ja priznajem - nego je to jedina detektovana sila.
Sila koja deluje od Sunca.
Ko je ikada dokazao postojanje sile koja deluje ka Suncu, odnosno Sunčeve gravitacije?
Sem što tako piše na papiru (a pisalo je i na ogradi svašta...).
Već sam odgovorio za Zemlju - Zemljina kontra-sila deluje do nekoliko kilometara u dubinu Zemljine kore (od unutrašnjosti), gde je poništena od strane Sunčeve energije-prostora.
Zato ništa ne propada u dubinu, već, kada vulkani izbace materijal napolje - rupa se popuni materijalom iz unutrašnjosti.
I ovo je činjenica.
Kakav bi ti zaključak izvukao na osnovu te činjenice?


Zato što se u istorijskim spisima pominje samo ta jedna.

Zamislimo vertikalni tunel prema sredini Zemlje:
Kako bi prošao da skočiš u njega?
 
Svemirci imaju napredniju tehnologiju i verovatno(!!!) izvore ogromne količine energije za putovanja.
Njima je 'naša' gravitacija mizerija od problema i utroška energije.....

Mi jedva sklepamo nešto s dovoljno energije da kako-tako napusti Zemlju!:bob:

Ja bas obrnuto mislim.

Vanzemaljci su jako MALO energije koristili za svoja daleka medjuplanetarna putovanja...

ONI SU MANIPULISALI GRAVITACIJU i to im je omogucavalo da sam brodovima relativno male mase savladavaju neverovatna rastojanja.
 
Nemate pojma kad je izmišljen Vorp skok!:rotf:
Hajde ti Vaso fosilu jedan objasni nam neukima kako to da su sve planete prekprošle godine bile zagrejane za 5 st.C više?!
A Sunce pojačalo aktivnost isto za toliko.
I još jednu sitnicu nam objasni:kako to da Zemlja još uvek i posle 4 milijarde godina ima tečno jezgro,kako se nije ohladila do
sada?:zelenko3:
(Kozirev je načeo taj "paradoks" i ustvrdio da su zvezde i planete žive,ali da to ima veze sa gravitacionim zračenjem,baš se nisu
nadali...)
 
Ja bas obrnuto mislim.

Vanzemaljci su jako MALO energije koristili za svoja daleka medjuplanetarna putovanja...

ONI SU MANIPULISALI GRAVITACIJU i to im je omogucavalo da sam brodovima relativno male mase savladavaju neverovatna rastojanja.

Ako je trik i u maloj masi, tj. nekakvoj 'energetskoj/nematerijalnoj' inteligenciji, opet im gravitacija ne predstavlja veliki problem!:sanke:
 

Back
Top