"Brzina" Gravitacije

Kome treba ova izmišljotina?
Bog je valjda rekao: U ovom delu vasione ću da napravim komunizam, a u drugom delu kapitalizam?:zcepanje:

.

Такозвана црна материја је детектована ефектом скретања светлости. Скретања нема ако нема промене брзине светлости.

Можда си ову чињеницу случајно пропустио.
 
Такозвана црна материја је детектована ефектом скретања светлости. Скретања нема ако нема промене брзине светлости.

Можда си ову чињеницу случајно пропустио.
Zofre, a nisi ti u ovim kosmičkim stvarima toliko dobar koliko u elektronskim!

I još uvek mi je nepoznanica kako si ti pronašao da smo se ja i Rašo raspravljali o trivijalnim stvatima[emoji53]
 
Такозвана црна материја је детектована ефектом скретања светлости. Скретања нема ако нема промене брзине светлости.

Можда си ову чињеницу случајно пропустио.

Skretanje svetlosti je promena vektora brzine!
Ali bih rekao da skalarna veličina brzine ostaje ista!:hvala:

- - - - - - - - - -

I još kad uza sve to hoćeš da objasniš i eksperiment zakasnele odluke. A taj eksperiment jednostavno ne može da se objasni ako gravitacija ne bi bila brža od svetlosti. Samo ako je gravitacija brža od svetlosti, pa tako da može da se objasni vremenska varka koju taj eksperiment proizvodi.

ku:

Na šta misliš pod 'gravitacija'? Samo polje ili brzinu promene toga polja!?
Naime, kod polja je spominjanje brzine obična nebuloza!:manikir:
 
Na šta misliš pod 'gravitacija'? Samo polje ili brzinu promene toga polja!?
Naime, kod polja je spominjanje brzine obična nebuloza!:manikir:

Pa šta mogu da mislim. Normalno pričamo o nečemu što nikad nije izmereno.

A i naučnici NASAe su se igrali sa nekim misaonim eksperimentima. Ono kad bi Sunce u momentu nestalo, koliko bi trajalo dok mi to gravitaciono osetimo. I oni navode da oni samo misle da bi to bilo posle osam minuta, i oko toga smo se već raspravljali sa IgnjatijemZaporoškim, pre par godina.

I sad sam ja došao do konkluzije da bi to preko eksperimenta zakasnele odluke moglo da se poredi. Pa i sa kvantnom isprepletenošću.

A el znaš ti uopšte šta zbunjuje kod eksperimenta zakasnele odluke?
 
Znaci potrebno vrijeme da tijelo A gravitaciono pocne da djeluje na tijelo B je t + (vrijeme za koje brzina svjetlosti stigne od A do B) ?

Medjutim ovo se ne slaze sa samom Ajnstajnovom teorijom. Ajnstajn kaze da masa zakrivljuje prostor a efekat toga je gravitacija. Tako je prostor oko tijela A prije trenutka t pa i u trenutku t vec zakrivljen. Kada se stvori tijelo B ono se stvara u vez zakrivljenom prostoru pa je logicno da gravitacija tijela A trenutno pocinje da djeluje na tijelo B. Znaci u trenutku stvaranja.

1. Vreme je paradoksalno ukoliko se posmatra iz perspektive gravitacionog svojstva.
2. Veća količina gravitacionog polja zakrivljuje vremenski momentum, te odnos vremena pokretanja između dva tela zavisi od njihove ukupne mase.
3. Svako telo, bez obzira na masu, sadrži određen broj vremenskog ubrzanja, te i ubrzanja materije.
4. Akcija i reakcija nisu linearni, već se samo posmatraju linearno kako bi se lakše razumeo koncept mase u postojanju, odnosno svemiru. Takoreći, čovek je izmislio odrednicu za vreme (mernu jedinicu) koja nalaže na Pokretljivost mase u prostoru.
5. Što je masa hladnija, njezina je validnost pokreta u prostoru sporija, odnosno stacionirana. Gravitacija gubi na svojstvu pri temperaturama približnim apsolutnoj nuli. To znači da je pozicija gravitacione tačke zanemarljiva u vakuumu gde vlada gotovo apsolutna nula jer svaki deo mase će biti gravitaciono težište zavisno od pozicije, odnosno perspektive posmatranja.


Tako da je pravilan odgovor na tvoje pitanje - Vreme pokreta jednog gravitacionog tela na drugo u uslovima apsolutnog vakuuma zavisi. Drugi pravilan odgovor na toje pitanje je - utiče odmah, kako god da se u ljudskoj perspektivi može definisati ''odmah''. Vreme ubrzanja postoji i relativno je toliko sitno i nebitno da se može apsolutno zanemariti s obzirom da je dejstvo materije relativno bitnije od toga koliko brzo materija utiče na drugu materiju, odnosno tačka jednog gravitacionog polja utiče na drugo gravitaciono polje (i obratno).
U suštini, Vreme kao odrednica je sporije na nivoima apsolutne nule (i generalno aktivnost mase je manja što je telo hladnije). U uslovima gde NE POSTOJI toplota, dakle vlada apsolutna nula, vreme prestaje da postoji, a gravitacija prestaje da funkcioniše /u teoriji (neću da vidim kuke i motike ovde :mrgreen:)
 
1. Vreme je paradoksalno ukoliko se posmatra iz perspektive gravitacionog svojstva.
2. Veća količina gravitacionog polja zakrivljuje vremenski momentum, te odnos vremena pokretanja između dva tela zavisi od njihove ukupne mase.
3. Svako telo, bez obzira na masu, sadrži određen broj vremenskog ubrzanja, te i ubrzanja materije.
4. Akcija i reakcija nisu linearni, već se samo posmatraju linearno kako bi se lakše razumeo koncept mase u postojanju, odnosno svemiru. Takoreći, čovek je izmislio odrednicu za vreme (mernu jedinicu) koja nalaže na Pokretljivost mase u prostoru.
5. Što je masa hladnija, njezina je validnost pokreta u prostoru sporija, odnosno stacionirana. Gravitacija gubi na svojstvu pri temperaturama približnim apsolutnoj nuli. To znači da je pozicija gravitacione tačke zanemarljiva u vakuumu gde vlada gotovo apsolutna nula jer svaki deo mase će biti gravitaciono težište zavisno od pozicije, odnosno perspektive posmatranja.


Tako da je pravilan odgovor na tvoje pitanje - Vreme pokreta jednog gravitacionog tela na drugo u uslovima apsolutnog vakuuma zavisi. Drugi pravilan odgovor na toje pitanje je - utiče odmah, kako god da se u ljudskoj perspektivi može definisati ''odmah''. Vreme ubrzanja postoji i relativno je toliko sitno i nebitno da se može apsolutno zanemariti s obzirom da je dejstvo materije relativno bitnije od toga koliko brzo materija utiče na drugu materiju, odnosno tačka jednog gravitacionog polja utiče na drugo gravitaciono polje (i obratno).
U suštini, Vreme kao odrednica je sporije na nivoima apsolutne nule (i generalno aktivnost mase je manja što je telo hladnije). U uslovima gde NE POSTOJI toplota, dakle vlada apsolutna nula, vreme prestaje da postoji, a gravitacija prestaje da funkcioniše /u teoriji (neću da vidim kuke i motike ovde :mrgreen:)

mislim da si omašio futbal uvođenjem temperature?
Zamisli dovoljno mali prostor u kosmosu gde nema ni jedne čestice!
Koliko je tamo temperatura? Ima li uopšte smisla govoriti o tome tamo?
Čim staviš termometar, on će pokazati nešto jer će da apsorbuje razna zračenja!
Ima li zračenje neku temperaturu?
 
Zofre, a nisi ti u ovim kosmičkim stvarima toliko dobar koliko u elektronskim!

I još uvek mi je nepoznanica kako si ti pronašao da smo se ja i Rašo raspravljali o trivijalnim stvatima[emoji53]

Да сам у било чему добар не бих овде трошио време.

Тривијалне ствари?

Мислим да сам то написао поводом једне ваше предуге расправе, када сте се удаљили од теме, а за тему нисам написао да је тривијална.

Ако сам те увредио, извини.

- - - - - - - - - -

Skretanje svetlosti je promena vektora brzine!
Ali bih rekao da skalarna veličina brzine ostaje ista!:hvala:

- - - - - - - - - -

Брзина светлости у стаклу је мања, измерено и доказано.
 
1. Vreme je paradoksalno ukoliko se posmatra iz perspektive gravitacionog svojstva.
2. Veća količina gravitacionog polja zakrivljuje vremenski momentum, te odnos vremena pokretanja između dva tela zavisi od njihove ukupne mase.
3. Svako telo, bez obzira na masu, sadrži određen broj vremenskog ubrzanja, te i ubrzanja materije.
4. Akcija i reakcija nisu linearni, već se samo posmatraju linearno kako bi se lakše razumeo koncept mase u postojanju, odnosno svemiru. Takoreći, čovek je izmislio odrednicu za vreme (mernu jedinicu) koja nalaže na Pokretljivost mase u prostoru.
5. Što je masa hladnija, njezina je validnost pokreta u prostoru sporija, odnosno stacionirana. Gravitacija gubi na svojstvu pri temperaturama približnim apsolutnoj nuli. To znači da je pozicija gravitacione tačke zanemarljiva u vakuumu gde vlada gotovo apsolutna nula jer svaki deo mase će biti gravitaciono težište zavisno od pozicije, odnosno perspektive posmatranja.


Tako da je pravilan odgovor na tvoje pitanje - Vreme pokreta jednog gravitacionog tela na drugo u uslovima apsolutnog vakuuma zavisi. Drugi pravilan odgovor na toje pitanje je - utiče odmah, kako god da se u ljudskoj perspektivi može definisati ''odmah''. Vreme ubrzanja postoji i relativno je toliko sitno i nebitno da se može apsolutno zanemariti s obzirom da je dejstvo materije relativno bitnije od toga koliko brzo materija utiče na drugu materiju, odnosno tačka jednog gravitacionog polja utiče na drugo gravitaciono polje (i obratno).
U suštini, Vreme kao odrednica je sporije na nivoima apsolutne nule (i generalno aktivnost mase je manja što je telo hladnije). U uslovima gde NE POSTOJI toplota, dakle vlada apsolutna nula, vreme prestaje da postoji, a gravitacija prestaje da funkcioniše /u teoriji (neću da vidim kuke i motike ovde :mrgreen:)

:worth:
 
Ал ти малопре написа да се скаларна брзина светлости не мења???

I gde je problem?
Svetlost skreće pod uticajem gravitacije, menja se vektor brzine, ali skalarna vrednost brzine ostaje ISTI!
Ili više nije tačno da je brzina svetloasti u vakumu konstanta, tj. da se menja pod uticajem gravitacije?
 
Да сам у било чему добар не бих овде трошио време.

Тривијалне ствари?

Мислим да сам то написао поводом једне ваше предуге расправе, када сте се удаљили од теме, а за тему нисам написао да је тривијална.

Ако сам те увредио, извини.

Ma jok, ništa se nisma uvredio. A može biti da smo se ja i Rašo malo pogubili, ali tako ti je to kad se pokrene jedna ozbiljna korekcija i usavršavanje OTR do njene perfekcije. Mada korekcija više ide u pravcu nadogradnje postupka računanja OTR i tu ako si baš, baš dobar, onda nemoj da te iznenadi ako završiš i kod toga zašto žene toliko vole da istiskaju bubuljice[emoji53]

Jeste da je ta čudna strast kod žena trivijalna stvar, ali u krajnjoj liniji ukazuje na to koliko je dobro razrađena OTR pomirljiva i sa metafizikom.

Ono, kad davno prešišaš njeno pomirenje sa kvantnom fizikom i Velikom praskom, onda ovo dođe kao šlag na tortu[emoji6]


I nemoj da te deprimira što nisi toliko dobar da možeš da učestvuješ u razvoju ruskog kosmičkog naoružanja. Mislim, dobro je što to rusi imaju i mogu da razviju, a što opet jako čudi kako 1% čovečanstva ima toliki potencijal.
Jako je to čudna stvar!
 
Ma jok, ništa se nisma uvredio. A može biti da smo se ja i Rašo malo pogubili, ali tako ti je to kad se pokrene jedna ozbiljna korekcija i usavršavanje OTR do njene perfekcije. Mada korekcija više ide u pravcu nadogradnje postupka računanja OTR i tu ako si baš, baš dobar, onda nemoj da te iznenadi ako završiš i kod toga zašto žene toliko vole da istiskaju bubuljice[emoji53]

Jeste da je ta čudna strast kod žena trivijalna stvar, ali u krajnjoj liniji ukazuje na to koliko je dobro razrađena OTR pomirljiva i sa metafizikom.

Ono, kad davno prešišaš njeno pomirenje sa kvantnom fizikom i Velikom praskom, onda ovo dođe kao šlag na tortu[emoji6]


I nemoj da te deprimira što nisi toliko dobar da možeš da učestvuješ u razvoju ruskog kosmičkog naoružanja. Mislim, dobro je što to rusi imaju i mogu da razviju, a što opet jako čudi kako 1% čovečanstva ima toliki potencijal.
Jako je to čudna stvar!

Mene iznenadjuje da zene vole da istiskaju i druge stvari.....:roll:
 
Mene iznenadjuje da zene vole da istiskaju i druge stvari.....:roll:
Ma više sam se bavio nelogičnim strastima, i na kraju sam otkrio da to sa logikom ni nema veze, al' izgleda sa kolapsom crnih rupa da ima. Kolaps crne rupe je osnovni princip nastajanja atoma, pa tako i dodatnih rupa [emoji6]

A tebe te, koliko god da si nelogičan, tebe nisam razmatro[emoji38]

Bilo bi to previše i za moju sposobnost spoznaje:zblesav:
 
Prelamanje je dokaz da se skalarna brzina menja.

Svetlost skrece pod uticajem gravitacije, ali znamo i da se prostor krivi pod uticajem gravitacije.
Pravolinijska svetlost samo prati zakrivljeni prostor.

Brkaš prelamanje zbog prelaska svetlosti u sredstvo druge gustine i uticaj gravitacije?

- - - - - - - - - -

Ma više sam se bavio nelogičnim strastima, i na kraju sam otkrio da to sa logikom ni nema veze, al' izgleda sa kolapsom crnih rupa da ima. Kolaps crne rupe je osnovni princip nastajanja atoma, pa tako i dodatnih rupa [emoji6]

av:

I onda dolazimo do cikličnog kosmosa, tj. svaka crna rupa na kraju 'skonča' sa spektakularnom eksplozijom!:hvala:
 
Gravitaciono polje uvija prostor (ili je gravitacija posledica savijenog prostora, kako ti drago).
Prolazeci kroz gravitaciono polje svetlost prelazi duzi put, i to stvara efekat smanjene brzine.

Jel' i to Ajnštajnova umotvorina?
Od postavke da je brzina svetlosti u vakumu konstantna,
došli smo do teorije po kojoj ta brzina više nije konstantna!?:zcepanje:
 
]
.....................................
I onda dolazimo do cikličnog kosmosa, tj. svaka crna rupa na kraju 'skonča' sa spektakularnom eksplozijom!:hvala:

A otkud ja znam da li se onda dolazi do cikličnog kosmosa, meni je u principu bitno da nađem proizvodnju za atom[emoji6]

Crne rupe verovatno imaju različite cikluse, a i biće da nisu sve crne rupe apsolutni singularitet. Crne rupe verovatno najčešće isparavaju po principu Hokingovog zračenja, mada mislim da njegov princip i nije baš u skladu sa realnošću. Više se tu radi o isparavanju po osnovu kosmičke konstante. One dakle i bukvakno isparavaju, e samo što se onda tim isparavanjem hrani neka druga crna rupa. I naravno, crna rupa samo u retkom slučaju može da se pohrani toliko da postane nestabilna, pa da onda kolapsira pod težinom prostora.
I ne eksplodira ona, ona više "komplodira". To više vuče na imploziju, et samo što ima i primese eksplozije[emoji38]
I ta kompleksnost ostvaruje neke procese u razbijanju singulariteta i oformljavanja stabilnog atoma.

Mislim, ukoliko singularitet možeš uopšte i da izračunaš. Najveći problem kod računanja singulariteta je naelektrisanja preko kvantne osnove materijalizacije. U principu, najosnovniji pojam kvantne čestice bez naelektrisanja, to je nezamislivo, a opet mora da je tako. Crne rupe to rade, one su izgleda kolosi u kojima je sve oboreno na nulu. U njima su subatomske čestice kvantno zarobljene. Nemaju naelektrisanje niti prelaze u talase, i eto to tako dok se nešto ne desi...

A inače, mislim da je sve što mi vidimo, da je se to izrodilo iz kolapsa jedne crne rupe. Zamisli kolka je bila[emoji53]

Mislim, ne moš ti samo da kažeš "eksplodirala crna rupa":zblesav:

Ti u svemu moraš da uvedeš i neke nove brojeve[emoji6]
 
A otkud ja znam da li se onda dolazi do cikličnog kosmosa, meni je u principu bitno da nađem proizvodnju za atom[emoji6]

Crne rupe verovatno imaju različite cikluse, a i biće da nisu sve crne rupe apsolutni singularitet. Crne rupe verovatno najčešće isparavaju po principu Hokingovog zračenja, mada mislim da njegov princip i nije baš u skladu sa realnošću. Više se tu radi o isparavanju po osnovu kosmičke konstante. One dakle i bukvakno isparavaju, e samo što se onda tim isparavanjem hrani neka druga crna rupa. I naravno, crna rupa samo u retkom slučaju može da se pohrani toliko da postane nestabilna, pa da onda kolapsira pod težinom prostora.
I ne eksplodira ona, ona više "komplodira". To više vuče na imploziju, et samo što ima i primese eksplozije[emoji38]
I ta kompleksnost ostvaruje neke procese u razbijanju singulariteta i oformljavanja stabilnog atoma.

6]


Kao i ovo:
Supernova se događa kada masivna zvijezda potroši svoje nuklearno gorivo, pri čemu jezgra postaje nestabilna, pa kolapsira.
......A onda EKSPLODIRA!!!!
 
Zamislimo u prostoru tijelo koje ima svoju masu. Kada bi nekako, da tako kazem, carobnim stapicem, u blizini tog tijela stvorili neko drugo tijelo u trenutku t,
poslije koliko vremena bi dato tijelo pocelo da gravitaciono utice na ovo novo tijelo. Da li bi se to desilo trenutno ili bi pak proslo odredjeno vrijeme?

Razmisljam nesto o najvecoj brzini u univerzumu pa mi pada na pamet da je mozda brzina kojom gravitacija utice mozda i brza od brzine svjetlosti.

Zamisli da je Univerzum od nestišljive tečnosti i ti pomeranjem jednog tela,pomeraš njegove sile po celom univerzumu trenutno!
Inače,vreme t ne postoji-postoji samo promena pozicije...:manikir:

- - - - - - - - - -

Sory,intenzitet sila,naravno da opada s kvadratom odstojanja...(Gustina vakuuma;))
 

Back
Top