Dokumentarni film o genocidu nad srbima.

da se taj filmic ne zove mozda " ISTINA"...produced by SRS ( citaj srpska radikalna stranka ) pravi autentican filmic nema sta...evo uskoro pa ide za Oscara...

Skoro ko ona smijurija dobro ubiti da nije smjesno bilo bi jako zalosno, na stranici radikala di kao zrtve u Srebrenici ustaju poslje streljanja jer su to zapravo statisti....
 
Zg2004:
da se taj filmic ne zove mozda " ISTINA"...produced by SRS ( citaj srpska radikalna stranka ) pravi autentican filmic nema sta...evo uskoro pa ide za Oscara...

Skoro ko ona smijurija dobro ubiti da nije smjesno bilo bi jako zalosno, na stranici radikala di kao zrtve u Srebrenici ustaju poslje streljanja jer su to zapravo statisti....
Ајде на лечење усташа ако су теби СРБСКЕ ЖРТВЕ ИГРА ОНДА ЛЕЧЕЊЕ ИЛИ ПОД Н......
 
Zg2004:
da se taj filmic ne zove mozda " ISTINA"...produced by SRS ( citaj srpska radikalna stranka ) pravi autentican filmic nema sta...evo uskoro pa ide za Oscara...

Skoro ko ona smijurija dobro ubiti da nije smjesno bilo bi jako zalosno, na stranici radikala di kao zrtve u Srebrenici ustaju poslje streljanja jer su to zapravo statisti....
A ti se uključi i razgovaraj kao čovek. Bez provokacija. A ostali isto tako!
 
Ako si Zg tako obrazovan kao sto se predstavljas, zamolio bih te da nam ovde strucnim filmskim jezikom objasnis montaznu sekvencu sa akcentom na rakurse snimanja, kolor balans svakog kadra posebno, te ociglednu razliku formata tejpa za nekoliko kadrova. Znaci neki su snimani profi sa Betom SP neki u DV a neki totalno amterskim sredstvima. Ako je to jedan dogadjaj kako je to moguce? Da nisu bila tri snimatelja?
 
Genocid je riječ kojom Senat Sjedinjenih Država u svojoj Rezoluciji o sjećanju na Srebrenicu (Senate Resolution No. 134) naziva politiku agresije i etničkog čišćenja koju su izvršile srpske snage u BiH od 1992. do 1995 godine, saopćeno je iz Kongresa Bošnjaka Sjeverne Amerike.

S apsolutnom podrškom svih 100 senatora 22. juna Senat je usvojio ovu rezoluciju. Nadalje se navodi da je politika agresije i etničkog čišćenja izvršena od snaga bosanskih Srba uz direktnu podršku vlasti Savezne Republike Jugoslavije (Srbije i Crne Gore) dovela do progona više od dva miliona ljudi, oko 200 hiljada ubijenih, na desetine hiljada silovanih ili na druge načine mučenih, te do stalnog granatiranja i snajperskih napada nedužnih civila Sarajeva i drugih urbanih centara.

Prisjećajući se žrtava Srebrenice, Senat upozorava svijet da nije zaboravio šta se dogodilo u BiH niti 10 godina poslije rata i šalje jasnu poruku da zločin mora biti kažnjen, te da će SAD nastaviti podržavati nezavisnost i teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine.

Usvajanjem ove rezolucije prije obilježavanja 10. godišnjice genocida u Srebrenici, Senat odaje duboku počast svim žrtvama agresije i genocida u BiH. Također, odaje počast stranim državljanima, uključujući i američke koji su radeći u mirovnoj misiji u BiH dali svoje živote.

Američki Senat poručuje Ujedinjenim narodima i zemljama članicama UN-a da bi zbog svog neodlučnog i neblagovremenog djelovanja trebali dijeliti odgovornost zbog dopuštanja masakra u Srebrenici i genocida u BiH.

Nacionalni je interes SAD-a da sve osobe odgovorne za ratni zločin, genocid i zločin protiv čovječnosti snose odgovornost za svoje postupke i budu privedene pred lice pravde, pri čemu se pozivaju sve zemlje na obaveznu suradnju s Međunarodnim sudom za ratne zločine u Hagu.
 
TRRRT. Eto ista prica drugo odstojanje. Kad nemaju argument, demagogija, sad Srebrenica ...posle nesto drugo. I vi ocete u Evropu. Jadna vam je ta Evropa koja ce da vas primi tako kameleonski pretvorene. Sve se polako otkriva kamen po kamen, pa za neko vreme ima da vase poslanstvo moli na prijem u Beogradu, ali bice kasno za to.
 
Zg2004:
ja ne znam sta bi isao molit u BG?

da se mene osobno pita hrvatski predsjednik a ni premijer ne bi trebali ic u BG sve dok srpski premijer i predsjednik ne dodju u Vukovar i ispricaju se hrvatskom narodu za genocid i pokusaj istrebljenja...a nakon toga lijepi frendly odnosi

Какве везе имају премијер и председник Србије са Вуковаром ??? Чуди ме да ти као Хрват имаш смелости да изговориш реч ГЕНОЦИД...ејјјјјјјјј... ??????????????
Али то је то... зато и презирем вас притворне језуите... хвала Богу да више нема СФРЈ... и да се лепо носите у "лијепу вашу" ...

... тек вас чека српски брендли а нарочито frendly !
 
Kad je izetbegovic bio ziv. Svedocanstva o njegovim zverstvima (posecivao je konc logore za srbe, snimao se kako se hvali kako alahova armija kolje srbe i još mnoga druga zverstva) su odbijena od haskog tribunala. Taj haski tribunal je godinama moljen od srba koji su preziveli uzase od muslimana iz bosne, hrvata i siptara da sudi zločincima. Međutim to je ignorisano. Jasno je haski tribunal stavio do znanja da zverstva nad srbima se ignorise. Šta da se kaže za haski tribunal, koji je davao izjave koje se mogu definitivno svrstati kao rasisticke i lazne prema srpskom narodu. Ali to za srpski narod ništa nije novo. Od zapada je uvek tretiran najgore. Samo se setimo pre prvog i za vreme prvog i drugog svetskog rata. Pa devedesetih. Laži o masovnim silovanjima. I ta laz i dan danas stoji na human rights watch. Klanice u Sarajevu, gde su najmanje 2000 srba poklano. To haski tribunal ne interesuje. O snimcima koji su dostavljeni haskom tribunalu, gde muslimani iz bosne zverski muce srbe. Spisak vise od 3000 srba, od kojih su vise od polovine srpski civili koji su poklani u i oko Srebrenice. To su ignorisali. I onda kažu nam neki „srpski” politicari da coveka koji je bio u prvim redovima, coveka koji je spasao na stotine hiljada srba od sigurne smrti. Tog coveka da predamo haskom tribunalu. Gde će im dusa. A da, oni je i nemaju kad tako nešto mogu da traže.
 
Elvin:
danas se rec genocid olako upotrebljava,u vukovaru je mozda bio zlocin(sudjenje je u toku),ali nikako nije genocid,ali u hrvatskoj je bilo etnickog ciscenja,pre ravno 10 godina pa se jos niko nije ispricao...


u Vukovaru je mozda bio zlocin????

i da u pravu si prije 10 godina je zaustavljeno etnicko ciscenje...koje su radili srbi ubijajuci sve nesrpsko,paleci hrvatske gradove, ubijajuci hrvatske ranjenike i civile,granatirajuci centar Zagreba + klaicevu bolnicu ( btw to je djecja bolnica )...

mislim da je napokon vrijeme da srbi ostave propagandu i vide sta su radili na ovim podrucijima pa onda da drugima nesto pricaju...bilo bi krajnje vrijeme
 
kad sud utvrdi reci cu da je zlocin,nisam bio tamo,ne znam nikoga kome verujem da mi kaze iz prve ruke
nema tu propagande u hrvatskoj je sprovedeno klasicno etnicko ciscenje,srbima su kuce spaljene,oduzeto stanarsko pravo,proterane su stotine hiljada ljudi za nekoliko dana,posle kapitulacije vojske
dok se u hrvatskoj jos uvek glorifikuje zlocin i ante gotovina,pogledaj samo "sudjenje" za loru
tako da nemas moralno pravo da govoris srbima da urade ono sto vi niste...
 
Prvo ZG pravis obstrukciju teme. Tema je dokumentarni film. Odgovori na to pitanje ili nemoj da pricas o Vukovaru, jer ako ja krenem da pricam o Jasenovcu i postujem sta je tamo bilo, ovo ce biti za malu decu. Znaci da li si gledao film, i ako mozes analiziraj filmski jezik koji je koriscen pri montazi tog materijala. Ako ne mozes ne spamuj temu.
 
marlon:
Ako si Zg tako obrazovan kao sto se predstavljas, zamolio bih te da nam ovde strucnim filmskim jezikom objasnis montaznu sekvencu sa akcentom na rakurse snimanja, kolor balans svakog kadra posebno, te ociglednu razliku formata tejpa za nekoliko kadrova. Znaci neki su snimani profi sa Betom SP neki u DV a neki totalno amterskim sredstvima. Ako je to jedan dogadjaj kako je to moguce? Da nisu bila tri snimatelja?
ZG, imaš da odgovoriš bar nekako na ovo gore? Ako imaš neku činjenicu - kaži. Ako nemaš, nemoj se nastavljati.
 
sto se tice filma nazalost sam ga gledao jer btw i mi iz hrvatske mozemo na krajinaforce.com....i to je sav moj komentar na film...

a sto se tice zlocina s hrvatske strane normalno da ih je bilo i ja sam za to da se svi koji su radili zlocine kazne...al tvoje objasnjenje rat je rat ne prihvacam ima i nekih pravila u ratu a rusenje grada i masakar civila u vukovaru to nisu, pa onda uzmi skabrinju, granatiranje zagreba,vinkovaca,karlovca,zadra,šibenika,dubrovnika...pa uzmi ovcaru,pa slunj...itd da ne spamujem temu kako kaze kolega....

ali nazalost mislim da polako dolazi vrijeme da srbi shvate da su na podrucju RH provodili etnicko ciscenje nesrpske populacije

i samo jedna napomena nisu hrvati napali beograd, zemun,novi sad i rusili srpske gradove vec je bilo obrnuto...dakle mislim da imam svako moralno pravo
 

Back
Top