Vase omiljene i najinteresantnije vanzemaljske vrste NF serijala ?

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Dakle koje su vama najinteresantnije vanzemaljske vrste iz raznih naucno fantasticnih filmova, serija, romana, stripova, video igara...........itd ?

Sto se mene tice ima ih zaista mnogo, ali recimo neki koji mi padaju na pamet su : Klingonci, Vulkanci, Andorijanci, Vrsta 8472, Ksindi, veoma misticni i misteriozni Ikarijanci sto se tice Zvezdanih staza, takodje recimo iz Mass Effect serijala jako su mi interesantni isto drevni, misticni i veoma napredni Proteanci, Asari, Krogani,Kvarijanci i Getovi, Turijanci, Drelovi i Hanari (narocito zbog svoje jako neobicne fizionomije) , takodje Predatori i Inzenjeri su isto dosta interesantno osmisljeni, sto se tice Zvezdanih ratova recimo one vrste kojima pripadaju Cubaka i ucitelj Joda su veoma zanimljive.

E da recimo i iz Roboteka Zentreadi ili oni insekti.
 
Maski iz Aster Blistok stripa.

Maski je stoljetno dijete, zamrznuto u stadiju trinaestogodišnjeg dječaka/djevojčice i središnja je ličnost serijala. On pripada vrsti Eternauta i može odabrati spol kada nađe osobu zbog koje želi ostariti. Dizajn njegovog kostima toliko je specifičan da ga sigurno pamte i oni koji su u životu pročitali samo jednu epizodu.

Uz neuspješne pokušaje pronalaženja Himere, prati se i proces Maskijeve metamorfoze. Potraga za snom postaje potraga za vlastitim identitetom. Iako je Maski biološki, tj. seksualno neodređen, on (ona) zna što hoće, za razliku od Astera koji je zbunjen i djeluje izgubljeno. Maskijev temperament i oštre, sarkastične opaske kojima zadire u srž stvari, te njegovo pretvaranje u ženu, vrhunac su i središte prvog dijela serijala.

Predator ( film, ima i igrica) zbog oružja.

Terminator, svi modeli. :lol:
 
Jedna od najzanimljivijih vrsta na koju sam do sada naišla jeste vrsta iz Asimovog romana ,,Bogovi lično''. :D
The inhabitants are divided into dominant "hard ones" and subject "soft ones". The latter have three sexes with fixed roles for each sex:
  • Rationals (or "lefts") are the logical and scientific sex; identified with masculine pronouns and producing a form of sperm. They have limited ability to pass through other bodies.
  • Emotionals (or "mids") are the intuitive sex; identified with the feminine pronouns and provide the energy needed for reproduction. Emotionals can pass freely in and out of solid material, including rock.
  • Parentals (or "rights") bear and raise the offspring, and are identified with masculine pronouns. Parentals have almost no ability to blend their bodies with others, except when helped by one or both of the other sexes.

Kul su mi i Tralfamadoresi (ili kako se već prevode), podsećaju me na neke polipe koji mogu da vide četvorodimenzionalno.
...they were two feet high, and green, and shaped like plumber's friends. Their suction cups were on the ground, and their shafts, which were extremely flexible, usually pointed to the sky. At the top of each shaft was a little hand with a green eye in its palm. The creatures were friendly, and they could see in four dimensions. They pitied Earthlings for being able to see only three. They had many wonderful things to teach Earthlings about time.

I u Star Trek-u ima dosta sporednih i manje poznatih vrsta koje su mi skroz neobične i zanimljive, poput Q (koji u suštini i nisu toliko sporedni), ili onih malih neorganskih oblika života što su našli na onoj planeti koju su pokušali da teraformiraju, ili ona drevna vrsta iz epizode ,,The Chase'', za koju se ispostavilo da je vrsta koja je nastala prva u našoj galaksiji i od koje su sve ostale potekle, a tu su i Voth-i, koji su u suštini evoluirali od dinosaurusa i napustili Zemlju kada je postala nepogodna za život.
 

Back
Top