evropska superliga u nogometu .

ravana

Domaćin
Poruka
4.537
sve vise dolazi do amerikanizacije sporta u evropi pa je pitanje vremena kada ce nastati takva ZATVORENA evropska superliga . u planovima je da ima 20 klubova . kojih bi vi 20 voljelji vidjeti u toj ligi da bude vrhunac vrhunaca danasnjeg nogometa ?
 
To ne bi bio vrhunac vec DNO DNA danasnjeg nogometa !

Fudbal nije ni NBA ni NFL i tako neke idiotske predloge moze da daje samo onaj ko nema ama bas blage veze sa fudbalom, samo onaj koji uopste ni ne zna sta je fudbal.

To bi bilo isto kada bi neko predlagao da NBA postane takmicenje po uzoru na evropske lige , da ima ispadanja u nizi rang, ulaska u visi , da recimo najlosije ekipe ispadaju u razvojnu ligu a najbolje iz razvojne dobiju priliku da igraju NBA............mislim vise ne bi bilo to to.
 
Pa dobro ove godine , mislim ovako bar ima sanse da ce se ostali popraviti i da ce biti vise predstavnika sa ovdasnjih prostora u evro kupovima dok onako potpuno bi zatvorili vrata gomili klubova i prakticno obesmislili nacionalna prvenstva, kao sto su to vec uradili u kosarci.
 
Italija

1. Juventus
2. Milan
3. Inter
4. Roma

Spanija

5. Real Madrid
6. Barselona
7. Atletiko Madrid
8. Valensija

Njemacka

9. Bajern
10. B. Dortmund
11. HSV
12. B. Leverkuzen

Francuska

13.Marsej
14. PSG

Engleska

15. Man. Utd
16. Liverpul
17. Arsenal
18. Celzi
19. Man. Siti

Holandija

20. Ajax
21. Psv

Portugal

22. Porto
23. Benfika

Belgija

24. Anderleht

Skotska

25. Seltik
26. Rendzers

Grcka

27 Olimpijakos

Rusija

28. CSK
 
Po meni ligu sampiona treba da igraju samo prvoplasirane ekipe iz svih drzava Evrope,ili mozda napraviti neko takmicenje gde bi igrali i sampioni iz celog sveta to bi bilo zanimljivo za gledanje.....Zato se valjda i zove liga sampiona,a ne cetvrtoplasirane iz premijer lige ili primere...Dok svi ostali treba da igraju ligu Evrope....

Tacno tako . To bi bilo najpostenije .

ali . . .

para vrti gde burgija nece .
 
Po meni ligu sampiona treba da igraju samo prvoplasirane ekipe iz svih drzava Evrope,ili mozda napraviti neko takmicenje gde bi igrali i sampioni iz celog sveta to bi bilo zanimljivo za gledanje.....Zato se valjda i zove liga sampiona,a ne cetvrtoplasirane iz premijer lige ili primere...Dok svi ostali treba da igraju ligu Evrope....

Jednostavno bi se većina para, sponzora, tv prava premjestila u Ligu Europe jer bi većina najboljih klubova igrala tamo. U tvojoj ligi prvaka ne bi bio 1 Dinamo Zagreb, nego njih 15 koji bi služili za popravljanje gol razlike nekolicini najvećih koji bi ostali u toj ligi. Kome češ ti prodati utakmicu Slovan- Fernecvaros, Zvezda- Anderlecht, Kopenhagen- PSG, nakon što su ljudi godinama navikli gledat sudare najjačih svaki tjedan? Ne kažem da je ovakav sustav pošten, ali povratka nema. Niti klubovi niti UEFA se neće odreći para. A ligu sa klubovima s ostalih kontinenata izgleda i planiraju, samo isto klubovi u nju neće ulaziti na osnovu rezultata. Samo marketing i potencijalna zarada. Još i ostaje osmislit kakva natjecanja će igrati oni što neće ući u tu ligu 20 najbogatijih. Jer i oni moraju nastaviti postojati, ako radi ničega, da bi proizvodili igrače za najbogatije.
 
Ovo mi se nikako nesvidja ali bojim se da će do ovoga doći vrlo brzo...Ono što manje zemlje moraju da urade za spas svojih klubova i fudbala uopšte je da naprave regionalne lige tu leži njihova budućnost i tu treba tražiti šansu skroz jaču konkurenciju za neki uspeh u Evropi...Jedan Ajax zbog skormne lige i ovih aždaja sa novcima...je proteklih 10 godina na marginama evropskog fudbala e Ajax ****** medju 5 najvećih evropskih klubova 4 lige šampiona 2 kupa uefa toliko asova klub koji je udario temelje modernog fudbala koji je svima bio uzor...Poslednji put su imali veliku generaciju pre više od 10 godina kada su bili nadomak polufinala za nešto više im je trebala koja godina iskustva više...ali već se tad dalo naslutiti šta će biti snjima da će postati samo prozvodjač za bogate...Idalje s vremena na vreme izbace po kojeg prvoklasnog igrača poput Eriksena, Milika tek toliko da nam jave da su živi koji bljesak tu i tamo ali to ne da je tanko...I ti igrači moraju da idu što pre jer brzo prerastu konkurenciju koja je taknka jedini način da se vrate na ono od pre nekih 10ak-15 godina...je da oforme regionalnu ligu gde će biti više para više sponzora mogućnosti da se igrač zadrži u klubu koji godinu više...****** pričam o Ajaxu ako su oni tu mislim da nema potrebe da spominjem ostale koji su mngo manji i istorijski manje značajni...
 
Nama takodje treba regionalna liga...kažu neće biti sponzora kako neće ja vam kažem da bi cela dijaspora gledala Zvezda-Dinamo...i nebi pitala koliko košta prenos...E sad bezbednost pa i tu postoji praktično rešenja neka svaka država oformi antihuligansku policiju samo za utakmice koja će biti lepo plaćenja od sponzora vrlo prosto...Ako mislite da je to nemoguće i isuviše radikalno a po meni nije nisu ni englezi svoje huligane molili da se smiri nego znamo kako su rešili...ajde onda da pravimo ligu sa Rumunima i Bugarima samo nešto da krene da bude nekog pristojnog fudbala...
 
Ne treba nama nikakva regionalna liga....neka to ostane u proslosti ionako su svi zeleli da ostane tamo. Narod Balkana hoce da se hebe a da mu ne udje e pa ne moze tako.
Hrvatskim klubovima uskoro nece ni da treba ta liga jer ce imati dva predstavnika u kf za LS. Treba svako da sredi svoje dvoriste, a ne da gura smece pod tepih uz pomoc regionalne lige.
Jedino mi je prihvatljiva ideja da par najuticajnih klubova iz bivse Juge (npr Partizan, Zvezda, Dinamo, Hajduk, Maribor, Zeljo, Sarajevo, Vardar ili cak samo klubovi velike cetvorke) organizuju neku mini ligu u prolecnom delu sezone (kako bi zaradili koji evro i odigrali neke malo jace utakmice pred velikim brojem navijaca) jer ne bi bilo pametno da se zapostave prvenstva zbog regionalne lige, a to ce sigurno da se desi ako se bude igrala takva liga. Poenta price je da prvenstvo ne sme da trpi zbog regionalne lige jer u suprotnom izgubucemo i ono sto nemamo.
Sto se problema oko navijaca tice to jedino i jedino moze da se resi SAMO ako se zabrane gostovanja. Jer ako budu dozvoljena gostovanja od toga nema da bude nista.

A sto se tice evropske superlige pitanje vremena je kad ce to da se desi jer im je ocigledno malo to para sto imaju pa bi hteli jos, jos, jos dok ostali ne pocrkaju od nemastine, a oni se udave u bogastvu. E kad se desi ta superliga moze da se razgovara ozbiljnije o nekoj regionalnoj ligi koja bi u tom slucaju nama bila jedina evroa koju bismo videli.
 
Poslednja izmena:

Back
Top