Vaš favorit

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Da ne previm anketu, hajde kažite koju marku i model biste želeli da imate od fotoaparata. Može primer i za digitalne i za obične starije modele. I razlog za sve to.

Moja iskustva su vezana za Minoltu. I pored dosta izmenjenih fotoaparata, još uvek imam odličnu 7xi, prvi koji sam kupio od boljih. Ima mogućnost korišćenja kartica da bi imao pristup raznim naprednijim i ređim funkcijama. Ja ih imam samo 6 :-( . I da, odlična mogućnost daljinskog upravljanja blicem (integrisano). Korisna funkcija i često je koristim.

7xi.jpg


Trenutno sam u planu da uzmem model KonicaMinolta Z6. Za to se ima para. Anti shake standard, mnogo funkcija, dobar optički zoom (12x), nešto preko 6Mpix. Imao sam ranije Z1 i bio prezadovoljan. Snima filmove (dužina zavisi od kartice) 640x480. Meni dosta za kućnu varijantu. Kad bude para, idemo više.

konicaminolta_dimagez6.gif
 
Za sada imam Canon A-510 , ali... kad bude bilo dovoljno casherice tipujem na
Canon G6 ili EOS300D. To su moji favoriti.
Voleo bi da cujem neko misljenje, ako neko od vas ima neki od ova poslednja dva modela.
 
Ja sam se nekako zagrejala za Canon...Pre par meseci sam imala prilike da se malo igram sa Canon-om S1 i bila sam vise nego zadovoljna...nekako me "osvojio" na prvi pogled. E sad, posto sam u medjuvremenu "snimila" da je izasao novi model - Canon S2,



sa jos boljim karakteristikama, pocela sam da stekujem parice...Cinjenica je da je malo skuplji jer je nov na trzistu (izasao tek proletos) i da ce mu u narednih par meseci verovatno bitnije pasti cena...ali ko ce da ceka :-).
Ima prilicno veliki zoom (12x), 5.0mpix., makromod 0 cm, 1.8 LCD (koji je pokretan i moze da se okrece), ima neograniceno snimanje video zapisa 640x480 i 320x240, razne modove i manuelno podesavanje...Za moje potrebe i previse 8)




Trenutna cena mu je 460EU kod dobavljaca ili oko 45-46.000 din. u radnjama...
 
Ja imam Fuji s7000 i odlicna je makina,spada u poluprofesionalnu grupu ali ko ga provali do kraja videce da spada u grupu profesionalca. Na poslu radim sa Nikonom D2X, ali gledajuci i cene i kvalitet smatram da je Fuji S3pro keva!!
 

Back
Top